LG Viewty Smart ή Samsung GT-i7500 Galaxy;

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πρέπει να αποφασίσω ΠΟΛΥ σύντομα. Το samsung είναι android - τι σημαίνει αυτό ακριβώς; :redface:

Κλικ για LG
Κλικ για Sasmung

Aκούω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aς δούμε τα συν και τα πλην του lg

LG GC900 Viewty Smart key features


  • 3" 16M-color capacitive TFT touchscreen of WVGA resolution (480 x 800 pixels)
  • S-Class Touch UI
  • Quad-band GSM/GPRS/EDGE support
  • 3G with HSDPA (7.2 Mbps)
  • Wi-Fi and GPS receiver with A-GPS
  • 8 megapixel autofocus camera, Schneider-Kreuznach optics, LED flash, manual focus, geotagging, image stabilization, multi face detection (up to 3), smile detection
  • D1 (720x480 pixels)@30fps, VGA@30fps, QVGA time-lapse and slow-mo video recording
  • 1.5GB flash storage, microSD card slot (up to 32GB)
  • Hot-swappable microSD card slot
  • USB Mass Storage, TV out
  • Bluetooth 2.1 with A2DP
  • Accelerometer for screen auto rotate
  • Multi-touch input
  • DivX and XviD support
  • FM radio with RDS
  • Dolby for Mobile audio enhancement
  • Office document viewer
  • Smart dialing
Main disadvantages:


  • Poor screen sunlight legibility
  • Below average image quality
  • No voice-guided GPS navigation software available
  • No standard USB port and no inbuilt 3.5mm audio jack
  • Records video in 3GP format
  • Email attachment size limit is 1MB only (both ways)
  • Limited DivX/XviD video support
  • All-plastic build

και τα συν και τα πλην του samsung

Key features


  • Quad-band GSM/GPRS/EDGE support
  • 3G with HSDPA 7.2 Mbps and HSUPA 5.76Mbps
  • Android OS v1.5 (codenamed Cupcake) without customizations
  • 3.2" capacitive AMOLED touchscreen of HVGA resolution
  • Qualcomm MSM72000A 528MHz CPU, 128MB RAM
  • 5 MP autofocus camera with LED flash, geo-tagging, YouTube and Picasa integration
  • Wi-Fi 802.11 b/g and GPS receiver
  • Accelerometer sensor for auto-rotate and turn-to-mute
  • Digital compass for automatic navigation of maps
  • Standard microUSB port for charging and data
  • microSD card slot with microSDHC support
  • 8GB internal storage
  • Stereo Bluetooth (A2DP)
  • 3.5 mm audio jack
Main disadvantages


  • No smart dialing
  • Camera features are a bit outdated
  • No videocalling
  • No multi-touch gestures
  • No Flash support in the web browser (coming soon via the Open Screen Project)
  • No DivX/XviD video support or a third-party application to play that
  • No FM radio
  • No TV-out port
  • No voice dialing
  • Somewhat limited 3rd party software availability
  • No Bluetooth file transfers (not without rooting)
  • No tethering (not without a custom ROM)



Aπο κουβέντα με την ενδιαφερόμενη έμαθα πως θα της στοιχίσει 200 ευρώ το Lg και δωρεάν το samsung.
Το αγαπητό Καγίριον δεν ακούει ράδιο από το κινητό της και δε κάνει βιντεοκλήσεις.
Ωστόσο όποιο και να πάρει θα της κάνουν δώρο και ένα wii.

Πρότεινα το samsung επειδή καλύπτει όλες τις βασικές της ανάγκες και επειδή είναι κατά πολύ καλλίτερη κατασκευή.

Πείτε και εσείς τη γνώμη σας...


... αν και τελικά το samsung πήρε.


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
..και όλα αυτά γιατί έχασα το κινητό μου προχτές! :P
(τα κινητά σας με ΠΜ σύντομα αυτοί που ξέρετε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πρέπει να αποφασίσω ΠΟΛΥ σύντομα. Το samsung είναι android - τι σημαίνει αυτό ακριβώς; :redface:

Κλικ για LG
Κλικ για Sasmung

Aκούω! :D
To android είναι το λειτουργικό που τρέχει το κινητό.
Σαν το Symbian που τρέχουν τα Νόκια. (αν και το android είναι κλάσης ανώτερο :P)
Δες για παράδειγμα εδώ πως είναι :


Aς δούμε τα συν και τα πλην του lg

Πρότεινα το samsung επειδή καλύπτει όλες τις βασικές της ανάγκες και επειδή είναι κατά πολύ καλλίτερη κατασκευή.

Πείτε και εσείς τη γνώμη σας...


... αν και τελικά το samsung πήρε.


:P

Όπως λέει κι ο Μπόρατ προτίμησε την καλύτερη κατασκευή.Το πρώτο φαίνεται πολύ πλαστικούρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε συμφωνώ με τον Μπιλ διότι έχω βάσιμες υποψίες πως θα τελειώσει γρηγορότερα με τη σχολή του απο εμένα και επειδή αν θυμάμαι καλά είναι και ψηλότερος από εμένα.:mad:


Ωστόσο δε καταλαβαίνω με τη λογική λειτουργει η wind ώστε να σου δίνει το lg με 200 ευρώ και το samsung δωρεάν όταν και οι 2 συσκευές έχουν πάνω κάτω ίδια τιμή λιανικής πώλησης.

Επίσης αδυνατώ να καταλάβω τι διάολο έχει πιάσει τη μανδάμ μου έχει να πάρει τηλέφωνο από χθες και που στο κόρακα χάλασα πάλι 150 ευρώ που έβγαλα από τη τράπεζα τη προηγούμενη Τρίτη.

Αν μπορείς Μπιλ απάντησε. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δε συμφωνώ με τον Μπιλ διότι έχω βάσιμες υποψίες πως θα τελειώσει γρηγορότερα με τη σχολή του απο εμένα και επειδή αν θυμάμαι καλά είναι και ψηλότερος από εμένα.:mad:
Mαν εσύ είσαι ψηλότερος.:mad::P

Ωστόσο δε καταλαβαίνω με τη λογική λειτουργει η wind ώστε να σου δίνει το lg με 200 ευρώ και το samsung δωρεάν όταν και οι 2 συσκευές έχουν πάνω κάτω ίδια τιμή λιανικής πώλησης.
Μπορεί να είναι και καμιά χριστουγεννιάτικη προσφορά, αν και το κόβω για promotion περισσότερο γιατί από ότι είδα το έχει σε αποκλειστικότητα.Η τιμή τους όντως πάνω-κάτω είναι ίδια.

Επίσης αδυνατώ να καταλάβω τι διάολο έχει πιάσει τη μανδάμ μου έχει να πάρει τηλέφωνο από χθες και που στο κόρακα χάλασα πάλι 150 ευρώ που έβγαλα από τη τράπεζα τη προηγούμενη Τρίτη.

Αν μπορείς Μπιλ απάντησε. :confused:
Δε ξέρω, δε πρόλαβα να στα πάρω εγώ :mad:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ευτυχώς που συμφωνείτε γιατί αλλιώς θα είχα θέμα!
Ευχαριστώ πολύ παίδες, είστε και οι δύο τέλειοι! :D

ΥΓ: Μποράτιε μόλις έρθει το wii σε περιμένω να ..παίξουμε! :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
ΥΓ: Μποράτιε μόλις έρθει το wii σε περιμένω να ..παίξουμε! :baby:



Δε βρίσκω λόγο στο να μην έρθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι βρίσκω. Δεν έχω τιγρέ εσώρουχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το android πήρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σήμερα το παρέλαβα! :D Δεν το 'χω δοκιμάσει ακόμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To ψιλοκοίταξα πριν και δεν ξέρω αν είμαι ακριβώς ευχαριστημένη. Έχει φοβερή οθόνη, αλλά όλα εξαρτώνται από το ίντερνετ και εδώ δεν έχω wireless, ενώ ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί το ειδικό πρόγραμμα της wind και του 'χω την παλιά μου κάρτα vodafone στην οποία το νετ χρεώνεται πανάκριβα, οπότε τα μισά είναι εκτός!

Αυτό στο οποίο θέλω βοήθεια αν ξέρει κάποιος είναι στο ελληνικό πληκτρολόγιο. Για την ώρα έχει μόνο αγγλικό, αλλά διάβασα πως υπάρχει και ελληνικό που μπορείς να του προσθέσεις, αλλά δεν ξέρω πως. Πιθανά μέσω της επιλογής store στο μενού, που ελπίζω πως όχι γιατί δεν θέλω να ανοίξω νετ, όπως ήδη προείπα και ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ να γράφω σε greeklish.

Aυτά για την ώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρήκα άκρη με το ελληνικό πληκτρολόγιο (βέβαια δεν δουλεύει, αλλά οκ :P).
Κατά τα άλλα το έχω ερωτευτεί! Το έβαλα και ίντερνετ πριν, είναι τέλειο! Κι έχει άπειρα. δωρεάν applications. Και εκπληκτική οθόνη (αυτό μάλλον το είπα ε; :lol:)

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν δεν ήξερα για ποιο κινητό θα μιλάς, θα νόμιζα ότι αναφέρεσε στο iPhone.

ΥΓ: πλέον όλα τα κινητά αυτού του τύπου έχουν εξάρτηση από το νετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλορίζικο Καγίρι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θενκ γιου!
Έχω και ένα αρνητικό να αναφέρω: αν ανοίξεις wireless, έχε γεια μπαταρία μετά από λίγο. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Kαγίρι τι λέει το εργαλείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Φοβερό, τέλειο, εκπληκτικό, αλλά θέλει φόρτιση κάθε μέρα! :wall::smoke:
Επίσης το εικονικό πληκτρολόγιο του είναι λίγο μικρό και σε δυσκολεύει στο γράψιμο (φαντάσου πως έχω και μικρά δάχτυλα!)
Αλλά έχει πάρα πολλά free applications που είναι τέλεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
'Ολες οι συσκευές αυτής της κατηγορίας θέλουν φόρτιση κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν το ήξερα, είναι λίγο εκνευριστικό, αλλά οκ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top