Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 193)
  • Καπνίζω επειδή το θέλω

    Ψήφοι: 50 25.9%
  • Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω

    Ψήφοι: 8 4.1%
  • Το κατάφερα και το έκοψα

    Ψήφοι: 18 9.3%
  • Είμαι μονο παθητικός καπνιστής

    Ψήφοι: 117 60.6%

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Με σκότωσες τώρα!:hmm:
Τουλάχιστον δεν καπνίζω πολύ, 3-4 τσιγάρα τις καθημερινές με εξαιρέσεις όταν βγαίνω έξω.
Δεν το ήξερα πάντως αυτό-ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία :)
Παρακαλώ!Glad I helped!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Πλάκα δεν σας κάνουν, καλά σας κάνουν.. επιτέλους! :P

Kαλα μας κανουν που αυξανουν ενα αγαθο κατα 84% ????:hmm:

Υ.Γ. Ξερω οτι κανεις πλακιτσα,αλλα για μενα μια αυξηση 84% δεν σηκωνει καθολου πλακα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Kαλα μας κανουν που αυξανουν ενα αγαθο κατα 84% ????:hmm:

Υ.Γ. Ξερω οτι κανεις πλακιτσα,αλλα για μενα μια αυξηση 84% δεν σηκωνει καθολου πλακα..
κοψτο και εσυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν καπνίζω και δεν σκοπεύω να καπνίσω στο μέλλον (βέβαια ποτέ μην λες ποτέ, τελος πάντων)
Η αλήθεια είναι ότι βλέποντας τους γύρω μου να καπνίζουν, μου γεννείται η απορία σχετικά με τι τους προσφέρει..Τι μπορεί να προσφέρει η εισοδός και έξοδος του καπνού..
Τελικά, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι θέμα συνήθειας και εθισμού..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
δεν καπνιζω και δεν εχω σκοπο να το αρχισω μελλοντικα
Μπράβο!That's the spirit!:D Άντε γιατί το θέμα με το τσιγάρο έχει παραγίνει. Βλέιπεις παιδάκια του γυμνασίου με ένα τσιγάρο στο χέρι!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ουτε εσυ καπνιζης απο οτι καταλαβα ε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ουτε εσυ καπνιζης απο οτι καταλαβα ε?:D
Nope,δεν καπνίζω και ελπίζω να μην το αρχίσω ποτέ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kαλα μας κανουν που αυξανουν ενα αγαθο κατα 84% ????:hmm:

Υ.Γ. Ξερω οτι κανεις πλακιτσα,αλλα για μενα μια αυξηση 84% δεν σηκωνει καθολου πλακα..

Επίσης η υγεία μου δεν σηκώνει καθόλου πλάκα.
Κι αν το οικονομικό ζόρισμα είναι η λύση για να γίνει έστω και λίγο σεβαστός ο νόμος που απαγορεύει το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους, so be it.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Επίσης η υγεία μου δεν σηκώνει καθόλου πλάκα.
Κι αν το οικονομικό ζόρισμα είναι η λύση για να γίνει έστω και λίγο σεβαστός ο νόμος που απαγορεύει το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους, so be it.

:)

Αγαπητη μου γιατι μπερδευεις 2 τελειως διαφορετικα πραγματα??

Ειπα εγω να μην εφαρμοστει ο νομος?

Το παραλογο ειναι οτι ερχεται το ιδιο το κρατος που ειναι υπευθυνο για το οτι δεν εφαρμοζεται ο νομος, και επιβαλει μια τετοια εξωπραγματικη αυξηση στα τσιγαρα και εσυ εισαι μαζι του?? Μα η αυξηση στα τσιγαρα δεν θα φερει εφαρμογη του νομου..Το πολυ,πολυ αντι νε γινονται πχ 1000 τσιγαρα σε ενα βραδυ σε ενα μαγαζι, να γινονται 600..

Ακου και μια υποθετικη προταση δικια μου αντιστοιχης λογικης,να δουμε αν συμφωνεις:

Ειμαι ο χ και δεν μου αρεσει το αλκοολ.Το αλκοολ ειναι λογος ατυχηματων,αφου πολλοι πινουν και μετα πιανουν τιμονι.Ερχεται το κρατος και κανει αυξηση 60% σε ολα τα ποτα.Πρεπει εγω να βγω και να πω καλα εκανε, επειδη τωρα θα πινουν λιγοτεροι και ετσι θα υπαρχουν λιγοτερα ατυχηματα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μωρε και τα ναρκωτικα ειναι ακριβα και απαγορευμενα αλλα τοσοι ανθρωποι πεθαινουν απο δαυτα. δεν ξερω τι ειναι σωστο και τι οχι πια.. ισως το θεμα τιμης απλα να ειναι ενα κινητρο. παντως θυμαμαι οταν ειμασταν φοιτητες μια φιλη μου που καπνιζε επειδη το θεμα το οικονομικο με τα τσιγαρα ηταν πολυ ξεκινησε τα στριφτα και σιγα σιγα τωρα πινει πολυ ελαφρια και σε πολυ λιγοτερη ποσοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δεν καπνιζω,απεχθανομαι τη μυρωδια και μαλλον θα πρεπει να εχεις και απαισια γευση:hmm:
Δεν εχω δοκιμασει να πω την αληθεια και ουτε θελω,αφου και εξ αρχης ηξερα -δηλ στην εφηβεια μου- οτι δεν θελω να επιβαρυνω τον οργανισμο μου με μαλακιες.
Σοου,ειμαι παθητικη καπνιστρια,παρα πολλα ατομα,σε καφετεριες και κλαμπ,καπνιζουν μπροστα μου και δεν τους καιγεται καρφακι οποτε μπαινω στην ψυχοφθορα διαδικασια να τους ζητησω ευγενικα να το σβησουν ή να απομακρυνθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν επικρίνω όσους/ες καπνίζουν, αλλά εμένα μου φέρνει αηδία. Είχα δοκιμάσει για πρώτη φορά όταν πήγαινα στη δευτέρα λυκείου, αλλά ευτυχώς δεν μου άρεσε κι έκτοτε δεν ξαναδοκίμασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν επικρίνω όσους/ες καπνίζουν, αλλά εμένα μου φέρνει αηδία. Είχα δοκιμάσει για πρώτη φορά όταν πήγαινα στη δευτέρα λυκείου, αλλά ευτυχώς δεν μου άρεσε κι έκτοτε δεν ξαναδοκίμασα.


μπραβο ρε συ λυς, μπραβο.
εαν περισσότεροι ήταν σαν εσένα, οι τιμές του καπνού θα έπεφταν κατακόρυφα.
μπραβο αγκαίν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
μπραβο ρε συ λυς, μπραβο.

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά θα προτιμούσα να με λες Λυσιστράτη, της γιαγιάκας μου το όνομα.:)

Συντρόφια, θα ας πω τι γκάφα είχα κάνει πριν ενάμιση μήνα περίπου να γελάσετε. Έβγαλα, λοιπόν, ένα φρονιμίτη και πονούσα αφόρητα. Μου είπε, λοιπόν, μια φίλη μου (καπνίστρια αυτή) να καπνίσω ένα τσιγάρο, για να νιώσω καλύτερα και να μπουκώσω το στόμα μου με ούζο. Ε, μες στην απόγνωσή μου κι εγώ πήρα ένα τσιγάρο απ' τον πατέρα μου (περιστασιακός καπνιστής, κάνει ένα πακέτο το χρόνο) και μιας και είχα φάει και το κέρατο της ζωής μου και ήταν και η ερωτική απογοήτευση στο παιχνίδι κατάπια μερικές τζούρες απ' το τσιγάρο (χωρίς να το θέλω) και μερικές γουλιές ούζο (χωρίς να το θέλω και πάλι), για να πάνε τα φαρμάκια κάτω. Ποιο ήταν το αποτέλεσμα; Όχι μόνο δεν ανακουφίστηκα, αλλά μαζί ε τον πονόδοντο μου προκλήθηκε και πονοκέφαλος. :P

Anyway! Συγνώμη για την πολυλογία! Θεωρώ ότι το τσιγάρο είναι μια κακή συνήθεια και για το πορτοφόλι και για την υγεία. Εγώ ευχαριστώ το Θεό που δεν είμαι καπνίστρια, γιατί οι πειρασμοί είναι πολλοί, επειδή καπνίζουν και κάποιες/οι φίλες/οι μου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Είμαι καπνιστής εδώ και ένα χρόνο και πραγματικά πιστεύω ότι το κάνω επειδή το θέλω.Σίγουρα είμαι εθισμένος, αλλά ως ένα βαθμό.Πχ στο σπίτι δεν καπνίζω, δεν έχω διάθεση.Όταν βγω με φίλους και γενικά όταν είμαι έξω καπνίζω, είτε λόγο παρέας ή περιμένοντας το λεωφορείο (άγχος).Αν κάποιον τον ενοχλεί φυσικά θα το σβήσω, δεν υπάρχει περίπτωση, αλλά δεν μου έχει τύχει ως τώρα.Σε παιδιά τα οποία το αρχίσαν για μαγκιά τα κατακρίνω ή όταν κάποιος πάει να αρχίσει του λέω ότι να το κάνει μόνο αν το γουστάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Δεν είμαι καπνιστής.
Πιστεύω ότιη πώληση τσιγάρων πρέπει να απαγορευτεί από την πολιτεία.
Η πολιτεία πρέπει να φροντίσει για την υγεία τόσο των καπνιζοντων οσο και των μη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν καπνίζω και δεν σκοπεύω να καπνίσω.. Είμαι παθητική καπνίστρια. Ε τι να γίνει αν είσαι σε έναν χώρο που συνέχεια καπνίζουν το αναπνέεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν είμαι καπνιστής.
Πιστεύω ότι η πώληση τσιγάρων πρέπει να απαγορευτεί από την πολιτεία.
Η πολιτεία πρέπει να φροντίσει για την υγεία τόσο των καπνιζοντων όσο και των μη.

Θα μπορούσα να πω πολλά για το σχόλιο σου, περί απολυταρχισμού, ετεροπροσδιορισμού κτλ αλλά δεν θα το κάνω, μόνο μια ερώτηση σου έχω, κατανοείς πως με το avatar που έχεις αναιρείς τον εαυτό σου; :P
Φιλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα. Μπορώ να καπνίζω σε όλες τις στάσεις.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top