• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

nanta

Νεοφερμένος

Η nanta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα κι απο μένα! Σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο μιας ρινοπλαστικής. Είμαι 25 χρονών και η μύτη μου με ενοχλούσε πάντα, νομίζω οτι μου χαλάει όλο το πρόσωπο. Ανέβαλα το θέμα της ρινοπλαστικής εδω και χρόνια κυρίως απο φόβο, αλλά πραγματικά βαρέθηκα να αισθάνομαι άσχημα λόγω της μύτης μου. Τις τελευταίες μέρες άρχισα να ψάχνω ξανά το θέμα και να αναζητώ πληροφορίες για γιατρούς. Διάβασα και τις 62 σελίδες του θέματος, καθώς και συζητήσεις σε άλλα φόρουμ. Δυστυχώς νομίζω οτι η μύτη μου είναι αρκετά δύσκολη περίπτωση, είναι αρκετά μεγάλη και χοντρή, με κλίση προς τα αριστερά (τζακ ποτ σας λέω! μόνο το κοκκαλάκι της λείπει, χαχα!). Θέλει δηλαδή δουλειά στο ακρορρίνιο, που απ'οτι κατάλαβα λίγοι είναι οι γιατροί που το πειράζουν. Από τις φωτογραφίες που έχουν οι γιατροί στις σελίδες τους μου άρεσε η δουλειά κυρίως του Κολ. που είδα οτι εχει αρκετά καλα αποτελέσματα σε φαρδιές μύτες σαν τη δικιά μου, καθώς και του Λουλ. Υπάρχει κάποιος απο εδώ που να έχει χειρουργηθεί απο αυτούς τους γιατρούς για να μου πει την εμπειρία του; Αν θέλει κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου στο nantia902@gmail.com Θα ήθελα να δω και κάποιες φωτογραφίες πριν και μετά (με καλυμμένα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του προσώπου), θα με βοηθούσε πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikitasthess

Νεοφερμένος

Ο nikitasthess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά κ από εμένα,σκεφτομαι και εγώ για ρινοπλαστική για λόγους αισθητικής.
Κάποιος/α που έχει κάνει επέμβαση στον Dr Ζήσης Μπουκουβάλας;
Ή κάποιος από εσάς έχει ακούσει κάποιο αρνητικό σχόλιο;
οποιος ή οποια εχει κανει επεμβαση στη Θεσσαλονικη να μου συστησει γιατρους σε προσωπικό μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ!

Σημειωμα συντονιστη:Απαντησεις που αφορουν σχόλια για γιατρους μόνο σε προσωπικα μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christina2012

Νεοφερμένος

Η christina2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπερα.ενδιαφερομαι κι εγω εστω και καθυστερημενα για ρινοπλαστικη.δουλευω σε νοσοκομειο δημοσιο και οι αποψεις που εχω ακουσει ειναι πολλες και διαφορες.το προβλημα μου εστιαζεται στο ακρορινιο.σε 2 γιατους που εχω επισκεπτει μου εδωσαν μια εικονα για το μετα μεσω υπολογιστη πολυ ικανοποιητικες.ενας δικος μου γιατρος και φιλος πλαστικος μου ειπε πως μεταξυ τους οι πλαστικοι που ασχολουνται με μυτες off the record λενε να μην πολυπειραζουν το ακρορινιο γιατι σπανια εχει το επιθυμητο αποτελεσμα.μια μυτη με προβληματικη καμπουρα φτιαχνεται πολυ πιο ευκολα απο το ακρορινιο και ειναι σχεδον σιγουρα επιτυχια.ο συγκεκριμενος γιατρος μου προτεινει αφου δεν εχω προβλημα υβου να μην πειραξω τιποτα.ειμαι πολυ προβληματισμενη,υπαρχει καποιος που χειρηρουργηθηκε με προβλημα στο ακρορινιο και να εμεινε απολυτα ικανοιπιημενος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kalliopi__

Νεοφερμένος

Η Kalliopi__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα.ενδιαφερομαι κι εγω εστω και καθυστερημενα για ρινοπλαστικη.δουλευω σε νοσοκομειο δημοσιο και οι αποψεις που εχω ακουσει ειναι πολλες και διαφορες.το προβλημα μου εστιαζεται στο ακρορινιο.σε 2 γιατους που εχω επισκεπτει μου εδωσαν μια εικονα για το μετα μεσω υπολογιστη πολυ ικανοποιητικες.ενας δικος μου γιατρος και φιλος πλαστικος μου ειπε πως μεταξυ τους οι πλαστικοι που ασχολουνται με μυτες off the record λενε να μην πολυπειραζουν το ακρορινιο γιατι σπανια εχει το επιθυμητο αποτελεσμα.μια μυτη με προβληματικη καμπουρα φτιαχνεται πολυ πιο ευκολα απο το ακρορινιο και ειναι σχεδον σιγουρα επιτυχια.ο συγκεκριμενος γιατρος μου προτεινει αφου δεν εχω προβλημα υβου να μην πειραξω τιποτα.ειμαι πολυ προβληματισμενη,υπαρχει καποιος που χειρηρουργηθηκε με προβλημα στο ακρορινιο και να εμεινε απολυτα ικανοιπιημενος?

Καλησπέρα Christina2012!! Ειναι όντως πολυ δύσκολη η παρέμβαση στο ακρορινιο για αυτο κ οι περισσότεροι γιατροί δεν ρισκάρουν να το πειράξουν...πρεπει ο χειρουργός να ειναι πολυ έμπειρος κ ικανός !!!! Εγω δεν ειχα πρόβλημα με υβο αλλα πολυ σοβαρό πρόβλημα με το ακρορινιο. Ο γιατρός μου, μου εκανε ενα τέλειο κ πολυ φυσικό ακρορινιο. Οποτε αν βρεις τον κατάλληλο γιατρό κ το βαςικοτερο Να δεις δουλειές του... Δεν ειναι κατι ακατόρθωτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina2012

Νεοφερμένος

Η christina2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μπράβο.Είσαι πολύ τυχερή. Θα ήθελα να μου στείλεις αν μπορείς το όνομα του γιατρού σου.αν δεν γίνομαι αδιάκριτη θα ήθελα να μου στείλεις φωτο αν έχεις το πριν και το μετά.σε Πόσο καιρό φάνηκε το αποτέλεσμα το τελικό;νομίζω κι εγώ ότι το ακρορινιο είναι τελικά το πιο δύσκολο κομμάτι.αν θες απάντησέ μου σε μήνυμα

Αν θες στείλε μου στοιχεία του γιατρού σου και αν θες φωτο.σε ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christina2012

Νεοφερμένος

Η christina2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Kalliopi στείλε μου στοιχεία αν μπορείς.Είμαι καινούργια στο φόρουμ και δεν ξέρω πως να σου στείλω προσωπικό μήνυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pegy

Νεοφερμένος

Η pegy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα είμαι καινούργιο μέλος.Ενδιαφέρομαι και εγώ για ρινοπλαστική , έχω μύτη λίγο μεγάλη με ύβο. Ο γιατρός που κατέληξα μετά απο όσα διάβασα είναι ο Δημ. Λουλ στον Γέρακα.Θα ήθελα όσοι απο εδω μέσα έχουν κάνει ρινοπλαστική στον συγκεκριμένο γιατρό να μου πουν τη εμπειρία τους, άν εχουν μείνει ευχαριστημένοι.
Ευχαριστώ.
Σημειωμα συντονιστη:Απαντησεις μόνο σε προσωπικα μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pegy

Νεοφερμένος

Η pegy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κανείς βρε παιδιά????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ενδιαφερομαι για επανεπεμβαση, έχει χειρουργηθεί κανείς πρόσφατα στον κολλια? Ευχαριστημένος ? Δυσαρεστημένος? Ας μου στείλει προσωπικο μύνημα . Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pigouinos

Νεοφερμένος

Ο pigouinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
καλησπερα!ειμαι απο θεσσαλονικη και ενδιαφερομαι και γω για ρινοπλαστικη
δεν εχω επισκευθει καποιον ειδικο ακομη
αλλα μου εχουν προτεινει τον κυριο Μουστακα Δημητριο
τον γνωριζει κανενας??
μπορει να μου προτεινει καποιοσ και καποιον αλλο?
οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη γιατι δεν εχω ιδεα!
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
καλησπερα!ειμαι απο θεσσαλονικη και ενδιαφερομαι και γω για ρινοπλαστικη
δεν εχω επισκευθει καποιον ειδικο ακομη
αλλα μου εχουν προτεινει τον κυριο Μουστακα Δημητριο
τον γνωριζει κανενας??
μπορει να μου προτεινει καποιοσ και καποιον αλλο?
οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη γιατι δεν εχω ιδεα!
ευχαριστω!

[...]
Ειναι καταπληκτικος :redface:
Ο,τι χρειαστεις ρωτα με :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pigouinos

Νεοφερμένος

Ο pigouinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

martina86

Νεοφερμένος

Η martina86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις κ εμένα σε ποιον έκανες κ επίσης αν χρησιμοποίησε μοσχεύματα ; Εμένα θα χρειαστεί απο λεκάνη κ αυτιά και φοβάμαι ..
Σημειωμα συντονιστη:Απαντησεις μονο σε προσωπικα μηνυματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

martina86

Νεοφερμένος

Η martina86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εχει περασει ενας χρονος απο τοτε που εκανα ρινοπλαστικη , οπου και δεν εμεινα ευχαριστημενος και βεβαια θα παω στον γιατρο αυτες τις μερες να παραπονεθω και να μου δωσει εξηγησεις . Ηθελα να ρωτησω αν εχει τυχει σε κανανενα ενα σημειο της στυλιδας να εινε φουσκωτο, το πιανω και ειναι πρησμενο. Εχει τυχει σε κανεναν? Και αν ναι γνωριζει τι ειναι? Επισηης Σκεφτομαι να επισκεφτω εναν καινουριο γιατρο για απανεπεμβαση. ΣΥγκεκριμενα τον Κολλια. Εχει χειρουργηθεί κανείς πρόσφατα σε αυτον? Ευχαριστημένος ? Δυσαρεστημένος? Ας μου στείλει προσωπικο μύνημα . Ευχαριστώ εκ των προτερων
Μπορείς να μου στείλεις σε ποιον χειρουργήθηκες; Κ εγώ απο αποτυχημένο χειρουργείο πονάω πολυ πλέον μόνιμα στο εξόγκωμα που μου άφησε ο προηγούμενος εμένα στη ράχη της μύτης κ θα χρειαστούν μοσχεύματα για να φτιάξει ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

martina86

Νεοφερμένος

Η martina86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ωραια λοιπον, θα ξεκινησω απο το παρον κ σιγα σιγα θα προχωραω προσ το παρελθον, οπως στις ταινιες. :)

Αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο Los Angeles κ αναρωνω σ'ενα Holiday apartment λιγο εξω απ'την πολη. Εκανα την εγχειρηση 9 μερες πριν οποτε ειμαι σε θεση να δω τα αποτελεσματα τα οποια ειναι ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ, ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ! Το χειρουργχειο διηρκεσαι 8 ωρες (!), ηταν η 2η επεμβαση που κανω στη μυτη, και ο γιατρος χρησιμοποιησε χονδρο απ'το πλευρο κ απο τα 2 μου αφτια για να μου την ξαναφτιαξει. Η μυτη ειναι κυριολεκτικα αρματωμενη, οπως το σκληρο σκηροδεμα με το ατσαλι. Ο αλητης που μου την παραμορφωσε στην Ελλαδα δεν ειχε αφησει ουτε την μιση! Κ μιλαω για μια μυτη (η φυσιολογικη) μεγαλη λιγο κυρτη κ με μικρη καμπουρα. Δηλαδη δεν δικαιολογειται απο χειρουργικο σφαλμα τοση απωλεια ιστου, αλλα απο την νοσηρη "αισθητικη" αυτου του καθαρματος.

Κ το μονο που ηθελα ηταν συντηρητικες αλλαγες, γιατι μια μυτη που εχει σωστες αναλογιες ταιριαζει κ δινει αρρενωποτητα στο προσωπο κ ας ειναι κ λιγο μεγαλη. Ποτε δεν μπορουσα να φανταστω ποσο ομορφος θα γινομουν με μια μυτη που θα αγγιζε το φυσιολογικο, κατι που το βλεπω τωρα. Ολα αυτα τα χρονια πιστευα οτι δεν ηταν μονο η μυτη που με χαλαγε αλλα κ καποια αλλα χαρακτηριστικα του προσωπου μου που τωρα μενουν απαρατηρητα πλεον.
Σου έχω στείλει πμ γιατί κ εμένα με διέλυσαν και μετα απο δυο χρόνια ακόμα πονάω ...!!! Θα χρειαστώ κ εγώ μοσχεύματα , αν μπορείς δες τα μηνύματα σου να μου απαντήσεις σ ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

martina86

Νεοφερμένος

Η martina86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας,
Εμένα η ιστορία μου έχει ως εξής. Ήμουν ιπτάμενη και έπρεπε να χειρουργηθώ ώστε να συνεχίσω να πετάω. Πήγα λοιπόν σε γιατρό που ειδικεύεται σε θέματα αεροπορικά και στο πως να εξισώνεις, είπαμε ότι θα αφαιρέσω κρεατάκια απο την ευσταχιανή, κόγχες, θα ισιώσουμε διαφραγμα και μέσα σε όλα να ισιώσει και ένα πολύ μικρό ύβο..
Το αποτέλεσμα? αναπνέω πολύ καλά, αλλά έχω ένα ύβο στη μέση της μύτης, η μύτη δε στέκεται καλά και πονάω σχεδόν κάθε μέρα ενω έχουν περάσει δύο χρόνια και αισθητικά είναι χίλιες φορές χειρότερα, καθώς φαίνεται κάτι να εξέχει τόσο στο προφίλ όσο και en face.

Ο εν λόγω κύριος όχι μόνο δε μ ενημέρωσε ποτέ για το λάθος που είχε κάνει αλλά ήθελε και χρήματα για επανεπέμβαση...
Πονάω κάθε μέρα ειλικρινά δεν ξέρω αν αξιζει να τον κυνηγήσω δικαστικά γιατί δεν ξέρω αν θα κερδίσω κάτι ή απλά θα ταλαιπωρηθώ.

Πήγα προσφατα σε γνωστό γιατρό στο κέντρο και μου είπε ότι είναι δύσκολη επέμβαση, οτι θα πρέπει να αφαιρέσει το κομμάτι που με ενοχλεί, πονάει κι εξέχει και θα πρεπει να πάρει μοσχεύματα από λεκάνη και αυτιά για να την στηρίξει...

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει επανεπέμβαση με χρήση μοσχευμάτων?
Αν ναι μπορώ να έχω σε πμ τα ονόματα?
και πως ήταν το αποτέλεσμα ?
Επίσης υπάρχει κάποιος που να πονούσε πριν και να αποκαταστάθηκε και ο πόνος μετά τη 2η εγχείρηση?
Ευχαριστώ κι εκτιμώ οποιαδήποτε πληροφορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

martina86

Νεοφερμένος

Η martina86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σασ παιδια θελω και εγω να μπω στιν παρεα σασ .. εκανα την δευτερα την επεμβαση χτεσ γυρισα σπιττι και βεβαια δεν ειμαι απλα πρισμενη ειναι τα ματια μου μαυρα και το προσωπο μου πρισμενο.
Φανή μετα απο τόσο καιρό πως είσαι ; Χρησιμοποίησε μοσχεύματα ; Πέτυχε ; Κ εγώ στον δικό σου πήγα κι επειδή είπε για μοσχεύματα και τέτοια το σκέφτομαι ακόμα ... Το κακό με εμένα ειναι ότι πονάω κι έχω υβο στη μέση της μύτης απο το πρώτο χειρουργείο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

britney2

Νεοφερμένος

Η britney2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχει κάποιος εμπειρία από τον Καραπαντζο στη Θεσσαλονίκη;

γενικά δεν έχω πολλές προσδοκίες σχετικά με την αισθητική αλλαγή, απλά εύχομαι να μην φαίνεται "πλαστικη" η μύτη και να μην είναι διογκωμενη κάτω από τα ρουθουνια..

τελικά αξίζει τον κόπο και την ταλαιπωρία;

εγώ έχω στραβο διάφραγμα,αλλά οκ αναπνεω κ η μύτη μου είναι μεγάλη και φαρδιά, και μου προκαλεί ανασφάλεια όταν γνωρίζω κάποιον που μου αρέσει .. η μύτη θα τονωσει την αυτοπεποιθηση μου; θα υπάρχει αλλαγή στην αντιμετωπιση των αντρων τελικα; οσοι έχουν χειρουργηθει ας μας πούνε! :)
Σημείωμα συντονιστή: Απαντήσεις μόνο σε προσωπικά μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ForHope

Νεοφερμένος

Ο ForHope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Καλησπερα έχει χειρουργηθεί κανείς πρόσφατα στον κολλια? Ευχαριστημένος ? Δυσαρεστημένος? Ας μου στείλει προσωπικο μύνημα . Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Λοιπόν θα πω και εγω την ιστορία μου μπας και βοηθησω κανεναν ανθρωπο:)
Εκανα την επεμβαση περσι το καλοκαίρι τον Ιουλιο ενα μηνα πριν γινω επισημως 19.Παρολο που ήμουν ηδη ενηλικη οταν επισκεφτηκα το γιατρο το Μαρτιο ειπε πως πρεπει καθε μηνα να μετραω το υψος μου γιατι υπαρχει παντα περιπτωση στα 18 να αναπτυσσεται καποιος ακομα,γεγονος που θα καταστήσει ανεπιτυχη μια τετοια επεμβαση.Με ενημερωσε πληρως για ολα ,και ηταν πολυ φιλικος.Μου τονισε την πιθανοτητα αποτυχιας του 2% του πληθυσμου που θα υποβληθουν στην επεμβαση και οτι αν και φενεται μικρη δεν ειναι.Ακομα τονισε πως ειναι μια επεμβαση κατα τη διαρκεια της οποιας υπαρχει ενδεχομενο απωλειας μεγαλου ποσοστου αιματος και οτι ισως μετα την επεμβαση χρειαστεί μετάγγιση.Ο λογος που εκανα την επεμβαση ειναι κατα κυριο λογο υγειας.Στραβο διαφραγμα και υπερτροφικες κογχες ειχαν ως αποτελεσμα να μην αναπνεω σχεδον καθολου απο το ενα ρουθουνι και να αναπνεω συνεχως με ανοιχτο το στομα (συνηθεια που οσο περνανε τα χρονια στραβωνει τα δοτνια).Φυσικα μια και που θα εμπαινα σε ολη αυτη την ταλαιπωρια αποφασισα να ισιωσω και τον μικρο υβο που ειχα.Οχι τιποτα τραγικο ,μη φανταστειτε.Ακομα ο γιατρος μου προτεινε να την "σηκωσουμε" λιγακι και να την μιρκινουμε.Φυσικα εγω δεχτηκα γιατι τον εμπιστευομουν απολυτα.Ο λογος της τοσο μεγαλης εμπιστοσυνης -δεν εψαξα καν για αλλο γιατρο,-ηταν γιατι στα 5 μου χρεαστηκε να αφαιρεσω μια ελια που καλυπτε μεγαλο μερος του προσωπου μου.Εμενα φυσικα δεν με πολυενοιζε στα 5 η ελια αλλα ενοιζε τους γιατρους γιατι ηταν επικυνδινη και μπορουσε να εξελιχθει σε καρκινο και γιατι μετεπειτα θα αποτελουσε ΜΕΓΑΛΟ αισθητικο προβλημα.Για να μην τα πολυλογω ενω οι γονεις μου ψαχνανε γιατρο χωρις να βρισκουν κανεναν αλλο που να υποσχεται ενα ομοιορφο αποτελεσμα μετα απο 15 χρονια η τομη ισα που φενεται στο προσωπο μου :)
οκ ναι ξεφυγα απο το θεμα.Το χειρουργειο κρατησε κοντα 4 ωρες και τελικα χρειαστηκε μοσχευμα ,πραγμα που δεν το περιμενε και ουτε με ειχε προειδοποιησει.Το συνηδξτοποιησε μεσα στο χειρουργεειο οτι δεν εδειχνε ομοιορφη και μου εβαλε μοσχευμα απο το διαφραγμα ωστε να κρατιεται σηκωμενη η μυτη :p
Oι μερες που ακολουθησαν ηταν..δυσκολες.Εμεινα 3 μερες στο παπαγεωργιου χωρις να μπορω να κλεισω ματι (αναπνεεις ΜΟΝΟ απο το στομα και ειναι σοκαριστικο ) και χωρις να φαω.Και να τρεχειιι το αιμα..και να πρηζομαι.Δεν με πονεσε οταν μου εβγαλε τα ¨"Μπαμπακια¨" απο μεσα πραγμα για το οποιο παραπονιουνται πολλοι.Γενικα και επιστρεφοντας σπιτι μου δεν θα πω ψεματα...ο πρωτος μηνας ηταν δυσκολος για μενα ( βεβαια μην ξεχναμε οτι η περιπωση μου ηταν πολυ απαιτικη και δυσκολη ) .Επισης δεν εβγαινα καθολου στον ηλιο ,ουτε εκανα βουτιες στη θαλασσα.Οταν βγαλαμε το ναρθηκα ημουν σαν δρακουλακι αλλα δεν με πειραξε.ΠΟΛΥ πρηξιμο ,γενικα δεν νομιζω να αρεσει σε κανεναν η μυτη του κατευθειαν αλλα το περιμενα αυτο.Και το θεμα ηταν και το πρηξμιμο απο μεσα που δεν σε αφηνει να μυρισεις και σου κοβει την ορεξη για φαι.Στους δυο μηνες αρχισα να κυκλοφορω στον εξω κοσμο ( βεβαια και οι προηγουμενοι ηταν στο απομονομενο μ εξοχικο αρα δεν ειχα θεμα ) και να βλεπω φιλους.Ολοι μου λεγανε οτι ομορφυνα αλλα κανεις δεν προσεχε την ρινοπλαστικη :p Γενικα εκανε πολυ καλη δουλεια :)
Στους δυο μηνες αν και πρησμενη ημουν απολυτα ευχαριστημενη και τωρα τοσους μηνες μετα νιωθω τελεια.Η μυτη μου εναρμονιζεται απολυτα με το προσωπο μου,μυριζω ΥΠΕΡΟΧΑ και αναπενεω ΥΠΕΡΟΧΑ (και τα δυο καλυτερα απο πριν).
Ο γιατρος ονομαζεται Παπακωστανινου και εχει γραφειο στο κεντρο της Θεσσαλονικης..Αυτα :)
Επειδη εδω δεν θελω να ανεβασω φωτογραφιες οποιος θελει ας μου στιλει pm να τον κανω add στο facebook και να του στειλω απο εκει.
πριν-μετα κτλ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top