Erasmus

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
θα παω κι εγω ερασμους το επομενο χειμερινο και τωρα ετοιμαζω την αιτηση μου στο πανεπιστημιο υποδοχης. μου ζητανε μεταφραση της αναλυτικης βαθμολογιας και εχω την εξης απορια: ισχυει οτι για την μεταφραση πρεπει να απευθυνθω στην μεταφραστικη υπηρεσια του ΥΠΕΞ? αν ναι, δεν προλαβαινω με τιποτα να το κανω αυτο γιατι εχω φυγει απο Αθηνα λογω του Πασχα. εναλλακτικα, θα μπορουσα να παω την βαθμολογια σε δικηγορο να μου την μεταφρασει?

Μόνο για Αγγλία ξέρω ότι χρειάζεται να είναι απο το British Council. Για οποιαδήποτε άλλη γλώσσα ή χώρα μπορείς να το πας σε οποιονδήποτε μεταφραστή που μπορεί να το σφραγίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μόνο για Αγγλία ξέρω ότι χρειάζεται να είναι απο το British Council. Για οποιαδήποτε άλλη γλώσσα ή χώρα μπορείς να το πας σε οποιονδήποτε μεταφραστή που μπορεί να το σφραγίσει.

τελικά θα πάω σε πιστοποιημένο δικηγόρο. γίνεται, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
τελικά θα πάω σε πιστοποιημένο δικηγόρο. γίνεται, έτσι?

Καλύτερα στην επίτιμη πρεσβεία της χώρας που ενδιαφέρεσαι. Έχουν αυτοί τις απαραίτητες σφραγίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τελικά θα πάω σε πιστοποιημένο δικηγόρο. γίνεται, έτσι?

μια χαρά γίνεται από δικηγόρο η πιστοποίηση

Γενικά θα πρότεινα να κάνεις μόνη σου τη μετάφραση των μαθημάτων με βάση τον οδηγό σπουδών, γιατί αλλιώς ίσως να κάνουν κάποιο λάθος. Πέρσι που είχα χρειαστεί κάτι αντίστοιχο, είχα πάει στο μεταφραστικό και τους είχα δώσει ένα χειρόγραφο χαρτί με τη μετάφραση των μαθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μια χαρά γίνεται από δικηγόρο η πιστοποίηση

Γενικά θα πρότεινα να κάνεις μόνη σου τη μετάφραση των μαθημάτων με βάση τον οδηγό σπουδών, γιατί αλλιώς ίσως να κάνουν κάποιο λάθος. Πέρσι που είχα χρειαστεί κάτι αντίστοιχο, είχα πάει στο μεταφραστικό και τους είχα δώσει ένα χειρόγραφο χαρτί με τη μετάφραση των μαθημάτων.

χμμ το είχα σκεφτεί κι εγώ αυτό αλλά δίστασα να το κάνω, σκέφτηκα ότι ίσως δεν το δεχτούν. θα το κάνω όμως, σ΄ευχαριστώ πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κατι που δεν εχει σχέση με διαδικαστικά θεματα, απλα θέλω μερικές απόψεις... Πιστεύετε οτι ειναι καλυτερο να νοικιάσει καποιος διαμέρισμα μόνος του ή ειναι καλυτερα με συγκάτοικο; Ξερω οτι αυτο ειναι καθαρά προσωπικό και οικονομικό θεμα αλλα θέλω να ακουσω γνώμες... Θα παω Πολωνία όποτε τα ενοίκια δεν ειναι θεμα, μπορώ να νοικιασω ακομα και μόνη μου αλλα σκεφτόμουν μηπως ετσι "απομονωθώ" κατα κάποιο τροπο... Εστια δεν θέλω να παω για διάφορους λόγους, σκέφτομαι ομως μηπως ειναι καλυτερα με συγκάτοικο και για να μην ειναι εντελώς μόνη μου, και για να γνωρίσω ατομα. Βέβαια ολα ειναι σχετικα, δεν ξερεις σε ποιον θα πέσεις αλλα επειδη γενικα οι περισσότεροι συγκατοικούν θεωρείτε πως αν εγω αποφασίσω να μείνω μόνη μου θα "απομονωθώ" κατα κάποιο τροπο; Οι περισσότεροι επιλέγουν τις εστίες ακριβώς γι'αυτο τον λογο, να ειναι συνεχεια με αλλα ατομα, να περνάνε καλα κτλ κτλ. Ισως ακούγεται χαζό, σιγουρα θα γνωρίσω ατομα απο τη σχολη κτλ αλλα δεν ξερω. Σκέφτομαι οτι οσο να'ναι με ενα δυο ατομα ακομα στο σπίτι ειναι αλλιως και δεν θα νιώθω μόνη αλλα απο την αλλη μ'αρεσει και η ησυχία μου :P Τι εμπειρίες έχετε; Δεν εχω μείνει ποτε με συγκάτοικο και γενικα δεν θα ειναι και το καλυτερο μου αλλα μια προσπάθεια θα μπορουσα να την κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κατι που δεν εχει σχέση με διαδικαστικά θεματα, απλα θέλω μερικές απόψεις... Πιστεύετε οτι ειναι καλυτερο να νοικιάσει καποιος διαμέρισμα μόνος του ή ειναι καλυτερα με συγκάτοικο; Ξερω οτι αυτο ειναι καθαρά προσωπικό και οικονομικό θεμα αλλα θέλω να ακουσω γνώμες... Θα παω Πολωνία όποτε τα ενοίκια δεν ειναι θεμα, μπορώ να νοικιασω ακομα και μόνη μου αλλα σκεφτόμουν μηπως ετσι "απομονωθώ" κατα κάποιο τροπο... Εστια δεν θέλω να παω για διάφορους λόγους, σκέφτομαι ομως μηπως ειναι καλυτερα με συγκάτοικο και για να μην ειναι εντελώς μόνη μου, και για να γνωρίσω ατομα. Βέβαια ολα ειναι σχετικα, δεν ξερεις σε ποιον θα πέσεις αλλα επειδη γενικα οι περισσότεροι συγκατοικούν θεωρείτε πως αν εγω αποφασίσω να μείνω μόνη μου θα "απομονωθώ" κατα κάποιο τροπο; Οι περισσότεροι επιλέγουν τις εστίες ακριβώς γι'αυτο τον λογο, να ειναι συνεχεια με αλλα ατομα, να περνάνε καλα κτλ κτλ. Ισως ακούγεται χαζό, σιγουρα θα γνωρίσω ατομα απο τη σχολη κτλ αλλα δεν ξερω. Σκέφτομαι οτι οσο να'ναι με ενα δυο ατομα ακομα στο σπίτι ειναι αλλιως και δεν θα νιώθω μόνη αλλα απο την αλλη μ'αρεσει και η ησυχία μου :P Τι εμπειρίες έχετε; Δεν εχω μείνει ποτε με συγκάτοικο και γενικα δεν θα ειναι και το καλυτερο μου αλλα μια προσπάθεια θα μπορουσα να την κανω.

Προσωπικά, θα ήμουν υπέρ του να μείνεις μόνη.
Το μόνο που με προβληματίζει, εκτός από το οικονομικό -το οποίο λογικά θα έχεις κοιτάξει- είναι το ζήτημα της ασφάλειας. Εννοώ, θα είσαι σε μια χώρα που στην αρχή δε θα ξέρεις καλά, οπότε ίσως είναι πιο ασφαλές να έχεις κάποιον ώστε αν χρειαστείς κάτι επείγον, το βράδυ πχ ή αν -ο μη γένοιτο- αρρωστήσεις, να μπορεί να σε βοηθήσει! Σκέψου το! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
γιατί να μείνεις μόνη? :hmm: κι εγώ θα το προτιμούσα αλλά όχι και στο Εράσμους... θα αποκοπείς πολύ πιστεύω, αν το κάνεις αυτό. έγραψες πιο πάνω ότι για διάφορους λόγους δεν θες να πας στην εστία αλλά εγώ θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Ωραία είναι η συγκατοίκηση, μη σε τρόμαζει. Όσο για το αν αποκοπεις, μεγαλύτερο ρόλο παίζει το που μένεις παρά με τον ποιον.
Επίσης, ειδικά στο ερασμους, πέρα από τη συναναστροφή στη σχολή, γίνονται άπειρα events για όλους τους ερασμιτες, οπότε θα έχεις πολλές ευκαιρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω κατι που δεν εχει σχέση με διαδικαστικά θεματα, απλα θέλω μερικές απόψεις... Πιστεύετε οτι ειναι καλυτερο να νοικιάσει καποιος διαμέρισμα μόνος του ή ειναι καλυτερα με συγκάτοικο; Ξερω οτι αυτο ειναι καθαρά προσωπικό και οικονομικό θεμα αλλα θέλω να ακουσω γνώμες... Θα παω Πολωνία όποτε τα ενοίκια δεν ειναι θεμα, μπορώ να νοικιασω ακομα και μόνη μου αλλα σκεφτόμουν μηπως ετσι "απομονωθώ" κατα κάποιο τροπο... Εστια δεν θέλω να παω για διάφορους λόγους, σκέφτομαι ομως μηπως ειναι καλυτερα με συγκάτοικο και για να μην ειναι εντελώς μόνη μου, και για να γνωρίσω ατομα. Βέβαια ολα ειναι σχετικα, δεν ξερεις σε ποιον θα πέσεις αλλα επειδη γενικα οι περισσότεροι συγκατοικούν θεωρείτε πως αν εγω αποφασίσω να μείνω μόνη μου θα "απομονωθώ" κατα κάποιο τροπο; Οι περισσότεροι επιλέγουν τις εστίες ακριβώς γι'αυτο τον λογο, να ειναι συνεχεια με αλλα ατομα, να περνάνε καλα κτλ κτλ. Ισως ακούγεται χαζό, σιγουρα θα γνωρίσω ατομα απο τη σχολη κτλ αλλα δεν ξερω. Σκέφτομαι οτι οσο να'ναι με ενα δυο ατομα ακομα στο σπίτι ειναι αλλιως και δεν θα νιώθω μόνη αλλα απο την αλλη μ'αρεσει και η ησυχία μου Τι εμπειρίες έχετε; Δεν εχω μείνει ποτε με συγκάτοικο και γενικα δεν θα ειναι και το καλυτερο μου αλλα μια προσπάθεια θα μπορουσα να την κανω.

Λοιπόν αν και αργά λέω να απαντήσω :P Η ξαδέλφη μου πήγες πέρσι τον Σεπτέμβρη εράσμους (ισπανία), την επισκέφτηκα και έμενε με συγκάτοικους. Αν και είχε πάει εκεί μαζί με μία άλλη από την σχολή, εκεί που είχε νοικιάσει δεν είχε κανένα πρόβλημα με τους συγκάτοικους (εδώ μας ανέχτηκαν που ήρθαμε χιχι). Στο σπίτι έμενε αυτή, η φίλη της απ΄την σχολή, ένας Γάλλος και ένας από την Ολλανδία. Δεν είχε κανένα θέμα με την συγκατοίκηση καθώς ο καθένας κοιτούσε τον εαυτό του. Το καλό ήταν ότι το σπίτι είχε δυο μπάνια άρα το ένα το μοιραζόταν εκείνη με την φίλη της. και εννοείται πως δεν έτρωγαν μαζί (εντάξει καμιά φορά το κανόνιζαν..) και σε σχέση με την καθαριότητα, τα δωμάτια που τα μοιράζονταν, πχ κουζίνα και σαλόνι, όποιος είχε αφήσει κάτι κτλ εκείνος το μάζευε, δεν χώριζαν συγκεκριμένες αρμοδιότητες.. και δεν είχαν κανένα απολύτως θέμα. Βέβαια είναι ανάλογα και τα παιδιά που θα σου τύχουν ή και το σπίτι. Άμα επιλέξεις ένα σπίτι μικρό όπου μοιράζεσαι περισσότερα δωμάτια αλλάζει το θέμα. Αλλά εκεί που έμενε η ξαδέλφη μου ήταν περίπου έξι-επτά πολυκατοικίες μαζί που ήταν έτσι φτιαγμένες και έμεναν απ' ότι μου πε και άλλοι φοιτητές από τέτοια προγράμματα κτλ σ' αυτές. Αν σου τύχει έμπιστος συγκάτοικος δεν έχεις θέμα να ανησυχείς, η ξαδέλφη μου συνέχεια έλλειπε αφού πήγαινε και σε άλλες χώρες, περιοχές, είχε συνέχεια εξόδους με τα παιδιά που γνώρισε (όχι από το διαμέρισμα) κτλ οπότε το σπίτι περισσότερο το ήθελε για να κοιμάται (καλά εντάξει υπερβάλω λίγό. έμενε και στο σπίτι πολλές φορές αλλά λέμε τώρα). οικονομικά δεν ξέρω να σου μιλήσω πάντως αυτός που είχε το διαμέρισμα ερχόταν κάθε μήνα να δει αν όλα είναι οκ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα εγγραφής τόσο σε εξάμηνο στη σχολή για erasmus όσο και στην δική σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα εγγραφής τόσο σε εξάμηνο στη σχολή για erasmus όσο και στην δική σου;

Για εξήγησε τι εννοείς. Μαθήματα αντιστοιχίζεις, όχι εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εννοώ να δηλώσω μαθήματα τόσο στο τμήμα που ανήκω όσο και σε αυτό που θα πάω erasmus, ταυτόχρονα, για το ίδιο εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοώ να δηλώσω μαθήματα τόσο στο τμήμα που ανήκω όσο και σε αυτό που θα πάω erasmus, ταυτόχρονα, για το ίδιο εξάμηνο.

Ναι. Κάνεις κανονικά δήλωση μαθημάτων για το ίδιο εξάμηνο και στη σχολή σου παρόλο που θα βρίσκεσαι σε erasmus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Παιδιά, πολύ σχετική η ερώτηση και το ξέρω αλλά όσοι πήγατε/θα πάτε erasmus στο χειμερινό χάσατε/θα χάσετε εξεταστική Σεπτέμβρη και Ιανουαρίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εννοώ να δηλώσω μαθήματα τόσο στο τμήμα που ανήκω όσο και σε αυτό που θα πάω erasmus, ταυτόχρονα, για το ίδιο εξάμηνο.
Κανονικά ΔΕΝ γίνεται δήλωση εξαμήνου γιατί στην ουσία κάνεις το εξάμηνο σου σε άλλο πανεπιστήμιο. Εμάς μας το ξεκαθάρισαν αυτό στο τμήμα μας και ήταν κάθετοι. Βέβαια, σε άλλα τμήματα δεν ξέρω τι γίνεται και αν δεν είναι τόσο τυπικοί.
Παιδιά, πολύ σχετική η ερώτηση και το ξέρω αλλά όσοι πήγατε/θα πάτε erasmus στο χειμερινό χάσατε/θα χάσετε εξεταστική Σεπτέμβρη και Ιανουαρίου?

Αν φύγεις στο χειμερινό εξάμηνο δε θα δώσεις τα μαθήματα που θα δηλώσεις εκεί το χειμερινό; Και από όσο ξέρω έχουν μετά από 1-2 βδομάδες πολλά πανεπιστήμια στο εξωτερικό επαναληπτικές. Δεν σας αναγνωρίζουν τα μαθήματα από τη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Κανονικά ΔΕΝ γίνεται δήλωση εξαμήνου γιατί στην ουσία κάνεις το εξάμηνο σου σε άλλο πανεπιστήμιο. Εμάς μας το ξεκαθάρισαν αυτό στο τμήμα μας και ήταν κάθετοι. Βέβαια, σε άλλα τμήματα δεν ξέρω τι γίνεται και αν δεν είναι τόσο τυπικοί.


Αν φύγεις στο χειμερινό εξάμηνο δε θα δώσεις τα μαθήματα που θα δηλώσεις εκεί το χειμερινό; Και από όσο ξέρω έχουν μετά από 1-2 βδομάδες πολλά πανεπιστήμια στο εξωτερικό επαναληπτικές. Δεν σας αναγνωρίζουν τα μαθήματα από τη σχολή;

δε θα μπορώ να δώσω στο πανεπιστήμιο υποδοχής (στο εξωτερικό) τα μαθήματα του χειμερινού, γιατί υπάρχει θέμα με τις αντιστοιχίες, δεν αναγνωρίζονται όλα τα μαθήματα της σχολής μου στο εξωτερικό, μόνο 3-4 υποχρεωτικά και πολλά επιλογής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Αν επιτρέπεται, που θα πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα μαθήματα που θα επιλέξεις στο πανεπιστήμιο του εξωτερικού πρέπει να τα δηλώσεις υποχρεωτικά στη δήλωση μαθημάτων εξαμήνου της σχολής σου έτσι ώστε να μπορεί να σου περαστεί η βαθμολογία τους μετά την επιστροφή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παιδιά, πολύ σχετική η ερώτηση και το ξέρω αλλά όσοι πήγατε/θα πάτε erasmus στο χειμερινό χάσατε/θα χάσετε εξεταστική Σεπτέμβρη και Ιανουαρίου?

Αν πας ερασμους στο χειμερινο, λογικο δεν ειναι να χασεις την εξεταστικη του Σεπτεμβριου? Αν δεν χρωστας κατι δεν εχεις θεμα αλλα αν θες να δωσεις καποιο μαθημα τον Σεπτεμβρη, ξανασκεψου το. Αν παλι πας στο εαρινο, παρα πολυ πιθανο ειναι να χασεις την εξεταστικη του Ιανουαριου (στη δικη μου σχολη ετσι γινεται τουλαχιστον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top