Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε μου αρέσουν καθόλου...
Τα βρίσκω πανάκριβα και χωρίς κάτι που να με τρελαίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Συγγνώμη για αυτό που θα πω Michelle, ξέρω πόσο σου αρέσουν. καλά είναι τα Στάρμπακς, αλλά προτιμώ κάτι διαφορετικό, δεν ξέρω τι, σαν τις συνοικιακές καφετέριες, η ακόμα καλύτερα, ένα καφέ δίπλα στη θάλασσα (καλά Τρουφίνιο, κάνε όνειρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Μα, και να έχεις όλα αυτά τα ταλέντα, αλλού ο βέντι είναι ο μεγάλος, αλλού ο γκράντε... διαπιστωμένα πράγματα.
μπορεί απλά να είχαν έλλειψη στα ποτήρια venti και να είχαν μόνο grande kai tall και γιαυτό το λόγο να έλεγαν ότι το grande είναι μεγάλο ποτήρι


επίσης

ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΦΕΣ Η ΦΑΓΗΤΟ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΣΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
μπορεί απλά να είχαν έλλειψη στα ποτήρια venti και να είχαν μόνο grande kai tall και γιαυτό το λόγο να έλεγαν ότι το grande είναι μεγάλο ποτήρι


επίσης

ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΦΕΣ Η ΦΑΓΗΤΟ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΣΤΕ

Όχι, απλά είναι αλλιώς τα ονόματα και τα μεγέθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menelia

Νεοφερμένος

Η Μενελία-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ STARBUCKS!!!Χτες που είχα πάει στο κολωνακι εκαναν λάθος στην παραγγελια και μου το αλλαξαν αμέσως!Και παρολα αυτα η κοπελα που με εξυπηρετησε προς το τέλος ηταν ευγενεστατη και χαρουμενη με ωραιο τρόπο όπως είμαι και εγω!Αλλα αυτός που με εξυπηρετησε στην αρχη δεν εχω δει ποιο κακομουτσουνο πλασμα στον πλανητη με ενα τρεο ειρωνικο υφακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ STARBUCKS!!!Χτες που είχα πάει στο κολωνακι εκαναν λάθος στην παραγγελια και μου το αλλαξαν αμέσως!Και παρολα αυτα η κοπελα που με εξυπηρετησε προς το τέλος ηταν ευγενεστατη και χαρουμενη με ωραιο τρόπο όπως είμαι και εγω!Αλλα αυτός που με εξυπηρετησε στην αρχη δεν εχω δει ποιο κακομουτσουνο πλασμα στον πλανητη με ενα τρεο ειρωνικο υφακι.

Ηταν υποχρεωμενοι να σου την αλλαξουν!

Ειναι το λιγοτερο που πρεπει να κανει καποιος υπάλληλος,να ειναι χαμογελαστος και ευγενικος! Δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αυτο που λες!

Μαλλον ο τυπος ο πρωτος θα νομιζε οτι δουλευει αλλου ε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menelia

Νεοφερμένος

Η Μενελία-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μαλλον αυτό θα νομιζε τόση αναίδεια και κοροιδία δεν εχω ξανα δει στην ζωή μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Μαλλον αυτό θα νομιζε τόση αναίδεια και κοροιδία δεν εχω ξανα δει στην ζωή μου!!

Α δλδη αν δούλευε αλλού θα το δικαιολογούσες αλλά στα starbuck δεν επιτρέπεται ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Είναι τέλεια και τα λατρεύω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

menelia

Νεοφερμένος

Η Μενελία-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Α δλδη αν δούλευε αλλού θα το δικαιολογούσες αλλά στα starbuck δεν επιτρέπεται ε?
Δεν θα το δικαιολογούσα!!Και με αυτο που έγραψα δεν εννούσα αυτο!!Αλλα σε οποιοδήποτε μέρος δεν μπορείς να πηγαινεις και να σου φέρονται έτσι!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σήμερα δοκίμασα το Χριστουγεννιάτικο Mocca Pralina:D
Πολύ ωραίο, αλλά να ξέρετε ότι υπερισχύει η γεύση της σοκολάτας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εθισμός κ τα Starbucks... αν πιω 2 συνεχόμενες ημέρες Frappuccino Caramel (decaf), θέλω να συνεχίσω για όλη την εβδομάδα :P...
Είναι γ@μ@τος...το μόνο αρνητικό είναι το ότι είναι κάπως ακριβός.


Υ.Σ.: Είχα ακούσει ότι τα staurbucks δεν χρησιμοποιούν κανονικό καφέ αλλά καλλιεργούν υβρίδια καφέ. Έχετε ακούσει για αυτό κάτι εσείς? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Υ.Σ.: Είχα ακούσει ότι τα staurbucks δεν χρησιμοποιούν κανονικό καφέ αλλά καλλιεργούν υβρίδια καφέ. Έχετε ακούσει για αυτό κάτι εσείς? :hmm:

Είναι εντυπωσιακή η επινοητικότητα που μπορεί να εμπνεύσει ο φθόνος... :rolleyes:

(φυσικά δεν αναφέρομαι σε σένα Niyia)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα, τι πάει να πει υβρίδια καφέ; Αναμίξεις 2 ποικιλιών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
υβρίδια, δλδ κάτι σε τύπου μεταλλαγμένο, όπως π.χ. λένε κ για τα πατατάκια (αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, δεν επεκτείνομαι εδώ)
Πάντως για τα starbucks, κάτι τέτοιο είχα ακούσει αλλά δεν το έχω διαβάσει ή βρει έστω κάπου στο διαδίκτυο για να σας δώσω παραπομπή... κ απλά το ανέφερα να δω μήπως κ κάποιος άλλος το έχει ακούσει.
Όπως κ να έχει ο καφές τους τα σπάει κ εγώ είμαι μανιώδης :P ας είναι κ υβρίδιο...(αν ισχύει εννοώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κι εμενα μου αρεσουν πολυ τα σταρμπακς και για τους καφεδες τους και κυριως γιατι δεν επιτρεπεται να καπνιζουν μεσα. ομως σε δυο που πηγα εγω εδω στη σαλονικη οι χωροι ειναι πολυ μικροι και καποιοι αθηναιοι αναφερατε οτι εχει καναπεδες στα σταρμπακς της αθηνας:confused: εδω οσα ειδα εγω με το ζορι χωραει 10 τραπεζια ο χωρος...
εχει και νετ μεσα;η εγω δεν καταλαβα καλα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
[SIZE=-1]Υβρίδιο είναι το αποτέλεσμα της διασταύρωσης δύο γενετικά ανόμιων ατόμων, τα οποία όμως εκφράζουν κάποιο κοινό χαρακτηριστικό με διαφορετικό τρόπο[/SIZE]

Κοινώς, δεν είναι απαραίτητα κάτι κακό...

(Και δεν είμαι υπέρμαχος των Starbucks!)

Βίκη μου, υπάρχουν πολύ μικρά και πιο μεγάλα Starbucks! Και, ναι, πλέον έχουν ίντερνετ, ασύρματο! Αλλά όταν το είχα τσεκάρει τελευταία φορά ήταν πανάκριβο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
κι εμενα μου αρεσουν πολυ τα σταρμπακς και για τους καφεδες τους και κυριως γιατι δεν επιτρεπεται να καπνιζουν μεσα. ομως σε δυο που πηγα εγω εδω στη σαλονικη οι χωροι ειναι πολυ μικροι και καποιοι αθηναιοι αναφερατε οτι εχει καναπεδες στα σταρμπακς της αθηνας:confused: εδω οσα ειδα εγω με το ζορι χωραει 10 τραπεζια ο χωρος...
εχει και νετ μεσα;η εγω δεν καταλαβα καλα;:worry:

Στα starbucks στην Νικης εχει και στον πανω οροφο, και στον κατω καναπεδες. (στον πανω, σχεδον μονο καναπεδες). Στην καμαρα, εχει στο πισω μερος του μαγαζιου (που "βλεπει" στο στενο)

Κατα δευτερον, εχει - επι πληρωμη - ασυρματο DSL, μεσω της Forthnet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Στα starbucks στην Νικης εχει και στον πανω οροφο, και στον κατω καναπεδες. (στον πανω, σχεδον μονο καναπεδες). Στην καμαρα, εχει στο πισω μερος του μαγαζιου (που "βλεπει" στο στενο)

Κατα δευτερον, εχει - επι πληρωμη - ασυρματο DSL, μεσω της Forthnet.

αααα οκ.;)
εγω πηγα στης αριστοτελους και της κολομβου μονο γι αυτο μου φανηκαν μικρα.:P δεν ηξερα οτι εχει και στην καμαρα παντως...
με καλυψες ινσομνιακ θενκς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
+ ησυχια
+ χωρις καπνισμα
+ καποιοι καναπεδες
+ εναλλακτικες συνταγες καφε, καποια περιποιημενα σαντουιτς/γλυκα

- too much ice
- βαλαν που βαλαν ίντερνετ, ας το εκαναν δωρεαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top