Αποπλάνηση 11χρονης μέσω διαδικτύου

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Oι χρήστες άνω των 14 ας προσέχουν, και τους κάτω ας τους....προσέχουν αυτοί που έχουν την υποχρέωση! Τόσο απλά!

Πολύ σωστό.

Το άσχημο είναι ότι κατά βάθος στα 14 σου δεν είσαι αρκετά ώριμος ώστε να αντιμετωπίσεις τους κινδύνους που έρχονται κατά πάνω σου ...μέχρι να την πατήσεις! Έτσι καλο θα ήταν "αυτοί που έχουν την υποχρέωση" να μείνουν αντάξιοι αυτής εως την ενηλικίωση του ατόμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Oι χρήστες άνω των 14 ας προσέχουν, και τους κάτω ας τους....προσέχουν αυτοί που έχουν την υποχρέωση! Τόσο απλά!

A γεια σου κι εσυ!
Γι αυτο κι εγω υποστηριζω οτι "καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο".
Μονο που πολλοι απο τους σημερινους γονεις πασαρουν ενα πισι στα παιδια χωρις κανεναν ελεγχο, μονο και μονο για να εχουν την ησυχια τους και μετα αναρωτιουνται τι πηγε λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Mάξιμε, δίνεις μια ενδιαφέρουσα τροπή στη συζήτηση, η οποία όμως και πάλι είναι καταδικασμένη σε μαρασμό!
Εκτός του ότι πρακτικά είναι αδύνατον να ελεγχθούν τα στοιχεία των χρηστών, θυμάμαι κάποτε κάναμε εγγραφή σε...bbs αφού πηγαίναμε αυτοπροσώπως από τα γραφεία με την ταυτότητα μας - τότε όμως είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα, κανείς δεν νοιάζεται για την τιμή της Κατερίνας μπλουμ, κατάλαβέ το!
Και στην τελική, βαρέθηκα να το επισημαίνω, σιγά τα ωά! Έλεος δηλαδή! Αν πέσεις στο λάκο με τα φίδια κάποιο θα σε δαγκώσει, τι να κάνουμε, να κλείσουμε όλες τις....τρύπες (εχμ εννοώ τις παγίδες) ή να φυλακίσουμε όποιον μοιάζει....ανώμαλος;
Oι χρήστες άνω των 14 ας προσέχουν, και τους κάτω ας τους....προσέχουν αυτοί που έχουν την υποχρέωση! Τόσο απλά!
Να γίνω ποιό σαφής.
Για όσα χρειάζεται να προσέξω εγώ ή ο κάθε σάν εμένα, (γονέας ή ο Νωεύς μαζί μου, ώς παππούδες εννοώ), τα χρεώνομαι γιατι μπορώ. Άν πέσει απο την τσουλήθρα το παιδί, γιατι για παιδιά πρόκειται, θα κάνω τις ανάλογες ενέργειες που απαιτούνται. Να συμπληρώσω πως είμαι σε θέση να παρακολουθήσω τα site που ενδεχομένως επισκέπτεται ο νεαρός-ή που είναι κάτω απο την δική μου ευθύνη.
Κάποιοι άλλοι ΟΧΙ δέν είναι.
Για το έγκλημα όμως είναι αυτό το κράτος επιτέλους που αγνοούμε πως ειδικά στο κράτος δέν πρέπει να σκύβουμε το κεφάλι ώς σύγχρονοι <<ΡΑΓΙΑΔΕΣ>>.
Απαιτώ λοιπόν απο το κράτος να κάνει αυτά που είναι απόλυτη αρμοδιότητά του. Άλωστε το πληρώνουμε αδρά για να είναι σε θέση να διαθέτει τα μέσα για τέτοιες ενέργειες πρόληψης.


Υ.Γ. 1. Σαφώς και δέν αναφέρομαι στους ανισόρροπους (ανώμαλους όπως τους ονοματίζεις εσύ).
Υ.Γ. 2. Θα μπορούσε να φτιάξει ένα μητρώο μαθητικής επίσκεψης στο Internet γενικά το κράτος και απο μιά ηλικία και μετά να είναι ελεύθερο το σερφάρισμα στο Internet!
Λέω εγώ τώρα. Πάντως αυτή η κατάσταση είναι απαράδεκτη. Επίσης γεννά και πολλά ερωτηματικά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Το άσχημο είναι ότι κατά βάθος στα 14 σου δεν είσαι αρκετά ώριμος ώστε να αντιμετωπίσεις τους κινδύνους που έρχονται κατά πάνω σου ...μέχρι να την πατήσεις! Έτσι καλο θα ήταν "αυτοί που έχουν την υποχρέωση" να μείνουν αντάξιοι αυτής εως την ενηλικίωση του ατόμου.

Μια χαρά καταλαβαίνεις στα 14 τους "κινδύνους" :) Τουλάχιστον στο επίπεδο που συζητάμε!
Τώρα, οργανωμένα σχέδια απάτης και υψηλού επιπέδου...τεχνικές αποπροσανατολισμού ώστε να επιτευχθεί το υστερόβουλο ζητούμενο... ε κι εσύ που είσαι 19 θα μπορούσες (άνετα) να την πατήσεις!!! :P

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Α όχι daemon δεν καταλαβαίνεις μια χαρά τους κινδύνους.. Τουλάχιστον όχι τέτοιου είδους κινδύνους.. Πίστεψέ με...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Α όχι daemon δεν καταλαβαίνεις μια χαρά τους κινδύνους.. Τουλάχιστον όχι τέτοιου είδους κινδύνους.. Πίστεψέ με...;)
Λες ε; :hmm:
Kοντεύουν και 3 10ετίες από τότε, ίσως να μη θυμάμαι καλά....Άσε που τότε σε σχέση με τώρα η "πληροφορία" ήταν όπως η μέρα με τη νύχτα!
Τώρα όλα βρίσκονται στην άκρη του....ποντικιού σου! Ένα κλικ από την (εκάστοτε) διάθεση σου δηλαδή!
Πιστεύω όμως και θα ήθελα την γνώμη σου επ αυτού, ότι όποιος είναι σε θέση να διαχωρίζει τα "είδη" κινδύνων, όπως έκανες πριν, τοτε μια χαρά καταλαβαίνει και τους ίδιους (επιμένω εγώ) τους κινδύνους! ;)

A γεια σου κι εσυ!
Aντιχαιρετώ! :D Σου έχω πει την περίπτωση μια οικογένειας, μπαμπάς, μαμά, κόρη και γιός, που είχε ο καθένας ένα pc στο δωμάτιο του (η μαμά ήταν στην κουζίνα) και ΚΑΘΕ βράδι συνδεόταν οικογενειακώς;;

Eννοείται καμία παρέμβαση από και προς κανένα, ο καθένας στον...."κόσμο του"
Τι μου λες λοιπόν τώρα :lol:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μια χαρά καταλαβαίνεις στα 14 τους "κινδύνους" :) Τουλάχιστον στο επίπεδο που συζητάμε!
Τώρα, οργανωμένα σχέδια απάτης και υψηλού επιπέδου...τεχνικές αποπροσανατολισμού ώστε να επιτευχθεί το υστερόβουλο ζητούμενο... ε κι εσύ που είσαι 19 θα μπορούσες (άνετα) να την πατήσεις!!! :P

.

Διαφωνώ ντίμον! :P

Επειδή τα έχω πρόσφατα τα 14 (οχι οχι δεν είναι ηλικιακή σπόντα:P) μπορώ να θυμηθώ πολύ καλά την έλλειψη "ευαισθησίας/φόβου" για τον κίνδυνο.

Πιστεύεις ότι τίποτα δεν πρόκειται να σου διαταράξει την ειρήνη σου μέχρι που την παθαίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Διαφωνώ ντίμον! :P

Επειδή τα έχω πρόσφατα τα 14 (οχι οχι δεν είναι ηλικιακή σπόντα:P) μπορώ να θυμηθώ πολύ καλά την έλλειψη "ευαισθησίας/φόβου" για τον κίνδυνο.

Πιστεύεις ότι τίποτα δεν πρόκειται να σου διαταράξει την ειρήνη σου μέχρι που την παθαίνεις...
'

:hmm:Εδω θα συμφωνησω.. Στα 14 μας ειμαστε οι ξερολες, οι γαμω και δερνω ενιοτε, που παμε κοντρα και τιποτα δε μας πεφτει κατω. Φοβος? Ποιος φοβος? Δε θυμαμαι να φοβαμαι Ποτε και Τιποτα.
Ελικρινως θα ελεγα, πιο πολυ φοβαμαι σημερα και παρακολουθω τον κινδυνο να κανει κυκλους γυρω μου, παρα χθες.. στα 14 μου.

Χθες εχεις εναν μπαμπα και μια μαμα να τρεξεις να κρυφτεις. Σημερα, ναι εχεις μια μαμα και εναν μπαμπα να τρεξεις αλλα το πως θα τρεξεις αλλαζει με τα χρονια. Καποτε μπουσουλωντας κι αγνοωντας, ξεχνωντας την επομένη και σημερα παλι μπουσουλωντας, αλλα με εγνοια σου την ευθυνη που οφειλεις να εχεις για τον ιδιο σου τον εαυτο. Εισαι υποχρεωμενος (καλως υποχρεωμενος, πιστευω εγω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Aντιχαιρετώ! :D Σου έχω πει την περίπτωση μια οικογένειας, μπαμπάς, μαμά, κόρη και γιός, που είχε ο καθένας ένα pc στο δωμάτιο του (η μαμά ήταν στην κουζίνα) και ΚΑΘΕ βράδι συνδεόταν οικογενειακώς;;

Eννοείται καμία παρέμβαση από και προς κανένα, ο καθένας στον...."κόσμο του"
Τι μου λες λοιπόν τώρα :lol:

.

Θα σε πω και τωρα και μετα...Η εν λογω οικογενεια, ειναι παραδειγμα προς αποφυγην.
Ελπιζω να μη σε θιγω με αυτη μου την απαντηση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μια χαρά καταλαβαίνεις στα 14 τους "κινδύνους" :) Τουλάχιστον στο επίπεδο που συζητάμε!
Τώρα, οργανωμένα σχέδια απάτης και υψηλού επιπέδου...τεχνικές αποπροσανατολισμού ώστε να επιτευχθεί το υστερόβουλο ζητούμενο... ε κι εσύ που είσαι 19 θα μπορούσες (άνετα) να την πατήσεις!!! :P

.
Επιλέγω να απαντήσω με μιά ιστορία απλή.
Συζητώντας με κάποιον φίλο μου πρόσφατα, μου είπε κάτι που αγνοούσα. Λίγα χρόνια πρίν ακούγοντας κάτι γατάκια να νιαουρίζουν ανίσυχα, είδε και τον γάτο να τα (βιάζει). Παράλληλα σε ντοκυμαντέρ, επιβεβαιώθηκε η συνήθεια των γάτων γενικά.
Δέν ρώτησα άν ηλικιακά συμπίπτει με την ηλικία των 14,13,12 και σαφώς ούτε για την ηλικία που συζητάμε, δηλ. 11,
Ή και ποιό κάτω, έτσι που πάμε τί να υποθέσω;
Ούτε άν καταλάβαιναν τον κίνδυνο ρώτησα . Μου διέφυγε παντελώς .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Mάξιμε, δίνεις μια ενδιαφέρουσα τροπή στη συζήτηση, η οποία όμως και πάλι είναι καταδικασμένη σε μαρασμό!
Εκτός του ότι πρακτικά είναι αδύνατον να ελεγχθούν τα στοιχεία των χρηστών, θυμάμαι κάποτε κάναμε εγγραφή σε...bbs αφού πηγαίναμε αυτοπροσώπως από τα γραφεία με την ταυτότητα μας - τότε όμως είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα, κανείς δεν νοιάζεται για την τιμή της Κατερίνας μπλουμ, κατάλαβέ το!
Και στην τελική, βαρέθηκα να το επισημαίνω, σιγά τα ωά! Έλεος δηλαδή! Αν πέσεις στο λάκο με τα φίδια κάποιο θα σε δαγκώσει, τι να κάνουμε, να κλείσουμε όλες τις....τρύπες (εχμ εννοώ τις παγίδες) ή να φυλακίσουμε όποιον μοιάζει....ανώμαλος;
Oι χρήστες άνω των 14 ας προσέχουν, και τους κάτω ας τους....προσέχουν αυτοί που έχουν την υποχρέωση! Τόσο απλά!

επίσης να προσθέσω ότι οι επιβάτες του Τιτανικού ας πρόσεχαν και για όσους δεν ξέρανε κολύμπι , ας είχανε βάλει επαρκή αριθμό σωσίβιων στο πλοίο αυτοί που είχαν την υποχρέωση ! Τόσο απλά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αρχίζεις να συνειδητοποιείς (σιγά σιγά) που βρίσκεσαι ;)
Με λίγη προσπάθεια, ίσως ανέβεις κατηγορία :D

Τόσο απλά :P

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
επίσης να προσθέσω ότι οι επιβάτες του Τιτανικού ας πρόσεχαν και για όσους δεν ξέρανε κολύμπι , ας είχανε βάλει επαρκή αριθμό σωσίβιων στο πλοίο αυτοί που είχαν την υποχρέωση ! Τόσο απλά !

Αρχίζεις να συνειδητοποιείς (σιγά σιγά) που βρίσκεσαι ;)
Με λίγη προσπάθεια, ίσως ανέβεις κατηγορία :D

Τόσο απλά :P

.
Τώρα εγώ, αφού είναι τόοοσο απλά τα πράγματα, γιατί συνεχίζω να φοβάμαι !

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Tι ακριβώς φοβάσαι Μάξιμε ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Tι ακριβώς φοβάσαι Μάξιμε ; :hmm:

Θα σου πω εγω μιας και συμφωνω (σχεδον παντα) μαζι του. Οταν μπει, θα μας πει κι εκεινος με σιγουρια.

Το λογο και πραξεις ατομων, το ψεμα γενικα που χει γινει μαστ και τα σημερινα προτυπα, το να σου δινεται η ευκαιρια πειρασμων και οι πειρασμοι δεν εχουν καλο τελος οπως ξερεις... Ο φοβος ομως φυλα τα ερμα. προσοχη! Μη μπερδεψουμε δαιμονα, τον φοβο αυτον με τις προσωπικες ανασφαλειες.
Καλο ειναι να φοβασαι μεχρι εκει που πρεπει. Οποιος φοβαται μεχρι εκει που πρεπει, τελικα δεν πεφτει στις λακουβες.
Τωρα μιλαω λιγακι με ''νοηματα'' και ισως να μην καταλαβεις. Θελω να πω οπως ειπα και στο παραπανω ποστ πως σε μικρη ηλικια δε φοβασαι. Σημερα υπευθυνος του εαυτου σου και απεναντι στην κοινωνια (οχι τη γενικη κοινωνια, την κοινωνια σου, τον κοσμο σου) οφειλεις να σαι διπλα προσεχτικος.

Οσο εισαι νεος, τα λαθη επιτρεπονται, γιαυτο και δε φοβασαι. Αλλαζει το πραμα οσο μεγαλωνεις.

Αυτο νομιζω εννοει ο μαξιμος.:)

κι ελπιζω να μην ειμαι πολυ εκτος θεματος που συζηταμε...:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μα ο Μάξιμος ειδικά, δεν κινδυνεύει από "έλλειψη φόβου" λόγω άγνοιας.... Αντίθετα θα έπρεπε να είναι το λιγότερο, ατρόμητος πλέον!
Εκτός κι αν εννοεί, ότι φοβάται για λογαριασμό των μικρών γατιών.... (αλλά και πάλι κάτι δεν μου κολλάει βρε mind)

Aς τον αφήσουμε καλύτερα να απαντήσει ο ίδιος, με τον ιδιαίτερα μοναδικό του τρόπο, αν και πλέον θα "προσαρμόσει"
τις απαντήσεις του!!
Μου το χάλασες, να του έχεις τόση αδυναμία :P

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μα ο Μάξιμος ειδικά, δεν κινδυνεύει από "έλλειψη φόβου" λόγω άγνοιας.... Αντίθετα θα έπρεπε να είναι το λιγότερο, ατρόμητος πλέον!
Εκτός κι αν εννοεί, ότι φοβάται για λογαριασμό των μικρών γατιών.... (αλλά και πάλι κάτι δεν μου κολλάει βρε mind)

Aς τον αφήσουμε καλύτερα να απαντήσει ο ίδιος, με τον ιδιαίτερα μοναδικό του τρόπο, αν και πλέον θα "προσαρμόσει"
τις απαντήσεις του!!
Μου το χάλασες, να του έχεις τόση αδυναμία :P

.

Με μπερδεψες. Δε καταλαβαινω τι λες, δε τα χω διαβασει ολα:redface: Εγω ειπα για τον φοβο σε μικροτερες ηλικιες και η διαφορα με τωρα, απαυτα που επιασα δηλαδη.:whistle:
Καλα, πειτε τα σεις καλυτερα.:P
Παω για καφε εγω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Tι ακριβώς φοβάσαι Μάξιμε ; :hmm:

Φοβάμαι τις σκιές που ρίχνουν οι δεσμώτες στα τοιχώματα της σπηλιάς !
Έχουν αμέτρητες παραλλαγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

Φοβάμαι τις σκιές που ρίχνουν οι δεσμώτες στα τοιχώματα της σπηλιάς !
Έχουν αμέτρητες παραλλαγές.
Και το θαμπό λυχνάρι ρίχνει σκιά σαν πέφτει στο (ακίνητο) κοράκι του poe(t) σχηματίζοντας τον αμφίβολο κυκλο της, απ όπου δεν κατάφερε ποτέ να βγεί η ψυχή του εξαίρετου ποιητή, αλλά βρε Μάξιμε πες μας με απλά λόγια τούτη τη φορά.... :)

Ωραία, φοβάσαι τις σκιές, και πως λοιπόν αντιμετωπίζεις τους φόβους σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και το θαμπό λυχνάρι ρίχνει σκιά σαν πέφτει στο (ακίνητο) κοράκι του poe(t) σχηματίζοντας τον αμφίβολο κυκλο της, απ όπου δεν κατάφερε ποτέ να βγεί η ψυχή του εξαίρετου ποιητή, αλλά βρε Μάξιμε πες μας με απλά λόγια τούτη τη φορά.... :)

Ωραία, φοβάσαι τις σκιές, και πως λοιπόν αντιμετωπίζεις τους φόβους σου;
PHP:
Ψαχουλεύεις κάτι οφθαλμοφανές.

Υ.Γ. Άν φοβάται τον κακό λύκο ο Μάξιμος ή όχι, λίγη σημασία έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top