Σκουλαρίκι στο φρύδι...

μπαμπης5304

Νεοφερμένος

Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
γεια σας....εχω εδω και λιγο καιρο την απορια αν υπαρχει σκουλαρικι για το φρυδι αλλα να ειναι μαγνητακι γιατι δεν θελω να μπλεχτω με τρυπες και τετοια πραγματα...1)τα βαριεμαι γτ θα θελει περιποιηση και τετοια και 2)προς αποφυγη μολυνσεων....

Οποιος γνωριζει σχετικα με το θεμα ας απαντησει....θα τ εκτιμουσα! :D :D

Thank's in advance!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ρώτα κάποια φίλη σου που ψωνίζει συχνά σκουλαρίκια. Μάλλον θα ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ή κάνεις τρύπα ή δεν κάνεις. Ψεύτικα πράγματα εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου.

Το piercing είναι ιδεολογία, δεν είναι μόδα. Μην το βλέπουμε τόσο επιπόλαια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Μου αρέσει παρα πολυ το σκουλαρίκι στο φρύδι σε ένα αγόρι αλλα τώρα αυτο που λες μου φαινεται δύσκολο να γίνεται..όλη την ώρα θα σκέφτεσαι μη σου πέσει το σκουλαρίκι καταρχήν..αλλά ρώτα εσύ να μάθεις καλύτερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ πάντως που έκανα δεν το μετάνιωσα...Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο μαγνητάκι για το φρύδι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μαγνητακι? Και δε ''φευγει''?:hmm: Μια κινηση να κανεις με το κεφαλι σου θα φυγει. Η λιγο να πειραξεις εκει, παλι θα φυγει. Αυτη τη δουλεια θα κανεις, βαλε βγαλε?:hmm:
Θα συμφωνησω με Μαρω, η κανεις η δεν κανεις τρυπα, πραγματι ειναι ιδεολογια.

Το μαγνητακι μου θυμιζει henna αντι για tattoo. Αν εχεις αμφιβολιες, μην το κανεις ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
βασικα ο μονος λογος για τον οποιο δε θα σου προτεινα να κανεις τρυπα ειναι γιατι υπαρχει κινδυνος να παθεις πτωση βλεφαρου(ετσι εχω ακουσει) αν γινεται να βαλεις μαγνητακι δοκιμασετο ισως να ειναι μια πολυ καλη λυση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
δε νομιζω να γινεται να βαλεις μαγνητακι στη συγκεκριμενη περιοχη...ε και στο κατω κατω αμα θελεις πολυ να εχεις σκουλαρικι,κανε τρυπα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

incredikid

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Προσωπικά και εμένα μου αρέσει πολύ, αλλά δεν θα σου πρότεινα να κάνεις στην συγκεκριμένη περιοχή γιατί όντως είναι λίγο επικίνδυνο. Μαγνητάκι είναι σχεδόν απίθανο πιστεύω... Είναι λίγο περίεργο το σημείο για μαγνητάκι. Τώρα όσον αφορά την ιδεολογία συμφωνώ ότι υπάρχει και δεν έχω να πω τίποτα πάνω σε αυτό. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το piercing είναι ιδεολογία, δεν είναι μόδα.
η ιδεολογια του piercing ειναι μοδα...
μεταβεβαια απο χιλιαδες χρονια στους μαυρους και πρωτογονους τους αφρικης..

παμε μπροστα σαν κοινωνια..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tempo

Νεοφερμένος

Ο tempo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
μια ερώτηση: αν το μετανιώσει κάποιος για τον x ή y λόγο τι κάνει; η τρύπα κλείνει μόνη της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Yeap.
Οπουδήποτε κάνεις τρύπα, αν δε βάλεις κάποιο σκουλαρίκι, κλείνει από μόνη της με τον καιρό.


right?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Yeap.
Οπουδήποτε κάνεις τρύπα, αν δε βάλεις κάποιο σκουλαρίκι, κλείνει από μόνη της με τον καιρό.


right?:redface:
Αν στο ''οπουδήποτε'' εννοείς και την τρίπα στο αυτί, όχι, δεν ισχύει σε όλους. Σε κάποιους μένει ανοιχτή η τρύπα ακόμα και αν έχουν να βάλουν σκουλαρίκι ένα χρόνο...
Πάντως γενικά στη μύτη,φρύδι κλείνουν εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι το ξέρω. Στο αυτί δε κλείνει έυκολα. Και γω μικρή δεν έβαζα για κάτι χρόνια σκουλαρίκια και δεν έκλεισαν, αλλά ξέρω από φίλες που τους έκλεισαν πανεύκολα. Στα άλλα σημεία σε όλους κλείνουν. Εξάλλου για φρύδι ρώτησε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Yeap.
Οπουδήποτε κάνεις τρύπα, αν δε βάλεις κάποιο σκουλαρίκι, κλείνει από μόνη της με τον καιρό.

right?:redface:

Δεν ισχύει απαραίτητα αυτό, νομίζω οτι έχει να κάνει και με το που έχεις κάνει το piercing :redface:

Εγώ πχ είχα κάνει septum piercing στα 15 μου και ενώ τα τελευταία 2 χρόνια δεν το βάζω καθόλου, η τρύπα δεν έχει κλείσει. Το ευχάριστο της υπόθεσης είναι οτι λόγω της ανατομίας του σημείου δεν φαίνεται καθόλου αν δεν το προσέξει ο άλλος. Ωστόσο, στα αυτιά π.χ, αν δεν βάλω σκουλαρίκι για 1-2 βδομάδες κάνει αμέσως πετσούλα και αρχίζει να κλείνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
εμένα κλείνει σε μερικές ώρες άμα μείνει κενή :confused:

π.σ. τι άστατα πλάΖματα οι γυναίκες - έχει όνομα μάρα , το αλλάζει σε οφελία και τώρα ξαναβάζει σε παρένθεση το μάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σκουλαρίκι στο φρύδι...:eek:

Το φαντάζομαι,
σε μηχανάκι τζίελεξ με εξάτμιση μπουρί να ακούγεται ο μονοκύλινδρος
σα τρακτέρ που το παρακολουθείς σε αγρό και εντυπωσιάζεσαι με το
φαινόμενο Ντόπλερ,
το μαλλάκι κλασσικός φράχτης, υποψία καμπούρας,
σκύψιμο και "κλείσιμο" των γονάτων γύρω από τον 50 cc μανιασμένο κινητήρα,
μάλμπορο κόκκινο μαλακό στη κωλότσεπη του ληβάης 501
και σάπιο παπουτσάκι μιλένιουμ νάηκ.


Ω φευ, τι θυμάμαι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katrin294

Νεοφερμένος

Η katrin294 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Προσωπικά είχα κάνει μια τρύπα ψηλά στο αυτί πρίν 8 χρόνια. Για 7 συνεχόμενα χρόνια φόρουσα συνέχεια σκουλαρίκι σε αυτό το σημείο, σπάνια να περναγε μέρα που να μη βάλω και τον περισσότερο καιρό φορούσα και χονρό. Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν το σιχάθηκα και γενικά σιχάθηκα όλα τα piercing και tatoo και η γνώμη μου δεν αλάζει πλέον, ( ευχαριστώ αυτόν που με έκανε να καταλάβω πόσο ηλήθια ήμουν όλα αυτά τα χρόνια ). Λοιπόν τώρα σε αυτους τους 10 μήνες που δε βάζω τίποτα,η τρύπα έχει κλείσει πάρα πολύ που δε φαίνεται σχεδόν καθόλου. Το οτι σε κάποια άτομα αργεί να κλείσει δε σημαίνει που δε θα κλείσει ποτέ ( αυτό είναι χαζό να το πείς ). Απλά διαφέρει απο οργανιζμό σε οργανιζμό. Σε εμένα ευτυχώς εδειξε γρήγορα καλό σημάδι και πιστεύω οτι σε άλλο ένα χρόνο δε θα φαίνεται καθόλου. Απλά όσοι και όσες θέλετε να κάνετε μη το κάνετε απο θέμα να τραβάτε την προσοχή, κάτι ξέρω επαυτού :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Williams

Νεοφερμένος

Η Williams αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Είναι ανάλογα τον κάθε άνθρωπο :hmm:
εγώ ας πούμε έκανα τρύπα στο κάτω χείλος μου και χωρίς σκουλαρίκι κλείνει σε πολύ λίγο, το σημάδι όμως δεν φεύγει εύκολα.
Μια άλλη φίλη μου έκανε τρύπα και το σημάδι δεν φαινόταν την δεύτερη μερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariah.

Νεοφερμένος

Η Ariah. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
και εγω 8ελω.οταν μεγαλωσω αλλα ειδα μια εικονα που σου πιανουν με ενα τσιμπιδακι φρυδιων το κρεας,το τραβανε προς τα εξω και επειτα σου βαζουν ενα πραμα σαν κατσαβιδι για την τρυπα,ew.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top