Οι φράσεις που σιχαίνεστε...

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Τι μας λες κοπελιά και γενικότερα οτιδήποτε συνοδευεύται με τη λέξη κοπελιά....Μου βαράει πολύ άσχημα στα νεύρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε ''σιχαίνομαι'' φράσεις γιατί μπορεί κάποια να μη μου αρέσει απο ένα άτομο κι απο ένα άλλο να μου φανεί αδιάφορη εώς συμπαθητική, γενικά παρατηρώ προθέσεις και στυλάκι/προσωπικοτητα του καθενός που μιλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συχαινομαι του ορους
γκομενα και γκομενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγώ επίσης το "τυπάκι" και "τύπισσα".

Ευτυχώς έχουν υποχωρήσει τον τελευταίο καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν σιχαίνομαι τόσο πολύ φράσεις, όσο τις αγγλικούρες που πετάνε την ώρα που μιλάνε διάφοροι, ακόμα και όταν γράφουν, π.χ see you later, whats'up, come on, έλα man τί κάνεις ;, baby, take it easy, let see the facts και κυρίως αυτό το hi και πολλές φορές βλέπω ακόμα και στο στέκι ολόκληρες αγγλικές προτάσεις μέσα σε μια παράγραφο που είναι γραμμένη στα ελληνικά. :sick:
Ποζέρια ουστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
<<fake>> ...αυτη και αν δε μου εχει σπασει τα νευρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
το πιο ηλίθιο απόλα..να'χεις τα νεύρα σου και να έχεις και έναν ηλίθιο να σου με το ανάλογο βέβαια υφάκι : <<εεε , άααααραξε>>
δεν μας παρατάς που θα μας πεις και άραξε ρε κακομοίρη
ααααα και το ...: θα σας πω ένα κόλπο είναιλίγο κομπογιαννίτικο (βγαίνει και σε κομπογιαννέ)
το λένε όλοι καθηγητές στο φροντ τωρα τελευταία και πραγματικα δεν αντεχεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε το σιχαίνομαι. Απλά, όταν μου λένε ''τι έχεις;'' και έχω όντως κάτι λύνομαι στο κλάμα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antoni Gaudi

Νεοφερμένος

Ο Antoni Gaudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Και για να μην το ξεχάσω:

Η έκφραση "Τι λέει;" (=πώς πάει, τι γίνεται) ειδικά όταν συνοδεύεται από εμετικές προσφωνήσεις του τύπου "αγορίνα"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
"Μου 'πρήξαν τα παπάρια" . Όταν το ακούω, βγάζω καπνούς.

"Καλή επιτυχία" , το είχα ακούσει φέτος σε κάθε μεσημεριανό που τρώγαμε οικογενειακώς (ξαδέρφια, γιαγιά, θείοι-θείες). Από τότε την μισώ την φράση αυτή, γιατί μόνο γρουσουζιά με έφερε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Άσε που δεν υπάρχει Κακή επιτυχία, οπότε δεν στέκει κι όλας! :P

On topic, δεν σιχαίνομαι κάποια συγκεκριμένη φράση, συνήθως ο τρόπος που χρησιμοποιεί το κάθε άτομο τη γλώσσα είναι που θα με εκνευρίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Άσε που δεν υπάρχει Κακή επιτυχία, οπότε δεν στέκει κι όλας! :P

On topic, δεν σιχαίνομαι κάποια συγκεκριμένη φράση, συνήθως ο τρόπος που χρησιμοποιεί το κάθε άτομο τη γλώσσα είναι που θα με εκνευρίσει.

Μα δε λέω να μη πουν "καλή επιτυχία"..
Άλλο όμως να το κάνουν καραμέλα και να το λένε συνέχεια. Μια-δυο άντε πέντε, αλλά συνέχεια; :/:

Ναι συμφωνώ με το on topic σου, έχει να κάνει με τον τρόπο που εκφράζεται ο καθένας. Μου έχει τύχει μια συγκεκριμένη φράση που όταν την ακούω από δυο διαφορετικά άτομα, στον έναν μου αρέσει και στον άλλο μου έρχεται να τον σφαλιαρίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Χαλιέμαι(αναλόγως κ το άτομο/ύφος βέβαια)με τς φράσεις ''καλή μου''/''κούκλα μου'' μπλιαααχ χαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
"Κοριτσάκι να σου πω......"

Αίσχος.....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αντί να πει κάποιος'' μου είπε/λέει''. ''Μου κάνει,/ 'κανε...''
Βέβαια, δε μπορώ να κάνω κάτι, οι περισσότεροι γνωστοί μου το λένε. :P
Έτσι δε λέω ότι μου τη σπάει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Αχ θυμήθηκα κι άλλο ένα το κλασικό
"Να ούμε" και "να ούμε"..... το μάγκικο Να πούμε μασημένο το π κι εγώ μικρο παιδάκι να παρακολουθώ το θείο μου και να έχω βρει σαν παιχνίδι να μετρώ πόσες φορές θα πει τη φράση "Να ' ούμε"
Να μην σας πω ότι σε μία ώρα το είχε πει πανω απο 40 φορές.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Πλέον δεν με ρωτάνε, αλλά με ενοχλούσε πάρα πολύ όταν ήμουν μικρή και ακόμα με ενοχλεί όταν ακούω να το λένε σε άλλους : ''Εσύ ποιανού/τίνος είσαι;'' Φταίνε τα παιδιά να πουν ''του μπαμπά μου'';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena1234

Νεοφερμένος

Η elena1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
το << μορή ... >> και γενικά ότι συνοδεύεται με αυτό του τύπου <<που'σαι μορή? ή αι μορή>> και αλλα τετοια!!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πλέον δεν με ρωτάνε, αλλά με ενοχλούσε πάρα πολύ όταν ήμουν μικρή και ακόμα με ενοχλεί όταν ακούω να το λένε σε άλλους : ''Εσύ ποιανού/τίνος είσαι;'' Φταίνε τα παιδιά να πουν ''του μπαμπά μου'';
Κλασσική φράση γιαγιάδων σε χωριό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Το << καλά οκ βούλωστο>>(το σοβαρό) εκεί μ ανάβουν τα λαμπάκια ...
Επίσης οτιδήποτε λέει κάποιος σε εμένα φωναχτά ενώ μπορεί απλά να το πει σιγανά , μόνο και μόνο για να φανεί μάγκας- Θολώνω xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top