Χωρίς εμπειρία

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
και τι ακριβως να πω δηλαδη? τα αστρα ειναι ομορφα μα εσυ εισαι πιο ωραια ? κτλ να εχω δηλαδη ετοιμες ατακες?η να πω τιποτα αστειο πχ Θεέ μου, πριν σε γνωρίσω νόμιζα ότι είμαι gay !αν και παλι πως θα ξεστομισω κατι χωρις να εχουμε ανταλλαξει ονοματα δν το πολυκαταλαβαινω...αυτα σας αρεσουν βοηθα λιγο ρε εμμα γιατι εδω κολλαω περισσοτερο στο τι θα πω οταν την πλησιασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αυτοσχεδίασε εκείνη την στιγμή! Ξέρω ότι ακούγεται δύσκολο όταν είσαι αγχωμένος κτλ αλλά αυτές οι έτοιμες ατάκες "για όλες τις περιστάσεις" εμένα μάλλον σε λιγούρη (όπως λέει και η έμμα :P) παραπέμπουν!

Εάν δεν μιλούσες σε κανέναν πριν ανταλλάξετε ονόματα, δεν θα ήξερες κανέναν! Όλες οι γνωριμίες από κάπου ξεκινάνε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Επομενως κατα τη γνωμη μου το "μυστικο"(και καλα :whistle:) ειναι τα γνωστα υπομονη κ επιμονη! ΝΑ τη πλησιασεις και στη καφετερια, και στο μπαρακι που θα πιεις τη μπυριτσα σου(και ειδικα τωρα στα beach bar δε συμμαζευεται η κατασταση), στο κλαμπακι που θα πιεις το ποτακι σου και οπου θες! Θα παιξεις με τα γνωστα βλεμματακια-body language κλπ και αν βλεπεις οτι προχωραει πλησιαζεις ηρεμα, ομορφα και ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ-ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ, πιαστης τη κουβεντα(μην τολμησεις και πεις γεια τι κανεις? πως σε λενε? ποσο χρονων εισαι? ΟΧΙ 1 ΑΛΛΑ 3 Χ ΑΞΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙ) Ξερω γω ρωτα αν της αρεσει η μουσικη, τωρα γινονται και τοσα event, πες κανα αστειακι (οχι κρυο, εχουμε τα air conditioner) ε κατι θα βρεις, αλλα ψαξτο και λιγο(δε σου λεω να αναλυσεις τη θεωρια της σχετικοτητας, αλλα κατι που να την κανει να πει α οκ! οχι λιγουρης-λαθος! ε δε θελει και πολυ μυαλο να τους ξεχωρισεις, ξερουν τα κοριτσια τι λεω) μα ουτως 'η αλλως δε σχεδιαζονται αυτα γιατι και να τα σχεδιασεις απλα δε θα τα κανεις! ΠΟΤΕ των ποτων τα σχεδια δεν εγιναν πραξη 'η και αν εγιναν δεν εφεραν το επιθυμητο αποτελεσμα!

εγω καταλαβα οτι δεν ξερεις/ξερουν/ξερετε τι ακριβως θελετε ελεος πια.εμεις παντα ολες τις κινησεις σκεψεις κτλπ

πας και μιλας στη κοπελα εισαι πεφτουλας/λιγουρης
τρως 5-6 χυλόπιτες και δεν της την πέφτεις της τυπισσας ""αχ,οι αντρες δεν ειναι πλεον κυνηγοι""
τρωμε μια χυλοπιτα απο μια κοπελια και μετα οταν τα φτιαχνουμε με καποια αλλη,ακουμε αυτη που μας απέρριψε να λεει "Αχ την (...)ανα το καλυτερο παιδι μας εφαγε"
δεν ξερετε τι θελετε...μιλαμε για υπομονη και επιμονη;;;τι λες βρε emma δεν ξερετε τι θελετε....


τελος παντων,παιδαι πολυ ασχολειστε αραξτε και οτι βγει.οι κοπελες δεν ξερουν τι θελουν και αλλωστε μεταξυ μας σιγα την προσπαθεια που χρειαζεται να καταβαλετε στις λιγες σελιδες που διαβασα απο το topic καταλαβα οτι γκομενες ιθελετε.ε αυτο δεν ειναι κατι δυσκολο πιες κανα 2 ποτακια και ελα να βγαλεις την χαρα σου στο topic

Υ.Γ.ακυρο αλλα θυμήθηκα so what if you're hot and I'm not you'll see that I'm a funny guy who'll make you cry ...:P
https://www.youtube.com/watch?v=-ZWaICOE0NY&feature=channel_video_title
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εγω δεν καταλαβαινω αμα πχ πηγαινε δηλαδη ενα μοντελο-ωραιος-κουκλος και της ελεγε χαμογελαστα και ευγενικα γεια σου με λενε ταδε εσενα? τι κανεις? πως τα πως ?κτλ κτλ θα τις χαλαγε??? πφφφφ!!!!...με τοσα που εχω διαβασει εχω μπερδευτει!!!!:confused:γιατι πολλοι υποστηριζουν οτι αμα γουσταρει και της εχεις κανει κλικ και καμια χαζομαρα να πεις (οχι χοντρη)θα προχωρισεις το θεμα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
εγω καταλαβα οτι δεν ξερεις/ξερουν/ξερετε τι ακριβως θελετε ελεος πια.εμεις παντα ολες τις κινησεις σκεψεις κτλπ

πας και μιλας στη κοπελα εισαι πεφτουλας/λιγουρης
τρως 5-6 χυλόπιτες και δεν της την πέφτεις της τυπισσας ""αχ,οι αντρες δεν ειναι πλεον κυνηγοι""
τρωμε μια χυλοπιτα απο μια κοπελια και μετα οταν τα φτιαχνουμε με καποια αλλη,ακουμε αυτη που μας απέρριψε να λεει "Αχ την (...)ανα το καλυτερο παιδι μας εφαγε"
δεν ξερετε τι θελετε...μιλαμε για υπομονη και επιμονη;;;τι λες βρε emma δεν ξερετε τι θελετε....


τελος παντων,παιδαι πολυ ασχολειστε αραξτε και οτι βγει.οι κοπελες δεν ξερουν τι θελουν και αλλωστε μεταξυ μας σιγα την προσπαθεια που χρειαζεται να καταβαλετε στις λιγες σελιδες που διαβασα απο το topic καταλαβα οτι γκομενες ιθελετε.ε αυτο δεν ειναι κατι δυσκολο πιες κανα 2 ποτακια και ελα να βγαλεις την χαρα σου στο topic

Υ.Γ.ακυρο αλλα θυμήθηκα so what if you're hot and I'm not you'll see that I'm a funny guy who'll make you cry ...:P
https://www.youtube.com/watch?v=-ZWaICOE0NY&feature=channel_video_title
Καλα τρομερη διαπιστωση! Που το καταλαβες αυτο? Ευγε! :P Παιδιιιι μουυυ αυτο ειναι γεγονος δε τιθεται θεμα! Κανουμε τη συζητηση με την προυποθεση οτι εχετε συμβιβαστει με αυτο και προχωρατε παρακατω...right? :D

Χα! Πιο υπερβολικος και ακραιος δε γινεται νομιζω! Ωραια αντε τοτε ρε φιλε να πιεις εσυ να αραξεις χαλαρος με τα αλλα φιλαρακια σου και μετα πηγαινε πιωμενος να μιλησεις στα κοριτσια και καλα να περασεις! :D Αστειευομαι ετσι, απλα ενταξει λιγο ηρεμια και σοβαροτητα παρακαλω. :) Λοιπον, μιλαμε παντα με την προυποθεση οτι ψαχνεστε για σοβαρη κοπελα και οχι οτι να ναι, αλλιως διαγραψτε απ το μυαλο και τη μνημη σας οτιδηποτε εγραψα. Ναι φυσικα δε ξερουμε τι θελουμε πολλες απο μας(οι περισσοτερες, εγω ειδικα δε το συζητω, εχεις απολυτο δικιο!) αλλα νταξει ολο και κατι γινεται σχετικα μ αυτο, δηλαδη το δουλευουμε και προχωραει το πραγμα αλλιως δε θα εβλεπες πια ζευγαρακια στο δρομο και θα ημασταν ολοι gay 'η κατι τετοιο...Γιατι να μην κανεις υπομονη και επιμονη? Κακο ειναι? Τι το κακο εχει? Για πες...Δε σου λεω υπερβολες αλλα σε νορμαλ πλαισια δεν νομιζω θα παθεις τιποτα. Εκτος κ αν εχεις αλλεργια και βγαλεις κανα σπυρακι, οκ τοτε παω πασο :P :D Ολα ετοιμα πια! Δηλαδη τι θελεις? Να αρχισουμε να σας την πεφτουμε εμεις να απογινει το κακο τελειως?! Το χω δει σε μια γνωστη μου και δε μ αρεσε καθολου, ξενερωσα ρε φιλεεε! Συμφωνω παντως αραξτε, αλλα μην γινετε και μοιρολατρεις, δεν ερχεται ο ερωτας να σου χτυπησει την πορτα. Νορμαλ πραγματα. Δυστυχως μονο η Μαρια της Γειτονιας και η Εσμερλαντα ηταν τυχερες... :P

P.S. 1 ΩραιοοοΟΟΟΟΟοοΟο ! Χααα!
P.S. 2 Το χιουμορ μου ειναι γενικα ειρωνικο οποτε ελπιζω να μην υπαρχει καμια παρεξηγηση. Thanks :D
εγω δεν καταλαβαινω αμα πχ πηγαινε δηλαδη ενα μοντελο-ωραιος-κουκλος και της ελεγε χαμογελαστα και ευγενικα γεια σου με λενε ταδε εσενα? τι κανεις? πως τα πως ?κτλ κτλ θα τις χαλαγε??? πφφφφ!!!!...με τοσα που εχω διαβασει εχω μπερδευτει!!!!:confused:γιατι πολλοι υποστηριζουν οτι αμα γουσταρει και της εχεις κανει κλικ και καμια χαζομαρα να πεις (οχι χοντρη)θα προχωρισεις το θεμα;)
Ε λοιπον εχει ερθει και το μοντελο ο κουκλος και μας τα ειπε αυτα και χεστηκ*με! Και ναι μας χαλασε! Τι να το κανεις ρε συ αν ειναι λιγουρης? Μα πραγματικα ΤΙ? Το θεμα ειναι η σοβαροτητα, η διακριτικοτητα. Ρε ΧρηστακοοοΟΟΟ σου λεω απλα μην τα παιρνεις ολα ετοιμα, ψαξτο λιγο, μην εισαι οτι συνηθισμενο υπαρχει εκει εξω αλλα ενταξει αν δε σου βγαινει οκ. Εγω απλα σου λεω να βρεις να πεις κατι αλλο, οτι σου ερθει εκεινη τη στιγμη και να μην πεις τα κλισε "Γεια, θες να παιξουμε?" :P Βρες κατι σχετικο με τη στιγμη, κατι να ταιριαζει κ οχι, λυπησου μας, οχι αυτες τισ ατακες που ειπες πιο πριν. Κοιτα οτι σου βγει εκεινη τη στιγμη απλα προσπαθησε να μην ειναι το γεια τι κανεις μπλα μπλα... Αν δε σου ερχεται οκ αλλα σου λεω εμενα προσωπικα και αλλα κοριτσια που γνωριζω μας ξενερωνει αυτος ο τροπος προσεγγισης γιατι μου φαινεται του στυλ "α να καλο γκομενακι αυτη":P . Α! Δωσε κ λιγη προσοχη στην απαντηση του Νικολα, καλα τα λεει ρε συ δε λεει τιποτα παραλογο. Νταξει σου ειπα, αν προσεγγισεις την αλλη με ομορφο-ευγενικο-διακριτικο τροπο(TOP συνδυασμος!) τοτε δε τρως χυλοπιτα και γεια τι κανεις να πεις, εκτος κ αν δε της αρεσεις 'η αν ειναι καμια πολυ περιεργη αλλιως μια χαρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγω πχ αν δεν επιμεινει ο αλλος αρκετες φορες δεν ενδιδω με τιποτα και ριχνω Χ σ ολους αρχικα γιατι πολυ απλα ετσι ειμαι

Κάτι τέτοια κουτοπόνηρα "κόλπα" κάνει η μέση γυναίκα, καταλήγετε με κάτι πίθηκους και κλαίγεστε στις φίλες σας ότι έχετε μ@λακομαγνήτη μετά.

Αυτός που θα επιμείνει, δεν θα είναι αυτός που του αρέσεις περισσότερο, όπως πιθανώς νομίζεις. Θα είναι αυτός που δεν σέβεται το "όχι" σου (γενικότερα), αυτός που τσουβαλιάζει τις γυναίκες σε στερεότυπα τύπου "λένε όχι και εννοούν ναι", αυτός που θεωρεί ότι μεγαλύτερο προσόν μιας γυναίκας είναι το πόσο δύσκολη είναι και όχι πχ το μυαλό της ή ο χαρακτήρας της (ή έστω η εμφάνιση της). Τίποτα από αυτά δεν σε συμφέρει σε ένα σύντροφο εκτός αν ψάχνεις μια σχέση στην οποία δεν σε σέβονται.

Απεναντίας, ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας θα φύγει, διότι θα σεβαστεί την επιλογή σου και θα θεωρήσει ότι για να του έριξες Χ, δεν ενδιαφέρεσαι οπότε καλύτερα να μην σε ενοχλήσει περεταίρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ή απλώς θέλουν απεγνωσμένα γυναίκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Κάτι τέτοια κουτοπόνηρα "κόλπα" κάνει η μέση γυναίκα, καταλήγετε με κάτι πίθηκους και κλαίγεστε στις φίλες σας ότι έχετε μ@λακομαγνήτη μετά.

Αυτός που θα επιμείνει, δεν θα είναι αυτός που του αρέσεις περισσότερο, όπως πιθανώς νομίζεις. Θα είναι αυτός που δεν σέβεται το "όχι" σου (γενικότερα), αυτός που τσουβαλιάζει τις γυναίκες σε στερεότυπα τύπου "λένε όχι και εννοούν ναι", αυτός που θεωρεί ότι μεγαλύτερο προσόν μιας γυναίκας είναι το πόσο δύσκολη είναι και όχι πχ το μυαλό της ή ο χαρακτήρας της (ή έστω η εμφάνιση της). Τίποτα από αυτά δεν σε συμφέρει σε ένα σύντροφο εκτός αν ψάχνεις μια σχέση στην οποία δεν σε σέβονται.

Απεναντίας, ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας θα φύγει, διότι θα σεβαστεί τα θέλω σου και θα θεωρήσει ότι για να του έριξες Χ, δεν ενδιαφέρεσαι οπότε καλύτερα να μην σε ενοχλήσει περεταίρω.
Δε ξερω γιατι εχω αυτη την αισθηση αλλα νιωθω πως δεχομαι επιθεση, ισως επειδη εκτος απο πονηρη που εμαθα πως ειμαι, ειμαι και κουτη. :D Λοιπον, αρχικα να πω πως εδω ΣΥΖΗΤΑΜΕ. Υστερα αφου το πηγαμε προσωπικα(αν και δεν ειμαι εγω το θεμα κ δε χρειαζεται να απολογουμαι αλλα anyway) να ξεκαθαρισω πως κανετε λαθος, δεν ειμαι ουτε κουτοπονηρη, ουτε καμια μεση γυναικα, ουτε κανω κολπακια για να παγιδεψω αντρες στα διχτυα μου, ουτε με πιθηκους μπλεκω, ουτε εχω κλαφτει ποτε στις φιλες μου για αγορια(μαλιστα το εχουν και παραπονο), ουτε μαλακομαγνητη εχω. Δε ξερω τι περιγραφετε ακριβως αλλα με μπερδεψατε με καποια 'η μαλλον κατι αλλο.

Συνεχιζω λοιπον λεγοντας σας πως υπαρχει μια κατηγορια ανθρωπων αρκετα σοβαρων και χωρις κανα προβλημα "μαλακυνσης" οι οποιοι ειναι απλα λιγο ιδιορρυθμοι και καπως κλειστοι-αντικοινωνικοι κ σχεδον καθολου διαχυτικοι. Μαλλον εδω ανηκω.Ας περιγραψω αυτη την κατηγορια γιατι ισως σας φανει χρησιμη καποια στιγμη. Εγω λοιπον, ομολογω πως πραγματικα απορριπτω τους παντες απ την αρχη(φιλους, αγορια κλπ και πολυ κακως παραδεχομαι) προφανως γιατι δεν ειμαι και πολυ open και αντιθετως αρκετα καχυποπτη. Δυστυχως μου βγαινει εντελως αυθορμητα να τους "διωχνω" μολις πλησιασουν και μαλιστα με εντονο τροπο δηλαδη ειτε με την παραμικρη βλακεια που θα πουν να τους την πω κατευθειαν ειτε να μη τους δωσω καμια σημασια και να τους αγνοησω. Ετσι, οχι πεσατε εξω αλλα δεν ειχα ως αρχικο σκοπο να τους κανω να παθουν πλακα και σοκ μαζι μου και να πουν "α καλα να το ζορικο γκομενακι, γουσταρω" θα ηταν τελειως εξευτελιστικο για μενα. Απλα ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ, ισως θελω να μου αποδειξουν οτι αξιζει να ασχοληθω κ θελω το χρονο μου. Ετσι μπορω μονο να αντιδρασω, τι να κανουμε τωρα? Υπαρχω και ζω αναμεσα σας, δεχτειτε το. :)

Επισης, καποιος καποτε επεμεινε γυρω στα 3-4 χρονια ενω τον αγνοουσα συνεχως και μαλιστα με επιδεικτικο τροπο(δεν τον κοιτουσα ποτε, δεν του μιλουσα ποτε κ πραγματικα εγω θα με ειχα πλακωσει στο ξυλο), ενω μου αρεσε εμφανισιακα απ την αρχη. Επεμεινε ομως με τοση διακριτκοτητα, χωρις να γινεται ενοχλητικος(κανεις απ την παρεα δεν ειχε καταλαβει τιποτα) και μαλιστα στο τελος μου αρεσε τοσο αυτη η επιμονη και το θρασσος για να το πω ετσι, κ ανεπτυξα κ εγω αντιστοιχα συναισθηματα.

Νομιζω αν καποιος επειμεινει 3-4 χρονια, ε ολο και καποιο συναισθημα θα εχει αποκτησει και απ οσο ξερω παντα του αρεσε ο χαρακτηρας μου και το στυλακι μου, οπως ελεγε τοτε ο ιδιος, και ναι το προσωπο μου κ ο κ*λος μου επισης(ενταξει θα ελεγα, δε γινεται τωρα να μην δινουμε καθολου σημασια στην εμφανιση, ας ειμαστε ρεαλιστες). Αλλα ο συγκεκριμενος πιστεψτε με θα μπορουσε να εχει πολλες που να εχουν το γνωστο "κορμαρα-κ*λαρα κλπ" και μαλιστα ειχε πλαι του τετοια κοριτσια, οποτε κατευθειαν απορριπτεται αυτο που ειπατε. Πολλοι ειναι ετσι, αλλα οχι ολοι. Δε χρειαζεται καμια ΑΠΟΛΥΤΩΣ(!) απολυτοτητα :P

Ε εγω πραγματικα χαιρομαι και τωρα αλλα και τοτε ειδικα τοοοσο πολυ που επεμενε ετσι και δεν τα παρατουσε και αυτο το παιδι μου ειχε κανει τρελη εντυπωση και ενω δεν κολλουσα ποτε σε κατι τετοια νομιζω την ειχα πατησει. Δε λεω πως εκανα καλα εγω, ουτε αυτος, (ηταν ενα ακραιο αλλα αληθινο παραδειγμα για να καταλαβετε τι εννοω)αλλα οταν βλεπεις οτι κατι αξιζει(δε λεω εμενα γενικα λεω) να το διεκδικεις παραπανω γιατι να μην το κανεις?

Δε σου λω να σου πει η αλλη ξεκαθαρα "συγγνωμη αλλα δε θελω σε παρακαλω πολυ μη με ενοχλεις"και εσυ εκει με το ζορι αλλα ας σκεφτουμε πως υπαρχουν πολλες περιπτωσεις και οι αντρες να μην ψαχνουν να τα βρουν ολα ετοιμα, δηλαδη κακο ειναι να εχει κ λιγο σασπενς, λιγο μυστηριο, λιγο ενδιαφερον? Ολα μηχανικα πια... πφφφ. Οχι, και τελος.

Αγορια, γιατι να μη προσπαθησετε αλλη μια φορα? Δηλαδη δε σου λεω καααθε φορα να παρακαλας την αλλη ολη μερα αλλα 1-2 ακομη δεν εγινε κατι! Ουτως 'η αλλως ειπαμε διακριτικα και ευγενικα. Παρολα αυτα αυτη ειναι η γνωμη μου και αρκετων ακομη κοριτσιων στο στυλ μου κ ειπα να την παραθεσω γιατι ο Χρηστος ειπε πως ενω καποιες του δειχνουν ενδιαφερον, τελικα δεν τον αφηνουν να προχωρησει στο επομενο σταδιο της γνωριμιας κλπ.

Ναι οκ ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας αλλα... το παρακαναμε με τον πολιτισμο. Εγω λεω διεκδικησε λιγο παραπανω απλα μην γινεσαι ενοχλητικος 'η πιεστικος 'η κουραστικος. Γιατι να συμβιβαστεις αμεσως δληαδη? Δηλαδη γιατι να μην ρωτησει πχ ο Χρηστος στο τελος" γιατι δε μ αφηνεις να σε πλησιασω αφου τοση ωρα με κοιταζεις?" , να καταλαβει και τι κανει λαθος κ να το διορθωσει κιολας. Οχι πως θα το κανει γαιτι ειναι ντροπαλουλης :P αλλα λεω μια γνωμη.

P.S. Τωρα ειδα οτι εισαι γυναικα,γιατι απ το κειμενο νομιζα οτι ησουν αντρας και ενω δε μ αρεσει καθολου το οτι υπαρχουν οι αρνητικες, θα σου εβαζα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακόμη κι αν δεν αφορά εσένα αυτό που έγραψα, αφορά πολλές γυναίκες που επίτηδες απορρίπτουν τον άλλο για να το παίξουν "δύσκολες" και νομίζουν ότι έτσι φιλτράρουν τους σκάρτους.

Τέσπα, δεν συνεχίζω την κουβέντα, γιατί οι απόψεις μας είναι εκ διαμέτρου αντίθετες. Προσωπικά δεν θεωρώ ποτέ ότι "το παρακάναμε με τον πολιτισμό", ούτε θέλω να με διεκδικήσει κανείς για να επιβεβαιώσω ότι μετράω. Αν κάποιος μου αρέσει a priori, μου αρκεί να μου δείξει ότι του αρέσω, με οποιονδήποτε τρόπο (και αυτό επειδή παραείμαι άχρηστη στο να την πέφτω εγώ, όχι επειδή θεωρώ ότι είναι δουλειά του άντρα λόγω φύλου). Αν κάποιος δε μου αρέσει, που να χτυπιέται κάτω επί χρόνια, δεν πρόκειται να με γοητεύσει (το πολύ πολύ να τον συμπαθήσω ως φίλο). Γενικά προτιμώ να επιλέγω παρά να με επιλέγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Κάτι τέτοια κουτοπόνηρα "κόλπα" κάνει η μέση γυναίκα, καταλήγετε με κάτι πίθηκους και κλαίγεστε στις φίλες σας ότι έχετε μ@λακομαγνήτη μετά.

Αυτός που θα επιμείνει, δεν θα είναι αυτός που του αρέσεις περισσότερο, όπως πιθανώς νομίζεις. Θα είναι αυτός που δεν σέβεται το "όχι" σου (γενικότερα), αυτός που τσουβαλιάζει τις γυναίκες σε στερεότυπα τύπου "λένε όχι και εννοούν ναι", αυτός που θεωρεί ότι μεγαλύτερο προσόν μιας γυναίκας είναι το πόσο δύσκολη είναι και όχι πχ το μυαλό της ή ο χαρακτήρας της (ή έστω η εμφάνιση της). Τίποτα από αυτά δεν σε συμφέρει σε ένα σύντροφο εκτός αν ψάχνεις μια σχέση στην οποία δεν σε σέβονται.

Απεναντίας, ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας θα φύγει, διότι θα σεβαστεί την επιλογή σου και θα θεωρήσει ότι για να του έριξες Χ, δεν ενδιαφέρεσαι οπότε καλύτερα να μην σε ενοχλήσει περεταίρω.

:worship:

και τι ακριβως να πω δηλαδη? τα αστρα ειναι ομορφα μα εσυ εισαι πιο ωραια ? κτλ να εχω δηλαδη ετοιμες ατακες?η να πω τιποτα αστειο πχ Θεέ μου, πριν σε γνωρίσω νόμιζα ότι είμαι gay !αν και παλι πως θα ξεστομισω κατι χωρις να εχουμε ανταλλαξει ονοματα δν το πολυκαταλαβαινω...αυτα σας αρεσουν βοηθα λιγο ρε εμμα γιατι εδω κολλαω περισσοτερο στο τι θα πω οταν την πλησιασω

Αν θέλεις να δημιουργηθεί κάτι με μια κοπέλα,πρέπει να υπάρχει ένα υπόβαθρο.Περιπτώσεις στις οποίες πας στο έτσι,και δεν προκύπτει κάτι το παρωδικό επειδή κι εκείνη το ήθελε,είναι λίγες.Νιώθεις έλξη για κάποια;Την έχεις γνωρίσει για να δεις αν όντως ταιριάζουν τα χνώτα σας;Πως να τη γνωρίσεις;Κάτι θα βρεις,ανάλογα το περιβάλλον και το πρόσωπο.Αν υπάρξει η τριβή,θα της μιλήσεις όταν πρέπει χωρίς να το σκεφτείς.Και προσοχή,δε σου λέω "Έχε τις από κοντά για να πηδήξεις ευκολότερα."
Γενικά προτιμώ να επιλέγω παρά να με επιλέγουν.

Να το θέσω πιο κομψά.Πάντα η γυναίκα επιλέγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πέρα από την πλάκα,έχει διαφορά το "είμαι επιφυλακτικός και χρειάζομαι χρόνο",από το "σε φτύνω να δω αν θα κολλήσεις"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ισως θελω να μου αποδειξουν οτι αξιζει να ασχοληθω κ θελω το χρονο μου.
Συγγνώμη, αλλά γιατί να μην αποδείξεις και εσύ ότι αξίζει να ασχοληθεί ο εκάστοτε άντρας με σένα; Το ότι είσαι γυναίκα, δηλαδή, σε "απαλλάσσει" από την αντίστοιχη "υποχρέωση" να δείξεις κι εσύ ότι αξίζεις; Πού ξέρει ο άλλος (φερ' ειπείν) ότι δεν είσαι κάποια πατσαβούρα ή κάποια μέση χαζογκόμενα της γραμμής και δεν διαθέτεις τίποτα παραπάνω για να σε ξεχωρίσει από την μάζα; Καθώς στήθος και κώλο έχουν όλες, τι κάνεις εσύ για να δείξεις ότι έχεις κάτι παραπάνω, ΑΝ έχεις κάτι παραπάνω;

Disclaimer: Ο β' ενικός είναι τελείως τυχαίος. Είναι γενικό παράδειγμα και όχι ειδικό σε εσένα.

Δε σου λω να σου πει η αλλη ξεκαθαρα "συγγνωμη αλλα δε θελω σε παρακαλω πολυ μη με ενοχλεις"και εσυ εκει με το ζορι αλλα ας σκεφτουμε πως υπαρχουν πολλες περιπτωσεις και οι αντρες να μην ψαχνουν να τα βρουν ολα ετοιμα, δηλαδη κακο ειναι να εχει κ λιγο σασπενς, λιγο μυστηριο, λιγο ενδιαφερον? Ολα μηχανικα πια... πφφφ. Οχι, και τελος.
Αυτό που λες "σασπένς, μυστήριο, ενδιαφέρον" εγώ το λέω "μαγεία". Αλλά αυτό το πράγμα είναι "μαγεία" όταν και οι δύο κάνουν βήματα. Όταν ο άντρας προσπαθεί ξανά και ξανά και η γυναίκα κάθεται σαν την βασίλισσα των πάγων στον αναπαυτικό της θρόνο χωρίς να κουνάει το δαχτυλάκι της, αυτό δεν λέγεται "σασπένς", αλλά "τι ήρωας που είσαι και δεν την έχεις ήδη σουτάρει την πατσαβούρα".

Αγορια, γιατι να μη προσπαθησετε αλλη μια φορα? Δηλαδη δε σου λεω καααθε φορα να παρακαλας την αλλη ολη μερα αλλα 1-2 ακομη δεν εγινε κατι! Ουτως 'η αλλως ειπαμε διακριτικα και ευγενικα.
Βρε καλό μου, γιατί να προσπαθούν ξανά και ξανά άμα εσύ δεν κάνεις τίποτα; Για να ανεβάζουν το ego σου, να συνεχίσεις να τους απορρίπτεις και να ξαναπροσπαθούν; Και μην πεις "θέλω να προσπαθούνε κι άλλο και μετά να ενδώσω", γιατί αυτό δεν λέγεται έρωτας, αλλά "διαλέγω αυτόν που με ανέχεται περισσότερο".

Ολα ετοιμα πια! Δηλαδη τι θελεις? Να αρχισουμε να σας την πεφτουμε εμεις να απογινει το κακο τελειως?!
Από τα γραφόμενά σου ξέρεις τι προκύπτει; Ότι αυτό που εσύ καταδικάζεις, δηλαδή το να τα θέλουν οι άντρες όλα έτοιμα, αυτό κανεις κι εσύ: τα θες όλα έτοιμα, να προσπαθεί ο άντρας συνέχεια και εσύ να μην κάνεις τίποτα.

Δυσκολεύομαι να πιστέψω αυτά που διαβάζω τέτοια πράγματα, καθώς τέτοιες συμπεριφορές έχω δει μόνο σε χαζογκομενίτσες του Λυκείου που δεν ξέρουν πού τους πάνε τα τέσσερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Axilleas_

Νεοφερμένος

Ο Axilleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αχχχ ας κανω και γω το πρωτο μου ποστ!!! καταρχας καλως σας βρηκα παιδια γιατι ειμαι καινουργιος!!!
Η αληθεια ειναι οτι μπορω να καταλαβω το θεμα...ωστοσο ερχεςται καποια στιγμη που λες...αξιζει να το σκεφτομαι τοσο???
Ο ερωτας ειναι ενα συναισθημα...γιατι προσπαθουμε να τον προσεγγισουμε απολυτως λογικα??? σκεψεις, αναλυσεις, σχεδια, προβες!!!!

Θα μπορουσα να κανω αναλυσεις επι των αναλυσεων για το πως εχουν εξελιχθει τα κοριτσια σημερα, και το ποσο αποτρεπτικο γινεται κατι τετοιο στην προσεγγιση, ωστωσο να σται σιγουροι οτι αλλα τοσα εχουν να πουν και τα κοριτσια για μας....φαυλος κυκλος ειναι ζωη και οχι στατικη....προηγουμενοι αντρες θα πληγωσουν νεα κοριτσια, αυτα με τη σειρα τους λογο κακων εμπειριων να πληγωσουν νεα αγορια και παει λεγοντας....
Ολα αυτα γιατι??? Ελλειψη επικοινωνιας, φοβος, κλεισιμο στον εαυτο μας, προσποιηση, κλισε ατακες, αποπροσανατολισμος στοχου...και εξηγω!!!
ξεκινωντας απ το τελος, τι επιζηταει κανεις?? ποιος ειναι ο στοχος??? να παρουμε εναν αριθμο??? να κανουμε σχεση για τη σχεση?? γιατι ειναι καλοκαιρι και πως ειναι δυνατον να το περασουμε μονοι??? η ζωη απολαμβανεται καθε στιγμη σε καθε μερος υπο οποιεσδηποτε συνθηκες με σχεση η χωρις, θετικη σκεψη να υπαρχει, παρεα και ορεξη για απολαυση!!!!
Το να γνωρισεις κοπελες και αντιστοιχα για τις γυναικες αντρες δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο ως στοχος μια σχεση....η γενικοτερη αλληλεπιδραση ειτε σε επιπεδο φλερτ ειτε φιλιας ειτε ευχαριστης επικοινωνιας ειτε οποιασδηποτε μορφης μεταξυ των δυο φιλων προσφερει πιο εευχαριστες εντονες και πλουσιες στιγμες απ οτι η συνεχης αλληλεπιδραση μεταξυ του ιδιου φιλου...οταν λοιπον φροντιζουμε να ερχομαστε σε επαφη με το ετερο φυλλο και γεικα να ζουμε πιο ανοιχτα εντονα και ευχαριστα τα υπολοιπα ερχονται!!!
Τι ειναι αυτο που κανει καποιων να πιστευει οτι κλισε εκφρασεις που αναγραφονται καθημερινα μεσα σε καθε ιστοσελιδα απο σοβαρα μεχρι και σε μορφη ανεκδοτου μπορει να εντυπωσιαση καποια-ον??? πλεον εχουν γινει πιο ρουτινα απο οτιδηποτε αλλο και αν πεις!!!

Το κλειδι για μενα σε ολα αυτα ειναι να ξερεις εσυ τι θες, να μην κολλας απεγνωσμενα σε κατι αλλα να παιζεις(με την θετικη εννοια), δηλαδη να μην καθεσαι να το βλεπεις σαν κατι στανταρ που πρεπει να γινει μεσα απο χρονοδιαγραμματα σχεδιασμους και τροπους...κανεις δεν μπορει να δωσει λεξεις και τροπους κλειδια.
Το κλειδι ειναι ειναι ο αυθορμητισμος και η προσαρμογη ενος εξυπνου τροπου αλληλεπιδραης παντα προσαρμοσμενο στα πιστευω, το σκεπτικο, το χαρακτηρα του εκαστοτε, η μιμηση και ο σχεδιασμος δεν οφελει κατα τη γνωμη μου!!!
Αρα ολη η δουλεια ειναι να ξερεις ποιος εισαι και τι επιζητας, και μεσα απο αυτα να μη φοβασαι επιτελους να δειξεις αυτο που πραγματικα εισαι....εχει μπουχτησει αυτος ο κοσμος απο μιμησεις προσποιησεις και ελλειψη πραγματικης επικοινωνιας....δεν ειναι μια συνταγη που παντα θα χει επιτυχια αλλα δεν μπορει ρε αδερφε και μεσα σε τοσα εκατομμυρια να ειμαστε για ολους ενδιαφερων ατομα ουτε να ταιριαζουμε....αν προσποιηθουμε ομως στο τελος καταληγουμε με κατι που δεν μας ταιριαζει και πρεπει ειτε μια ζωη να προσποιουμαστε η στο τελος να κουραστουμε απο μια δηθεν προσωπικοτητα που μας καταπιεζει και μας κουραζει.
Οποιος-α κατσει και το κυριοτερο να την-τον εχουμε επιλεξει και να μας εχει επιλεξει αλλα γι αυτο που ειμαστε....ας αφησει ο καθενας να κυλισει ελευθερα η ζωη του και ας ξεφυγουμε και απ τους φοβους και απ τα κλισε...οτι αρνητικο εχουμε βρει μπροστα μας δεν θα μπορουσε να εκφραζει το συνολο του καθε φυλλου ειμαστε ατομα και οχι στρατοπεδα!!!

Αυτααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoszzn

Νεοφερμένος

Ο xrhstoszzn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
χαλαρωστε συζητηση κανουμε... αχιλλεα καλως ηρθες! εγω θα συμφωνησω με την εμμα σε μερικες κοπελες αρεσει να τις κυνηγανε και να το παιζουν δυσκολες γιατι τις κολακευει νιωθουν οτι ο αλλος πραγματικα τις θελει! αντρας κοπιαζει και λιγο για να την κατακτησει και η γυναικα σιγουρευεται για αυτον και τα αισθηματα του...και πολλες σχεσεις γνωστων μου φιλων εχουν γινει ετσι δηλαδη και μια χαρα ερωτευμενοι ειναι...παντως αμα μου ελεγε καποια ενα ξερο ΟΧΙ εγω δν θα συνεχιζα να την κυνηγαω αμα μου ελεγε <<και ετσι και αλλιως και εκεινο και το αλλο>>θα συνεχιζα γιατι δε ειναι απολυτη...τεσπα ξεφυγαμε απο το θεμα λιγο !!!καταλαβαινω πως το <<γεια σου τι κανεις?>> https://www.youtube.com/watch?v=yPY-M6zAeVg&feature=relmfu να ακουγεται λιγο συνηθισμενο και ολα αυτα γιατι δν εχουν καποια μυστηριο πρωτοτυπια ναι εχετε δικιο!(παντως εγω ξερω οτι δεν εχει σημασια τι λες αλλα πως το λες)εφοσον λοιπον αυτα ομως δν πιανουν.. ριξτε καποιες ιδεες που θεωρησατε ωραιες και πρωτοτυπες ετσι ωστε και εγω να καταλαβω τι εννοειται και να παρω μια ιδεα για το πως θα αυτοσχεδιασω οχι για να τις αντιγραψω αλλα για να μπω στο νοημα;) γιατι δν μπορω να σκεφτω τιποτα ενα απολυτο κενο !!αντε ρε παιδια να ερθει η εκεινη η ωρα που θα τολμησω και θα σταματησω να ειμαι ντροπαλος:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Axilleas_

Νεοφερμένος

Ο Axilleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστω χρηστο...χαλαρος ειμαι...απλα η αποψη μου ειναι οτι γενικα το τι συμπεριφορα θα βρεις κλπ δεν παιζει τοσο ρολο να αναλυσεις οσο το να βοηθηθει καποιος να καταλαβει πως να κινηθει(αλλα οχι μεσα απο στερεοτυπα και πρωτοτυπα)...δεν τα βαλα με κανεναν για αυτα που ειπε απλω ς εξεφρασα το συνολικο σκεπτικο μου αν ακουστηκα απολυτως αρνητικος η επιθετικος τοτε εχει γινει λαθος στην εκφραση χαχαχα

Βασικα ναι καταλαβαινω το ανγχος σου αλλα δεν ξερω αν μπορω να σου προτεινω κατι σιγουρο....θεωρω πως πρωτα απ ολα αυτο διαμορφωνεται απο τον τυπο γυναικας που βλεπεις απεναντι σου οσο μπορεις να τον κατανοησεις κατα προσεγγιση απο την εμφανιση και τη συμπεριφορα, το περιβαλλον στο οποιο βρισκεσαι και τη στιγμη!!! η καθε προταση μπορει να ειναι καλη αλλα αναλογα τη στιγμη και το υφος που θα το εκφρασεις..

οσο γι αυτην την ωρα να σαι σιγουρος οτι θα ρθει..ισως να μην εχεις βρει αυτη που πραγματικα θα σε παρακινηση αυτοματα να ξεπερασεις τη ντροπη βαζοντας τη θεληση απο πανω....
γι αυτο συμφωνω με ολα τα παραπανω που λενε οτι δεν χρειαζεται να το σκεφτεσαι τοσο, οταν θα ρθει η στιγμη θαρρω οτι θα το καταλαβεις....αυτο που πρεπει να βγαλεις απ το μυαλο σου ειναι το ερωτημα..."θα τα καταφερω?" και ολα θα γινουν πιο ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ακόμη κι αν δεν αφορά εσένα αυτό που έγραψα, αφορά πολλές γυναίκες που επίτηδες απορρίπτουν τον άλλο για να το παίξουν "δύσκολες" και νομίζουν ότι έτσι φιλτράρουν τους σκάρτους.

Τέσπα, δεν συνεχίζω την κουβέντα, γιατί οι απόψεις μας είναι εκ διαμέτρου αντίθετες. Προσωπικά δεν θεωρώ ποτέ ότι "το παρακάναμε με τον πολιτισμό", ούτε θέλω να με διεκδικήσει κανείς για να επιβεβαιώσω ότι μετράω. Αν κάποιος μου αρέσει a priori, μου αρκεί να μου δείξει ότι του αρέσω, με οποιονδήποτε τρόπο (και αυτό επειδή παραείμαι άχρηστη στο να την πέφτω εγώ, όχι επειδή θεωρώ ότι είναι δουλειά του άντρα λόγω φύλου). Αν κάποιος δε μου αρέσει, που να χτυπιέται κάτω επί χρόνια, δεν πρόκειται να με γοητεύσει (το πολύ πολύ να τον συμπαθήσω ως φίλο). Γενικά προτιμώ να επιλέγω παρά να με επιλέγουν.
Ωραια εφοσον δε με αφορα ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ τι κανουν οι αλλες, τα παραπονα σου εκει, μην απευθυνεσαι σε εμενα σου εξηγησα ηδη(χωρις βεβαια να υπαρχει λογος) δεν το κανω για να παιξω θεατρακι 'η σαν αυτα τα ακυρα που περιγραφεις, ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ-ΤΕΛΟΣ-και θα σε παρακαλουσα παρα πολυ να προσεξεις λιγο τι ακριβως λες γιατι με προσβαλλεις και μας βλεπουν και δεν ειναι οτι δε θα κοιμηθω το βραδυ αλλα υποτιθεται οτι σ αρεσουν και τα πολιτισμενα. Με εχεις ξεφτιλισει αλλα τι να σου πω τωρα κ εσενα. Εκνευριστικα ατομα εκτος θεματος μια ζωη σ αυτο το blοg . Εκτος θεματος το τι κανω εγω, τελειως ομως, και δε θελω καθολου να ακουσω τη γνωμη κανενος. Ειπα ηδη στον Χρηστο πως απλα υπαρχει και αυτη η κατηγορια κοριτσιων γι αυτο ΑΝ ΘΕΛΕΙ ο ιδος διεκδικει παραπανω(το ειπα ηδη, διαβαστε λιγο πριν γραψετε το οτιδηποτε). Επισης εκτος θεματος το τι σ αρεσει εσενα, δε με αφορα πραγματικα, κανεις οτι θελεις, κανω οτι θελω σε αλλο thread αυτα :)
Συγγνώμη, αλλά γιατί να μην αποδείξεις και εσύ ότι αξίζει να ασχοληθεί ο εκάστοτε άντρας με σένα; Το ότι είσαι γυναίκα, δηλαδή, σε "απαλλάσσει" από την αντίστοιχη "υποχρέωση" να δείξεις κι εσύ ότι αξίζεις; Πού ξέρει ο άλλος (φερ' ειπείν) ότι δεν είσαι κάποια πατσαβούρα ή κάποια μέση χαζογκόμενα της γραμμής και δεν διαθέτεις τίποτα παραπάνω για να σε ξεχωρίσει από την μάζα; Καθώς στήθος και κώλο έχουν όλες, τι κάνεις εσύ για να δείξεις ότι έχεις κάτι παραπάνω, ΑΝ έχεις κάτι παραπάνω;

Disclaimer: Ο β' ενικός είναι τελείως τυχαίος. Είναι γενικό παράδειγμα και όχι ειδικό σε εσένα.


Αυτό που λες "σασπένς, μυστήριο, ενδιαφέρον" εγώ το λέω "μαγεία". Αλλά αυτό το πράγμα είναι "μαγεία" όταν και οι δύο κάνουν βήματα. Όταν ο άντρας προσπαθεί ξανά και ξανά και η γυναίκα κάθεται σαν την βασίλισσα των πάγων στον αναπαυτικό της θρόνο χωρίς να κουνάει το δαχτυλάκι της, αυτό δεν λέγεται "σασπένς", αλλά "τι ήρωας που είσαι και δεν την έχεις ήδη σουτάρει την πατσαβούρα".


Βρε καλό μου, γιατί να προσπαθούν ξανά και ξανά άμα εσύ δεν κάνεις τίποτα; Για να ανεβάζουν το ego σου, να συνεχίσεις να τους απορρίπτεις και να ξαναπροσπαθούν; Και μην πεις "θέλω να προσπαθούνε κι άλλο και μετά να ενδώσω", γιατί αυτό δεν λέγεται έρωτας, αλλά "διαλέγω αυτόν που με ανέχεται περισσότερο".


Από τα γραφόμενά σου ξέρεις τι προκύπτει; Ότι αυτό που εσύ καταδικάζεις, δηλαδή το να τα θέλουν οι άντρες όλα έτοιμα, αυτό κανεις κι εσύ: τα θες όλα έτοιμα, να προσπαθεί ο άντρας συνέχεια και εσύ να μην κάνεις τίποτα.

Δυσκολεύομαι να πιστέψω αυτά που διαβάζω τέτοια πράγματα, καθώς τέτοιες συμπεριφορές έχω δει μόνο σε χαζογκομενίτσες του Λυκείου που δεν ξέρουν πού τους πάνε τα τέσσερα.
Εννοειται πως εγω προσωπικα το εχω ηδη αποδειξει, δε το συζηταω αυτο. Τωρα σε γενικο επιπεδο, ε πιστευω πως οσο να ναι ξεχωριζεις τη πατσαβουρα απ το κατι παραπανω ακομα και εμφανισιακα-μιλαμε για τα ακρα, ασπρο και μαυρο, ποσο δυσκολο να ειναι?-εγω μιλαω μονο εμφανισιακα οταν λεω παραπανω(εδω ο Χρηστος μας ρωτησε πως να πλησιασει μια κοπελα και θα συζηταμε για χαρακτηρες κ χαρισματα του καθενος?), οπως ειπα οταν κανεις το πρωτο βημα δεν συζηταμε για το χαρακτηρα του αλλου ΑΛΛΑ αφου αναφερθηκε θα σου πω πως ακομα και με αυτο που θα σου πει μια κοπελα παλι θα ξεχωρισει η πατσαβουρα απ το παραπανω, δε μιλανε με τον ιδιο τροπο, δε θα πουν τα ιδια πραγματα. Παρολα αυτα αυτο που λεω ειναι πως ουτε εσυ αποδεικνυεις ως αντρας οτι αξιζεις ετσι, μπορει να γουσταρεις σαν πολλους "μαλακ*ς" που εχω γνωρισει "δυσκολα γκομενακια" για να ικανοποιησεις τον εγωισμο σου κ μπλα μπλα μπλα απλα ειναι ενα + γιατι δειχνει πως εχεις παραπανω θαρρος και αυτοπεποιθηση απ τους αλλους (εγω ετσι το βλεπω).

Γιατι να μην προσπαθησουν? Αφου διαλεξες εμενα,εγω ετσι ειμαι. Ετσι δειχνουν οτι κατανοουν πως δυσκολευομαι να εμπιστευτω ανθρωπους ευκολα και ειμαι ιδιορρυθμη, πραγμα που λεγεται σεβασμος-κατανοηση νομιζω. Δε σου λεω 3 χρονια(ειπα ηταν ενα υπερβολικο παραδειγμα) αλλα γιατι με τη πρωτη φορα που θα στην πει η αλλη τελος?
*Ρε σοβαρευτειτε λιγο και δεχτειτε και μια διαφορετικη αποψη-εναν διαφορετικο ανθρωπο(εναν εξωγηινο ισως?) χωρις να επιτιθεστε ετσι. Ξενερωνουμε και βαριομαστε να συζητησουμε μετα. :eek:
χαλαρωστε συζητηση κανουμε... αχιλλεα καλως ηρθες! εγω θα συμφωνησω με την εμμα σε μερικες κοπελες αρεσει να τις κυνηγανε και να το παιζουν δυσκολες γιατι τις κολακευει νιωθουν οτι ο αλλος πραγματικα τις θελει! αντρας κοπιαζει και λιγο για να την κατακτησει και η γυναικα σιγουρευεται για αυτον και τα αισθηματα του...και πολλες σχεσεις γνωστων μου φιλων εχουν γινει ετσι δηλαδη και μια χαρα ερωτευμενοι ειναι...παντως αμα μου ελεγε καποια ενα ξερο ΟΧΙ εγω δν θα συνεχιζα να την κυνηγαω αμα μου ελεγε <<και ετσι και αλλιως και εκεινο και το αλλο>>θα συνεχιζα γιατι δε ειναι απολυτη...τεσπα ξεφυγαμε απο το θεμα λιγο !!!καταλαβαινω πως το <<γεια σου τι κανεις?>> https://www.youtube.com/watch?v=yPY-M6zAeVg&feature=relmfu να ακουγεται λιγο συνηθισμενο και ολα αυτα γιατι δν εχουν καποια μυστηριο πρωτοτυπια ναι εχετε δικιο!(παντως εγω ξερω οτι δεν εχει σημασια τι λες αλλα πως το λες)εφοσον λοιπον αυτα ομως δν πιανουν.. ριξτε καποιες ιδεες που θεωρησατε ωραιες και πρωτοτυπες ετσι ωστε και εγω να καταλαβω τι εννοειται και να παρω μια ιδεα για το πως θα αυτοσχεδιασω οχι για να τις αντιγραψω αλλα για να μπω στο νοημα;) γιατι δν μπορω να σκεφτω τιποτα ενα απολυτο κενο !!αντε ρε παιδια να ερθει η εκεινη η ωρα που θα τολμησω και θα σταματησω να ειμαι ντροπαλος:redface:
Δε μπορω να σε βοηθησω ειλικρινα, ειναι οτι σου βγει, τελειως αυθορμητα. Ισως τα αγορια να μπορουν να σε βοηθησουν περισσοτερο. Μετα θα σχολιασω να σου πω πως το βλεπω αν θες για να εχεις μια γυναικεια γνωμη αλλα σου ειπα δεν εχω ετοιμες ατακες ουτε συγκεκριμενες που να μ αρεσουν πιο πολυ απο αλλες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos..

Νεοφερμένος

Ο panos.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χωρίς εμπειρία;χμμ...κάτι μου θυμίζει αυτό!Πέρα από την πλάκα αν και δεν είμαι-όπως κατάλαβες-ο κατάλληλος άνθρωπος για να σου δώσει συμβουλές,από την λίγη εμπειρία που έχω θα σου πρότεινα απλά να είσαι ο εαυτός σου και να φέρεσαι αυθόρμητα!Όσες φορές προσπάθησα να πλησιάσω κοπέλα με έτοιμες ατάκες έγινα ρεζίλιιιιιι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Όσες φορές προσπάθησα να πλησιάσω κοπέλα με έτοιμες ατάκες έγινα ρεζίλιιιιιι :(

Γιατί αισθάνονται ότι τις προσβάλλεις.Δεν είναι κάτι έτοιμο η γυναίκα να την πετάς στο μικροκυμάτων.Σαφώς έτσι ένιωθες ασφάλεια,αλλά εκτέθηκες.Το σωστό είναι να μη φοβάσαι μην εκτεθείς εξωτερικεύοντας το δικό σου εαυτό.

Θα σου άρεσε να σου έλεγαν εσένα κάτι του ψυγείου?

Όπως το κόβω δε θα σε χάλαγε βέβαια,αλλά αυτό δεν είναι κομπλιμέντο.Μην ακολουθείς κανέναν παρά τον εαυτό σου.Εσύ θα τα'χεις με την κοπελιά,όχι ο άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Κάτι τέτοια κουτοπόνηρα "κόλπα" κάνει η μέση γυναίκα, καταλήγετε με κάτι πίθηκους και κλαίγεστε στις φίλες σας ότι έχετε μ@λακομαγνήτη μετά.

Αυτός που θα επιμείνει, δεν θα είναι αυτός που του αρέσεις περισσότερο, όπως πιθανώς νομίζεις. Θα είναι αυτός που δεν σέβεται το "όχι" σου (γενικότερα), αυτός που τσουβαλιάζει τις γυναίκες σε στερεότυπα τύπου "λένε όχι και εννοούν ναι", αυτός που θεωρεί ότι μεγαλύτερο προσόν μιας γυναίκας είναι το πόσο δύσκολη είναι και όχι πχ το μυαλό της ή ο χαρακτήρας της (ή έστω η εμφάνιση της). Τίποτα από αυτά δεν σε συμφέρει σε ένα σύντροφο εκτός αν ψάχνεις μια σχέση στην οποία δεν σε σέβονται.

Απεναντίας, ο καλλιεργημένος, ευγενικός άντρας θα φύγει, διότι θα σεβαστεί την επιλογή σου και θα θεωρήσει ότι για να του έριξες Χ, δεν ενδιαφέρεσαι οπότε καλύτερα να μην σε ενοχλήσει περεταίρω.

Πόσο καλύτερος θα ήταν ο κόσμος έστω το 1/3 των γυναικών σκεφτόταν με αυτόν τον τρόπο..

Ειπα ηδη στον Χρηστο πως απλα υπαρχει και αυτη η κατηγορια κοριτσιων γι αυτο ΑΝ ΘΕΛΕΙ ο ιδος διεκδικει παραπανω.

Τα λεγόμενα παραδείγματα προς αποφυγήν...

υ.Γ. Άντε μετά να πεις στο 18χρονο να πάρει τις γυναίκες στα σοβαρά... Θα σε κυνηγήσει και με το δίκιο του...

Τωρα σε γενικο επιπεδο, ε πιστευω πως οσο να ναι ξεχωριζεις τη πατσαβουρα απ το κατι παραπανω ακομα και εμφανισιακα-μιλαμε για τα ακρα, ασπρο και μαυρο, ποσο δυσκολο να ειναι?
παλι θα ξεχωρισει η πατσαβουρα απ το παραπανω, δε μιλανε με τον ιδιο τροπο, δε θα πουν τα ιδια πραγματα.

Αυτό ξανα πες το..

Γιατι να μην προσπαθησουν? Αφου διαλεξες εμενα,εγω ετσι ειμαι.

Αμά το ήξερε θα σε διάλεγε? Και αν σε διάλεξε πάντα υπάρχουν περιθόρια αναγνώρισης του λάθους..

αλλα γιατι με τη πρωτη φορα που θα στην πει η αλλη τελος?
Γιατί έχει σημαντικότερα πράγματα να κάνει απο το να ασχολείται με κάποια που του την είπε..
Για την ακρίβεια γιατί μόλις βρήκε κάποια που δεν του την είπε αλλά του έδειξε απο την πρώτη στιγμή ότι και αυτη ενδιαφέρεται γιαυτόν..

υ.Γ. Έλα στα συγκαλά σου κορίτσι μου γιατί θα φας πολύ σοβαρά στραπάτσο στη ζωή σου και στις σχέσεις σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πόσο καλύτερος θα ήταν ο κόσμος έστω το 1/3 των γυναικών σκεφτόταν με αυτόν τον τρόπο..
πω πωωω δηλαδη αυτο που λεει ειναι ολοσωστο πιστευεις? Οκ συμφωνω σ αυτο, δηλαδη κ εγω σιχαινομαι αυτα τα κοριτσακια που το παιζουν δηθεν δυσκολες για να κολλησει και καλα ο αλλος κ μπλα μπλα κ μαλιστα το εχω δει σε κατι κακομοιρες και ακομα κ αν ο αλλος κολλησε ας πουμε, η σχεση τους δεν κρατησε καν, βασικα ουτε σχεση το λες αυτο...οποτε κανενα αποτελεσμα. Αλλα πραγματικα,γιατι ριχνετε ολη την ευθυνη στις γυναικες? Με εκνευριζει jesus! Για σκεφτειτε λιγο οτι κ αυτες καποιος τις εφερε σ αυτο το σημειο. Εχω δει κοπελες που ηταν πολυ νορμαλ κλπ(εννοω οχι σαν εμενα αλλα αυτες αν τους αρεσε το εδειχναν οπως "οριζει φυσιολογικα η φυση" κλπ.) και αυτοι μολις πηραν αυτο που ηθελαν(ξερουμε τι λεω εννοειται μην γινω χυδαια, δε θελω) τις παρετησαν. Ε τωρα αυτες αναμενομενο δεν ειναι να εχουν μια τετοια αντιδραση? Να τονισω πως δεν ειναι ενας και δυο. Σκεφτειτε και την αλλη οψη του νομισματος, τι ειναι αυτη η ανωριμοτητα εκ μερους σας? Men ftw woohoo!

Τα λεγόμενα παραδείγματα προς αποφυγήν...
υ.Γ. Άντε μετά να πεις στο 18χρονο να πάρει τις γυναίκες στα σοβαρά... Θα σε κυνηγήσει και με το δίκιο του...

Οτι υπαρχει καλο ειναι να το ξερεις και να εισαι ενημερωμενος και σε πληροφορω υπαρχουν πολλες κοπελες που γνωριζω και ειναι καπως ετσι, σαν εμενα δηλαδη, και αξιζουν πολυ σαν ανθρωποι και δεν ειναι καθολου προς αποφυγην... Στη τελικη ολοι εχουν ελαττωματα(αν μπορεις να το πεις ετσι το επιφυλακτικος), εμεις εχουμε αυτο καποια αλλη το αλλο. Σιγα δηλαδη...
Αυτες μονες να καταληξουν βεβαια, δε θα βρεθει κανενας για αυτες...σκατογεροντοκορες που μου ειστε και επιφυλακτικες επειδη την εχετε πατησει ουκ ολιγες φορες! :/: πφφφ αμαν ρε συ, απογοητευση σκετη!

Αμά το ήξερε θα σε διάλεγε? Και αν σε διάλεξε πάντα υπάρχουν περιθόρια αναγνώρισης του λάθους..
Ναι θα με διαλεγε γιατι εχω πολλα αλλα προτερηματα(καθως ειπαμε δεν ειμαι πατσαβουρα) και οπως σου ειπα παραπανω ολοι εχουν ελαττωματα αφου ετσι το βλεπεις. Εσυ μπορει στη τελικη να αποδειχτεις πολυ χειροτερος απο μενα! Μην κανεις μια ακομη προσπαθεια,στην οποια τουλαχιστον θα ρωτησεις γιατι αφου σε κοιτουσε τοση ωρα, τωρα δε θελει και δεν ενδιαφερεται(ρωτησε ο Χρηστος πριν,γιατι αφου με κοιταει τοση ωρα, μετα μου ριχνει Χ-ακυρο αλλα να και κατι που ξεχωριζει τη πατσαβουρα απο αυτο που λεω εγω, και κοιταει και ριχνει Χ πφφφ-και εχω κανει αυτη την ερωτηση και πιο πριν αλλα δεν απαντησε κανεις), να μαθεις τι κανεις κ εσυ λαθος αν κανεις κατι λαθος... θα σου πεσει ο κ*λος . :P
Γιατί έχει σημαντικότερα πράγματα να κάνει απο το να ασχολείται με κάποια που του την είπε..
Για την ακρίβεια γιατί μόλις βρήκε κάποια που δεν του την είπε αλλά του έδειξε απο την πρώτη στιγμή ότι και αυτη ενδιαφέρεται γιαυτόν..

υ.Γ. Έλα στα συγκαλά σου κορίτσι μου γιατί θα φας πολύ σοβαρά στραπάτσο στη ζωή σου και στις σχέσεις σου..
1. ναι εχει να τη πεσει σε αλλες, που ειναι πολυ σημαντικο πραγμα. Αλλωστε αν δε το κανει ποιος ξερει τ μπορει να παθει?
2. Ποσες φορες την εχω πει σε τοσους που δε μ αρεσαν? Ειπα ηδη το κανω και με αυτους που μ αρεσουν κ μ αυτους που δε μ αρεσουν, σε οσους πλησιαζουν γενικοτερα, ακομα και στις φιλιες μου(νταξει δεν εχω κ οπλο, ειπαμε). Μεγαλο λαθος αυτο που ειπες, νομιζεις οτι οποια στη λεει σε γουσταρει? Τρελανε με! Εκτος κ αν αυτο που λες δεν ειναι για μενα(τι απευθυνεσαι σε εμενα βεβαια δε ξερω, σε μενα θα βγαλετε ολοι τα απωθημενα σας?). Αναφερεσαι στις πατσαβουρες? Μονο ετσι το δεχομαι, αλλα νομιζω ξεχωρισαμε ηδη τη μια κατηγορια απ την αλλη για το τι θα πει και πως θα στη πει οποτε ξεχνα το. Καθολου "για την ακριβεια".
Μακαρι να το δει η Λια το για την ακριβεια που ειπες να δω γνωμη. Δηλαδη εσυ ξενερωνεις οταν η αλλη ανταποκρινεται? Γιατι κ αυτο ενα ειδους ανταποκρισης ειναι.


P.S. Η αληθεια ειναι πως ισως πρεπει να μην ειμαι υπερβολικη και μαλιστα αυτο το προσπαθω αλλα και παλι χρειαζομαι το χρονο μου. Τρελη δεν ειμαι αγορι μου, μην αγχωνεσαι καλα παω.
Και τωρα γυρνα να δεις ποιο ηταν το θεμα του thread και τι ακριβως συζηταμε. Γιατι ειστε τοσο εκτος θεματος? Αν ηθελα εγω να συζητησω τη συμπεριφορα μου θα ανοιγα αλλο θεμα, δε ντρεπομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top