Τα επαγγέλματα των στεκιτών!

Τι επαγγέλεστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Τεχνολογικό επάγγελμα (πχ ηλεκτρολόγος, πληροφορικάριος, τεχνικός)

    Ψήφοι: 43 23.9%
  • Νομικά (πχ δικηγόρος, δικαστής)

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Χρηματοοικονομικά (πχ λογιστής)

    Ψήφοι: 8 4.4%
  • Καλλιτεχνικό επάγγελμα (πχ web designer, γραφίστας, αρχιτέκτονας, ζωγράφος, διακοσμητής)

    Ψήφοι: 22 12.2%
  • Χωρίς ειδίκευση (πχ σερβιτόρος, delivery, promotion, φυλλάδια)

    Ψήφοι: 4 2.2%
  • Επιχειρηματίας

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Μαθητής

    Ψήφοι: 24 13.3%
  • Ιατρικά - Παραιατρικά

    Ψήφοι: 19 10.6%
  • Τίποτα απολύτως

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Δεν ξέρω (!)/Δεν απαντώ (γιατί καλέ?)

    Ψήφοι: 1 0.6%
  • Γεωπονικά επαγγέλματα

    Ψήφοι: 2 1.1%
  • Media

    Ψήφοι: 3 1.7%
  • Ιδ. υπάλληλος γενικής φύσεως (πχ γραμματέας)

    Ψήφοι: 15 8.3%
  • Θετικες επιστήμες (πχ μαθηματικός, φυσικός)

    Ψήφοι: 9 5.0%
  • Θεωρητικές επιστήμες (πχ φιλόλογος, θεολόγος)

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Παιδαγωγικά (πχ νηπιαγωγός, δάσκαλος σε δημοτικό σχολείο)

    Ψήφοι: 9 5.0%

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εεεεεϊ, γιατί υπάρχει η δυνατότητα μόνο μιας επιλογής στη δημοσκόπηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εεεεεϊ, γιατί υπάρχει η δυνατότητα μόνο μιας επιλογής στη δημοσκόπηση;
Σόρρυ που θα σ' απογοητεύσω, αλλά είναι αδύνατον να μετατραπεί η δημοσκόπηση σε multiple choice. Δεν δίνει τέτοια επιλογή το σύστημα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Αν και δηλώνω φοιτητής, έβαλα media, καθώς το εισόδημά μου είναι από συνεργασία με ειδησεογραφικό site στο νετ, ενώ ετοιμάζω μία καλή συνεργασία με ένα περιοδικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γιατί δεν εξασκείς το επάγγελμα αν επιτρέπετε φυσικά η ερώτηση..:confused:

Άργησα λίγο να τα δω αυτά.. αλλά ήρθε η ώρα τους! :P Δεν με ενδιέφερε ποτέ να γίνω δικηγόρος, δεν έχω καν πάρει την άδεια, αν και σκεφτόμουν να την πάρω τον Οκτώβρη με το καλο..

Μια απορία θέλω να εκφράσω και αν φυσικά επιθυμείς, να την απαντήσεις, για να δω ενα δείγμα της απασχόλησης των αποφοίτων καλών ΑΕΙ. Είσαι γραμματέας σε κάποιο γραφείο-εταιρία σχετικό με το νομικό επάγγελμα ή εντελώς άσχετο με τις σπουδές σου;:worry:

Να ρωτησω κατι;
Η κοπελα που ειναι συναδελφος, τελειωσε νομικη ειπε και δουλευει ως γραμματεας; Πως; Με το ασυμβιβαστο τί γίνεται εφοσον εχει κανει ασκηση... εκτος αν δηλωσε πχ δημοσιογραφος και συμφωνησε μτ ον εργοδοτη της να της πληρωνει ΤΝ και ΤΠ αντι για ΙΚΑ;

Σε εντελώς άσχετο κλάδο πήγα, ενώ ήμουν ακόμα ασκούμενη και είχα ΙΚΑ, παρανόμως φυσικά. Έχω κάνει μόνο 3 μήνες άσκηση, η δικηγορία δεν με συγκίνησε ποτέ, αλλά έχω αρχίσει να σκέφτομαι πως ίσως έκανα βλακεία που δεν πήρα έστω την άδεια.. από την δουλειά μου έχουν προσφερθει να μου πληρώνουν ΤΝ αντί για ΙΚΑ, οπότε μάλλον θα στρωθώ να δώσω εξετάσεις τον Οκτώβρη.. :)

Σωματεμπορας!!!!

Φτου γμτ, δεν το ειδα εγκαίρως αυτό! :blink:

Εμένα δεν θα με δώσεις πουθενά ε; Ε φφφφφφφφανταστικό μου μωρό; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Φτου γμτ, δεν το ειδα εγκαίρως αυτό! :blink:

Εμένα δεν θα με δώσεις πουθενά ε; Ε φφφφφφφφανταστικό μου μωρό; :redface:

οχι!!!! για μενα θα σε κρατησω :)
Την Μαρινα θα την δωσω στον τζορτζ και την αλλη θα την βαλω για δουλεια στην συγγρου

(ειμαι καφρος το ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλα ρε... Τι σοΐ συναδερφος εισαι; Σε μενα δεν θα πασαρεις καμια;.... Δεν πειραζει ομως ρε... βολευομαι εγω με τις δικες μου.... Ειναι υπερακτες... Βεβαια οι πελατες ειναι περισσοτεροι αλλα και παλι τις βολευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Καλα ρε... Τι σοΐ συναδερφος εισαι; Σε μενα δεν θα πασαρεις καμια;.... Δεν πειραζει ομως ρε... βολευομαι εγω με τις δικες μου.... Ειναι υπερακτες... Βεβαια οι πελατες ειναι περισσοτεροι αλλα και παλι τις βολευω...
αγορι μου, οτι θες απο μενα θα το'χεις!!!!


just say the word λεμε ;)

ΥΓ - εκτος την kajira - ειναι δικο μου μωρο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θελω να εχω ολες απο την παρεα μου για παρτυ μου, αλλα αυτο δεν γινετε....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Θελω να εχω ολες απο την παρεα μου για παρτυ μου, αλλα αυτο δεν γινετε....:P
νομιζεις...........κατσε να κατεβω εκει κατω στο νησι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μακαρι να νομιζα... Αλλα δες το λογικα... εκτος του οτι δεν θα κατσουν 6 κοριτσια να με μοιραζονται εν γνωση τους, πως θα τα βγαλω εγω περα με 6 γυναικες; Εδω μια και δεν την αντεχω, ποσο μαλλον 6...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Κι εγώ multiple choice θα χρειαζόμουν.
Σαφώς θετικές επιστήμες αλλά δουλεύω και στον τεχνολογικό τομέα και ενίοτε και στον καλλιτεχνικό (τραγούδι,κιθάρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
ενίοτε και στον καλλιτεχνικό (τραγούδι,κιθάρα).

Ακόμα περιμένω την καντάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ακόμα περιμένω την καντάδα :P

Θα σου εκανα εγω μια αλλα δεν κανει... ειμαστε κουμπαροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ακόμα περιμένω την καντάδα :P

Ακόμα περιμένω να έρθεις Γιάννενα για να στην κάνω την καντάδα!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Θα σου εκανα εγω μια αλλα δεν κανει... ειμαστε κουμπαροι...

Κοίτα αν αργήσει ο Άλεξ...τότε πρέπει να τηρήσουμε...το ο κουμπάρος...την κουμπάρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γιατι δεν το τηρουμε;.... :whistle: Απλα ρε παιδακι μου πρεπει να το κρατισουμε εκει.. Δεν μπορω να ειμαι και κουμπαρος και γαμπρος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ακόμα περιμένω να έρθεις Γιάννενα για να στην κάνω την καντάδα!:P:P

Έλα μωρέ.... Αφού σου είπα.... λογικά το τριήμερο.... έλα...
αφού ξέρεις πόσο βαριέμαι να ταξιδεύω....
έλαααααα.....θα σου έρθω είπαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοιπον εκατσα κι εκανα μια σουμα απο ολα τα ποστ του τοπικ, γιατι το πολ δεν λεει ποιος κανει τι. Αμα θετε, διορθωστε την, αντιγραφοντας την ανανεωμενη (γιατι μερικα ποστ ειναι εως και 2 ετων).

Skoulikadera-- : τραπεζικός
The Djinn : τηλεπικοινωνιες
Valder : χρηματο-οικονομικα
Dark Kronos : μαθητης λυκειου
]ifrit[ : μαθητης λυκειου
Monaxos : σπουδες ψυχολογια
bunny : γεωπονος
Dare-Devil : μαθητης λυκειου
kleftra : χρηματο-οικονομικα
ka-li : φυσικοθεραπεία
crazyhelen : marketing-γραμματειακα
blackpanther : γραμματεας
founes : Ιδ.υπαλληλος σε τεχνολογικο-οικονομικο τομεα (δηλαδη ; )
pavlina : εκπαιδευτικός (νηπιαγωγός)
yertle : μηχανικος παραγωγης/διοικησης
faithplus : ιατρικη
afectuoso31 : μουσικός
Hunter : μηχανολογος - ναυπηγος
songless bird : σπουδες λογιστική
vkey : εκπαιδευτικος ειδικής αγωγης
Βill_Slayer : μαθητης λυκειου
gianisvitara : μηχ/γος μηχ/κος με ειδικευση στα MEK --> τεχνικός δικτύων Η/Υ
evouli : χρηματο-οικονομικα --> γραμματεας
burbuja : 3d animator/γραφιστρια
giovana : φυσικοθεραπευτρια
Andrew19 : σπουδες μηχανικος παραγωγης/διοικησης
didle : σπουδες μηχανολογος μηχανικος
aayala : ιδ.υπαλληλος-γραμματεας
misslittledevil : ιδ.υπαλληλος-γραμματεας
darkly noon : δημοσιογραφος
maxnikos : φωτογραφος
ladycat : καθηγητρια ΤΕΕ
^^Vampire^^ : ιδ.υπαλληλος - χρηση Η/Υ
briki : νομικη
kajira : νομικη
Demelene : προγραμματιστης
Stalitsa : νοσηλευτρια
nina221 : διακοσμητρια
samurai : γραφιστας
Κακη Επιρροη : διακοσμητρια
Γιδι : αρχιτεκτων
AstRoPeLeki : νηπιαγωγος
popi : νηπιαγωγος
mania : γραμματεας
RENEGADE : ναυπηγικη
deadhead_pirate : ιατρός
truffihno : σπουδες media
underwater : δασκαλα ειδικης αγωγης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν έχω γράψει! Είμαι δασκάλα ειδικής αγωγής και σε λίγα χρόνια μάλλον και play-therapist.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top