Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 144 64.9%
  • Γάτα

    Ψήφοι: 78 35.1%

Ραστώνη

Νεοφερμένος

Η Ραστώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Σκύλος χωρίς δεύτερη σκέψη.Οι γάτες(οι περισσοτερες τουλαχιστον) είναι...κάπως.Αυτό που λένε:Αν οι γάτες μπορούσαν να μιλήσουν,θα σου έλεγαν ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Κι εγώ σκύλο προτιμώ σε σύγκριση με την γάτα :). Τα σκυλάκια είναι αφοσιωμένα, έξυπνα και πιστά! :hug: Είναι φύλακες, υπάκουα,οι καλύτεροι φίλοι των παιδιών και γενικά των ανθρώπων! :happy:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Σκύλος χωρίς δεύτερη σκέψη.Οι γάτες(οι περισσοτερες τουλαχιστον) είναι...κάπως.Αυτό που λένε:Αν οι γάτες μπορούσαν να μιλήσουν,θα σου έλεγαν ψέματα.

Eγω αυτήν την έκφραση την έχω ακούσεις κάπως έτσι " Αν οι γάτες μπορούσαν να μιλήσουν, δεν θα το έκαναν!" :clapup:
Δεν ξέρω μου ταιριάζει πιο πολύ απο την άποψη οτι είναι ανεξάρτητες και μη καθοδηγίσιμες!:)
Βέβαια οι δικές μου είναι ομιλιτικότατες!:redface:

Τώρα τι να πω!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Γατα και παλι γατα!! Μαγικα πλασματα, εισαι, αυτο που λενε, ο υπηρετης τους!! Οσο για το αν ο σκυλος ειναι πιο πιστος απο τη γατα, δεν θα το λεγα, ειναι αναλογα το σκυλι και τη γατα! Εχω γατα που μου ειναι πολυ πιο πιστη απο τον σκυλο μου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Σκύλος φυσικά (ήταν πολύ δύσκολο να μαντέψετε τι προτιμάω :P ),ο σκύλος είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου,ότι και να γίνει πάντα όταν θα σε βλέπει θα κουνάει την ουρίτσα του πέρα δώθε,είναι πολύ καλά ζώα,αντίθετα οι γάτες δεν κάνουν τίποτα,αλλά και αυτές ψυχούλες είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Σκύλος φυσικά (ήταν πολύ δύσκολο να μαντέψετε τι προτιμάω :P ),ο σκύλος είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου,ότι και να γίνει πάντα όταν θα σε βλέπει θα κουνάει την ουρίτσα του πέρα δώθε,είναι πολύ καλά ζώα,αντίθετα οι γάτες δεν κάνουν τίποτα,αλλά και αυτές ψυχούλες είναι.

όταν λες δεν κάνουν τίποτα?:confused:
Δεν είναι μόνο το κούνημα της ουράς ένδειξη χαράς και αγάπης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Στη γατα πχ ειναι και το γουργουρητο ή τα πατουσακια που κανουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Στη γατα πχ ειναι και το γουργουρητο ή τα πατουσακια που κανουν ;)

αχ ναι!:inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι εννοείτε, μόνο οι γάτες έχουν πατουσάκια;; :pfff:
Να της Λευκής μας :inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εμείς αυτό το λέμε ότι η γατούλα "κάνει μασάζ".
Τουλάχιστον αυτό λέγαμε όταν το έκανε η γατούλα μας. :)

Ωραία φωτογραφία από τα πατουσάκια Γιδάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
^^ Γιδιιιι αχχχ τι τελειες πατουσουλες ειναι αυτες; :inlove: για φιλημα :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
σκύλος φυσικά! οι γάτες είναι σατανικές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ γάτα μιας και στην οικογένειά μου κανείς δεν τις συμπαθούσε. Δεν θέλω να είμαι προκατειλημμένη εις βάρος τους όμως ακούγοντας πολλά περιστατικά όπου έφευγαν και δεν ξαναγυρνούσαν ποτέ ή τραυματίζονταν και δεν τις έβρισκες, κωλύομαι γενικά μαζί τους :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
το "ζυμαρακια" στην οικογενεια μου :P (περα απο πατουσακια:inlove:) γουυυυυτσου
οκ ολα τα ζωα της πλασης ειναι ωραια. πολλες φορες ακουω κι εγω το "ειναι σατανικες" "ειναι κακιες" και ξερω κατι συνεβη πριν απο χρονια οταν ενα παιδικο χερι τραβηξε την ουρα μιας και η γατα γρατζουνισε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ γάτα μιας και στην οικογένειά μου κανείς δεν τις συμπαθούσε. Δεν θέλω να είμαι προκατειλημμένη εις βάρος τους όμως ακούγοντας πολλά περιστατικά όπου έφευγαν και δεν ξαναγυρνούσαν ποτέ ή τραυματίζονταν και δεν τις έβρισκες, κωλύομαι γενικά μαζί τους :/:

Oταν μια γατα ειναι αστειρωτη προφανως και θα το σκασει για να ζευγαρωσει και πολλες φορες ειτε δεν γυρνανε ποτε γιατι θα τα πατησε κανενα αμαξι ειτε γυρνανε τραυματισμενες απο τον τσακωμο που εκαναν με αλλα αρσενικα για να ζευγαρωσουν! Επισης ειναι και αρκετα περιεργες και μπορει επειδη θελουν να εξερευνησουν κατι να χαθουν.
Ο σκυλος περιοριζεται πολυ πιο ευκολα λογω ογκου, οχι οτι αν εχει τη δυνατοτητα να φυγει για να ζευγαρωσει δεν θα το κανει κι εκτος αυτου στην επαρχια κυριως(οχι οτι στις πρωτευουσες παμε πισω) ειναι συνηθισμενη η τακτικη να τα δενουν σε αυλες, μαντρες ή κηπους(παρα πολυ ασχημο φυσικα) με αποτελεσμα και να θελουν να μην μπορουν να πανε πουθενα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Oταν μια γατα ειναι αστειρωτη προφανως και θα το σκασει για να ζευγαρωσει και πολλες φορες ειτε δεν γυρνανε ποτε γιατι θα τα πατησε κανενα αμαξι ειτε γυρνανε τραυματισμενες απο τον τσακωμο που εκαναν με αλλα αρσενικα για να ζευγαρωσουν! Επισης ειναι και αρκετα περιεργες και μπορει επειδη θελουν να εξερευνησουν κατι να χαθουν.
Ο σκυλος περιοριζεται πολυ πιο ευκολα λογω ογκου, οχι οτι αν εχει τη δυνατοτητα να φυγει για να ζευγαρωσει δεν θα το κανει κι εκτος αυτου στην επαρχια κυριως(οχι οτι στις πρωτευουσες παμε πισω) ειναι συνηθισμενη η τακτικη να τα δενουν σε αυλες, μαντρες ή κηπους(παρα πολυ ασχημο φυσικα) με αποτελεσμα και να θελουν να μην μπορουν να πανε πουθενα ;)
Εμείς το σκυλάκι μας στο πατρικό μου το έχουμε ελεύθερο να τρέχει σε μια πολύ μεγάλη αυλή. Και βλέπει κόσμο να περνάει, βλέπει κι άλλα σκυλάκια απ'έξω, έχει άπλετο χώρο να κινηθεί. Με το που άρχισε το λύκειο και οι Πανελλαδικές δεν έβρισκα χρόνο να την πηγαίνω βόλτα αλλά δεν νομίζω ότι στερήθηκε κάτι γιατί ούτε περιορισμένη ήταν και κατέβαινα συνέχεια να παίξω μαζί της όταν έκανα διάλειμμα :)
Αυτό που είναι καταστροφικό για το σκυλί πιστεύω είναι όταν το κλείνεις στο διαμέρισμα και δεν το βγάζεις καθόλου έξω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εμείς το σκυλάκι μας στο πατρικό μου το έχουμε ελεύθερο να τρέχει σε μια πολύ μεγάλη αυλή. Και βλέπει κόσμο να περνάει, βλέπει κι άλλα σκυλάκια απ'έξω, έχει άπλετο χώρο να κινηθεί. Με το που άρχισε το λύκειο και οι Πανελλαδικές δεν έβρισκα χρόνο να την πηγαίνω βόλτα αλλά δεν νομίζω ότι στερήθηκε κάτι γιατί ούτε περιορισμένη ήταν και κατέβαινα συνέχεια να παίξω μαζί της όταν έκανα διάλειμμα :)
Αυτό που είναι καταστροφικό για το σκυλί πιστεύω είναι όταν το κλείνεις στο διαμέρισμα και δεν το βγάζεις καθόλου έξω :/:

Το σκυλι οταν δεν βγαινει βολτες, στερειται τη κοινωνικοποιηση του, τις αγνωστες μυρωδιες, τη πνευματικη κουραση και αλλα πολλα. Το σκυλι οταν ειναι στο διαμερισμα δεν γινεται να μη το βγαλεις εξω(περα απο κατι μικροσωμα που δεν τα βγαζουν ποτε και κακως βεβαια), γιατι εκ των πραγματων δεν εχεις μια αυλη για να λερωνει και να τρεχει. Δυστυχως οταν υπαρχει η αυλη ή ο κηπος βολευεσαι, εισαι κουρασμενος "ελα μωρε δεν εγινε τιποτα να βγει στην αυλη να παιξει", εχεις μαθηματα-δουλεια κλπ "ελα μωρε εχει την αυλη, δεν εγινε και τιποτα" και πιστευεις οτι δεν στερειται τιποτα, ενω στη πραγματικοτητα στερειται παρα πολλα. Καλη ειναι και η αυλη ή ο κηπος, αλλα οταν για τον σκυλο υπαρχει μονο αυτη, τοτε θα προτιμουσα να μη την ειχα καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Γάτα, είναι πανέμορφες, μυστηριώδεις κ ανεξάρτητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top