• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πολυκυστικές ωοθήκες και Primolut

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Θέλω να μου πείτε αν καμιά σας έχει πάρει το Primolut για λίγες μέρες ώστε να αδιαθετήσει και αν αυτό έγινε εξαιτίας ΜΕΓΑΛΗΣ καθυστέρησης της περιόδου λόγω πολυκηστικών ωοθηκών. Αν το έχετε πάρει μετά από πόσες μέρες αδιαθετήσατε;

Το πήρα πρώτη φορά για 3 μέρες (πριν 5 μέρες το άρχισα) και ακόμα δε βλέπω φως :( :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Μην ανησυχείς!!! Άυριο θα ρωτήσω τον γιατρό μου και θα σου απάντησω...
Μην αγχώνεσαι όμως γιατί απ' οτι ξέρω παίζει σημαντικό ρόλο και αυτό, οκ???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Γλυκιά μου....έχω πάρει τα primolut!
Αδιαθέτησα μετά από 5-6 μέρες.....η δόση μου ήταν 3 /μέρα..... αλλά η επίδραση του φαρμάκου έχει να κάνει και με τον οργανισμό.....
όσον αφορά τις πολυκυστικές οωθήκες....είναι θέμα πολύ λέπτο και θα πρέπει να το ελέγχεις συνεχώς...και να σιγουρευτείς πως ο γιατρός σου είναι άνθρωπος πάνω από όλα και δεν θα κοιτάξει να παίξει μαζί σου για τα χρήματα.....αν θέλεις να ρωτήσεις οτιδήποτε είμαι στη διάθεση σου και περιμένω ΠΜ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο! :D

Erodia σου στέλνω και PM :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Νανα, εχω εγω, ρωτα οτι θελεις γνωριζω να σου πω, δεν ειναι τιποτα το τρομερο, 1 στις 3 γυναικες εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialenaxa

Νεοφερμένος

Ο marialenaxa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λένε οτι δεν πρέπει να παίρνει κανείς τέτοια γιατί είναι επικίνδυνα για την υγεία γενικότερα.Κ γω έχω πολυκυστικές εδω και 2 χρόνια περίπου και τώρα έχω αρχίσει να ψιλοανησυχώ γιατί διαβάζω πολλά.
Φιλάκια!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Welcome to the club! το primolut είναι από τα πιο ελαφριά χάπια που κυκλοφορούν για την επαναφορά του κύκλου. Τα παίρνεισ για 4 μέρες, περιμένεις μια εβδομάδα και αδιαθετείς αν δεν υπάρχει περαιτέρω πρόβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpirmpilo20

Νεοφερμένος

Η mpirmpilo20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το primolut το πηρα γιατι εχω πολυκυστικες.Για 2 μερες ειναι "μονο" 2 χαπια την ημερα.σε 4-5 μερες θα σου ερθει....
εχω ξεκινησει θεραπεια με αντισυλληπτικα γιατι...ειναι η μονη (δυστυχως) λυση.εκτος αν επιθυμεις εγκυμοσυνη οποτε δε χρειαζεται να τα παρεις..
Θελει πολυ προσεχτικη διατροφη οταν εχεις πολυκυστικες...και κομμενα τα γλυκα!!!!!:/:δυστυχωςςς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rania181

Νεοφερμένος

Η rania181 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι 20 χρονων και δε το εχω ξανα παρει κι επειδη στις 06.06 θα παω διακπες με το αγορι μου και ειναι οι μονες διακοπες που θα παμε λογω δουλειες τυχαινει να παριμενω περιοδο στις 6.Και ειμαι και σταθερη στον κυκλο.Θα ηθελα οποια ξερει να μου πει εαν κανουν δουλεια να τα παρω και να μου καθυστερησουν...εαν προκαλουν τιποτα παρενεργειες..ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον...απλά βοηθηστε με χανομαι... :(


Σημείωση συντονισμού: Το ποστ μεταφέρθηκε από το θέμα: "Πληροφορίες για το χάπι Primolut; "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
για αρχη να σ πω οτι τα γκρικλισ απαγορευονται!!!:) στην συνεχεια να σ πω οτι υπαρχει ενα παρομοιο θεμα στο ε-στεκι!
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=3680
δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αλλα ακουγονται ενδιαφερουσες αποψεις και ισως βρεις αυτο π ψαχνεισ!αμα τ δοκιμασεισ και πετυχει πες μ και μενα γτ μ ενδιαφερει γτ και εγω ειμαι ακριβως η ιδια περιπτωση μ σενα!
αν και ειμαι της αποψης οτι δεν ειναι σωστο να αλλαξεις τον κυκλο σου βαζοντας μεσα ορμονες (λογικα...!)
εγω προσωπικα θα τ σκεφτομουνα πραγματικα πολυ!:hmm:
ειμαι και λιγο φοβητσιαρα!:redface:



Σημείωση συντονισμού: Το ποστ μεταφέρθηκε από το θέμα: "Πληροφορίες για το χάπι Primolut; "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rania181

Νεοφερμένος

Η rania181 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Α δεν το ηξερα συγνωμη θα παω αυριο σε ενα φαρμακειο να ρωτησω γιατι πρεπει κατι να κανω... Εμενα το λεμονι και τα κρυα μπανια δεν με πιανουν παντως...



Σημείωση συντονισμού: Το ποστ μεταφέρθηκε από το θέμα: "Πληροφορίες για το χάπι Primolut; "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
ουτε και μενα μ κανουν τπτ!βασικα κανενα γυναικολογο δεν εχεισ?!δεν λεω πως ο φαρμακοποιος δεν ειναι αξιοπιστος!απλα ο γυναικολογος ειδικα αμα σε ξερει μπορει ν σ συμβουλεψει καλυτερα!!!:) εγω αυτο εχω σκοπο να κανω....γτ αργουν οι δικες μ οι διακοπες ακομα...απλα θελω να αποφυγω τα χαπια............

α επισης και τ κεφαλαια απαγορευονται!!!:)
διαβασε βρε λιγο τους κανονες......:P



Σημείωση συντονισμού: Το ποστ μεταφέρθηκε από το θέμα: "Πληροφορίες για το χάπι Primolut; "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


μην παίζετε με τον κύκλο σας!!!!!!


θα πας διακοπές και θα είσαι αδιάθετη ... ε και λοιπόν ?? ξέρεις πόσες φορές θα πρέπει να το αντιμετωπίσεις
στη διάρκεια της ζωής σου αυτό ?? ουυυυυυυυυ ... και ξέρεις πόσες άλλες γυναίκες σ όλο τον πλανήτη θα
βρίσκονται στην ίδια ακριβώς κατάσταση μ εσένα ?? ουουυυυυυυυυ....

καλύτερα λοιπόν να μάθεις να το αποδέχεσαι ως κάτι φυσιολογικό και όχι σαν αρρώστια

χρησιμοποίησε ταμπόν για να κολυμπήσεις και πάρε μαζί σου 1-2 εξτρα μαγιώ ώστε να μπορείς να αλλάζεις
όταν βγεις από το νερό και να μη κάθεσαι με το βρεγμένο και αν δεν αισθάνεσαι άνετα να κυκλοφορείς στην
παραλία ή να παίζεις ρακέτες μόνο με το μαγιώ, φόρεσε από πάνω ένα κοντό σορτσάκι ή ένα κοντό παρεό

απέφυγε την έκθεση στον ήλιο με τις ώρες (κάτι που πρέπει ούτως ή άλλως να κάνεις έτσι όπως έχει γίνει
η ατμόσφαιρα) και ρίξε στο νεσεσέρ σου ένα κουτάκι με παυσίπονα τα οποία ξεκίνα να παίρνεις μια-δυο ημέρες
νωρίτερα από την ημέρα που περιμένεις να αδιαθετήσεις αν οι κράμπες και οι πόνοι είναι συνηθισμένη
κατάσταση για σένα αυτές τις ημέρες του μήνα ;)




Σημείωση συντονισμού: Το ποστ μεταφέρθηκε από το θέμα: "Πληροφορίες για το χάπι Primolut; "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
θα πας διακοπές και θα είσαι αδιάθετη ... ε και λοιπόν ?? ξέρεις πόσες φορές θα πρέπει να το αντιμετωπίσεις
στη διάρκεια της ζωής σου αυτό ?? ουυυυυυυυυ ... και ξέρεις πόσες άλλες γυναίκες σ όλο τον πλανήτη θα
βρίσκονται στην ίδια ακριβώς κατάσταση μ εσένα ?? ουουυυυυυυυυ....

καλύτερα λοιπόν να μάθεις να το αποδέχεσαι ως κάτι φυσιολογικό και όχι σαν αρρώστια

Ξέρεις πόσες γυναίκες πάσχουν από δυσμηνόρροια που τις ξαπλώνει με 8 πίεση; Ουουυυυυυυυ... Πόσες γυναίκες έχουν τόση αιμορραγία που πρέπει να είναι ανά ώρα με το είδος υγιεινής διότι δεν αρκεί; Ουουυυυυυυ... Πόσες γυναίκες έχουν υπερευαισθησία στις δικές τους ορμονικές μεταβολές στον κύκλο και έχουν προ- και εμμηνορυσιακή (κατά)θλίψη ή άλλα συμπτώματα που δεν τα γιατρεύεις με μερικά παυσίπονα; Ουουυυυυυυ...

Και πάει λέγοντας.

Η ορμονική υποστήριξη δεν είναι κακή, εφ'όσον όπως είπες δεν πρόκειται περί παιγνίου με τον κύκλο -π.χ. τώρα παίρνω το τάδε χάπι για να τη γλιτώσω και μετά δεν το ξαναπαίρνω-
απαιτεί συνεννόηση και εξέταση από γιατρό, είναι μια διαδικασία που συνήθως δεν έχει άμεσα αποτελέσματα, αλλά αν ο οργανισμός είναι δεκτικός και όλα γίνουν σωστά, ανεβάζει την ποιότητα ζωής σε βάθος χρόνου.

Πάντως, η καθυστέρηση/αναβολή της περιόδου είναι εφικτή -όχι όμως συνήθως ένα μήνα πριν την περίοδο που θέλουμε να παρακάμψουμε, αλλά τουλάχιστον ένα δίμηνο.

Ό,τι και να κάνουμε πάντως, ποτέ δεν αγοράζουμε γυναικολογικά/ορμονικά σκευάσματα χωρίς συνταγή γιατρού και χωρίς να έχει προηγηθεί συζήτηση με το γιατρό. Άκουσες οτι το Primolut προκαλεί περίοδο; Οκ, ρώτα το γιατρό σου. Άκουσες οτι το Mitrotan χρησιμοποιείται για παύση της αιμορραγίας της μήτρας; Οκ, ρώτα το γιατρό σου. Μην πας στο φαρμακείο και αγοράσεις οτιδήποτε, γιατί πολλά τέτοια φάρμακα (π.χ. αντισυλληπτικά), λόγω του οτι είναι καθημερινής/συχνής χρήσης από πολύ κόσμο, δεν απαιτούν κάθε φορά συνταγή με βούλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ξέρεις πόσες γυναίκες πάσχουν από δυσμηνόρροια που τις ξαπλώνει με 8 πίεση; Ουουυυυυυυυ... Πόσες γυναίκες έχουν τόση αιμορραγία που πρέπει να είναι ανά ώρα με το είδος υγιεινής διότι δεν αρκεί;



ναι φυσικά και το ξέρω

ανήκα σ "αυτές" μέχρι τα εικοσιπέντε μου :D :D - το να λιποθυμάω στα ξαφνικά από τους πόνους ή από
χαμηλή πίεση, ήταν στανταράκι ...


(και ακριβώς επειδή το ήξερα φρόντιζα να κανονίζω τις ημερομηνίες διακοπών μου εκτός των "προβληματικών")



επειδή επίσης έκανα (πρωτ)αθλητισμό μέχρι τα 32 μου, γνώριζα και για όλα τα παρασκευάσματα που θα
μπορούσα να χρησιμοποιήσω για να αποφύγω την εμμηνόροια στη διάρκεια της αγωνιστικής περιόδου ... αλλά
δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ (κι ας είχα αγώνα κάθε Κυριακή)



δεν είναι λύση τα φάρμακα και τα παρασκευάσματα - όχι αν δεν μας τα έχει συνταγογραφήσει γιατρός
η λύση είναι το να συμφιλιωθούμε με το σώμα μας και τις λειτουργίες του και να τις αποδεχθούμε ως
καθημερινότητα




γιατί κάθε που μυρίζει καλοκαιράκι ακούω πολύ συχνά από νέες κοπέλες αυτή την ερώτηση για το πως
μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το τάδε ή το δείνα για να "πειράξουμε" τον κύκλο μας αντί να ρωτήσουν τον
γυναικολόγο τους ... γιατί μη μου πεις ότι μια κοπέλα υποφέρει από δυσμηνόροια , έχει ξεκινήσει να έχει
ενεργό σεξουαλική ζωή και "ντρέπεται" να κάνει αυτή την ερώτηση στον γιατρό της ( ή ακόμα χειρότερα δεν
έχει καν γιατρό) γιατί τότε μιλάμε για απίστευτη ανευθυνότητα προς τον εαυτό μας...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.



δεν είναι λύση τα φάρμακα και τα παρασκευάσματα - όχι αν δεν μας τα έχει συνταγογραφήσει γιατρός
η λύση είναι το να συμφιλιωθούμε με το σώμα μας και τις λειτουργίες του και να τις αποδεχθούμε ως
καθημερινότητα




γιατί κάθε που μυρίζει καλοκαιράκι ακούω πολύ συχνά από νέες κοπέλες αυτή την ερώτηση για το πως
μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το τάδε ή το δείνα για να "πειράξουμε" τον κύκλο μας αντί να ρωτήσουν τον
γυναικολόγο τους ... γιατί μη μου πεις ότι μια κοπέλα υποφέρει από δυσμηνόροια , έχει ξεκινήσει να έχει
ενεργό σεξουαλική ζωή και "ντρέπεται" να κάνει αυτή την ερώτηση στον γιατρό της ( ή ακόμα χειρότερα δεν
έχει καν γιατρό) γιατί τότε μιλάμε για απίστευτη ανευθυνότητα προς τον εαυτό μας...


Συμφωνώ και επαυξάνω.

Κι αυτό που δεν βλέπω καμιά σας να σκέφτεται είναι η πιθανότητα να προκληθούν μακροπρόσθεσμα προβλήματα. Ας μην σκεφτόμαστε μόνο την (σεξουαλική) απόλαυση των διακοπών.

Και, προς Θεού, ας αποβάλουμε αυτή την επιπολαιότητα του στυλ: αφού η διπλανή μου δεν έπαθε τίποτα, θα το πάρω κι εγώ. Η καθεμιά μας είναι ένας εντελώς διαφορετικός οργανισμός. Για παράδειγμα, εκεί που τις περισσότερες τις βοηθά το πονστάν, εμένα με παραλύει και λιποθυμώ!
Είστε πραγματικά διατεθειμένες να παίξετε με την υγεία σας τόσο πολύ;

Θα το επαναλάβω κι εγώ λοιπόν: οποιοδήποτε φάρμακο να το παίρνετε μόνον μετά από συνεννόηση με τον γιατρό σας. Ακόμη κι ο φαρμακοποιός, δεν πρόκειται να σας εξετάσει. Επομένως, δεν είναι σε θέση να ξέρει τι παρενέργειες μπορεί να σας προκαλέσει το κάθε τι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zelenen

Νεοφερμένος

Η zelenen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλημερα!!!!
θα ηθελα να ρωτησω κατι....
πριν 3 ημερες αρχισα αγωγη με primolut nor..λογω καθυστερησης της περιοδου..τελευταια φορα ειχα 15/04....
αφου απεκλεισα το γεγονος της εγκυμοσυνης...απευθυνθηκα στην γυναικολογο μου και μου ειπε να παρω για 4 ημερες ..2 πρωι και 2βραδυ ....
ειναι η 3 ημερα και φυσικα περιοδος δεν...ενω εχω ολα τα συμπτωματα περιοδου...οπως πονο στην κοιλια...απιστευτο πρηξιμο κοιλιας και στηθους..
η αληθεια ειναι πως εδω και 2 μερες νιωθω τοσο πρησμενη και φουσκωμενη που πραγματικα εχω φρικαρει......
βεβαια , εχω πολυκυστικες...οπως επισης και υποθυροειδισμο...
αυτα που θελω να ρωτησω...ειναι τα εξης....
τα χαπια αυτα παχαινουν και πρηζουν?προκαλουν αυξηση βαρους και κανουν κατακρατηση?
σε συνδιασμο με τα τ4 που λαμβανω καθημερινα ...κανουν καποια αντιδραση??
και τελος, η καθυστερηση που εχω...ειναι φυσιολογικη ???μιας που θα πρεπει να αναφερω πως εδω και ενα μηνα εχασα ενα πολυ αγαπημενο προσωπο και στεναχωρηθηκα παρα πολυ......
συν οτι μεσα στον απριλιο εκανα μπανια στη θαλασσα....( να κρυωσα )??
επισης κατι πολυ χαζο αλλα θα τολμησω να το αναφερω.......
οταν κανειςσολαριουμ...επηρεαζει τον κυκλο ???
σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thekla_v

Νεοφερμένος

Η thekla_v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.

Αν δεν εμπιστευτείς τον γιατρό σου, ποιόν θα εμπιστευθείς; Τον άγνωστο από το ίντερνετ;

Ο γυναικολόγος σου είναι αυτός που θα σου πει τι πρέπει να κάνεις. Αν αμφιβάλλεις για αυτόν, πήγαινε σε κάποιον άλλο ή επισκέψου και άλλους γυναικολόγους για να πάρεις περισσότερες γνώμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thekla_v

Νεοφερμένος

Η thekla_v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν είπα ότι θα εμπιστευτώ το άγνωστο στο internet αλλα θέλω να ακούσω άποψης από γυναίκες που έχουν περάσει ανάλογο πρόβλημα και έχουν πετύχει καλο γιατρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top