Θα μπορούσατε να είστε ερωτευμένοι με 2 άτομα ταυτόχρονα;

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αυτό. Όση... μεγάλη καρδιά κι αν έχεις για να χωράς πολλούς, άμα αγαπάς χωράει μόνο ένα άτομο. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες...

Άμα σπέρνεις αγάπη σε όλους απλόχερα τότε ποτέ δεν αφιερώνεις ολοκληρωτικά την καρδιά σου, απλά χαρίζεις τμήματά της :)


Μέχρις ότου βρεθεί το άτομο που θα την κάνει το πιο πολύτιμο κειμήλιό του :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Αν νομίζεις πως είσαι ερωτευμένος με 2 ή παραπάνω, τότε δεν είσαι με κανέναν από αυτούς..
Απλά σου αρέσουν και παίζεις. :P
Όταν είσαι ερωτευμένος, υπάρχει μόνον ένα πρόσωπο μέσα σου. Κι αν ο έρωτας είναι δυνατός, βαθύς κι αμοιβαίος, πιστεύω πως κανένα τρίτο πρόσωπο δεν μπορεί να τον κλονίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά δεν μιλάμε για αγάπη. Μπορείς άνετα να αγαπάς ένα σωρό ανθρώπους συγχρόνως.
Άλλο ο έρωτας.
so, πιστεύω ότι δε γίνεται να' σαι με 2 (ή 3,4 κτλ) ερωτευμένος.

Πιθανότατα απλά ο έρωτας με τον 1ο έχει πάει περίπατο, οπότε κοίταξες αλλού, επειδή βρήκες άλλο ενδιαφέρον πάνω σε κάτι καινούργιο, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι σταμάτησες να αγαπάς τον 1ο, οπότε είσαι σε φάση "ποιον να διαλέξω; ποιον θέλω; τι θα κάνω;" και νομίζεις ότι είσαι ερωτευμένη με 2, ενώ στην ουσία θες δύο άτομα με διαφορετικό τρόπο, είσαι απλά μπερδεμένη και δε ξέρεις τι θέλεις πραγματικά.:P

γκίλτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τους από πάνω. Έρωτα νιώθεις για ένα άτομο κάθε φορά, ποτέ 2. Πόσο μάλλον παραπάνω από 2! Άλλο "είμαι ερωτευμένος", άλλο "μου αρέσει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Προσωπικα δεν θα μπορουσα. Αλλα οπως ειπε ο θεος ο Johnny Depp "Αν αγαπας δυο ανθρωπους ταυτοχρονα, μεινε μαζι με τον δευτερο, γιατι αν πραγματικα αγαπουσες τον πρωτο, δεν θα υπηρχε ο δευτερος." Και το πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρία_πικραλίδα

Νεοφερμένος

Η μαρία_πικραλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μεγαλο λαθος...τα ειχα με ενα παιδι αλλα ταυτοχρονα αρχισα να ξανα σκεφτομαι τον πρωην μου επειδη ηρθε στην παρεα μας..το αποτελεσμα?τραγικο..ο πρωην να μου την πεφτει εγω να μην κανω τιποτα επειδη πραγματικα ενιωθα πραγματα και για τον αλλον,με συνεπειες να πεχτουνε βρωμες και να με βγαλουν π... τα αισθηματα ηταν περιεργα με τον εναν ενιωθα σιγουρια ασφαλεια και τον αγαπουσα στα αληθεια..με τον αλλον ηταν απλα αποθημενο μαλλον..αλλα ποτε δεν εκανα τιποτα.τελικο συμπερασμα?ποτε μην μπλεκεται "φιλικα" με πρωην στην παρεα,μην αφηνεται αλλους να βαζουν λογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilmztrouble

Νεοφερμένος

Η Lilmztrouble αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα και δεν ήθελα να ανοίξω καινούριο θέμα..
Από τα παραπάνω συμπέρανα πως ευτυχώς δεν είμαι η μόνη που περνάει κάτι τέτοιο και πως είναι απολύτως φυσιολογικό να αισθάνεσαι πράγματα για 2 άτομα ταυτόχρονα.. Όμως η κοπέλα που έφτιαξε αυτή την συζήτηση δεν μας έχει απαντήσει για το τι έγινε και θα ήθελα πολύ να μάθω.. Ίσως με βοηθήσει κι εμένα να καταλάβω τι να κάνω και τι να σκεφτώ.. Αν και η δική μ περίπτωση είναι κάπως πολύπλοκη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cassandra011997

Νεοφερμένος

Η cassandra011997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
θεωρω οτι ειναι αδυνατον να εισαι ερωτευμενος/η με δυο ατομα συγχρονως .ουσιαστικα εισαι μπερδεμενος/η και δεν ξερεις τι πρεπει να κανεις.Πολλες φορες μαλιστα οταν ερωτευομαστε καποιον ,ενω παλια μας αρεσε καποιος αλλος,για διαφορους λογους δεν θελουμε να παραδεχτουμε οτι μας τελειωσε ο πρωτος και βρηκαμε καινουργιο.επισης μια αλλη περιπτωση ειναι να νομιζουμε οτι ειμαστε ερωτευμενοι με 2 ατομα ταυτοχρονα, μια φιλη μου ελεγε οτι ερωτευτηκε καποιον ,ενω πιο πριν της αρεσε αλλος, μονο και μονο για να ξεπερασει τον πρωτο
απλα αυτες οι καταστεσεις θελουν υπομονη , χρονο και ψυχραιμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Βασικά δεν μιλάμε για αγάπη. Μπορείς άνετα να αγαπάς ένα σωρό ανθρώπους συγχρόνως.
Άλλο ο έρωτας.
so, πιστεύω ότι δε γίνεται να' σαι με 2 (ή 3,4 κτλ) ερωτευμένος.

Πιθανότατα απλά ο έρωτας με τον 1ο έχει πάει περίπατο, οπότε κοίταξες αλλού, επειδή βρήκες άλλο ενδιαφέρον πάνω σε κάτι καινούργιο, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι σταμάτησες να αγαπάς τον 1ο, οπότε είσαι σε φάση "ποιον να διαλέξω; ποιον θέλω; τι θα κάνω;" και νομίζεις ότι είσαι ερωτευμένη με 2, ενώ στην ουσία θες δύο άτομα με διαφορετικό τρόπο, είσαι απλά μπερδεμένη και δε ξέρεις τι θέλεις πραγματικά.:P

γκίλτι.

συμφωνώ απόλυτα ας μην τα ξαναγράφω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Όταν είχα την ίδια σκέψη η απάντηση ενός φίλου μου ήταν:Aπλά σκέψου ποια σκέφτεσαι πριν κοιμηθείς και μόλις ξυπνήσεις..Τελικά,με αυτή ήμουν και ερωτευμένος..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Θα μπορουσατε να βρισκεστε στην Αθηνα και την Πατρα ταυτοχρονα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θα μπορουσατε να βρισκεστε στην Αθηνα και την Πατρα ταυτοχρονα;

Άν είσαι ηλεκτρόνιο μπορείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Όταν είχα την ίδια σκέψη η απάντηση ενός φίλου μου ήταν:Aπλά σκέψου ποια σκέφτεσαι πριν κοιμηθείς και μόλις ξυπνήσεις..Τελικά,με αυτή ήμουν και ερωτευμένος..:)

True Story!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κανεις δεν καθοριζει ποτε θα ερωτευτει, ειτε ειναι σε σχεση ειτε οχι εχει την συνατοτητα να ειναι ερωτευμενος με δυο ατομα ταυτοχρονα. Το καλυτερο θα ταν ο ενας απο τους δυο να το γνωριζει πως υπαρχει και αλλος ετσι ωστε αν μαθευτει τουλαχιστον να μην μεινει στο ραφι η κοπελα. Να τα κανουν ετσι ωστε να το ξερουν μονο οι δυο τους και απλα να περνανε καλα, ειδικα αν ειναι και μερικα χρονια μεγαλυτερος της το καλυτερο του θα ναι, δεν θα θελει και πολλες πολλες δεσμευσεις εκτος και αν ειναι της σχεσης. Ολοι πιστευω πως εχουμε σκεφτει το ενδεχομενο να μαστε με δυο ατομα ταυτοχρονα, ετσι θα υπαρχει και λιγο σασπενς μεσα σε ολο αυτο θα ζεις την ζωη σου με αδρεναλινη εφοσον δεν ξερεις ποτε θα τελειωσει ολο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
If you love two people at the same time,
choose the second one, because if you really loved the first one
you wouldn't have fallen for the second.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Εγω ειμαι ερωτευμενος και σκεφτομαι το γαμο με μια γυναικεια ομαδα πολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Φυσικά και γίνεται και δε νομίζω να είναι κάτι το ασυνήθιστο. Όμως δεν κρατάει πολύ. Κάποια στιγμή το ένα από τα δύο άτομα θα κάνει το άστρο του άλλου να ξεθωριάσει και να σβήσει. Το ποιος τελικά νικάει, σημαίνει πολλά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trampoline

Νεοφερμένος

Ο trampoline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αν νιώθεις ότι είσαι ερωτευμένος με δύο άτομα ταυτόχρονα, μάλλον δεν είσαι ερωτευμένος με κανένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SunnyG

Νεοφερμένος

Η Faith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ερωτικό τρίγωνο που φυσικά δεν κρατάει ποτέ ούτε με τον ένα ούτε με τον άλλο μπορεί να συμβεί σε όλους σπάνια όμως θα κρατήσει κάτι σοβαρό ποιός ο λόγος να είσαι με έναν άνθρωπο αν είχες φτάσει σε σημείο να αναρωτιέσαι αν έπρεπε να τον διαλέξεις ανάμεσα σε κάποιον άλλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top