Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μμμ κανένα, δεν μ' αρέσει ο καφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Οσοι λετε αηδια τον φραπε, να σας προτρεψω την επομενη φορα να κατεβσετε πιο κατω το καλαμακι για να μην πινεται τον αφρο του :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Απο σήμερα κανένα!

Και απο τότε που έγραψα εκείνο το μήνυμα, (27/6) δεν έχω πιει κανένα καφέ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Και απο τότε που έγραψα εκείνο το μήνυμα, (27/6) δεν έχω πιει κανένα καφέ !
Μπράβο ρε man, αφού αντέχεις. Μακάρι να τον κόβαμε και άλλοι.

Πρέπει να έχω φτάσει και τους 10 espresso την ημέρα αν όχι να τους έχω ξεπεράσει. Δεν τους μετράω κιόλας. Γενικά τον espresso τον θεωρώ δυνατό καφέ. Η τουλάχιστον εμένα με ταράζει. Ειδικά αν τον πιώ με άδειο στομάχι.
Επειδή τον θέλω παγωμένο και μέτριο προς το γλυκό, πίνεται σαν νεράκι και δεν καταλαβαίνω πως φεύγει το ποτήρι. Βάζω και στο λογαριασμό πως είναι το τέλειο συνοδευτικό για το τσιγάρο (περί τα 120 την μέρα)....τα πιάσαμε τα λεφτά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
4-5..αλλιως δεν ειμαι αποδοτικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Και άν σας πώ οτι δεν πίνω καθόλου! :P δεν μου πολυαρέσει......μπόρει να ξεκινήσω καμιά μέρα αλλα για τώρα μια χαρά την βγάζω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ερωτας! <3

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Συνήθως πίνω έναν μόνο στη δουλειά το πρωί. Το τελευταίο διάστημα λίγο το άγχος, λίγο το τρέξιμο τους έχω αυξήσει σε 3 ημερησίως. Ελπίζω όταν επιτέλους ηρεμήσω να ελαττωθούν και οι καφέδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κανέναν, κι έχω βρει την υγειά μου. :D
Δεν είμαι φαν του καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μηδεν ,αν και εχει αρκετα θετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Δυο-τρεις την βδομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ κάτι έχω με τον καφέ.:confused: Άμα πιω με πιάνει τρέμουλο, πονοκέφαλος, νύστα και τρομερή εξάντληση. Έκανα 3 φορές την αποτυχημένη προσπάθεια να δω αν με ''ξυπνάει''. Έχει το αντίθετο αποτέλεσμα σε μενα :hehe:. Συνεπώς, δεν πίνω καφέ, μόνο κολομβιανό αν είναι. Καπουτσίνο δοκίμαζα, for the records.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου από όταν ήμουν σποράκι:redface: ακόμα, πως δεν θα πίνω καφέ όταν μεγαλώσω. Είναι άκρως ενιστικός και έχω ήδη πολλούς μικρούς "εθισμούς", για να αποκτήσω κι άλλον:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου από όταν ήμουν σποράκι:redface: ακόμα, πως δεν θα πίνω καφέ όταν μεγαλώσω. Είναι άκρως ενιστικός και έχω ήδη πολλούς μικρούς "εθισμούς", για να αποκτήσω κι άλλον:p
Και εγώ έτσι έλεγα μέχρι που άρχισα τον καφέ και κατέληξα από πικρή αηδία να μην μπορώ να ξυπνήσω χωρίς αυτόν :P Τι να πεις.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
1 καφέ ανά δύο μέρες.Αυστηρά cappuccino γλυκό τον χειμώνα, frappe γλυκό χωρίς το καλοκαίρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
1 καφε την ημερα τον πινω, οταν ξυπανω. Πριν κανα χρονο μπορει να επινα και 2-3, αλλα τελικα δε τους χρειαζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex S

Νεοφερμένος

Ο Alex S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κανέναν, στύβω καμιά 3-4 πορτοκάλια και πίνω φυσικό χυμό, πιο δροσιστικός, πιο νόστιμος, και υγιεινός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maro92

Νεοφερμένος

Η Maro92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους και όλες. Μου ανοίξατε την όρεξη και θα πάρω και άλλο καφέ μου φαίνεται. Πίνω κυρίως καφέδες με γεύσεις βανίλια ή καραμέλα! Τρελό άρωμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top