• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Kάνναβη και παρενέργειες

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Λοιπόν.. Ειμαι 18 χρονων και πινω χασις καθε μερα απο τα 12..(δεν κανω πλακα) Προβλημα δεν μου φενετε να εχω, οδειγαω WR k αμαξι πολυ πιο καλα οταν εχω πιει τσιγαρο !! Με αλλα ναρκοτικα δεν ασχολουμε καθολου, ειμαι απο θεσσαλονικη και εχω παρα παρα πολους φιλους σε καθε περιοχι που ολοι τιν πινουν .! Ακομα και ο πατερας μου τιν πινει απο μικρος , οσες φορες βγενω με την γκομενα μου για καφε η για ποτο ειμαι κομματια γιατι ετσι διασκεδαζω αφανταστα! Οτι και να γινει δεν θελω να το κοψω επειδη μου εχει γινει τροπος ζωης, με το φου μεγαλωνω και εχω να σας πω οτι απο το χορτο δεν βαριεσε..,μονο οταν καπνιζεις μπουρουχες π.χ. αλβανικο., σε κατεβαζει ψιχολογικα και σε κανει να μην εχεις ορεξι για πολλα..! Εγω καπνιζω μονο καθαρο πραμα που με ανεβαζει και με κανει να θελω να μιλαω να γελαω και γενικα νιοθο οτι ξαναγενιεμαι..!!Πολοι φιλοι μου τραγουδανε Ραπ.., οταν πινουν τσιγαρο βγαζουν και γαμω τους στοιχους μπορει να φενετε απιστευτο αλλα αμα πας στην Αμερικη θα δεις οτι ολοι οι διασιμοι σταρς πινουν καθε μερα...! Ο γιατρος μου εχει πει οτι κανει καλΟ να πινεις ενα τσιγαρο το μηνα αμα εισαι καπνιστις..! Εγω προσοπικα ξερω πως αμα καπνιζεις καθαρο μπαφο δεν θα παθεις ζημια..! Εδω π.χ. το πιο πολυ μπαφο το δινουν οι γυφτοι που το ποτιζουν με αμονια για να ζυγιζι πιο πολι και γινετε πιο καλο .. πιο καλο γινετε.. αλλα στιν υγεια σε κανει πολυ κακο...!..!..!.... Τελος παντων παω να πιω κανα τσιγαρο..........!


:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

ειλικρινά επαθά φοβερό σοκ διαβάζοντας όλα αυτά (μακάρι να κάνεις πλάκα).....δηλαδή έχεις εξαρτήσει όλη σου την ευτυχία και την επιτυχία στον μπάφο??? δηλαδή θες να πεις ότι χωρίς μπάφο είσαι ένα τίποτα?? γιατί εκεί μου φαίνεται καταλήγει το όλο post:worry:

όσο για το που καταλήγουν οι διάσημοι σταρ της Αμερικής (και όχι μόνο) που παίρνουν ναρκωτικά, άστο καλύτερα....

και ο γιατρός που σου δίνει τέτοιες πληροφορίες καλό θα ήταν να δώσει πίσω το πτυχίο του... ή μήπως είναι και αυτός κάνας γύφτος σαν αυτούς που "ποτίζουν΄το πράμα με αμονια" (αμονια=αμμωνία ??!?!?!?:confused:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lms

Νεοφερμένος

Ο lms αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ΧΑΣΙΣ
παντως αν το δεις το θεμα περα απο το "καλουπι σου" για μενα ισχυει το εξης...
αλκοολ = νομιμο γιατι?
χασις = παρανομο γιατι?

Ο ειδικος στο θεμα κ.γριβας ψυχιατρος / ψυχολογος οταν μιλαει για αυτο το θεμα εχει πολλα να πει αλλα κανενασ δεν το ακουει...
youtube search ραδιο αρβυλα γριβας παραδειγμα και αλλα....
ψαξτε λιγο δειτε την ιατρικη κοινωνικη αποψη που δεν κρυβεται πισω απο καθε ειδους συμφεροντα η βλακεια.αντε γεια
Ντρεπομαι με τα περιοριστικα μετρα μερικων ,δυστηχως δεν γινεται αλλιως.
Δεν γινεται ομως να μην υπαρχουν και οι χρηστες κανναβης και οι λογοι που ειναι χρηστες.
αν αυριο πει ο παπανρεου νομιμο το χασις καποιος 8α πει ΟΛΕ καποιος αλλος καταστραφηκαμε(και οι 2 ειναι βλακες)

Ντροπη ,δεν σεβομαστε καν αυτους που το χουν αναγκη για ιατρικους σκοπους.(ΝΑΙ ΡΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ)
θεωρουμαστε και λαος με φιλελευθερα προτυπα και αντι να σκεφτομαστε τους συνανθροπουσ μας σε σχεση με το θεμα χασις σκεφτμαστε καθαρα σε σχεση με την παρτι μας , εγω μας λεω βολεμενους στη "λογικη μας"
για να μην κουρασω και το post mou
Νομιμοποιηση της ινδικης κανναβης τωρα
+ τερμα το παρανομο χρημα σε καθε λογης αλβανο ρωσω κουρδο και ελληνα > θα παει στα ταμεια του κρατους
+ ραγδαια εξελιξη τουρισμου > δειτε απο περιεργια τουρισμο το αμστερνταμ πχ. χωρις σωστο φαι χωρις θαλασσες χωρις κουλτουρα
+ διαχωρισμος της κανναβης απο ολα τα σκληρα ,10πλασια τιμωρια στα σκληρα
+ πολλα ακομα
+ τελευταιο ισως και ποιοσημαντικο να σκεφτειτε σε βαθος οτι γινετε ενα βημα ελευθεριας στο οτι απλα ο αλλος αν θελει να κανει κακο στον εαυτο του "οπως θεωρεις" ,τον αφηνεις να το κανει γιατι πρεπει η λογικη σου να σου πει ειναι δικαιωμα του κατι που δεν συμβαινει τωρα και δεν μας νοιαζει καν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
(ΝΑΙ ΡΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ)

σιγουρα κατι εχεις μπερδεψει μεσα στο κεφαλι σου

10πλασια τιμωρια στα σκληρα

λολ γιατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
θεωρουμαστε και λαος με φιλελευθερα προτυπα

τι θεωρούμαστε λέει; :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lms

Νεοφερμένος

Ο lms αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εκει κολλησες? στις σαλτσες
ναι ρε δεν θελω χημειοθεραπεια δεν θελω πειραματικες πρακτικες ποναω καθε μερα και θελω να παω στο φαρμακειο να παρω χασις ντοπιο πρωτης ποιοτητας να περασω το υπολοιπο της ζωης μου χωρις πονους χωρις χημικα χωρις χαπια < αυτο σου κανει?

γιατι ρωτας 10πλασιες ποινες?
διαχωρισμος χασις απο σκληρα γιαυτο
οι dealers εχουν τα παντα "εχεις επιλογες μπροστα σου και το διαολο αορατο διπλα σου να σου λεει δοκιμασε και το αλλο αφου δεν εχει χασις σημερα ελα μωρε και μερικοι φιλοι σου κανουν"

πηγη του προβληματος ειναι το κρατος η αντιμετοπιση η προληψη εμεις οι ιδιοι που βαζουμε στο περιθωριο το προβλημα που βαραει τις πορτες ολων μας χωρις οικτο.
ενας 15χρονος ελληνας σε σχεση με εναν ολλανδο ειναι μερα με νυχτα σε επιπεδο ενημερωσης ναρκωτικων ουσιων
καποιος ειπε η ΑΓΑΠΗ ειναι η λυση συμφωνω +1
οποτε δωστε αγαπη αφηστε τη βλακεια

μια σκεψη που μολις με ηρθε επισης
δηλαδη οσοι κανουν χρηση κανναβις χθες ,τωρα, αυριο παιζει ρολο αν ειναι παρανομο η οχι? θα κανουν χρηση οπως και ναχει
οποτε πως μπορουμε να τους βοηθησουμε?
ομως παιζει ρολο αν ειναι αλβανος με χημικες ουσιες πανω του η καθαρο ντοπιο?
ομως παιζει ρολο αν πλουτιζουν ρωσοι ελληνες αλβανοι κουρδοι η πανε λεφτα σε ταμεια του κρατους δλδ στην τσεπη μας?
ομως παιζει ρολο που λογω βλακειας δεν διαχωριζουμε εστω για ιατρικους λογους το θεμα χασις?
ομως παιζει ρολο που ..................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
:look: Τί σχέση έχει η χημειοθεραπεία με το χασίς; Πιστεύεις λανθασμένα ότι την υποκαθιστά νομίζω. Οι χημειοθεραπείες έχουν σκοπό την καταστροφή των καρκινικών κυττάρων και των μηχανισμών πολλαπλασιασμού τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Μάλλον εννοεί τα παυσίπονα που χορηγούνται σε επώδυνες καταληκτικές ασθένειες και που πολλές φορές αποδεικνύονται ανεπαρκή. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μάλλον εννοεί τα παυσίπονα που χορηγούνται σε επώδυνες καταληκτικές ασθένειες και που πολλές φορές αποδεικνύονται ανεπαρκή.

Mαλλον δεν εννοει τιποτα γιατι δεν το πολυ εχει το θεμα, κατι καπου ακουσε και προσπαθει να το χρησημοποιησει σαν επιχειρημα.

Επισις αν το ειχε θα καταλαβαινε οτι εγω ειμαι υπερ της αποποινηκοποιησης αλλα τεσπα.

ναι ρε δεν θελω χημειοθεραπεια δεν θελω πειραματικες πρακτικες ποναω καθε μερα και θελω να παω στο φαρμακειο να παρω χασις ντοπιο πρωτης ποιοτητας να περασω το υπολοιπο της ζωης μου χωρις πονους χωρις χημικα χωρις χαπια < αυτο σου κανει?

Κοιτα να δεις "τσιφτη" η τετραυδροκαναβινολη παυσιπονη ΔΕΝ ειναι. Χρησημοποιητε (με εξαιρετικη επιτυχια) για την αντιμετοπιση της ελειψης ορεξης και της ναυτιας που προκαλουν τα χημειοθεραπευτικα κοκτειλ. Εχει επισις ενα υποτηποδες συνεργηστικο αποτελεσμα με οπιοειδη παυσηπονα. Και μην περιμενεις ποτε στο φαρμακειο να σου δοσουν "φινο ελληνα" με σουπερ "τζιβανα" και οτι αλλες ηληθιες αργκο χρησημοποιεις, η φαρμακευτικη THC ειναι σε χαπια η καψουλες.

γιατι ρωτας 10πλασιες ποινες?
διαχωρισμος χασις απο σκληρα γιαυτο
οι dealers εχουν τα παντα "εχεις επιλογες μπροστα σου και το διαολο αορατο διπλα σου να σου λεει δοκιμασε και το αλλο αφου δεν εχει χασις σημερα ελα μωρε και μερικοι φιλοι σου κανουν"

Ο καθε ανρθωπος πρεπει να ειναι υπευθυνος για τη δικια του κουτρα, κανενα κρατος και κανενας μαλακας δεν θα πρεπει να μου λεει τι θα κανω. Αν θελω να χωσω 10 γραμμαρια πρεζα στις φλεβες μου μαγκια μου. Αν κανω κακο σε καποιον αλλο να με τιμωρισουν για αυτο οχι γιατι εκανα κατι σε ΕΜΕΝΑ. Εχω δει οσους προβληματικους πρεζακιδες οσους καμενους βλακες απο τη πολυ φουντα. Ξεκολα λοιπον, το χασις δεν εχει κατι μαγικο η διαφορετικο απο ολα τα υπολοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lms

Νεοφερμένος

Ο lms αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Mαλλον δεν εννοει τιποτα γιατι δεν το πολυ εχει το θεμα, κατι καπου ακουσε και προσπαθει να το χρησημοποιησει σαν επιχειρημα.
Δεν το εχω το θεμα δεν εχω σχεση "house βλεπω ομως", ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΩ ΠΟΛΛΑ
Επισις αν το ειχε θα καταλαβαινε οτι εγω ειμαι υπερ της αποποινηκοποιησης αλλα τεσπα.


Ο καθε ανρθωπος πρεπει να ειναι υπευθυνος για τη δικια του κουτρα, κανενα κρατος και κανενας μαλακας δεν θα πρεπει να μου λεει τι θα κανω. Αν θελω να χωσω 10 γραμμαρια πρεζα στις φλεβες μου μαγκια μου. Αν κανω κακο σε καποιον αλλο να με τιμωρισουν για αυτο οχι γιατι εκανα κατι σε ΕΜΕΝΑ. Εχω δει οσους προβληματικους πρεζακιδες οσους καμενους βλακες απο τη πολυ φουντα. Ξεκολα λοιπον, το χασις δεν εχει κατι μαγικο η διαφορετικο απο ολα τα υπολοιπα.

συμφωνω
αλλα δεν χωραει στο μυαλο μου οτι βαζεις στο ιδιο καζανι πρεζακιδες και χασικλιδες ο ενας ειναι αρρωστος χρειαζεται βοηθεια δεν μπορει να παρει επιλογες τιποτα οικογενεια τιποτα καταδικασμενος στο θανατο
απο την αλλη η ζυγαρια δεν δειχνει τα ιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sαucy

Νεοφερμένος

Ο Sαucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα. Λέγομαι Στέφανος και είμαι 15 χρονών. Θα γράψω ένα μεγάλο ποστ, γιαυτό και προετοιμαστείτε :P. (Θα σας παρακαλούσα καταρχάς να μην με κρίνετε από την ηλικία μου, αλλά από αυτά που γράφω.. thx)

Μένω στην ανατολική αττική και πηγαίνω 1η λυκείου.
Ναι. Κάνω χρήση χασις. Αν και έτσι όπως το λέω, μου ακούγεται "κάπως"
Είναι σαν να διαχωρίζω μόνος μου τον εαυτό μου. Έχω μπει και γω στο "τρυπάκι"
της κοινωνίας που ξεχωρίζει τους χρήστες.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που να μου έχει κάνει το χόρτο (μιλάω σε χαρακτήρα κτλ. και όχι σε θέματα υγείας.) [όχι ότι έχω πάθει κάτι σε θέμα υγείας..]

Πίνω χόρτο μια φορά η 2 το πολύ την εβδομάδα από το καλοκαίρι. Καπνίζω σχεδόν καθόλου (ένα τσιγάρο [κανονικό] την μέρα, και πίνω ποτό σε πάρτυ και όταν βγαίνουμε.

Θυμάμαι πρώτη φορά που ήπια ήταν το καλοκαίρι.. Δεν ξέρω κάποιος ποιο πάνω είπε ότι η πρώτη φορά ήταν γλυκιά κτλ.. εγώ την πρώτη φορά, ήθελα να αυτοκτονήσω (όχι κυριολεκτικά, εννοώ δεν μου άρεσε καθόλου)
Ήπια θυμάμαι σε μια παραλία που ήταν ένα παλικάρι με την κοπέλα του και μου έδωσε..
Αυτή η κοπέλα ήταν φίλη μου και μετά έγινε το παλικάρι.
(Εδώ να ξεκαθαρίσω πως παρέες από παρέες διαφέρουν. Υπάρχουν άτομα κακά και καλά. Τα κακά είναι εκείνα που έχουν συμφέρον αν μπλέξεις. Αυτό το παιδί είναι μια χαρά και δεν θέλει σε καμία περίπτωση να μπλέξω με οτιδήποτε άλλο, όχι ότι για τον μπάφο με παροτρύνει αλλά λέμε.. είναι λίγο πολύπλοκο να σας το εξηγήσω γιατί έτσι όπως το διαβάζω αυτό που γράφω φαίνομαι σαν το παιδάκι που λέει "αυτή η καραμελίτσα είναι καλή γιατί είναι πορτοκαλί.." πρέπει να ζεις κάποιες καταστάσεις για να τις καταλάβεις.


Με αυτόν κάνω.. Δεν είμαι άτομο που θα δώσει 10-20-5-όσο-να'ναι λεφτά για να πάρει μπάφο. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. δεν έχω,-δεν κάνω!!. Δεν το έχω ανάγκη :)
Ότι κάνω, είναι κερασμένο. Δεν υπάρχει καμιά εξάρτηση. Οι εξαρτίσεις μου είναι 2.. Η μουσική μου η κοπέλα μου, τίποτα άλλο.
Ναι χωρίς την μουσική θα τρελενόμουν. Χωρίς τον μπάφο δεν παθαίνω τίποτα.. ΑΠΛΑ το κάνω γιατί μου αρέσει.. Είναι σαν την τηλεόραση. Αν δεν θες, δεν κολλάς :D
Ίσως ισχύει (από άρθρα που έχω διαβάσει και από φίλους-γνωστούς) ότι η μακροχρόνια χρήση σε "χαζεύει". [αν και εδώ πρέπει να προσθέσω πως έχω γνωστό σέρφερ ο οποίος κάνει 24 χρόνια 3 τσιγάρα την βδομάδα και είναι "ξυράφι"]

Έχω ένα γνωστό ο οποίος κάνει κάθε μέρα 2 πακέτα τσιγάρα και κάνα 2 μπάφους, επίσης κυκλοφορεί με μια ρακί στο χέρι.. Ναι αυτός είναι χαζεμένος και φαίνεται.. Τι να πω.. Αυτό είναι ΚΑΤΑΝΤΙΑ.. είναι όλη του η ζωή.. πότε? στα 15!! φαντάσου στα 30 (αν υπάρχει). Δεν είμαι το παιδάκι-φλωράκι.. και τις μαλακίες μου θα κάνω,
και θα μεθύσω και θα πιω και έναν μπάφο.. άλλα μέχρι εκεί.
είχα παιδική φίλη με την οποία ειδώθηκα ξανά μετά από 5 χρόνια..
Έχει μπλέξει με κοκαΐνη κτλ..

Με παρότρυνε να δοκιμάσω κιόλας..
Είναι θέμα χαρακτήρα. Της είπα όχι. Ούτε την ξέκοψα από παρέα, ούτε τίποτα. Απλά δεν έκανα ;).

Σχετικά με το χόρτο.. Τις πρώτες φορές δεν σου αρέσει καθόλου, ειδικά αν δεν είσαι καπνιστής (όπως με το τσιγάρο).
Μέτα σε χαλαρώνει και γελάς περισσότερο, όμως : καταλαβαίνεις τι κάνεις.. απόλυτα.

Τι να πω.. για μένα το χόρτο είναι σαν την τηλεόραση.. Ταυτόχρονα αδιάφορο αλλά και άλλες φορές διασκεδαστικό. Δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα σχεδόν, και είναι βλαβερό, όμως ΚΟΒΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ....

Δεν βλέπω να έχει αλλάξει σχετικά με εμένα... :D
Σχολείο πάω κανονικά (ποτέ δεν ήμουν καλός μαθητής-παρόλα αυτά έξυπνο παιδί-απ'ότι λένε οι καθηγητές :hmm:
με μέτριους βαθμούς..
κάθε μέρα πάω γυμναστήριο, αγγλικά, φροντιστήριο, τα Σ/Κ δουλεύω, πηγαίνω σε καμιά συναυλία, ακούω την μουσικούλα μου και όλα κομπλέ. Μην θεοποιείτε το χόρτο, ουσιαστικά είναι κάτι και τίποτα.

p.s Ναρκωτικά υπάρχουν παντού γύρω μας -βλ. Τηλεόραση, καφές, τσιγάρο, πότο, μπάφος, πρέζα και πάει λέγοντας. Η διαφορά είναι μια.. Άλλα σε καταστρέφουν ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ και άλλα εσωτερικά :worry:
think Λίγο το κακό που κάνει η τηλεόραση :) [άσχετο αλλά προσωπικά εδώ και 2 χρόνια δεν βλέπω.]


και για να γουστάρουμε (αν και οι περισσότεροι από εδώ δεν ακούτε τέτοια :D)

ας ακούσουμε λιγο rap :whistle:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Ότι κάνω, είναι κερασμένο.
επι του παροντος...



[/quote]Δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα σχεδόν, και είναι βλαβερό,[/quote]αφου δεν προσφερει τιποτα προς τι η χρηση?:confused:
ειναι βλαβερο, τοτε προς τι η χρηση?:confused:



Μην θεοποιείτε το χόρτο, ουσιαστικά είναι κάτι και τίποτα.
εμεις? εμεις δεν... εσεις που το χρησιμοποιειτε να το δειτε αυτο..;)


σε χαλαρώνει και γελάς περισσότερο
και δεν κανεις κανα μπανακι και να βγεις με καλη παρεα να περασεις καλα και να γελασεις με την ψυχη σου..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
επι του παροντος...και δεν κανεις κανα μπανακι και να βγεις με καλη παρεα να περασεις καλα και να γελασεις με την ψυχη σου..:confused:

Γλυκό μου Φεγγαρόφωτο! Ζούμε σ' έναν κόσμο γεμάτο από "καλές παρέες", όπου "περνάμε καλά" και , προπάντων, "γελάμε με τη ψυχή" μας; Πολύ τον θέλω έναν τέτοιο κόσμο! Όμως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Γλυκό μου Φεγγαρόφωτο! Ζούμε σ' έναν κόσμο γεμάτο από "καλές παρέες", όπου "περνάμε καλά" και , προπάντων, "γελάμε με τη ψυχή" μας; Πολύ τον θέλω έναν τέτοιο κόσμο! Όμως;

τυχερος οποιος τον βρει ή οποιος καταφερει να κανει εστω τον δικο του μικροκοσμο που ισως να αποτελειται και απο πολυ λιγα ατομα μετρημενα στο ενα χερι αλλα που ισως να ειναι αρκετα για να τον κανουν ευτυχισμενο αληθινα.

ποτε δεν μ'αρεσε το ψευτικο γελιο ή η ψευτικη χαρα. αν ειναι να γελασω θελω να γελασω αληθινα και να χαρω αληθινα. οχι γιατι εχω καπνισει ενα μπαφο.


υγ. νωεεεεεε τι θα φαμε σημερα??:P









βλεπεις δεν ηταν δυσκολο να σκασεις ενα χαμογελο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
τυχερος οποιος τον βρει ή οποιος καταφερει να κανει εστω τον δικο του μικροκοσμο που ισως να αποτελειται και απο πολυ λιγα ατομα μετρημενα στο ενα χερι αλλα που ισως να ειναι αρκετα για να τον κανουν ευτυχισμενο αληθινα.

ποτε δεν μ'αρεσε το ψευτικο γελιο ή η ψευτικη χαρα. αν ειναι να γελασω θελω να γελασω αληθινα και να χαρω αληθινα. οχι γιατι εχω καπνισει ενα μπαφο.


υγ. νωεεεεεε τι θα φαμε σημερα??:P









βλεπεις δεν ηταν δυσκολο να σκασεις ενα χαμογελο:)

-:redface: ...στο έστειλα με το εισαγωγικό μου επίθετο και το (!) θαυμαστικό.
- Σήμερα κάνω έκτακτη νηστεία,:D...
- Κατά τα άλλα, τα λες τόσο ωραία και ρομαντικά, καλή μου φίλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sαucy

Νεοφερμένος

Ο Sαucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
επι του παροντος...
Δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα σχεδόν, και είναι βλαβερό,[/quote]αφου δεν προσφερει τιποτα προς τι η χρηση?:confused:
ειναι βλαβερο, τοτε προς τι η χρηση?:confused:

πολλά δεν σου προσφέρουν τίποτα και όμως τα χρησιμοποιείς..

εμεις? εμεις δεν... εσεις που το χρησιμοποιειτε να το δειτε αυτο..;)
μπααα εγω δεν λεω τίποτα

και δεν κανεις κανα μπανακι και να βγεις με καλη παρεα να περασεις καλα και να γελασεις με την ψυχη σου..:confused:[/quote]
μπανάκι με μπαφο ομως = περισσότερο γελιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ποτε δεν μ'αρεσε το ψευτικο γελιο ή η ψευτικη χαρα. αν ειναι να γελασω θελω να γελασω αληθινα και να χαρω αληθινα. οχι γιατι εχω καπνισει ενα μπαφο.

με εκπλησει το ποσο ρηχη ειναι αυτη η σκεψη...τι ακριβος κανει το γελιο "αληθηνο"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ιποτε μην αρχισουμε με χαρακτηρισμους. και να μην σε επλησσει η σκεψη μου. ναι υπαρχει γελιο ψευτικο και αληθινο οπως και χαμογελο. και υπαρχει και η ψευδαισθηση της χαρας και του περναω καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sαucy

Νεοφερμένος

Ο Sαucy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ιποτε μην αρχισουμε με χαρακτηρισμους. και να μην σε επλησσει η σκεψη μου. ναι υπαρχει γελιο ψευτικο και αληθινο οπως και χαμογελο. και υπαρχει και η ψευδαισθηση της χαρας και του περναω καλα.

αν το καλοσκευτεις, ολα μια ψευδαισθηση ειναι :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
αι υπαρχει γελιο ψευτικο και αληθινο οπως και χαμογελο. και υπαρχει και η ψευδαισθηση της χαρας και του περναω καλα.

ok πες μου ποιες ειναι οι διαφορες, ορισε το καπως.

και σε παρακαλω μην κανεις κυκλικο ορισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ωραία όλα αυτά Saucy αλλά μέσα στο μυαλό σου είναι και αυτό, δεν τρέχει τίποτα αν αρνηθείς να κάνεις σε μια παρέα. Παίξτο και μάγκας, "Άσε φίλε, τόσες καταχρήσεις, βαρέθηκα να κάνω άλλο μπάφο". :P Προς το παρόν είσαι καλά και λειτουργείς ώριμα (χωρίς να θες να το προχωρήσεις). Κοίτα να συνεχίσεις έτσι. Το πρόβλημα ξεκινά (μιας και είσαι μόνο 15, η ηλικία μετράει σε αρκετά πράγματα) από το σημείο στο οποίο θα προσπαθήσεις να βρεις άκρες για να αγοράσεις και δεν θα αρκείσαι σε φιλοδωρίες φίλων.

Καλή συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top