Άλλη προταση για τις αρνητικές ψηφους...

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Αγαπημένη μου Idril, μπορείς να το εξηγήσεις περισσότερο αυτό; Υπάρχει άνθρωπος που δεν εκφράζεται ελεύθερα από φόβο μην πάρει αρνητική ψήφο; :confused:

Προφανώς όχι, αλλα αν κάποιος φάει 4-5 αρνητικές χωρίς αιτιολόγηση αρχίζει και αναρωτιέται για τους υπολοιπους που συμμετέχουν μαζί του στη συζήτηση "μήπως μου την έβαλε αυτός? κι αν ναι, γιατί δε μου λέει στα ίσια ότι διαφωνεί, ο παλιοκομπλεξαρας!" και αλλα τέτοια πολύ ευγενικά...ε, και φυσικό δεν είναι όταν σκέφτεται έτσι για τους συνομιλητές να επηρεάζεται όλο το ύφος και ο τρόπος του? Σε σένα μπορεί να μη συμβαίνει αλλα εμενα μου φαίνεται τελείως ανθρώπινη και λογική αντίδραση.

Δεν εννοούσα δηλαδή ότι δε θα τολμήσει να μιλήσει, αλλα θα γίνει πιο εριστικός ακόμα κι με αυτούς που δεν έφταιγαν σε τίποτα, απλά και μονο λόγω της καχυποψίας. Ίσως γίνομαι υπερβολική αλλα νομίζω ότι η καχυποψία και η συγκαλυμμένη επιθετικότητα χαλάνε το κλίμα πιο πολύ απ'ότι μια πιθανή αντιπαράθεση λόγω αρνητικής βαθμολογίας, εκεί ήθελα να καταλήξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Αγαπημένη μου Idril, μπορείς να το εξηγήσεις περισσότερο αυτό; Υπάρχει άνθρωπος που δεν εκφράζεται ελεύθερα από φόβο μην πάρει αρνητική ψήφο; :confused:

Να σου απαντήσω εγώ εδώ πως το βλέπω προσωπικά; Ας μην παριστάνουμε τους αφελείς... Αν είναι μια κατηγορία πχ πες ρε κούκλα μου ότι αύριο ανοίγεις εσύ ένα θέμα για τη σχέση σου με την κόρη σου, έτσι; Και σκάμε 10 άτομα και σου δίνουμε συμβουλές. Είναι ένας μπάχαλος και ρίχνει -1 σαν κουφέτα. Πόσοι από αυτούς τους 10 δεν θα πουν "Ε α και αυτώσου, εγώ δίνω συμβουλές από τον ελεύθερο χρόνο μου κι έχουν αφήσει ένα βλαμμένο να παίζει, δεν ξανασχολούμαι με το θέμα".

Δηλαδή δεν είναι θέμα φόβου. Αλίμονο, θα μου κάνει τη μούρη κρέας το μπάχαλο με ένα -1; Όχι! Απλά θα με απομακρύνει από το θέμα επ' αόριστον διότι όσο ξέρω ότι είναι εκεί και παραφυλάει για να παίξει με την υπομονή μου, ε όχι δε γουστάρω να του δίνω τέτοια χαρά.

Το σύστημα φτάνει και στο σημείο να επιβραβεύει παιχνιδάκια και να απομακρύνει κόσμο από τα τόπικς. Είτε θέλετε να το δείτε κάποιοι είτε όχι, έτσι είναι. Τώρα όσοι δε θέλετε να το δείτε, δεν ξέρω γιατί... Δε νομίζω να τυφλώθηκαν/χάζεψαν τόσοι πολλοί άνθρωποι ξαφνικά. Μάλλον κάποιο άλλο pattern που δε μπορώ να διακρίνω, θα υπάρχει...:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Παιδιά το σενάριο να είναι εμφανείς και οι αρνητικές ψήφοι .... δεν παιζει;;
Το λέω γιατί αν ο καθένας ξέρει ότι θα φαίνεται η αρνητική του ψήφος, θα αποτρέπει αυτούς που βάζουν αρνητικές μόνο και μόνο για χαβαλέ.
Επίσης επειδή κακά τα ψέματα, όλοι έχουμε κάποιες συμπάθειες ή αν θέλετε κάποια άτομα που εκτιμούμε τη γνώμη τους, πιθανώς να θέλουμε και να συζητήσουμε μαζί τους το λόγο, έτσι ώστε όντως να είναι ωφέλιμη η αρνητική βαθμολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μήπως ουσιαστικά ζητάς λοιπόν να μην βάζουν αρνητική αυτοί που ΔΕΝ θέλουν να την αιτιολογήσουν, για να μην κάθεσαι εσύ να ψάχνεσαι ποιος και γιατί; :)

Αν ρωτας εμενα (που δε ρωτας, αλλα θα σου απαντησω), καλο και σοφο θα ηταν να ισχυει αυτο ακριβως...
Και στην τελικη εαν υπαρχει καλη θεληση, το να δωσεις δωσεις ενα λογο για μια αρνητικη, δεν ειναι πια και τοσος κοπος...Βεβαια βασικη προυποθεση, εαν ειπαμε υπαρχει καλη διαθεση, ειναι ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ να δωσουμε...

Παμε παρακατω...

Παιδια, εχουμε μου φαινεται ξεφυγει απο τον σκοπο του θρεντ αυτου ή εγω κατι δεν εχω καταλαβει σωστα....
Οι προβληματικες αρνητικες, δεν ειναι αυτες που καταλαβαινουμε πανω - κατω για ποιο λογο μπηκαν, αλλα εκεινες για τις οποιες ο κοινος νους αδυνατει να ανριληφθει το λογο υπαρξης τους!
Και ο τροπος πουψηφιζει καποιος, ειναι υποκειμενικος, ασχετα Ινσο απο τις προτροπες των αντμινς....-
Αυτο το εχουμε ξεκαθαρισμενο στο κεφαλακι μας?
Και βεβαια δε θα με απασχολησει καμια αρνητικη, γνωριζω οτι οταν αντιπαρατιθεμαι σε ενα θεμα, εκφραζω αποψεις με ενα συγκεκριμενο υφος κ.λ.π....και πολυ πιθανον να μη ειναι αρεστα αυτα που θα πω...ή το υφος κ.ο.κ.Ολα καλα μεχρι εδω...
Στις "ακυρες" αναφερομαιστε...και εχουμε δωσει και παραδειγματα για το τι εννοουμε, με συγκεκριμενα ποστ.....
Και στην τελικη, οποιος θελει, συμμετεχει σε ενα τετοιο θεμα και οποιος δε θελει με γεια του και χαρα του...Αρκει να γινει δεκτο απο ολους και ειδικα αυτους που θελουν να υπαρχει ενα τετοιο θεμα, οτι απαξ και δεν παρουν απαντηση, απλα θα κατσουν στα αυγα τους...χωρις φλειμς και τα τοιαυτα...
Να θυμισω ξανα τον περιορισμο που προτεινε η Κλεφτρα αρκετα ποστ νωριτερα...να επιτρεπεται μονο ενα ποστ απο αυτον που νοιωθει αδικημενος και ενα απο τον "ψηφοφορο"...αυτη ειναι πραγματικα μια πολυ καλη ιδεα...Και εαν θελησει κανεις περισσοτερες εξηγησεις, υπαρχουν τα πμ, τα μειλ και τα μουσουνου!

Οκ....τωρα? Το λυνουμε το θεματακι σιγα σιγα?!
Γιατι το θεμα μας δεν ειναι αν πρεπει να φαινονται οι αρνητικες, οι θετικες κ.λ.π....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Να σου απαντήσω εγώ εδώ πως το βλέπω προσωπικά; Ας μην παριστάνουμε τους αφελείς... Αν είναι μια κατηγορία πχ πες ρε κούκλα μου ότι αύριο ανοίγεις εσύ ένα θέμα για τη σχέση σου με την κόρη σου, έτσι; Και σκάμε 10 άτομα και σου δίνουμε συμβουλές. Είναι ένας μπάχαλος και ρίχνει -1 σαν κουφέτα. Πόσοι από αυτούς τους 10 δεν θα πουν "Ε α και αυτώσου, εγώ δίνω συμβουλές από τον ελεύθερο χρόνο μου κι έχουν αφήσει ένα βλαμμένο να παίζει, δεν ξανασχολούμαι με το θέμα".

Δηλαδή δεν είναι θέμα φόβου. Αλίμονο, θα μου κάνει τη μούρη κρέας το μπάχαλο με ένα -1; Όχι! Απλά θα με απομακρύνει από το θέμα επ' αόριστον διότι όσο ξέρω ότι είναι εκεί και παραφυλάει για να παίξει με την υπομονή μου, ε όχι δε γουστάρω να του δίνω τέτοια χαρά.

Το σύστημα φτάνει και στο σημείο να επιβραβεύει παιχνιδάκια και να απομακρύνει κόσμο από τα τόπικς. Είτε θέλετε να το δείτε κάποιοι είτε όχι, έτσι είναι. Τώρα όσοι δε θέλετε να το δείτε, δεν ξέρω γιατί... Δε νομίζω να τυφλώθηκαν/χάζεψαν τόσοι πολλοί άνθρωποι ξαφνικά. Μάλλον κάποιο άλλο pattern που δε μπορώ να διακρίνω, θα υπάρχει...:rolleyes:

Νομίζω υπερβάλλεις, δλδ θα παίζει θέμα στο οποίο θέλω να πω την άποψη μου και δεν θα το κάνω επειδή κάποιος το θεωρεί παιδική χαρά?Πιο πιθανό είναι να μην το κάνω αν υπάρχουν ηλίθια ποστ παρά αρνητικές.Ακόμη και τις κουλές αρνητικές πιστεύω ότι οι περισσότεροι χρήστες καταλαβαίνουμε ότι δεν έχουν λόγω ύπαρξης. Αν θα ποστάρω στην κουβεντούλα καλημέρα και μου ρίξουν αρνητική εγώ θα το πάρω κατάκαρδα?Ανόητος θα είναι αυτός που το έκανε και είναι πασιφανές.

Όλη η κουβέντα γίνεται μόνο και μόνο γιατί σε κανέναν μας δεν αρέσει η αρνητική κριτική ειδικά σε θέματα που πιστεύουμε ότι έχουμε απόλυτο δίκιο.Το ίδιο μπάχαλο γινόταν και με το κάρμα το ίδιο θα συμβεί και με οποιαδήποτε μέθοδο αξιολόγησης που περιλαμβάνει αρνητική βαθμολογία.


Ξαναλέω πως δεν έχω πρόβλημα να ανοιχτεί ανάλογο θέμα όμως μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο μας εφευρίσκοντας λόγους για την ύπαρξη του.Γιατί δεν λέμε ξεκάθαρα "δεν γουστάρω να με επικρίνουν και θέλω να μπορώ να ζητώ το λόγο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χειιιιιιι γκαιςςςςςςςςςς!!!!
Το θεμα αυτο ανοιχτηκε με ενα ποστ που βαθμολογηθηκε αρνητικα, οχι επειδη απλα ο συγγραφεας του θεωρησε οτι εχει δικιο και δεν του αρεσε η αρνητικη, αλλα γιατι οντως ηταν χαζη η αρνητικη και παραλογη....μιλαμε για τις λεγομενες "ακυρες"....
Γιατι δεν το ξεκαθαριζουμε αυτο...? Για τι ειδους αρνητικες μιλαμε?! τς τς τς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λάθος πρώτο. Δεν είναι όλες οι άκυρες προϊόν κατάχρησης. Έγραψα κάτι και μου έχωσες -1 (και επίσης σηκώθηκες και έφυγες και δεν ασχολήθηκες με το θέμα περισσότερο). Άι και το έκανα ρεπόρτ. Θα δει η ΟΔ ότι δεν είσαι άτομο που κάνει κατάχρηση. Και θα έρθει η "κλασσική" απάντηση "το άτομο που έβαλε αρνητική δεν έχει δώσει σημάδια κατάχρησης του συστήματος. Δεν είμαστε στο μυαλό του για να ξέρουμε τι φταίει". Γνωρίζεις ότι δεν είναι φανταστική απάντηση το παραπάνω. Το ...διαδικαστικό του πράγματος το γνωρίζουμε όλοι.

Λάθος δεύτερο. Δεν έχει δίκιο. Πράγματι... το αλάθητο δεν το διεκδικεί κανείς. Να μην έχει την ... ευκαιρία του να μάθει και το γιατί αν αυτό τον ενδιαφέρει? :hmm:
Λάθος διπλό :)
Αν το άτομο δεν έχει δώσει σημάδια κατάχρησης, έχει λογικά τους λόγους του και πρέπει να σκεφτείς ποιοι μπορεί να είναι ή να αδιαφορήσεις. Αν δεν έχει λόγους, τότε σύντομα θα κάνει κατάχρηση και θα παρατηρηθεί.
Είπα και πριν ότι ναι μπορείς να το αναφέρεις εις διπλούν μάλιστα (αφού σας δίνει τόση χαρά). Μία κάνοντας αναφορά προς την ΟΔ και δεύτερη σε ένα θέμα στο Chat and Fun Section χωρίς απαραίτητα να περιμένεις απάντηση από αυτόν που έβαλε αρνητική ;)
(res κράτα χαρακτήρα και μην δημιουργήσεις flames μεσα στο κατακαλόκαιρο... Σεβάσου τόσο την επιθυμία αυτού που άνοιξε το φόρουμ όσο και την επιθυμία του αντμιν, όπως επίσης και το... λογικό και σωστό)
Ένιωσα μια ειρωνεία εδώ γιαυτό το κάνω quote :hmm:
Αυτή η δυσπιστία απέναντι στους χρήστες είναι τουλάχιστον ...ενοχλητική... τι είμαστε... βάρβαροι που θα σφαχτούμε για μια αρνητική??? :confused:
Και όμως το έχεις κάνει :)
Να σου θυμίσω παράδειγμα όπου για μία αρνητική γέμισαν 2 σελίδες στις οποίες (αν κάνω λάθος συγχώραμε [που λέει και το τραγούδι]) συμμετείχες και εσύ; Νομίζω ήταν σχετικό με τον manager ;)
Υπάρχουν φυσικά και άλλα παραδείγματα, απλά αυτό μου ήρθε τώρα.
Νομίζω ότι οι .... περισσότεροι από εμάς είμαστε πάνω από... 10 και δεν "διαμαρτυρόμαστε" για ψύλλου πήδημα.
Νομίζω έχει δοθεί λύση στην οποία συμφώνησε και ο admin: "Να δημιουργηθεί δοκιμαστικά (μέχρι να ξεφύγει δλδ) θέμα στο Chat and Fun Section με μη σοβαρό χαρακτήρα". Δεν σε καλύπτει;
να κάνω κι εγώ μια "άλλη πρόταση για τις αρνητικές ψήφους"?

να μην υπάρχουν καν! να υπάρχει μόνο το πράσινο κουμπάκι :D

έτσι και οι εμπαθείς δεν θα έχουν με τι να παίξουν, αλλά και αυτοί που αντιτίθενται, θα "αναγκαστούν" να παραθέσουν την αντίθετη άποψη.
(και τα πράσινα χεράκια θα κρίνουν τον νικητή, χουχού:P)
Είναι επειδή μας αρέσει να μας χαιδεύουν στα αυτιά και να βλέπουμε ότι η άποψη μας αρέσει μόνο, γιατί δεν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι αυτά που γράφουμε μπορεί να μην αρέσουν σε όλους μας, αλλά αυτός που δεν του αρέσουν να μην θέλει να μπει στη διαδικασία να στο εξηγεί κιόλας μπαίνοντας ίσως σε αντιπαράθεση μαζί σου. Γιατί μην μου πείτε ότι αν κάποιος εκφράσει την αντίθεση του σε κάποιον άλλο ΔΕΝ θα μείνει ασχολίαστη. Ακόμα και τα δύο άτομα που έχουν διαφωνία να τα βρουν (ότι έχουν διαφωνία και τέλος) θα πεταχτεί 3ος να ζητάει περισσότερες εξηγήσεις. Λες και δεν ζούμε ρε παιδιά στο ίδιο forum...:/:
Μήπως, λέω εγώ μήηηπως... Μήπως το ότι για δεύτερη φορά γίνεται τόση κουβέντα και στεναχώρια για της ανώνυμες αρνητικές... Μήπως σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά με το σύστημα;;;
Μήπως, λέω μήπως το γεγονός ότι ξεκινάει από τα ίδια άτομα τις περισσότερες φορές δείχνει ότι τα άτομα αυτά δεν θα σταματήσουν μέχρι να περάσει το δικό τους; ;)
Η γνώμη μου από την αρχή ήταν και παραμένει ακόμα ότι το πιο σωστό θα ήταν είτε να φαίνονται τόσο οι θετικές όσο και οι αρνητικές είτε να μη φαίνεται καμια. Και δε νομίζω ότι το να ανοιχτεί ένα topic όπου θα μπορούμε να διαμαρτυρόμαστε και να ζητάμε εξηγήσεις θα βοηθήσει, γιατί πολύ αμφιβάλλω κατά ποσο κάποιος που βάζει άκυρες αρνητικές θα έχει τα κότσια να το πει και θα μείνει μονο η γκρίνια στο τέλος.
Μάλιστα, οπότε υπάρχει κάποιος που δεν συμφωνεί με το παρόν σύστημα αλλά και ΔΕΝ συμφωνεί με ένα τέτοιο topic. Αν δεν μπορούμε λοιπόν να τα βρούμε ούτε σε αυτό, τι σας κάνει να πιστεύετε ότι υπάρχει το τέλειο σύστημα και προσπαθείτε να το φτιάξετε;
Το παρόν σύστημα για μένα προσφέρει τα μέγιστα δυνατά και αν όλοι το πάρετε απόφαση ότι υπάρχει μια ΟΔ που ελέγχει και αποδεχτείτε το γεγονός να δέχεστε αρνητικές, τότε θα πλησιάζει το τέλειο :)
Είναι ένας μπάχαλος και ρίχνει -1 σαν κουφέτα.
Άρα μιλάμε για περίπτωση κατάχρησης, κάνεις αναφορά και λύνεται το θέμα. Πάμε παρακάτω...
Το σύστημα φτάνει και στο σημείο να επιβραβεύει παιχνιδάκια και να απομακρύνει κόσμο από τα τόπικς. Είτε θέλετε να το δείτε κάποιοι είτε όχι, έτσι είναι. Τώρα όσοι δε θέλετε να το δείτε, δεν ξέρω γιατί... Δε νομίζω να τυφλώθηκαν/χάζεψαν τόσοι πολλοί άνθρωποι ξαφνικά. Μάλλον κάποιο άλλο pattern που δε μπορώ να διακρίνω, θα υπάρχει...:rolleyes:
Έτσι θέλω να σκέφτεσαι ;)
Μάλλον κάποιες φορές δεν μπορεί κάποιος να καταλάβει ίσως τα αυτονόητα για κάποιον άλλο, δείτε το και έτσι. :)


Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι ακόμα και όσοι έχουν πρόβλημα με τις αρνητικές ως έχουν τώρα, δεν μπορούν να τα βρουν μεταξύ τους σε κάτι εννιαίο. Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι μπορούν ΟΛΟΙ να τα βρουν; Κανένα σύστημα δεν θα ικανοποιεί τους πάντες. Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που δεν τους αρέσει. Αν απλά αποκλείαμε το σύστημα για αυτό το λόγο, δεν θα κάναμε ποτέ τίποτα. :)

edit: Κάποιες αρνητικές στην Resident τις έβαλα εγώ, αν απορεί κανείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μήπως, λέω μήπως το γεγονός ότι ξεκινάει από τα ίδια άτομα τις περισσότερες φορές δείχνει ότι τα άτομα αυτά δεν θα σταματήσουν μέχρι να περάσει το δικό τους; ;)


Άρα μιλάμε για περίπτωση κατάχρησης, κάνεις αναφορά και λύνεται το θέμα. Πάμε παρακάτω...

Με την πρώτη σου πρόταση διαφωνώ άρδην, υποτιμάς όσους προσπαθούν να επιχειρηματολογήσουν για το θέμα αυτό. Στην παλαιότερη κουβέντα για τις αρνητικές, προσωπικά δεν είχα εμπλακεί... Αλλά το ότι μετά από 7 μήνες δοκιμής, υπάρχει ακόμα πρόβλημα, κάτι σημαίνει.

Όσο για το δεύτερο, οκ. Το πολύ να πήξετε στις αναφορές... Και πώς θα διακρίνετε την κατάχρηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Χειιιιιιι γκαιςςςςςςςςςς!!!!
Το θεμα αυτο ανοιχτηκε με ενα ποστ που βαθμολογηθηκε αρνητικα, οχι επειδη απλα ο συγγραφεας του θεωρησε οτι εχει δικιο και δεν του αρεσε η αρνητικη, αλλα γιατι οντως ηταν χαζη η αρνητικη και παραλογη....μιλαμε για τις λεγομενες "ακυρες"....
Γιατι δεν το ξεκαθαριζουμε αυτο...? Για τι ειδους αρνητικες μιλαμε?! τς τς τς

Πλέον μιλάμε για όλες τις αρνητικές ή τουλάχιστον για όσες ο ψηφισμένος θέλει να λογοδοτήσουν.
Όσο το σκέφτομαι νομίζω πως το μπλέξιμο είναι μεγάλο.
Ας πούμε στου Λόρυ συμφωνούμε όλοι πως ήταν άκυρη(όλοι εκτός απο αυτόν που την έδωσε).
Δεν ξέρεις όμως τι ο κάθε χρήστης θα θεωρεί παράλογο.........
Βάλτωσα τώρα......φιουυυυυ..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Με την πρώτη σου πρόταση διαφωνώ άρδην, υποτιμάς όσους προσπαθούν να επιχειρηματολογήσουν για το θέμα αυτό. Στην παλαιότερη κουβέντα για τις αρνητικές, προσωπικά δεν είχα εμπλακεί... Αλλά το ότι μετά από 7 μήνες δοκιμής, υπάρχει ακόμα πρόβλημα, κάτι σημαίνει.

Όσο για το δεύτερο, οκ. Το πολύ να πήξετε στις αναφορές... Και πώς θα διακρίνετε την κατάχρηση;
Βασικά δεν υποτιμώ κανέναν. Απλά ήταν νομίζω ξεκάθαρο ότι αναφερόμουν στον Lorien που έχει δείξει ότι από τότε που έχει βγει το νέο σύστημα, δεν έχει σταματήσει να υποστηρίζει την άποψη του και να επαναφέρει το ζήτημα όποτε μπορεί :)

Για το δεύτερο, δεν υπάρχει θέμα να πήξουν στις αναφορές, γιαυτό υπάρχει το κουμπί για να γίνονται. Επίσης το παράδειγμα που έφερε ο Valder με τον τύπο που μοιράζει τις αρνητικές σαν κουφέτα είναι προφανές ότι γίνεται κατάχρηση. ;)

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συμφωνούμε όλοι στην δοκιμαστική ύπαρξη του θέματος στο Chat and Fun Section και όχι στο θέμα Σχολιασμός. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, αν είναι να πούμε ότι όντως, αντί να το αναλύουμε, θα κάνουμε αναφορά, καλώς. Αλλά να μην τονίζουμε κάπως, ότι όποιος βάζει αρνητική, ας καθιστά έστω κάπως έμμεσα, το γιατί; Μερικές είναι εντελώς σουρρεαλιστικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι ακόμα και όσοι έχουν πρόβλημα με τις αρνητικές ως έχουν τώρα, δεν μπορούν να τα βρουν μεταξύ τους σε κάτι εννιαίο. Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι μπορούν ΟΛΟΙ να τα βρουν; Κανένα σύστημα δεν θα ικανοποιεί τους πάντες. Πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που δεν τους αρέσει. Αν απλά αποκλείαμε το σύστημα για αυτό το λόγο, δεν θα κάναμε ποτέ τίποτα. :)

αυτο το μηνυμα μου, νομιζω οτι σου απανταει καταλληλως....https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=505960&postcount=84
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και όμως το έχεις κάνει :)
Να σου θυμίσω παράδειγμα όπου για μία αρνητική γέμισαν 2 σελίδες στις οποίες (αν κάνω λάθος συγχώραμε [που λέει και το τραγούδι]) συμμετείχες και εσύ; Νομίζω ήταν σχετικό με τον manager ;)
Υπάρχουν φυσικά και άλλα παραδείγματα, απλά αυτό μου ήρθε τώρα.
συγχώρα με κι εμένα αλλά θα σου θυμίσω ότι οι συγκεκριμένες ήταν χωρίς προφανή λόγο και το "φωτογραφηθέν" άτομο προκλητικότατα "σφύριζε αδιάφορα", "αναγκάζοντας" άλλο πρόσωπο να βγει και να δικαιολογηθεί.

Τη γνώμη μου για τις κρυφές αρνητικές την ξέρεις. Είναι συγκάλυψη ατόμων που δεν έχουν το θάρρος της γνώμης τους. Δεν θα την αλλάξω μέχρι κάποιος να μου πει ένα επιχείρημα πιο ισχυρό από το "θα δημιουργηθούν flames". :)


(μέχρι να ξεφύγει δλδ)
1. δεν ειπα ότι δεν με καλύπτει.
2. Αυτή τη ...σιγουριά ότι θα ξεφύγει είναι που αποκαλώ ενοχλητική και "ειρωνία" προς αυτη τη σιγουριά είναι βέβαιο ότι έχω :)


Μήπως, λέω μήπως το γεγονός ότι ξεκινάει από τα ίδια άτομα τις περισσότερες φορές δείχνει ότι τα άτομα αυτά δεν θα σταματήσουν μέχρι να περάσει το δικό τους; ;)
το οποίο [η άποψή τους] για ποιο λόγο ακριβώς είναι λάθος vs αυτών που αποφασίζουν και λένε ότι το δικό τους είναι σωστό? (ΔΕΝ λέω ότι το ένα ή το άλλο είναι σωστό, απλώς αναρωτιέμαι γιατί το "δίκιο σου"-έστω όταν δεν ήσουν "πρώην μοντ" αλλά μοντ"- είναι """καλύτερο"""" από το "δίκιο μου"? :);)

Το παρόν σύστημα για μένα προσφέρει τα μέγιστα δυνατά και αν όλοι το πάρετε απόφαση ότι υπάρχει μια ΟΔ που ελέγχει και αποδεχτείτε το γεγονός να δέχεστε αρνητικές, τότε θα πλησιάζει το τέλειο :)
και πάλι αναρωτιέμαι γιατί το "δίκιο σου" πρέπει να γίνει global truth :P:)

(τα υπολοιπα σημεία δεν τα σχολιάζω γιατί δεν αφορουν εμένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βασικά δεν υποτιμώ κανέναν. Απλά ήταν νομίζω ξεκάθαρο ότι αναφερόμουν στον Lorien που έχει δείξει ότι από τότε που έχει βγει το νέο σύστημα, δεν έχει σταματήσει να υποστηρίζει την άποψη του και να επαναφέρει το ζήτημα όποτε μπορεί :)

Για το δεύτερο, δεν υπάρχει θέμα να πήξουν στις αναφορές, γιαυτό υπάρχει το κουμπί για να γίνονται. Επίσης το παράδειγμα που έφερε ο Valder με τον τύπο που μοιράζει τις αρνητικές σαν κουφέτα είναι προφανές ότι γίνεται κατάχρηση. ;)

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν συμφωνούμε όλοι στην δοκιμαστική ύπαρξη του θέματος στο Chat and Fun Section και όχι στο θέμα Σχολιασμός. :worry:

ωπα...τωρα, γιατι γινεσαι αδικος και αρχιζω να εκνευριζομαι....
Με λιγα λογια ο Λορυ ο επαναστατης χωρις αιτια?! Επειδη λεει κατι στο οποιο εχει στην τελικη και απολυτο δικιο..?!
Και το θεμα σου ειναι το που θα μπει το ρημαδι το θεμα?! Ή η ουσια αυτου?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και το θεμα σου ειναι το που θα μπει το ρημαδι το θεμα?! Ή η ουσια αυτου?!

σ'αυτό έχω κι εγώ απορία... δλδ το θέμα είναι αν θα ... αυξάνει τον counter των μνμ ή όχι?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Η ιδέα της πεφωτισμένης ΟΔαρχίας προσωπικά δε με καλύπτει. Δεν είναι ότι δεν την εμπιστεύομαι, αλίμονο αποτελείται από πολύ καλά παιδιά (ως επί το πλείστον) αλλα πρέπει πάντα στο όνομα των υποτιθεμενων που θα δηιουργηθουν να μην αφήνουμε τον καθένα να κρίνει μονος του αν αξίζει η όχι να προχωρήσει σε μια αντιπαράθεση? Και γιατί να δίνουμε το δικαίωμα σε κάποιους να κρύβονται πίσω από την ανωνυμία και να εκνευρίζουν άλλους που καλοπροαίρετα λένε τη γνώμη τους (και μη μου πεις ότι δεν έχειγίνει...). Λοιπόν ναι, είμαι κατά της δημιουργίας topic παραπόνων γιατί δε μου αρέσουν οι λύσεις-μπαλώματα (παρόλο που τρώω τα νιάτα μου γράφοντας πατσακια, άλλο αυτά!) και θα συνεχίσω να υποστηρίζω ότι πρέπει να γίνουν φανερές οι αρνητικές τουλάχιστον για ένα δοκιμαστικό διάστημα, όπως ακριβώς δοκιμάστηκε τόσους μήνες με κρυφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πάντως τελικά έγινε αυτό που είχε πει ο Πάνος απ την αρχή και τον ανησυχούσε (και κάποιοι τον είπαμε υπερβολικό)
Τελικά για άλλη μια φορά, αντί να συζητάμε το αρχικό του θέματος όπως ανοίχτηκε, συζητάμε για το γιατί είναι κρυφές οι αρνητικές

πριν δυο μέρες... ήταν κι αυτός ένας φόβος με ένα "θα" μπροστά κι όποιος διαφωνεί, ας μου βάλει αρνητική :P



ΥΓ
ααααααααααααααααααααααααααααααααα
και για να μην το ξεχάσω, επειδή ερωτήθηκα κάποια στιγμή (όχι τώρα)
προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα να είναι φανερές οι ψήφοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
αυτο το μηνυμα μου, νομιζω οτι σου απανταει καταλληλως....https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=505960&postcount=84
Αυτό σου το μήνυμα έχει πάρει 4 θετικές και μάλιστα όχι από όλους όσοι διαφωνούν με το παρόν σύστημα. Επίσης δεν διαφέρει η πρόταση σου από αυτήν που έχει τεθεί εδώ και ώρες. :)
συγχώρα με κι εμένα αλλά θα σου θυμίσω ότι οι συγκεκριμένες ήταν χωρίς προφανή λόγο και το "φωτογραφηθέν" άτομο προκλητικότατα "σφύριζε αδιάφορα", "αναγκάζοντας" άλλο πρόσωπο να βγει και να δικαιολογηθεί.
Αυτό δεν γίνεται σε κάθε περίπτωση των "άκυρων" ψήφων για τις οποίες γίνεται αυτό το θέμα; Τι λέμε τόση ώρα; :confused:
Τη γνώμη μου για τις κρυφές αρνητικές την ξέρεις. Είναι συγκάλυψη ατόμων που δεν έχουν το θάρρος της γνώμης τους. Δεν θα την αλλάξω μέχρι κάποιος να μου πει ένα επιχείρημα πιο ισχυρό από το "θα δημιουργηθούν flames". :)
Και το να φαίνονται οι αρνητικές είναι ικανοποίηση της περιέργειας του καθενός για το ποιος μπιπ του έβαλε αρνητική.

Θέλεις επιχείρημα για τι;
Για το ότι δεν φαίνονται οι αρνητικές; Είναι γιατί υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα άτομα που θα ζητάνε τον λόγο με ή χωρίς έντονο ύφος. Επίσης το να παίρνει κάποιος αρνητική δεν του καλοαρέσει οπότε μπορούν να δημιουργηθούν αντιπάθειες.

Για το ότι υπάρχουν οι αρνητικές; Δεν νομίζω να θέλεις να ξέρεις μόνο ότι οι υπόλοιποι συμφωνούν μαζί σου.

Γιατί φαίνονται οι θετικές; Γιατί καλύπτουν περιπτώσεις με post-σκουπίδια όπως "συμφωνώ" "+1" "+1000+ κτλ.
1. δεν ειπα ότι δεν με καλύπτει.
2. Αυτή τη ...σιγουριά ότι θα ξεφύγει είναι που αποκαλώ ενοχλητική και "ειρωνία" προς αυτη τη σιγουριά είναι βέβαιο ότι έχω :)



το οποίο [η άποψή τους] για ποιο λόγο ακριβώς είναι λάθος vs αυτών που αποφασίζουν και λένε ότι το δικό τους είναι σωστό? (ΔΕΝ λέω ότι το ένα ή το άλλο είναι σωστό, απλώς αναρωτιέμαι γιατί το "δίκιο σου"-έστω όταν δεν ήσουν "πρώην μοντ" αλλά μοντ"- είναι """καλύτερο"""" από το "δίκιο μου"? :);)


και πάλι αναρωτιέμαι γιατί το "δίκιο σου" πρέπει να γίνει global truth :P:)
Οπότε καταλήξαμε ότι έχεις την άποψη σου, έχω την άποψη μου και τέλος. Όπως εσύ θεωρείς τη δική σου global truth (sic) [ακόμα δεν έχω καταλάβει τι σημαίνει το (sic) αλλά νομίζω ταιριάζει :P] έτσι και εγώ τη δική μου. Έχει δοθεί ήδη μια μέση λύση, αλλά το θέμα συνεχίζεται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σ'αυτό έχω κι εγώ απορία... δλδ το θέμα είναι αν θα ... αυξάνει τον counter των μνμ ή όχι?:confused:


όχι...
είναι η "σοβαρότητα που αναβλύζει" ένα θέμα από το που βρίσκεται
το ίδιο θέμα στο c&f είναι χαβαλές, και στον σχολιασμό είναι κριτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και το θεμα σου ειναι το που θα μπει το ρημαδι το θεμα?! Ή η ουσια αυτου?!
Μα φανταστική Νεράιδα μου, η ουσία του θέματος αλλάζει ανάλογα με το μέρος που βρίσκεται. Αν βρίσκεται στο forum σχολιασμός, ο κόσμος το παίρνει πιο σοβαρά, ενώ αν βρίσκεται στο chan and fun, τότε ΔΕΝ μπορεί κάποιος να το πάρει σοβαρά και να αρχίσει τα μπινελίκια.

Αφού όμως δεν σε ενοχλεί το που θα μπει το ρημάδι, ας πούμε στην ΟΔ, να το βάλει στο Chat and Fun ναι; ;)
σ'αυτό έχω κι εγώ απορία... δλδ το θέμα είναι αν θα ... αυξάνει τον counter των μνμ ή όχι?:confused:
Εκεί έμεινες εσύ; Είδες που δεν τα σκέφτηκες όλα; Δες την απάντηση από πάνω :D
Λοιπόν ναι, είμαι κατά της δημιουργίας topic παραπόνων γιατί δε μου αρέσουν οι λύσεις-μπαλώματα (παρόλο που τρώω τα νιάτα μου γράφοντας πατσακια, άλλο αυτά!) και θα συνεχίσω να υποστηρίζω ότι πρέπει να γίνουν φανερές οι αρνητικές τουλάχιστον για ένα δοκιμαστικό διάστημα, όπως ακριβώς δοκιμάστηκε τόσους μήνες με κρυφές.
Μετά από αυτό, προτείνω λοιπόν να βγει ο καθένας σας και να πει μια ολοκληρωμένη πρόταση για το σύστημα. Έπειτα προτείνω να φτιαχτεί ένα Poll με τις απόψεις αυτές και να δούμε ποια έχει την περισσότερη πέραση. Αν τα αποτελέσματα είναι τρανταχτά, νομίζω ότι η πρόταση θα υιοθετηθεί και όλοι θα είστε καλυμμένοι. Ναι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top