Η γενιά των 700 ευρώ...

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
επέτρεψε μου όμως να πιστεύω ότι τη θερινή περίοδο οι καταστηματάρχες βγάζουν κάτι παραπάνω από τα "πρός-το-ζήν" έτσι;
βγάζουν τόσα ώστε να κάαααααααααααααθονται τους επόμενους 6 μήνες.
έτσι είναι οι τουριστικές περιοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω τίποτα να σχολιάσω,απλώς ένα πράγμα.Βλέπω γιατρούς,επιστήμονες διακεκριμένους και παίρνουν χαμηλό μισθό με βαση αυτά που προσφέρουν στην κοινωνία.Απ'την άλλη κάποιοι λιμενεργάτες πχ,που δεν έχουν κάνει ΤΙΠΟΤΑ στη ζωή τους αποκτούν μισθό πολύ υψηλό για αυτά που έχουν κάνει:hmm::confused:Το ίδιο ισχύει και για τους ανθρώπους του θεάματος(ποδοσφαιριστές,μπασκετμπολίστες κλπ)

ας ειν καλα το φακελλακι. οχι σε ολους, αλλα μη γελιομαστε.
για τους λιμενεργατες δε γνωριζω. υποθετω ειναι βαρια δουλεια και πληρωνεται αναλογα, οπως επισης και γινονται συχνοτατα εργατικα ατυχηματα που ΑΦΗΝΟΥΝ αναπηριες.

για το ποδοσφαιρο τι να πω? δε μπαινω ΚΑΝ στη διαδικασια να σχολιασω.

Καλά δεν σας καταλαβαίνω….τι θα αλλάξει δραματικά με τις εκλογές? Μήπως θα μας δίνουν τσάμπα καφέ? Έχει πολύ δρόμο η κατάσταση …

Έχουμε μάθει να ρίχνουμε τις ευθύνες μας σε άλλους και δεν κοιτάμε λίγο σε τι φταίμε εμείς όταν έχουμε μίζερη ζωή…
Γονατίζουν (μιλάμε για μικρές ηλικίες και χωρίς οικογένεια) από τα χρέη στα δάνεια αλλά ποιος φταίει ότι πήγε την καλή του στη Βενετία με δάνειο διακοπών? Ποιος φταίει ότι ήθελε πλάσμα τηλεόραση και κάμπριο αυτοκίνητο όταν το μισθό του ήταν 700 ευρώ και το τηλεφωνώ ήταν ακόμα απλήρωτο?
Δεν γεννιόμαστε όλοι Ωνάσηδες( και είμαι από τους φτωχούς εγώ) αλλά σημαντικότερο είναι να μην ζούμε με το όνειρο να γινόμαστε Ωνάσηδες ή να κάνουμε ζωή Ωνάση…

Ο σοφός άνθρωπος τεντώνετε όσο του επιτρέπει το πάπλωμα που τον καλύπτει…και δεν είναι ντροπή να πεις και "δεν έχω πολλά ρε φίλτατε… αλλά δεν χρωστώ μια σε κανέναν.."

(θα συμφωνήσω μόνο ότι η ανασφάλεια που δημιουργείται όταν δεν μπορείς να αποταμιεύσεις για να καλύψεις καταστάσεις ανάγκης, είναι ψυχοφθόρα.)

λογω του bold, Μιας και το ανεφερα και γω παραπανω, υποθετω οτι αναφερεσαι (και) σε εμενα.

πτοσωπικα λοιπον θα σου απαντησω οτι σκεπαζομαι μεχρι εκει που παει το παπλωμα μου και δε χρωσταω σε κανεναν. μη μας παιρνει ολους η μπαλα ε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
βγάζουν τόσα ώστε να κάαααααααααααααθονται τους επόμενους 6 μήνες.
έτσι είναι οι τουριστικές περιοχές.

Οι καταστηματάρχες όμως όχι εκείνος που πέρνει τα 700, αυτό το είπαμε, άλλο υπάλληλος και άλλο υπάλληλος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ναι, αυτό με τις κάρτες είναι απίστευτο! Τις χρεώνουν καλά καλά και μετά κλαίνε πως η τράπεζα τους τα παίρνει όλα και δεν έχουν να ζήσουν! Ας το σκεφτόσουν αυτό νωρίτερα.. λες και η τράπεζα ειναι ευαγές ίδρυμα και υπάρχει μόνο για να σε εξυπηρετεί!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ λέω εκεί να αφιερωθούμε... λάθη διαχείρησης που κάνουμε οι ίδιοι, αλλά και κατεστημένα που δεν πρέπει να αποδεχόμαστε... και να διαιωνίζουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Οι καταστηματάρχες όμως όχι εκείνος που πέρνει τα 700, αυτό το είπαμε, άλλο υπάλληλος και άλλο υπάλληλος:)
γιατί του δίνει τότε 700 και δε του δίνει πολύ παραπάνω, μιας και αυτός θα βγάλει αρκετό κέρδος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
γιατί του δίνει τότε 700 και δε του δίνει πολύ παραπάνω, μιας και αυτός θα βγάλει αρκετό κέρδος?


Γιατί θα το πώ κομψά στα αυτιά του ο υπάλληλος, εκείνος να περνει περσσότερα τι τον νοιάζει ο υπάλληλος σιγά εκείνος θα ζήσει με 700; όχι άρα τι τον νοιάζει;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γιατι ντου, αυτο ειναι το τυπικο.
στο ιντερκοντινενταλ στο ντουμπαι (η στο αλλο, το περιεργο αρχιτεκτονικα χοτελι) ο καφες στον τελευταιο οροφο κοστιζει περιπου 500ε.
ο σερβιτορος ομως παιρνει τα τρια μου.
(ευρω εννοω, ανα ωρα, υποθετω.)

ετσι ειναι αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιατι ντου, αυτο ειναι το τυπικο.
στο ιντερκοντινενταλ στο ντουμπαι (η στο αλλο, το περιεργο αρχιτεκτονικα χοτελι) ο καφες στον τελευταιο οροφο κοστιζει περιπου 500ε.
ο σερβιτορος ομως παιρνει τα τρια μου.
(ευρω εννοω, ανα ωρα, υποθετω.)

ετσι ειναι αυτα.

τη ξέρω την απάντηση πουλάκιμ, ρητορική ήταν η ερώτηση:P
καπιταλιστικό σύστημα έχουμε, ο καθείς τη τσέπη του.


το ιντερκοντινένταλ στο μιάμι, είναι πιο φτηνό και έχει και κινγκσάιζντ μπεντ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
heeeh????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
λογω του bold, Μιας και το ανεφερα και γω παραπανω, υποθετω οτι αναφερεσαι (και) σε εμενα.
edit:
... γενικά μιλαω. οταν θα αναφερομαι σε σενα μαλλον θα πω το ονομα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το ιντερκοντινένταλ στο μιάμι, είναι πιο φτηνό και έχει και κινγκσάιζντ μπεντ:P

οφ..

ομγ!!!
αυτα ειναι.. να παμε να παμε! καριμπιαν πηγατε? τον τζακ σπαροου μη τον ειδατε πουθενα εκει?

Προσωπικά μιλούσα γενικά.
μπερδευτηκα με το προσωπικα και το γενικα αλλα οκ :P σε πιανω!

\οφφ

και για να επανελθω, πολιτικα ΟΤΙ και να ψηφισουμε, νομιζετε οτι θα αλλαξει κατι?? :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Γιατί θα το πώ κομψά στα αυτιά του ο υπάλληλος, εκείνος να περνει περσσότερα τι τον νοιάζει ο υπάλληλος σιγά εκείνος θα ζήσει με 700; όχι άρα τι τον νοιάζει;:mad:


Νταξει, αυτο ειναι λιγο ακυρο.
Και ο υπαλληλος στα @@ του για τις σκοτουρες και τα εξοδα του μαγαζατορα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Νταξει, αυτο ειναι λιγο ακυρο.
Και ο υπαλληλος στα @@ του για τις σκοτουρες και τα εξοδα του μαγαζατορα. :worry:

Ελα σε παρακαλώ τώρα, τα καλοκαίρια γίνετε πανικός τρέχει σαν τον π***τη ο υπάλληλος καμιά φορά χωρίς ασφάλια, χώρις υπερωρίες στην τσέπη, κονομάνε απίστευτα φράγκα και κάνουν οικονομία στον υπάλληλο που τους βγάζει την δουλειά, έλα τώρα γιατί πολλά έχω δεί, κονομάνε τα άντερα τους οι καταστηματάρχες το καλόκαίρι, εξάλου άν το δείς και αλιώς είμαι σίγορη ότι δεν βγάζουν κέρδος 700 το μήνα άλλα 1000 το λιγότερο την μέρα, πόσα έξωδα μπορούν να δόσουν καθαρό στον καταστηματάρχη; ε δεν είναι και για λύπηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
και για να επανελθω, πολιτικα ΟΤΙ και να ψηφισουμε, νομιζετε οτι θα αλλαξει κατι?? :mad:

μπορει να μου απαντησει καποιος?:P


:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λολ!! απο το φορουμ ενιμπαντι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ελα σε παρακαλώ τώρα, τα καλοκαίρια γίνετε πανικός τρέχει σαν τον π***τη ο υπάλληλος καμιά φορά χωρίς ασφάλια, χώρις υπερωρίες στην τσέπη, κονομάνε απίστευτα φράγκα και κάνουν οικονομία στον υπάλληλο που τους βγάζει την δουλειά, έλα τώρα γιατί πολλά έχω δεί, κονομάνε τα άντερα τους οι καταστηματάρχες το καλόκαίρι, εξάλου άν το δείς και αλιώς είμαι σίγορη ότι δεν βγάζουν κέρδος 700 το μήνα άλλα 1000 το λιγότερο την μέρα, πόσα έξωδα μπορούν να δόσουν καθαρό στον καταστηματάρχη; ε δεν είναι και για λύπηση:)


Καταρχην Μανια, μην λες συνεχεια εχω δει πολλα, γιατι ολοι εχουμε δει.. Ειτε πολλα ειτε λιγα.
Το ποσα εξοδα εχει μια επιχειρηση ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να το γνωριζεις γιατι δεν εχεις δικη σου επιχειρηση. Αυτο κατα πρωτον. Και κατα δευτερον, εγω δεν μιλησα συγκεκριμενα για καφε/εστιατοριο/μπαρ, αλλα αναφερθηκα γενικοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καταρχην Μανια, μην λες συνεχεια εχω δει πολλα, γιατι ολοι εχουμε δει.. Ειτε πολλα ειτε λιγα.
Το ποσα εξοδα εχει μια επιχειρηση ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να το γνωριζεις γιατι δεν εχεις δικη σου επιχειρηση. Αυτο κατα πρωτον. Και κατα δευτερον, εγω δεν μιλησα συγκεκριμενα για καφε/εστιατοριο/μπαρ, αλλα αναφερθηκα γενικοτερα.


Ωραια θα το πάμε αλιώς τότε, ένας σαν το αφεντικό του άντρα μου που έχει πρακτορείο, πέρνει τα άντερα του κατα κυριολεξια, πρακτορειο τουρισμού, έχει απίστευτα χρήματα και δεν ξέρει τι έχει, Γιατί έχει τους υπαλλήλους με 3και60 συγκεκριμένα με 725 ευρώ στον άντρα μου, Ενας απο τους πλουσιότερους μέσα στην Ρόδο, ο άντρας μου δηλαδή δεν δουλέυει; δεν κάνει δουλειά;


Οσο για το τί έχω δεί εγώ πολλά η λίγα νομίζω ότι μπορώ να το αποδείξω, απλά λέω αυτά που βλέπω ΕΓΩ όχι αυτά που μπορεί να πεί κάποιος άλλος και να τον πιστέψω, ΕΓΩ εχω δεί και λέω όχι τι μου λέει ο καθένας, τώρα άν εσύ δεν πιστέυεις ή δεν σε αφορά δικό σου πρόβλημα όχι δικό μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ωραια θα το πάμε αλιώς τότε, ένας σαν το αφεντικό του άντρα μου που έχει πρακτορείο, πέρνει τα άντερα του κατα κυριολεξια, πρακτορειο τουρισμού, έχει απίστευτα χρήματα και δεν ξέρει τι έχει, Γιατί έχει τους υπαλλήλους με 3και60 συγκεκριμένα με 725 ευρώ στον άντρα μου, Ενας απο τους πλουσιότερους μέσα στην Ρόδο, ο άντρας μου δηλαδή δεν δουλέυει; δεν κάνει δουλειά;

Γιατι βρισκει και τα κανει. Ο αντρας σου ομως, γιατι καθεται?


Οσο για το τί έχω δεί εγώ πολλά η λίγα νομίζω ότι μπορώ να το αποδείξω, απλά λέω αυτά που βλέπω ΕΓΩ όχι αυτά που μπορεί να πεί κάποιος άλλος και να τον πιστέψω, ΕΓΩ εχω δεί και λέω όχι τι μου λέει ο καθένας, τώρα άν εσύ δεν πιστέυεις ή δεν σε αφορά δικό σου πρόβλημα όχι δικό μου:)

Δεν αμφιβαλλω για το ποσα μπορει να εχεις δει. Αλλα δεν εισαι η μονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top