Η γνώμη σας για το ΚΚΕ και την ΚΝΕ

ββStyle™

Νεοφερμένος

Ο ββStyle™ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Την άποψη του Χίτλερ για τους έλληνες την ξέρεις;;
Ο Χίτλερ πίστευε πως οι έλληνες είναι γύφτοι και πως πρέπει να εξαφανιστούν γιατί βρωμίζουν τον γη.Αυτή ήταν η άποψη του για τους έλληνες.Φυσικά και δεν βολεύει κανέναν έλληνα να το παραδεχτεί.
Δεν το χω υποψιν μου, αρα απο το μυαλο σου το βγαλες.


Ο στάλιν δεν ήταν εθνικιστής.Ήταν Γεωργιανός,δεν ήταν ρώσος.Ένας από τους γαμπρούς του ήταν Εβραίος.Ο εγγονός του είναι εβραίος.
Το ότι δεν τους χώνευε είναι αλήθεια.Αλλά δεν τους φυλάκιζε ούτε τους σκότωνε.Μη λέμε ότι θέλουμε.Αυτός που τα έκανε όλα αυτά ήταν ο Μπέρια.Και αυτός δεν το έκανε επειδή ήταν εθνικιστής αλλά επειδή κλέβανε.Ο Στάλιν,ήταν πιο μαλακός από τον Μπέρια και απλά τους έβαζε να δουλεύουν σε εργαστήρια(μιας και ήταν επιστήμονες) και σε δημόσιες υπηρεσίες μιας και ήταν οι μόνοι μορφωμένοι τότε.Μόλις έπιανε κάποιον να κλέβει ή να προσπαθεί να τον "ρίξει" τους έστελνε στην Σιβηρία να δουλεύψουν με τα χέρια.Μιας και δεν θέλουν με το μυαλό.Τελικά αυτοί που τον σκότωσαν Εβραίοι ήταν.Πως μπορείς να τους έχεις εμπιστοσύνη;;
Ε ενταξει, καλοπερασαν δηλαδη οι Εβραιοι :P
Τεσπα, μια ιστορικη λεπτομερεια να διορθωσω: Τον γαμπρο του τον εστειλε στην Σιβηρια επειδη "δεν τον χωνευε". :D


Υπερβολές! Δλδ αν κάποιος έχει την ατυχία να γεννηθεί σε βίλλα της Εκάλης, πρέπει να τη γκρεμίσει, μόλις γίνει Κνίτης;

Οχι, αλλα μπορει να την πουλησει για να μην απολυθουν οι εργαζομενοι της τυποεκδοτικης.

Έχω διαβάσει πολλά βιβλία ιστορία και δεν είσαι σε θέση να μου «την πεις». Δίωξη με βάση φυλετικά κριτήρια δεν έγινε ποτέ στην ΕΣΣΔ. Και οι Έλληνες που χάθηκαν εκείνη την εποχή ήταν πολύ λίγοι και τα στοιχεία επιβεβαιώνονται από το ελληνικό Υπουργείο Εξωτερικών.

Νομιζεις η απλα ψευδολογεις. Να θυμηθουμε μηπως και τους αμερικανους ελαφρομυαλους που πηγαν ως μεταναστες στην ΕΣΣΔ;
https://www.tovima.gr/books-ideas/article/?aid=378400

Α, καλά... Έλα πες μας και για τη δήλωση Κίσινγκερ να πεθάνουμε στο γέλιο...
Αυτη κατα πασα πιθανοτητα δεν υπαρχει, πες μας λοιπον καλυτερα εσυ.

Η Κανέλλη σε φτωχογειτονιά στο κέντρο μεγάλωσε. Με την εργασία της αγόρασέ ό,τι αγόρασε και όχι έχοντας επιχειρήσεις.

Υπερσυσσωρευση κεφαλαιου λεγεται αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Αυτό που οι κομμουνιστές τα βρίσκουν μόνο μεταξύ τους και τους άλλους τους βγάζουν τρελούς,με τρελένει πραγματικά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Δεν το χω υποψιν μου, αρα απο το μυαλο σου το βγαλες.



Ε ενταξει, καλοπερασαν δηλαδη οι Εβραιοι :P
Τεσπα, μια ιστορικη λεπτομερεια να διορθωσω: Τον γαμπρο του τον εστειλε στην Σιβηρια επειδη "δεν τον χωνευε". :D




Οχι, αλλα μπορει να την πουλησει για να μην απολυθουν οι εργαζομενοι της τυποεκδοτικης.



Νομιζεις η απλα ψευδολογεις. Να θυμηθουμε μηπως και τους αμερικανους ελαφρομυαλους που πηγαν ως μεταναστες στην ΕΣΣΔ;
https://www.tovima.gr/books-ideas/article/?aid=378400

Αυτη κατα πασα πιθανοτητα δεν υπαρχει, πες μας λοιπον καλυτερα εσυ.



Υπερσυσσωρευση κεφαλαιου λεγεται αυτο.



Να το ψάξεις,αφού ενδιαφέρεσαι τόσο,να το βρεις.Υπάρχει και το ίντερνετ.

Όσο για τον γαμπρό του έχω να σου πω πως αυτός τον διάλεξε για την κόρη του.Η κόρη παντρεύτηκε πρώτα Ρώσο,μετά Γεωργιανό,Ινδό,Εβραίο και τέλος Αμερικανό.Έχει παιδί από τον Εβραίο.Όταν τον χώρισε,έδωσε το παιδί στον άντρα της.Και αυτός τον μεγάλωσε.Πέθανε πριν λίγα χρόνια.Αν δεν ξέρεις καλύτερα να μην μιλάς.:)

Όσο για το αν καλοπέρασαν,όποιος δεν έκανε βρωμοδουλιές,δεν είχε να φοβηθεί τίποτα.ο παππούς μου ήταν έλληνας,τον υποδέχτηκαν,του δώσανε σπίτι,χρήματα,δουλειά, και μια ήσυχη ζωή.ήταν τίμιος.Κανείς δεν τον κυνήγησε ποτέ.

Υ.Γ.Οι αμερικανοί μια χαρά ήταν.Και σπίτι τους δίνανε και δουλειά και όλα.

Αυτό που οι κομμουνιστές τα βρίσκουν μόνο μεταξύ τους και τους άλλους τους βγάζουν τρελούς,με τρελένει πραγματικά.:P


Αυτό με την αντικομμουνιστική προπαγάνδα που έχει ποτίσει στο κεφάλι σας,μας τρελαίνει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Αυτό με την αντικομμουνιστική προπαγάνδα που έχει ποτίσει στο κεφάλι σας,μας τρελαίνει:D

Κοίτα, εγώ δέχομαι τον κομμουνισμό ως ένα σύστημα που αν εφαρμοζόταν και λειτουργούσε σωστά θα είχε αποτέλεσμα.
Από την στιγμή που δεν μπόρεσε ποτέ να εφαρμοσθεί, ούτε καν στην ΕΣΣΔ, εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο.
Δεν με εκφράζει, πως να σου το πω... με εκφράζει η άμεση δημοκρατία, αλλά όχι με τη μορφή του κομμουνισμού
Δεν ξέρω πως από μη-κομμουνιστής κατέληξε το παιδί αντικομμουνιστής.
Το ΚΚΕ είναι χρόνια πίσω και δεν θέλει να το παραδεχθεί.
Και για εμένα το ΚΚΕ όπως το ξέρουμε σήμερα μόνο τον κομμουνισμό δεν εκφράζει...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και για εμένα το ΚΚΕ όπως το ξέρουμε σήμερα μόνο τον κομμουνισμό δεν εκφράζει...:whistle:


Το ακριβώς αντίθετο, εκφράζει τον κομμουνισμό όπως ακριβώς εφαρμόστηκε τότε, με τις ίδιες ιδέες και τις ίδιες πρακτικές. Αυτό είναι και το πρόβλημα. Εκεί που οι άλλοι προχωρούν και μαθαίνουν απ' τα λάθη τους αυτοί μένουν να ακολουθούν πιστά ένα απολίθωμα της ιστορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Κοίτα, εγώ δέχομαι τον κομμουνισμό ως ένα σύστημα που αν εφαρμοζόταν και λειτουργούσε σωστά θα είχε αποτέλεσμα.
Από την στιγμή που δεν μπόρεσε ποτέ να εφαρμοσθεί, ούτε καν στην ΕΣΣΔ, εγώ δεν έχω να πω κάτι άλλο.
Δεν με εκφράζει, πως να σου το πω... με εκφράζει η άμεση δημοκρατία, αλλά όχι με τη μορφή του κομμουνισμού
Δεν ξέρω πως από μη-κομμουνιστής κατέληξε το παιδί αντικομμουνιστής.
Το ΚΚΕ είναι χρόνια πίσω και δεν θέλει να το παραδεχθεί.
Και για εμένα το ΚΚΕ όπως το ξέρουμε σήμερα μόνο τον κομμουνισμό δεν εκφράζει...:whistle:

Διαφωνώ με αυτό.Επειδή δεν εφαρμόστηκε εκεί,σιγά μην το καταφέρουμε εμείς;αυτό λες;δηλαδή πιστευεις πως οι ελληνες δεν μπορουν να περασουν σε ενα ανωτερο επιπεδο και να αρνηθουν τα χρηματα για κατι καλυτερο;να πιστεψουν σε μια κοινωνια οπου ολοι ειναι ισοι;τοσο διαφθαρμενοι πιστευεις πως ειναι οι ελληνες;

Δεν ειναι χρονια πισω το κκε.ξερει τι λεει και ξερει τι πρεπει να κανει.τι ειναι σωστο.οσα εχει πει εχουν γινει.και δυστυχως σε πολλες περιπτωσεις ειχαν δικιο.η λυση που προτεινουν ειναι η καλυτερη.πιστευω και η μονη.απλα οι ελληνες δεν ειναι ακομα ετοιμοι.πολλοι ισως να ειναι απλα να μην ξερουν πως αυτα που πιστευουν και θελουν ειναι οσα λεει το κκε.φοβουνται την αλλαγη.αυτη την δικαιολογια παντως "αυτο δεν εγινε πουθενα αλλου στο κοσμο αρα δεν μπορουμε ουτε εμεις να κανουμε" δεν την αντεχω.πρεπει δηλαδη να κανουμε μονο οσα εχουν ηδη γινει;αφου βλεπουμε πως οσα εγιναν ηταν λαθος.εχουν αποτυχει σχεδον ολα.ας κανουμε κατι αλλο,κατι καινουργιο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Το ακριβώς αντίθετο, εκφράζει τον κομμουνισμό όπως ακριβώς εφαρμόστηκε τότε, με τις ίδιες ιδέες και τις ίδιες πρακτικές. Αυτό είναι και το πρόβλημα. Εκεί που οι άλλοι προχωρούν και μαθαίνουν απ' τα λάθη τους αυτοί μένουν να ακολουθούν πιστά ένα απολίθωμα της ιστορίας.

Tην απόφαση του 18ου συνεδρίου την έχεις διαβάσει;
Άσε με να μαντέψω: όχι.

Γι'αυτό λες ό,τι νά'ναι.

Ψάξε καλύτερα, μάθε, και μετά μίλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Διαφωνώ με αυτό.Επειδή δεν εφαρμόστηκε εκεί,σιγά μην το καταφέρουμε εμείς;αυτό λες;δηλαδή πιστευεις πως οι ελληνες δεν μπορουν να περασουν σε ενα ανωτερο επιπεδο και να αρνηθουν τα χρηματα για κατι καλυτερο;να πιστεψουν σε μια κοινωνια οπου ολοι ειναι ισοι;τοσο διαφθαρμενοι πιστευεις πως ειναι οι ελληνες;
Για την ακριβεια ειναι πολυ πιο διεφθαρμενοι, δεν το βλεπεις; (Εκτος αν ζω σε αλλη Ελλάδα εγώ, οποτε πάσο)

Δεν ειναι χρονια πισω το κκε.ξερει τι λεει και ξερει τι πρεπει να κανει.τι ειναι σωστο.οσα εχει πει εχουν γινει.
είχε προβλέψει απο παλια πως το 2012 θα αρνιόταν να χρησιμοποιει social media;
το οτι θα εχανε τους μισους ψηφοφορους του πανελλαδικα το ειχε προβλεψει;
Το οτι καταφερε να κανει τους κοκκινοφρουρους της Σαμου και της Ικαριας που εβγαζαν ΚΚΕ τις καλες εποχες να μην βγαλουν τωρα και να ψηφισουν συριζα (αν εχεις το Θεο σου δηλαδη) κι αυτο το είχε προβλεψει;
Το οτι θα απέλυε τους συναδελφους τεχνικους απο το 902 κι αυτο το ειχε προβλεψει;:whistle:
ας κανουμε κατι αλλο,κατι καινουργιο.:)
ναι, ας βγαλουμε αυτο το καινουριο κομμα που κολλαει ακομα αφισες και αρνειται πεισματικα τα social media!
ναι, ας βγαλουμε την παπαρήγα γιατί εχει πολλα facebook!:/:

ε, αφου μας δουλευετε, ειπα κι εγω να το ριξω στο δουλεμα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Για την ακριβεια ειναι πολυ πιο διεφθαρμενοι, δεν το βλεπεις; (Εκτος αν ζω σε αλλη Ελλάδα εγώ, οποτε πάσο)

είχε προβλέψει απο παλια πως το 2012 θα αρνιόταν να χρησιμοποιει social media;
το οτι θα εχανε τους μισους ψηφοφορους του πανελλαδικα το ειχε προβλεψει;
Το οτι καταφερε να κανει τους κοκκινοφρουρους της Σαμου και της Ικαριας που εβγαζαν ΚΚΕ τις καλες εποχες να μην βγαλουν τωρα και να ψηφισουν συριζα (αν εχεις το Θεο σου δηλαδη) κι αυτο το είχε προβλεψει;
Το οτι θα απέλυε τους συναδελφους τεχνικους απο το 902 κι αυτο το ειχε προβλεψει;:whistle:

ναι, ας βγαλουμε αυτο το καινουριο κομμα που κολλαει ακομα αφισες και αρνειται πεισματικα τα social media!
ναι, ας βγαλουμε την παπαρήγα γιατί εχει πολλα facebook!:/:

ε, αφου μας δουλευετε, ειπα κι εγω να το ριξω στο δουλεμα....:P




συγνώμμη,τα σοσιαλ μιντια ειναι τόσο σημαντικό θέμα;;σοβαρά τώρα.κρίνεις έναν πολιτικό από το αν έχει φεισμπουκ;

στο κατω κατω επιλογη τους ειναι αν θα εχουν η οχι.εχουν ακουστει πολλα γι αυτα και καλα κανει κατα την γνωμη μου και δεν τα χρησιμοποιει.
το οτι απελυσε ανθρωπους οφειλεται στο συστημα στο οποιο ζουμε.καπιταλισμο εχουμε.τους ανθρωπους πρπει να τους πληρωνεις.αν δεν εχεις;
το οτι θα εχαναν τους μισους ψηφοφορους το ειχαν προβλεψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο λάθος του Κ.Κ.Ε. είναι ότι παραμένει στάσιμο και δεν εξελίσσεται.
Και όποιος δεν εξελίσσεται είναι καταδικασμένος να αφανιστεί.
Ο κομμουνισμός έχει πεθάνει.Ήταν καλός για πρίν 90 χρόνια.Πλέον είναι ανεφάρμοστος!!
Πρέπει να βρεθεί νέο μοντέλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
συγνώμμη,τα σοσιαλ μιντια ειναι τόσο σημαντικό θέμα;;σοβαρά τώρα.κρίνεις έναν πολιτικό από το αν έχει φεισμπουκ;
γι αυτους που χανουν ψηφους ειναι φλεγον ζητημα, για εμενα απλα αδιάφορο.
Το τραγικο ομως δεν είναι όμως οτι δεν εχει φεισμπουκ, ειναι οτι καταγγέλει το facebook μεσα απο εφημεριδα...:no:
Και δεν κρινω το οτι δεν εχει φεισμπουκ, κρινω το οτι αρνειται πεισματικα να φτιαξει, εχει διαφορα
μαλιστα απο φιλους μου που ειναι στην κνε, και ξερω οτι τους εχουν δωσει γραμμη να κλεισουν τα προφιλ τους,
και μαλιστα εχω δυο τρεις φιλους που εχουν φεισμπουκ στα κρυφα (!!!!)
στο κατω κατω επιλογη τους ειναι αν θα εχουν η οχι.εχουν ακουστει πολλα γι αυτα και καλα κανει κατα την γνωμη μου και δεν τα χρησιμοποιει.
Δεν ειναι επιλογη τους, ειναι κομματικη γραμμή, έχει διαφορά.
Ειμαστε άνθρωποι, όχι μερμυγκια για να ακουμε εναν αρχηγο στα τυφλα....
το οτι απελυσε ανθρωπους οφειλεται στο συστημα στο οποιο ζουμε.καπιταλισμο εχουμε.τους ανθρωπους πρπει να τους πληρωνεις.αν δεν εχεις;
Το κομμουνιστικο κόμμα ενισχυει τον καπιταλισμο.... seems legit...:hmm:
το οτι θα εχαναν τους μισους ψηφοφορους το ειχαν προβλεψει.
και γιατι συνεχιζαν στην ιδια τακτική, αφου το καταλαβαν; (μετα απο τοσα χρονια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
το οτι απελυσε ανθρωπους οφειλεται στο συστημα στο οποιο ζουμε.καπιταλισμο εχουμε.τους ανθρωπους πρπει να τους πληρωνεις.αν δεν εχεις;
Μια τετοια δικαιολογια, αιτια ικανη για τετοια πραξη, θα ταιριαζε σε καπιταλιστη.
Στο ΚΚΕ ειναι καπιταλιστες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Tην απόφαση του 18ου συνεδρίου την έχεις διαβάσει;
Άσε με να μαντέψω: όχι.

Γι'αυτό λες ό,τι νά'ναι.

Ψάξε καλύτερα, μάθε, και μετά μίλα.


Όχι, δεν την έχω διαβάσει ( μια απόφαση μόνο έβγαλαν σε αυτό το συνέδριο; ενδαφέρον ). Κρίνω με βάση το τι βλέπω και τι ακούω, θα φταίει η αντικομμουνιστική προπαγάνδα υποθέτω. Εσύ που την έχεις διαβάσει δε μας διαφωτίζεις και λίγο αντί να πετάς εξυπνάδες και να φεύγεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Όσο το ΚΚΕ συνεχίζει την οπισθοδρόμηση,θα χάνει ψηφοφόρους και ειδικά τη νεολαία του.Πλέον ο Κομμουνισμός ΔΕΝ μπορεί να εφαρμοστεί,πρέπει να γίνει κάτι διαφορετικό.Ειδικά το ΚΚΕ στην Ελλάδα πρέπει να αλλάξει πρόσωπα και τακτική,αν θέλει να συνεχίσει να υπάρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
γι αυτους που χανουν ψηφους ειναι φλεγον ζητημα, για εμενα απλα αδιάφορο.
Το τραγικο ομως δεν είναι όμως οτι δεν εχει φεισμπουκ, ειναι οτι καταγγέλει το facebook μεσα απο εφημεριδα...:no:
Και δεν κρινω το οτι δεν εχει φεισμπουκ, κρινω το οτι αρνειται πεισματικα να φτιαξει, εχει διαφορα
μαλιστα απο φιλους μου που ειναι στην κνε, και ξερω οτι τους εχουν δωσει γραμμη να κλεισουν τα προφιλ τους,
και μαλιστα εχω δυο τρεις φιλους που εχουν φεισμπουκ στα κρυφα (!!!!)

Δεν ειναι επιλογη τους, ειναι κομματικη γραμμή, έχει διαφορά.
Ειμαστε άνθρωποι, όχι μερμυγκια για να ακουμε εναν αρχηγο στα τυφλα....

Το κομμουνιστικο κόμμα ενισχυει τον καπιταλισμο.... seems legit...:hmm:

και γιατι συνεχιζαν στην ιδια τακτική, αφου το καταλαβαν; (μετα απο τοσα χρονια)

τις ιδεες και τις αποψεις πανω σε ορισμενα θεματα ψηφιζεις.δεν ψηφιζεις προσωπα και προφιλ στο φεισμπουκ.
αν καποιος για να ψηφισει μπαινει σε αυτη τη λογική,ειναι αξιος της μοιρας του.
προφανως και υπαρχει λογος που επιμενει να κλεισουν τα προφιλ τους που βαριεμαι τωρα να εξηγησω γτ ειναι αργα και νυσταζω.αλλη φορα.η πειθαρχεια παντως δεν ειναι κακο πραγμα και υπαρχει σε ολα τα κομματα.δεν μπορει ο καθενας να κανει οτι του γουσταρει.υπαρχει μια γραμμη.λογικο ειναι.

γιατί να αλλάξουν τακτική;για να αρεσουν σε σενα;αυτο που κατηγορουμε τους αλλους θα τα κανουμε και μεις;θα λενε δλδ λεφτα υπαρχουν για να τους ψηφισουν και μετα να τα γυρνανε;αυτα πιστευουν,αυτα και λενε.ειναι σταθεροι στις αποψεις τους και για αυτο πιστευω πως ολοι σεβονται το κκε.

η ιδια η παπαρηγα απαντησε στο enikos στην εκπομπη του χατζηνικολαου αλλα και στην κρατικη τηλεοραση(σε πρωινη εκπομπη νομιζω) για το 902.το κκε εχει το 902 και μια εκδοτικη εταιρια.εκδιδει το ριζοσπαστη και καποια αλλα εντυπα για να βγαζει τα εξοδα της.το 902 τα βγαζει περα απο την εταιρια αυτη.πολλοι πελατες της ομως δεν πληρωναν οπως κανουν ολοι το τελευταιο καιρο και το κκε δεν εχει χρηματα.τι να κανει λοιπον;να εκμεταλλευεται και να κοροιδευει τους υπαλληους της;σε καπιταλιστικο συστημα ζουμε.αν ειχαμε κομμουνισμο,δεν θα υπηρχε αυτο το προβλημα.αν δεν εχει λεφτα,τι να κανει;απαντησε μου.

Όσο το ΚΚΕ συνεχίζει την οπισθοδρόμηση,θα χάνει ψηφοφόρους και ειδικά τη νεολαία του.Πλέον ο Κομμουνισμός ΔΕΝ μπορεί να εφαρμοστεί,πρέπει να γίνει κάτι διαφορετικό.Ειδικά το ΚΚΕ στην Ελλάδα πρέπει να αλλάξει πρόσωπα και τακτική,αν θέλει να συνεχίσει να υπάρχει..

το θεμα ειναι τα προσωπα;;ειναι δυνατον να μας νοιαζουν τα προσωπα και οχι οι πολιτικες;
αν τοσο πολυ σας ενοχλει η παπαρηγα,καντε υπομονη και σε κανα χρονο θα φυγει.
τοτε θελω να σας δω.τοτε θα πατε ολοι και θα ψηφισετε κκε,να φανταστω;ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Επίσης δε κάνω αντικομουνιστική προπαγάνδα,ένα κόμμα του 5% είστε,δε με ενδιαφέρει και πολύ.Πιο πολύ θα '' έκραζα'' τους ακροδεξιούς παρά εσάς.Είπα ότι και η ιδεολογία του κομουνισμού,δε με αγγίζει.Ούτε τότε θα σας ψήφιζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
τις ιδεες και τις αποψεις πανω σε ορισμενα θεματα ψηφιζεις.δεν ψηφιζεις προσωπα και προφιλ στο φεισμπουκ.
στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν θα τους ψηφιζα για τιποτα απο αυτα....
αν καποιος για να ψηφισει μπαινει σε αυτη τη λογική,ειναι αξιος της μοιρας του.
προφανως και υπαρχει λογος που επιμενει να κλεισουν τα προφιλ τους που βαριεμαι τωρα να εξηγησω γτ ειναι αργα και νυσταζω.αλλη φορα.
αυτός;; (το αρθρο πάνω αριστερά) αν ειναι αυτός, ειναι ακομα πιο τραγικοι...
η πειθαρχεια παντως δεν ειναι κακο πραγμα και υπαρχει σε ολα τα κομματα.δεν μπορει ο καθενας να κανει οτι του γουσταρει.υπαρχει μια γραμμη.λογικο ειναι.
εμενα οι συγκεκριμενες γραμμες δεν μου αρεσουν παντως, ο καθενας στην ζωη του ειναι ελευθερος να επιλεγει, δεν μπορουν να του επιβαλλουν τι θα κανει οι πολιτικες του πεποιθησεις...
γιατί να αλλάξουν τακτική;για να αρεσουν σε σενα;αυτο που κατηγορουμε τους αλλους θα τα κανουμε και μεις;θα λενε δλδ λεφτα υπαρχουν για να τους ψηφισουν και μετα να τα γυρνανε;αυτα πιστευουν,αυτα και λενε.ειναι σταθεροι στις αποψεις τους και για αυτο πιστευω πως ολοι σεβονται το κκε.
μου δινεις σε παρακαλώ ενα λινκ με τις θεσεις και τις προτάσεις του ΚΚΕ απο αυτες τις εκλογες;
δεν εχω καταφερει να βρω πουθενα...
τι να κανει λοιπον;να εκμεταλλευεται και να κοροιδευει τους υπαλληους της;σε καπιταλιστικο συστημα ζουμε.αν ειχαμε κομμουνισμο,δεν θα υπηρχε αυτο το προβλημα.αν δεν εχει λεφτα,τι να κανει;απαντησε μου.
με τι κριτηρια επιλεχθηκαν αυτοι που απολύθηκαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Επίσης δε κάνω αντικομουνιστική προπαγάνδα,ένα κόμμα του 5% είστε,δε με ενδιαφέρει και πολύ.Πιο πολύ θα '' έκραζα'' τους ακροδεξιούς παρά εσάς.Είπα ότι και η ιδεολογία του κομουνισμού,δε με αγγίζει.Ούτε τότε θα σας ψήφιζα.

αφου δεν σε ακουμπα και δεν θα το ψηφιζες ποτε,τι σε νοιαζουν τα προσωπα και οι πολιτικες που ακολουθει;
δεν το καταλαβαινεις και δεν θελεις.οποτε προς τι η προπαγανδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
σε καπιταλιστικο συστημα ζουμε.αν ειχαμε κομμουνισμο,δεν θα υπηρχε αυτο το προβλημα.αν δεν εχει λεφτα,τι να κανει;απαντησε μου.

Δεν ξέρω τι έξοδα έχει πραγματικά το ΚΚΕ, αλλά εγώ αυτό που βλέπω κάθε φορά τουλάχιστον που κατεβαίνω στη σχολή είναι από 2 ντουζίνες αφίσες της ΚΝΕ σε κάθε τοίχο. Νομίζω είναι προφανές πού το πάω.

Όσο για τις απολύσεις, αν το ΚΚΕ θεωρεί απόλυτα φυσιολογικό να γίνονται στις εταιρείες του λόγω πτώσης του τζίρου, τότε να μάθει να κρατάει και την ίδια στάση και σε άλλες καπιταλιστικές εταιρείες που διώχνουν κόσμο κατά τα ίδια κριτήρια. Ή μήπως οι δικιές μας απολύσεις είναι πάντα απόλυτα δικαιολογημένες ενώ αυτές των άλλων επιχειρήσεων είναι πάντα στο "βωμό του κέρδους";


υγ: και θα προτιμούσα εδώ μια απάντηση αντί για ένα -1, από τον οποιονδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν θα τους ψηφιζα για τιποτα απο αυτα....
αυτός;; (το αρθρο πάνω αριστερά) αν ειναι αυτός, ειναι ακομα πιο τραγικοι...

εμενα οι συγκεκριμενες γραμμες δεν μου αρεσουν παντως, ο καθενας στην ζωη του ειναι ελευθερος να επιλεγει, δεν μπορουν να του επιβαλλουν τι θα κανει οι πολιτικες του πεποιθησεις...

μου δινεις σε παρακαλώ ενα λινκ με τις θεσεις και τις προτάσεις του ΚΚΕ απο αυτες τις εκλογες;
δεν εχω καταφερει να βρω πουθενα...

με τι κριτηρια επιλεχθηκαν αυτοι που απολύθηκαν;

δεν το διαβασα ολοκληρο.αλλα ναι.και αυτο μπορει να ειναι.και αλλοι χιλιοι λογοι.τραγικοι για σενα.γι μενα οχι.

γι αυτο εχεις να επιλεξεις αναμεσα σε πολλα κομματα.το θεμα ειναι πως ΠΑΝΤΟΥ υπαρχουν γραμμες.στα κομματα,στην δουλεια,στις προσωπικες σχεσεις,παντου.

το σαιτ του κκε.πολυ δυσκολο να το βρεις ετσι; https://www.kke.gr/

δεν ξερω με τι κριτηρια.δεν ειμαι και υπευθυνη του 902.ελεος δλδ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top