Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Διάβασα κάπου οτι η Χρυσή αυγή είναι υπέρ στείρωσης ή θανάτωσης των ανθρώπων με ειδικές ανάγκες,διανοητικά καθυστερημένων,άτομα με ανίατες ασθένειες κ.ο.κ.
Ισχύει κάτι τέτοιο ;; Παρακαλώ αν υπάρχει μια αξιόπιστη πηγή να μου στείλει κάποιο παιδί,έτσι για να σιγουρευτώ, γιατί πρόκειται για κάτι τρομερά απάνθρωπο....:(


αυτα ειναι φημες που διαδιδουν αι σκοτειναί κομμουνιστικαί δυνάμεις.

επί Γ' Ράιχ οι αναπηροι, οι καθυστερημένοι και οι ανίατοι έζησαν ζωή χαρισάμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αυτό το εθνικιστικό μόρφωμα της ΧΑ θα το διαλύσουν διάφορες πολιτικές ομάδες μέσα από τη δράση τους.
Όταν υπάρχει ΧΑτης (βουλευτής νομίζω είναι τώρα; ) που έβγαζε φωτογραφίες από τον χώρο των βασανιστηρίων της Γερμανίας γελαστός και περήφανος, είναι ηλίθιο να λέτε ότι δεν είστε Χιτλερικοί.

Ο φυσικός διαχωρισμός των ανθρώπων είναι η τάξη και όχι το έθνος. Είδαμε και τα αποτελέσματα της εθνικής υπερηφάνειας-υπεροψίας. Έχουμε ζήσει στην Ελλάδα τι θα πει φασισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Βασικά, η ιδεολογία της Χ.Α είναι αντιδημοκρατική. Συγκεκριμένα ο Μιχαλολιάκος είχε δηλώσει κάποτε "δεν επιτρέπουμε το δικαίωμα της ελεύθερης έκφρασης σε αυτούς που θέλουν να βλάψουν την πατρίδα". Αυτό που είπε είναι κάτι καθαρά εναντίον του δημοκρατικού πολιτεύματος της χώρας μας, άρα η συμμετοχή ενός τέτοιου κόμματος στη βουλή είναι αντισυνταγματκή γιατί προσπαθεί να καταλύσει το σύνταγμα!
Και σύμφωνα με το τελευταίο άρθρο του ελληνικού συντάγματος: "Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
τέλοσπάντων,μια ερώτηση διατύπωσα,δεν θέλω να τσακωθούμε εδώ...
πάντως με προβληματίζει το γεγονός οτι λίγα κόμματα καταδίκασαν τη δήλωση του Ρογκ(άσχετο, το ξέρω) μεταξύ των οποίων οι ανεξάρτητοι Έλληνες η Χ.Α.και ΛΑ.Ο.Σ. ........... οι άλλοι γιατί δεν αντέδρασαν ;
προσπαθώ να βρω κάτι επίσημο για αυτό που ρώτησα αρχικά,αλλά μάταια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
τέλοσπάντων,μια ερώτηση διατύπωσα,δεν θέλω να τσακωθούμε εδώ...
πάντως με προβληματίζει το γεγονός οτι λίγα κόμματα καταδίκασαν τη δήλωση του Ρογκ(άσχετο, το ξέρω) μεταξύ των οποίων οι ανεξάρτητοι Έλληνες η Χ.Α.και ΛΑ.Ο.Σ. ........... οι άλλοι γιατί δεν αντέδρασαν ;
προσπαθώ να βρω κάτι επίσημο για αυτό που ρώτησα αρχικά,αλλά μάταια ...

Εγώ πάντως δεν είχα δει καν την ερώτηση, στην ερώτηση του thread ουσιαστηκά απαντούσα... :) (Δεν αναφερόμουν σε εσένα δηλαδή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Μοιράζει τρόφιμα το χρυσουλίνι αυγουλίνι στο Σύνταγμα, μόνο για έλληνες όμως.
Έτσι όπως έχω μαυρίσει, το παίρνω δεν το παίρνω ένα κουτί Νουνού.

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Μοιράζει τρόφιμα το χρυσουλίνι αυγουλίνι στο Σύνταγμα, μόνο για έλληνες όμως.
Έτσι όπως έχω μαυρίσει, το παίρνω δεν το παίρνω ένα κουτί Νουνού.

:confused:

Το "μόνο" σε Έλληνες, φαίνεται πως τσούζει πολλούς. Δεν θέλω να κάνω καμία ανάλυση, απλώς θα πω ένα πράγμα: ντροπή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Το "μόνο" σε Έλληνες, φαίνεται πως τσούζει πολλούς. Δεν θέλω να κάνω καμία ανάλυση, απλώς θα πω ένα πράγμα: ντροπή σας.

Η χρυσή αυγή τσούζει πολλούς. :D
Απορώ τι διαφορετικό περίμεναν από τη ΧΑ, πραγματικά απορώ :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Η χρυσή αυγή τσούζει πολλούς. :D
Απορώ τι διαφορετικό περίμεναν από τη ΧΑ, πραγματικά απορώ :|

Δεν έχεις άδικο, αλλά η συγκεκριμένη κίνηση ΑΝ δεν γινόταν από τη Χ.Α. αλλά από κάποιον άλλο φορέα, οι περισσότεροι εδώ μέσα θα χαιρετούσαν αυτή την κίνηση! Δεν είσαστε αντικειμενικοί, είστε προκατειλημμένοι και φανατισμένοι.
Αγοράζουν τα προϊόντα από Έλληνες παραγωγούς, τα οποία προορίζονται για τους Έλληνες πολίτες με τα χρήματα της επιχορήγησης! Πω πω, τραγικό ε!
Και πετάγονται κάποιοι και λένε μπαρούφες! Ναι ρε, πρώτα οι Έλληνες και θα σας το λέω καθημερινά για να σπάζεστε μερικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Δεν έχεις άδικο, αλλά η συγκεκριμένη κίνηση ΑΝ δεν γινόταν από τη Χ.Α. αλλά από κάποιον άλλο φορέα, οι περισσότεροι εδώ μέσα θα χαιρετούσαν αυτή την κίνηση! Δεν είσαστε αντικειμενικοί, είστε προκατειλημμένοι και φανατισμένοι.
Αγοράζουν τα προϊόντα από Έλληνες παραγωγούς, τα οποία προορίζονται για τους Έλληνες πολίτες με τα χρήματα της επιχορήγησης! Πω πω, τραγικό ε!
Και πετάγονται κάποιοι και λένε μπαρούφες! Ναι ρε, πρώτα οι Έλληνες και θα σας το λέω καθημερινά για να σπάζεστε μερικοί...

Εγώ έχω να προτείνω κάτι άλλο.
Πρώτα οι άνθρωποι και μετά οι Έλληνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από φατσα στο ιντερνετ?umad?:
προσπαθώ να βρω κάτι επίσημο για αυτό που ρώτησα αρχικά,αλλά μάταια ...


o γενικος υπευθυνος για το σχεδιο της "τελικης λυσης" (pun) λεγοταν Χαϊνριχ Χιμμλερ. Γκουγκλ τον, δεν θα βγεις χαμενη.

υγ. Για να πουμε και του στραβου το δικιο, τα πρωτα στρατοπεδα συγκεντρωσης έγιναν για τους κομμουνιστες εντος των συνορων.
Αργοτερα, στην δεκαετια του 30, χρειαστηκε να επεκταθουν οι υπηρεσιες φιλοξενιας και σε αλλους ανεπιθυμητους :P
Το γκουγκλ ειναι φιλος μας, ψαξε πχ για "himmler orders concentration camps"
και ψαξε στα αποτελεσματα. Η απο την αλλη ψαξε "himmler stole my teddy bear", και αυτο παραγει συγκλονιστικα αποτελεσματα.



υγ2. Ισως αντιθετα θα επρεπε να αντιμετωπισουμε το θεμα ολιστικά.
γκουγκλ "nazi eugenics".
To eugenics δημιουργηθηκε προς τιμην των αρχαιων αθηναιων, που ηταν οι πρωτοι που διδαξαν στον κοσμο τι παθαινεις αμα αρχιζεις και πιστευεις πως το αιμα σου ειναι κοκκινοτερο απο των αλλων. :P Σημερα το μεταφραζουμε στα ελληνικα ως ευγονικη και το χαιρομαστε.


υγ3.

και κατι ακομα για τα χρυσαυγα και τις σακουλες απο τα καρφουρ.
Και η μαφια του Ιταλικου Νοτου, φασιστακια μου, μοιραζει τροφιμα και προστασια σε υποβαθμισμενες γειτονιες.
Λετε να το κανει με απωτερο σκοπο να θρεψει τους φτωχους;
Οχι φασιστακια μου. Στρατολογεί. Μαζευει μελλοντικα θυματα.

Αυτο βεβαια δεν εχει καμμια σχεση με την ΧΑ.
Η χα μοιραζει τα μακαρονια 365 για να βοηθησει τον ελληνα που δοκιμαζεται απο την κριση.
Ουτε υστεροβουλια εχει, ουτε κοιταει να μαζεψει μελανοχίτωνες, ουτε κοιτα τα ψηφουλακια.
Όλα για τον Ελληνα. Χάηλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εγώ έχω να προτείνω κάτι άλλο.
Πρώτα οι άνθρωποι και μετά οι Έλληνες...

Αχ πατρίδα μου θύμα σε κάνανε...(που λέει και η Ατζελα)

Να βάζει ο Έλληνας πάνω απ'τον Ελληνα τον παράνομο λαθρομετανάστη!
Πραγματικά,τι θλιβερό να το διαβάζεις :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ο ελληνας βαζει τον μεταναστη πανω απο τον ελληνα


νταξ, μη κλαψεις
οταν οι ελληνες χωριζουν τους ελληνες σε δυο κατηγοριες, δεν ειδα να σε πειραξει τπτ
υγ. μονο μη καλεσεις ασθενοφορο επι της συγγρου, την ωρα που κλεινουν οι δρομοι για να επιστρεψει ο πρωθυπουργέος στα γραφεία του ξεκόμματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αχ πατρίδα μου θύμα σε κάνανε...(που λέει και η Ατζελα)

Να βάζει ο Έλληνας πάνω απ'τον Ελληνα τον παράνομο λαθρομετανάστη!
Πραγματικά,τι θλιβερό να το διαβάζεις :/:
Νομίζεις ότι ξεχωρίζουν σε «παράνομους» και νόμιμους μετανάστες;
Η λογική τους είναι ότι πας μη Έλλην, βάρβαρος.

Πάντως έχει πλάκα να λέει κάτι τέτοιο ένας κατά δήλωσή του άνθρωπος με καταγωγή από την Αλβανία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Νομίζεις ότι ξεχωρίζουν σε «παράνομους» και νόμιμους μετανάστες;
Η λογική τους είναι ότι πας μη Έλλην, βάρβαρος.

Πάντως έχει πλάκα να λέει κάτι τέτοιο ένας κατά δήλωσή του άνθρωπος με καταγωγή από την Αλβανία.

Μα φυσικά και δεν πρόκειται να κρύψω ότι είμαι απ'την περίφανη Β.Ήπειρο.Το λέω με περιφάνια και τιμή.
Ελάχιστοι άνθρωποι πραγματικά με έχουν αποκαλέσει Αλβανό.Δεν τους έδωσα σημασία γιατί τους θεώρησα αμαθής/ημιμαθής.
Όπως θα κάνω και με σένα τώρα :)

Α και να τονίσω πως αυτοί οι ρατσιστές Χρυσαυγίτες,που τόσο πολύ μιλάτε για το μίσος που έχουν κατά των μεταναστών δεν αφήνουν στιγμή δίχως να μιλήσουν για την Ελληνική Β.Ήπειρο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
ΈΛ-λην, λοιπόν.
Για πες μου τότε, πόσο πλάκα έχει να λέει κάποιος δικτάτορα τον Χότζα και να υποστηρίζει τη ΧΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ασχετο με το θεμα τον τροφιμων, αλλα ηθελα απλα να το πω...! Ως ανεκδοτο θα ητανε κρυο, αλλα ως πραγματικοτιτα νομιζω πως εχει πολυ φαση! Αλλωστε, αν δεν δεις την χιουμοριστικη του πλευρα και το αντιμετωπισεις σοβαρα μαλλον θα πεσεις σε καταθλιψη!

Ανθρωποι παντρεμενοι με Ρωσσιδες/Βουλγαρες/Ρουμανες κλπ, που τις βοηθησαν μαλιστα να γινουν νομιμες στην χωρα, που εχουν παιδια με διπλη καταγωγη, ψηφιζουν ΧΑ και θελουν να φυγουν οι ξενοι απο την Ελλαδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ανθρωποι παντρεμενοι με Ρωσσιδες/Βουλγαρες/Ρουμανες κλπ, που τις βοηθησαν μαλιστα να γινουν νομιμες στην χωρα, που εχουν παιδια με διπλη καταγωγη, ψηφιζουν ΧΑ και θελουν να φυγουν οι ξενοι απο την Ελλαδα!

Που είναι το παράξενο? Καταρχάς πολλοί από αυτούς που αναφέρεις είναι ήδη Έλληνες απλά ζούσαν εκεί. Κατά δεύτερον δεν είναι Πακιστανοί ούτε Αφγανοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Που είναι το παράξενο? Καταρχάς πολλοί από αυτούς που αναφέρεις είναι ήδη Έλληνες απλά ζούσαν εκεί. Κατά δεύτερον δεν είναι Πακιστανοί ούτε Αφγανοί.
Να τα. Καθαρός φυλετικός διαχωρισμός, δηλαδή...
Και νομίζεις ότι οι ΧΑτες θα δώσουν ιδιαίτερη σημασία στο αν είσαι Ρώσος ή Πακιστανός; Τους αρκεί που δε θα είσαι Έλληνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top