Γκρίνια!!

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Προσπαθώ να μη γκρινιάζω! όταν βλέπω ότι το αρχίζω το κόβω γιατί και έμενα η γκρίνια με εκνευρίζει αφάνταστα και δε νομίζω ότι φερει και αποτέλεσμα!
Δηλαδή μπορείς να πεις το ίδιο πραγμα με καλύτερο τρόπο και χωρίς να κάνεις τα νευρα κρόσια στον άλλον!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
εγώ γκρινιάζω μόνο στο θέμα που δεν με βοηθάει καθόλου στο σπίτι αλλά επειδή με μάθει ο Μάριος φεύγει από σπίτι με αφήνει και μιλώ μόνη μου μέχρι να μου περάσει. Μετά από λίγο μου περνάει.
Αλλά βασικά δεν μου αρέσει και θέλω να το κόψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εγώ δεν γκρινιάζω σχεδόν ποτέ και σε κανέναν..
Είμαι πολύ χαλαρή με οτιδήποτε και να συμβαίνει! Δε χαλάω ούτε τη δική μου τη ζαχαρένια ούτε των άλλων.
Βέβαια.. φτάνω και στο άλλο άκρο πολλές φορές.. να κατηγορούμαι για αναισθησία!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εγώ δεν γκρινιάζω σχεδόν ποτέ και σε κανέναν..
Είμαι πολύ χαλαρή με οτιδήποτε και να συμβαίνει! Δε χαλάω ούτε τη δική μου τη ζαχαρένια ούτε των άλλων.
Βέβαια.. φτάνω και στο άλλο άκρο πολλές φορές.. να κατηγορούμαι για αναισθησία!:P

Μία ερώτηση μόνο... Με τα χαρακτηριστικά αυτά που ανέφερες ότι σε χαρακτηρίζουν.. θα μπορούσες να είσαι με έναν άνθρωπο που γκρινιάζει πολύ?.. Η δεν θα άντεχες και θα τον χώριζες νωρίς νωρίς?.. έχω λόγο που ρωτάω..!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ γκρινιάζω όταν πεινάω και όταν νυστάζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ναι και εγώ το πάθαινα ...στην βρεφική μου ηλικία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ναι και εγώ το πάθαινα ...στην βρεφική μου ηλικία :P

Τι θες φαντασμένε; :mad: Κι εγώ μωρό είμαι!!!! :baby: ..... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Γενικά η γκρίνια σε οποιαδήποτε μορφή, είτε ερωτικά προς τον συντροφό ασου, είτε οικογενειακά προς το παιδι σου, είτε επαγγελματικά από τον εργοδότη σου, είναι ότι χειρότερο.......
Γιατί απλούστατα ειδικά σε φάση ερωτική ή οικογενειακή καταλήγουμε στο συμπέρασμα " καλός/καλή μωρέ αλλά αυτή η γκρίνια δεν αντέχεται.... και ως δια μαγείας χάνονται όλα τα προτερήματα του ανθρώπου που είναι γκρινιάρης ή γκρινιάρα.
Ερωτικά και συναισθηματικά, η γκρίνια και τα μούτρα έιναι οι χειρότερες αντιδράσεις και δεν βελτιώνουν τη σχεση απλά τη χαλάνε......

Όχι, δεν έχω το προνόμιο να γκρινιάζω, προτιμώ να συζητάω...άλλωστε ο καλός Θεούλης γι' αυτό μας έδωσε μυαλό και στόμα ....... :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μία ερώτηση μόνο... Με τα χαρακτηριστικά αυτά που ανέφερες ότι σε χαρακτηρίζουν.. θα μπορούσες να είσαι με έναν άνθρωπο που γκρινιάζει πολύ?.. Η δεν θα άντεχες και θα τον χώριζες νωρίς νωρίς?.. έχω λόγο που ρωτάω..!!:D

Ναι θα άντεχα κι έχω αντέξει μεγάλο διάστημα στ παρελθόν.
Αν γκρινιάζει ο ένας πάει κι έρχεται.. αν γκρινιάζουν και οι 2 είναι το πρόβλημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι βρε γκαις εντ γκερλες, αλλα για να υπαρχει γκρινια σημαινει οτι καποιος δεν ειναι ικανοποιημενος.
Και για να μην ειναι αυτος ο καποιος ικανοποιημενος, τοτε ο αποδεκτης της γκρινιας κατι δεν κανει καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ναι βρε γκαις εντ γκερλες, αλλα για να υπαρχει γκρινια σημαινει οτι καποιος δεν ειναι ικανοποιημενος.
Και για να μην ειναι αυτος ο καποιος ικανοποιημενος, τοτε ο αποδεκτης της γκρινιας κατι δεν κανει καλα...

Εσύ λες για την περίπτωση να γκρινιάζει για τη σχέση του.
Υπάρχουν και άνθρωποι που γκρινιάζουν χωρίς να τους φταίει κάποιος. Γκρινιάζουν γιατί έτσι έχουν μάθει, έτσι έχουν συνηθίσει, δεν ειναι ικανοποιημένοι από τον εαυτό τους.. και πάει λέγοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ναι θα άντεχα κι έχω αντέξει μεγάλο διάστημα στ παρελθόν.
Αν γκρινιάζει ο ένας πάει κι έρχεται.. αν γκρινιάζουν και οι 2 είναι το πρόβλημα :P

Δεν θα χώριζες ας πούμε γιαυτόν τον λόγο?.. και δεν ήταν αυτός ο λόγος που χώρισες? σε επριξααααααααα:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν θα χώριζες ας πούμε γιαυτόν τον λόγο?.. και δεν ήταν αυτός ο λόγος που χώρισες? σε επριξααααααααα:D:D:D
Δεν ξέρω αν ήταν αυτός ο λόγος που χώρισα.
Δε μου άρεσε η μιζέρια, η ισοπέδωση των πραγμάτων, η αρνητική στάση σε όλα.
Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί και αυτά να ήταν η πηγή της γκρίνιας ή η εκδήλωση αυτής.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ήταν αυτός ο λόγος που χώρισα.
Δε μου άρεσε η μιζέρια, η ισοπέδωση των πραγμάτων, η αρνητική στάση σε όλα.
Τώρα που το σκέφτομαι μπορεί και αυτά να ήταν η πηγή της γκρίνιας ή η εκδήλωση αυτής.:hmm:

Δεν μου απαντάς όμως... δεν ήταν πάντως αυτός ο λόγος... σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν μου απαντάς όμως... δεν ήταν πάντως αυτός ο λόγος... σωστα?
Δεν ήταν σίγουρα ο μοναδικός.
Θα μπορούσα να το αντέξω, αν δεν είχε τα υπόλοιπα κι αν όλα αυτά που ένιωθα γι΄αυτόν ήταν πιο δυνατά.

Που θες να καταλήξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εσύ λες για την περίπτωση να γκρινιάζει για τη σχέση του.
Υπάρχουν και άνθρωποι που γκρινιάζουν χωρίς να τους φταίει κάποιος. Γκρινιάζουν γιατί έτσι έχουν μάθει, έτσι έχουν συνηθίσει, δεν ειναι ικανοποιημένοι από τον εαυτό τους.. και πάει λέγοντας.

Οχι μονο στη σχεση του...αλλα και γενικοτερα σε διαφορους τομεις της ζωης του.
Μεσω της γκρινιας εκφραζεται η απογοητευση, η δυσαρεσκεια κ.ο.κ.
Και ναι μπορει να ξεκινησει απο κατι πολυ ασημαντο και συνηθως κατι πολυ καθημερινο, αλλα θα οφειλεται σε συσσωρευση των παραπανω που ανεφερα.
Γι αυτο εαν δουμε το θεμα γκρινια επιφανειακα, θα μεινουμε στο γεγονος, οτι ο αλλος απλα εχει μαθει ετσι κ.λ.π., ενω εαν κοιταξουμε πιο βαθεια, θα συνειδητοποιησουμε οτι για να γκρινιαζει καποιος, σημαινει οτι μεσα σου εχει παραπονα, απογοητευσεις που μεσω αυτης της αντιδρασης τα εξωτερικευει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οχι μονο στη σχεση του...αλλα και γενικοτερα σε διαφορους τομεις της ζωης του.
Μεσω της γκρινιας εκφραζεται η απογοητευση, η δυσαρεσκεια κ.ο.κ.
Και ναι μπορει να ξεκινησει απο κατι πολυ ασημαντο και συνηθως κατι πολυ καθημερινο, αλλα θα οφειλεται σε συσσωρευση των παραπανω που ανεφερα.
Γι αυτο εαν δουμε το θεμα γκρινια επιφανειακα, θα μεινουμε στο γεγονος, οτι ο αλλος απλα εχει μαθει ετσι κ.λ.π., ενω εαν κοιταξουμε πιο βαθεια, θα συνειδητοποιησουμε οτι για να γκρινιαζει καποιος, σημαινει οτι μεσα σου εχει παραπονα, απογοητευσεις που μεσω αυτης της αντιδρασης τα εξωτερικευει.

Ναι, απλά αυτό που λέω είναι ότι αυτός που γκρινιάζει μπορεί να έχει για παράδειγμα προβλήματα με τη δουλειά του, με την οικογένειά του με, με, με.. με θέματα που δεν έχουν να κάνουν με σένα, αλλά να ξεσπάει σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ναι, απλά αυτό που λέω είναι ότι αυτός που γκρινιάζει μπορεί να έχει για παράδειγμα προβλήματα με τη δουλειά του, με την οικογένειά του με, με, με.. με θέματα που δεν έχουν να κάνουν με σένα, αλλά να ξεσπάει σε σένα.

Bingo.. το πέτυχες.. εκεί θέλω να καταλήξω και με πρόλαβες.. είχα αρκετά προβλήματα που φυσικά δεν τα ήξερε και ταυτόχρονα δεν μου άρεσε και η σχέση μας έτσι όπως ήταν και γκρίνιαζα ΣΥΝΕΧΕΙΑ, και πολλά μούτρα κτλ... Ίσως ξέσπασα και πάνω της κάποια στιγμή για το πρόβλημα με τη σχέση μας αλλα φορτισμένος και απο τα άλλα γινόμουν μπαρουτι.. Άλλες φορές βέβεα ήμουν μες στην τρελή χαρά ως άκρα κυκλοθυμικό άτομο.. με λίγα λόγια δεν είμαι ΜΟΝΟ γκρινιάρης και μίζερος και και και.. Πάντως μου το πέταγε συχνά είναι η αλήθεια, του στυλ: "Γκρίνια, Γκρίνια" η "Πω πω γκρίνια πια".. εν τέλη με χώρισε και σκεφτόμουν μήπως ήταν αυτός ο λόγος γιατί ξεκάθαρη απάντηση ποτέ δεν πήρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Γκρινιάζω πάρα μα πάρα πολύ με όλα. Είναι το χαρακτηριστικό μου η γκρίνια. Τις περισσότερες φορές το κάνω τελείως ναζιάρικα :redface: και αυτό κάνει τους άλλους να μη θυμώνουν μαζί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
γκρινιαζω και παραπονιεμαι συνεχεια...
και ξερω οτι ειναι σπαστικο!
ολο λεω δε θα το ξανα κανω αλλα ολο το κανω ασυναισθητα...

το ετερον ημισι συνεχεια μου λεγε οτι ολο γκρινιαζω αλλα μετα στεναχωριομουν και μου ελεγε :

''εεεε βικ-βικ χωρις να γκρινιαζει γινεται??''

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top