Συζήτηση για... τρίχες!

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμένα το γκρι μαλλί ούτε στις γιαγιάδες δεν με αρέσει. :P Αλλά γούστα είναι αυτά αν το θες τόσο πολύ να τα κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
θελω να βαψω τα μαλλια μου γκρι! ποια η αποψη σας;
Κοκκινη καρτα κι αποκλεισμος ενος ετους απο καθε αγωνιστικο χωρο (φλερτ) :D .

Περα απο την πλακα, παρε δυο τρεις γνωμες απο φιλες να δεις αν σου παει. Γενικά δεν παει σε νεαρες κοπελλες, εκτος αν εισαι πολυ baby-face για την ηλικια σου και θελεις να παρεις χρονια για καποιο σκοπο πχ επαγγελματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ειναι ιδιαιτερο χρωμα που θελει να μπορεις να το υποστηριξεις για να μη φαινεται ακυρο. Απο το λιγο που παρακολουθω μια youtuber (την inthefrow google her ) εχω καταλαβει οτι θελει παρα πολλη φροντιδα και τοπ κομμωτη για να εχεις καλο αποτελεσμα. Εγω θα σου πω go for it αν σ αρεσει πολυ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ρε παιδιά, σκέφτομαι να κάνω το μαλλί μου πορτοκαλί (ή αλλιώς το ξανθό που πορτοκαλίζει). Έχω ήδη μερικές τούφες ξανθές και φοβάμαι μη ξεθωριάσει το χρώμα, επειδή όταν είχα κάνει κόκκινο πάνω από το ξανθό ξεθώριασε αμέσως και έγινε ροζ. :P

Να περιμένω να μακρύνει να κόψω τις ξανθές ή να το κάνω όπως και να'χει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Πιστευω δεν εχει να κανει με το ξανθο,γενικα τα εντονα χρωματα ξεβαφουν γρηγορα. Μια φιλη μου ειναι καστανη,οχι ιδιαιτερα προς το ξανθο,και καθε φορα που τα κανει κοκκινα ξεβαφουν πολυ γρηγορα. Εγω παλι,σε ξανθο ειχα κανει τις ακρες μωβ που το λες εντονο χρωμα και αυτο,και μου κρατησαν για μηνες,ξεβαψαν μετα απο αρκετο καιρο. Ισως εχει να κανει με την τριχα ή την ποιοτητα της βαφης :hmm:
Εγω θελω να ανοιξω αρκετα τις ακρες,να γινουν ασπρες σχεδον. Τωρα με το καλοκαιρι πιστευω θα ανοιξουν μονες τους κιολας. Αλλα επισης σκεφτομαι παλι να κανω ενα pale μωβ παλι :hmm: Γενικα να τα ανοιξω αρκετα και να κανω ενα απαλο χρωμα στις ακρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το κόκκινο όταν ανοίγει μπορεί να πάει προς το ροζ, το πορτοκαλοξανθό απλά γίνεται πολύ ανοιχτό πορτοκαλί (και ίσως να μοιάζει ψεύτικο -δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω).
Δεν φταίει το μαλλί σου, φταίει το ότι θέλεις να βάλεις ή έβαζες απόχρωση του κόκκινου από πάνω, σαν χρώμα θέλει την μεγαλύτερη φροντίδα, ειδικά αν είναι αρκετούς τόνους διαφορετικό από το φυσικό σου. Ίσως οι αποχρώσεις του χάλκινου κοντά στο δικό σου χρώμα να αντέχουν λίγο παραπάνω, αλλιώς ξεβάφει πολύ εύκολα και θέλει ανά 2μηνο (και ίσως λέω πολύ), κομμωτήριο για να διατηρείς την απόχρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Παιδια καλημερα σας :)
Λοιπον πριν απο κατι μηνες η μαμα μου εμφανισε μια αλεργια σε ενα συστατικο που περιεχουν σχεδον ολες οι βαφες του εμποριου , νομιζω ppd λεγεται . Anyway αποφασισε να βαφει πλεον τα μαλλια της με χεννα και πριν απο ενα μηνα ξεκινησα και εγω , πιο πολυ για να αλλαξω χρωμα χωρις να φορτωνομαι απο τοσο μικρη με χημικα . Εχουμε ψαξει να βρουμε που πουλανε χεννα στη θεσσαλονικη ωστοσο βρηκαμε μονο ενα μαγαζι και σε αυτο πωλειται συσκευασμενη και βγαινει αρκετα ακριβη. Ξερετε μηπως που μπορουμε να προμηθευτουμε χυμα χεννα γιατι online το εψαξα και δε συμφερει καθολου αλλα και γενικα ποια ειναι η γνωμη μας γι αυτο τον εναλλακτικο τροπο βαφης μαλλιων:)
εγω παντως που εχω εφαρμοσει δυο φορες χεννα οκ θελει αρκετη ωρα μεχρι να παρασκευασεις τη βαφη και να μεινει στο κεφαλι σου και μπορει να μυριζεις και σαν γκαζον αλλα γενικα αξιζει πολυ γιατι θρεφει την τριχα και σου κανει το μαλλακι δυνατο και ομορφο. Οσο για το χρωμα , εγω που εχω καστανο σκουρο και πηρα καστανο ανοιχτο με σκοπο να τα κανω καστανοκοκκινα , ειδα διαφορα απλα ειναι σταδιακη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια μάσκα μαλλιών για σγουρά μαλλιά? Έπαιρνα αυτή αλλά από ότι είδα άλλαξαν τη φόρμουλα και ανέβασαν και την τιμή στο θεό :P οπότε λέω να ψάξω για κάτι πιο οικονομικό. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια μάσκα μαλλιών για σγουρά μαλλιά? Έπαιρνα αυτή αλλά από ότι είδα άλλαξαν τη φόρμουλα και ανέβασαν και την τιμή στο θεό :P οπότε λέω να ψάξω για κάτι πιο οικονομικό. :redface:
Ναι οι μπίχτηδες μην τους πω τίποτα!:redface:
Εγώ αυτήν παίρνω https://www.ariane.gr/pd/l-oreal-pro...asque-200ml-1411.htm?lang=el&path=-1220833727. Τα αξίζει άπειρα τα λεφτά της και δεν βαραίνει τις μπούκλες. Αλλά θα βάζεις μία φορά την εβομάδα όχι παραπάνω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι οι μπίχτηδες μην τους πω τίποτα!:redface:
Εγώ αυτήν παίρνω https://www.ariane.gr/pd/l-oreal-pro...asque-200ml-1411.htm?lang=el&path=-1220833727. Τα αξίζει άπειρα τα λεφτά της και δεν βαραίνει τις μπούκλες. Αλλά θα βάζεις μία φορά την εβομάδα όχι παραπάνω!:P

Damn it girl η lorvern η μεγάλη συσκευασία κάνει τα ίδια λεφτά περίπου και έχει διπλάσια ποσότητα μέσα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagiavrak

Νεοφερμένος

Η mariagiavrak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλά εγώ φέτος στις διακοπές μου στην ίο τα είχα βάψει τα μαλλιά μου μωβ. Αλλά με τα μπάνια και τον ήλιο πήρα μια απόχρωση προς το μπλε. Σε κάθε βαθη που κάνατε να λαβαίνετε υπόψη και τους αστάθμητους παράγοντες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ωραίο το μωβ αλλά και το μπλε δε θα ναι άσχημο, σκέφτεσαι να τα ξανά κάνεις μωβ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacuna

Νεοφερμένος

Η Lacuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο καλό κομμωτήριο στην Αθήνα; Είμαι φοιτήτρια στα Άνω Ιλίσια και θα ήθελα κάποιο κομμωτήριο για ένα κούρεμα που να μου πηγαίνει και κάποια τεχνική βαφής, ίσως μπαλαγιάζ ή σκούρες ρίζες, ή και για ολική βαφή που να μην καταστρέφονται όμως τα μαλλιά. Το μόνο που έχω κάνει στα μαλλιά μου είναι ένα ελαφρύ ξάνοιγμα τύπου όμπρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μήπως έχει άποψη καμιά σας για το veet sensitive precision beauty styler; όπως και την κρέμα για το μουστάκι, strep;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Κοριτσια, για πείτε, καμια απο εσας που να εχει βάψει τα μαλλιά της κόκκινα και να εχει συμβουλές για να διατηρηθεί το χρώμα; Προς το παρόν δεν εχω κανει κανονική βαφή αλλα κατι σε χρωμοσαμπουαν. Το λάτρεψα τρέλα ομως όποτε σκέφτομαι να τα βάψω κανονικά. Εσας ποσο σας κρατάει αυτο το χρώμα; Ξερω οτι ειναι και ανάλογα το μαλλί,αλλα πχ μεσα σε ενα μήνα μπορει να φύγει εντελώς; Μένει μια χάλκινη απόχρωση μετα, σωστά; Τι αλλο κανατε για να το διατηρήσετε το χρώμα,εκτος απο το να πλένετε τα μαλλιά σας με χλιαρό προς κρυο νερό ας πούμε, γιατι αυτο το κανω ήδη. Ειναι τοσο ωραιο χρώμα το άτιμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Κοριτσια, για πείτε, καμια απο εσας που να εχει βάψει τα μαλλιά της κόκκινα και να εχει συμβουλές για να διατηρηθεί το χρώμα; Προς το παρόν δεν εχω κανει κανονική βαφή αλλα κατι σε χρωμοσαμπουαν. Το λάτρεψα τρέλα ομως όποτε σκέφτομαι να τα βάψω κανονικά. Εσας ποσο σας κρατάει αυτο το χρώμα; Ξερω οτι ειναι και ανάλογα το μαλλί,αλλα πχ μεσα σε ενα μήνα μπορει να φύγει εντελώς; Μένει μια χάλκινη απόχρωση μετα, σωστά; Τι αλλο κανατε για να το διατηρήσετε το χρώμα,εκτος απο το να πλένετε τα μαλλιά σας με χλιαρό προς κρυο νερό ας πούμε, γιατι αυτο το κανω ήδη. Ειναι τοσο ωραιο χρώμα το άτιμο :P

Σαμπουάν για βαμμένα μαλλιά, conditioner για βαμμένα μαλλιά, μάσκα, λάδι ..γενικά ό,τι βρεις για βαμμένα μαλλιά :P Όχι κάθε μέρα λούσιμο, όχι ήλιος. Από εκεί και πέρα εξαρτάται και τι κόκκινο εννοείς. Προφανώς το πολύ έντονο κόκκινο ξεβάφει πολύ πιο εύκολα απ'ότι ένα καστανοκόκκινο ας πούμε. Εγώ τα έχω σκούρο μωβ. Στην αρχή είναι πολύ πολύ σκούρο (σε φάση που φαίνεται σχεδόν μαύρο στο σκοτάδι αλλά στον ήλιο έντονο μωβ)αλλά με τον καιρό ανοίγουν. Μετά από κανένα 3μηνο αρχίζουν και δείχνουν πολύ ξεθωριασμένα. Γενικά δεν είμαι και το καλύτερο παράδειγμα για να σε βοηθήσω αφού δεν τα έχω καν κόκκινα αλλά φαντάζομαι πάνω-κάτω ισχύουν τα ίδια. Μιας και έχεις δοκιμάσει το χρώμα πάνω σου και σου αρέσει θα έλεγα go for it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μήπως έχει άποψη καμιά σας για το veet sensitive precision beauty styler; όπως και την κρέμα για το μουστάκι, strep;
Kρέμα για μουστάκι και μπικίνι, πό - τε. Οι κρέμες κάνουν πιο δυνατή την τρίχα και πιο πυκνή, όπως και το ξυράφι.
Αλλά οι κρέμες είναι ακόμα χειρότερες πιστεύω, αν μπορείς να το αποφεύγεις.
Εκτός αν έχεις κάποια τρελή ευαισθησία στο δέρμα σου και δεν αντέχεις το κερί, χαλάουα ή κάτι παρόμοιο π.χ.
Στη χειρότερη θα σε συμβούλευα για ξυράφι πάντως..

Όσο για την μηχανή, δεν την έχω δοκιμάσει αλλά μου φαίνεται ικανή να κουμαντάρει λίγα πράγματα από άποψη τρίχας. :hehe:
Αν θές κάτι απλά για να διατηρείς την περιοχή περιποιημένη όμως, ίσως και να δουλεύει.

Κοριτσια, για πείτε, καμια απο εσας που να εχει βάψει τα μαλλιά της κόκκινα και να εχει συμβουλές για να διατηρηθεί το χρώμα; Προς το παρόν δεν εχω κανει κανονική βαφή αλλα κατι σε χρωμοσαμπουαν. Το λάτρεψα τρέλα ομως όποτε σκέφτομαι να τα βάψω κανονικά. Εσας ποσο σας κρατάει αυτο το χρώμα; Ξερω οτι ειναι και ανάλογα το μαλλί,αλλα πχ μεσα σε ενα μήνα μπορει να φύγει εντελώς; Μένει μια χάλκινη απόχρωση μετα, σωστά; Τι αλλο κανατε για να το διατηρήσετε το χρώμα,εκτος απο το να πλένετε τα μαλλιά σας με χλιαρό προς κρυο νερό ας πούμε, γιατι αυτο το κανω ήδη. Ειναι τοσο ωραιο χρώμα το άτιμο :P
Καταρχάς είναι καλό να αρχίσεις να παίρνεις προϊόντα που είναι ειδικά για διατήρηση του χρώματός σου.
Σαμπουάν, conditioner και μάσκα, να είναι ειδικά για βαμμένα μαλλιά

Το κόκκινο στις 3 , με το ζόρι 4 βδομάδες θέλει ανανέωση σε εμένα.
Πλέον το έχω καστανοκόκκινο και γενικά έχω περιθώριο να αφήνω την ρίζα λίιγο παραπάνω.

Όμως τα Χριστούγεννα έχω σκοπό να το γυρίσω πάλι στο έντονο κόκκινο, θα θέλει περισσότερη προσοχή εκεί.

Γενικά αν θές έντονο χρώμα καθ' όλη τη διάρκεια των εβδομάδων που θα περνάνε, ίσως μπορείς να χρησιμοποιείς και κάποιο χρωμοσαμπουάν.
Τσέκαρε και τα manic panic πάντως, είναι ημιβαφές. ;) Καλές για ανανέωση και διατήρηση του χρώματος. Σε γαμάτα χρώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κοριτσια, για πείτε, καμια απο εσας που να εχει βάψει τα μαλλιά της κόκκινα και να εχει συμβουλές για να διατηρηθεί το χρώμα; Προς το παρόν δεν εχω κανει κανονική βαφή αλλα κατι σε χρωμοσαμπουαν. Το λάτρεψα τρέλα ομως όποτε σκέφτομαι να τα βάψω κανονικά. Εσας ποσο σας κρατάει αυτο το χρώμα; Ξερω οτι ειναι και ανάλογα το μαλλί,αλλα πχ μεσα σε ενα μήνα μπορει να φύγει εντελώς; Μένει μια χάλκινη απόχρωση μετα, σωστά; Τι αλλο κανατε για να το διατηρήσετε το χρώμα,εκτος απο το να πλένετε τα μαλλιά σας με χλιαρό προς κρυο νερό ας πούμε, γιατι αυτο το κανω ήδη. Ειναι τοσο ωραιο χρώμα το άτιμο :P

Ήμουν για πάνω απο 4 χρόνια κοκκινομάλλα, πρέπει να έχω κάνει όλες τις αποχρώσεις κόκκινου. Έντονο κόκκινο, χάλκινο, πορτοκαλοκόκκινο, πυρόξανθο, σκούρο κόκκινο EVERYTHING.
Προσωπικά δεν έκανα κάτι διαφορετικό από άλλο χρώμα, μάλιστα τώρα με το ξανθό νομίζω χρειάζεται 3πλάσια φροντίδα.
Anw σου είπαν ήδη τα κορίτσια για προιόντα για βαμμένα μαλλιά, να κάνεις συνέχεια μα συνέχεια μάσκες και προιόντα που βοηθούν στην θρέψη της τριχας, λάδια, δαφνέλαιο σούπερ για το μαλλί, ακόμα και απλό ελαιολάδο να βάζεις στα μαλλιά, είναι φουλ ενυδατικό και κάνει το μαλλί να λάμπει.(το κρατάς όλο το βράδυ στο μαλλί και το πρωί τα λούζεις) Χωρίς ενυδάτωση το μαλλί σου θα φαίνεται καμμένο.

Τα πιο σπαστικά στο κόκκινο είναι
1. χρειάζεται το ΠΟΛΥ κάθε μήνα ανανέωση, εγώ υπήρχε εποχή που τα έβαφα ανα 20 μέρες γιατί φαινόταν χάλιαν χάνει τη φωτεινότητά του και τη φρεσκάδα του, οπότε οι συχνές βαφές θα ταλαιπωρούν πάρα πολύ τη τρίχα σου..
2. αν ποτέ το βαρεθείς θα κάνει 1-2 χρόνια να σου εξαφανιστεί 100% η κοκκινίλα που αφήνει, ό,τι χρώμα και να το κάνεις.
3. δε σου ταιριάζουν όλα τα χρώματα ρούχων. Μιλώντας μόνο προσωπικά, μου χτυπάει πολύ άσχημο το κόκκινο μαλλί με οποιοδήποτε χρωματισμό σε μπλούζα πχ ροζ κίτρινο κόκκινο or w/e.
4. έχεις πάλι δεσμεύεις και στο μακιγιάζ. Θεωρώ υπερβολικό ένα εξτριμ φουλ βαρύ μακιγιάζ. Το κόκκινο είναι από μόνο του πάρα πολύ εντυπωσιακό και οι υπερβολές στο πρόσωπο δε του πάνε, ενώ ας πούμε οι ξανθιές χρειάζονται μακιγιάζ γιατί αλλιώς φαίνεσαι σαν νεκρή, ok εγώ τουλχ - i dont blame them. :P

Αυτά. Γενικά σκέψου το καλά πριν το κάνεις, εγώ πιστεύω δε θα τα ξαναέβαφα κόκκινο or χάλκινα κτλ. μόνο για το λόγο ότι φεύγει με πάρα πολύ ζόρι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
princess με αυτα που λες το ξανασκέφτομαι :hehe: Βασικα εγω ειμαι φυσικη καστανόξανθη, τα είχα ανοίξει λιγο ακομα στις άκρες όποτε είχα γινει εντελως ξανθιά,και το κόκκινο που εκανα ηταν πολυ ωραιο και έντονο στην αρχή. Και η αληθεια ειναι οτι δεν ήθελα να τα κανω κόκκινα,αλλα ενα απαλό ροζ. Τελικα στην αρχή φαινοταν κόκκινα, τωρα έχουν ξεβάψει λιγο και ειναι αυτο το πιο ξεβαμμένο κόκκινο-ροζ που ήθελα. Το κόκκινο ομως στην αρχή μου αρεσε παρα πολυ. Θέλει όντως τοσο καιρο για να φύγει αν τελικα αποφασίσω να το γυρίσω στο ξανθό παλι; Η αληθεια ειναι οτι μου δίνει χρώμα το κόκκινο γιατι και εγω ειμαι άσπρη σαν νεκρή όπως είπες :hehe: και κανει ωραια αντίθεση, όλοι μου λένε οτι τους αρέσει. Ναι, σε δεσμεύει και στα ρούχα και στο μακιγιάζ ειναι η αληθεια. Ουφ, δεν ξερω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
princess με αυτα που λες το ξανασκέφτομαι :hehe: Βασικα εγω ειμαι φυσικη καστανόξανθη, τα είχα ανοίξει λιγο ακομα στις άκρες όποτε είχα γινει εντελως ξανθιά,και το κόκκινο που εκανα ηταν πολυ ωραιο και έντονο στην αρχή. Και η αληθεια ειναι οτι δεν ήθελα να τα κανω κόκκινα,αλλα ενα απαλό ροζ. Τελικα στην αρχή φαινοταν κόκκινα, τωρα έχουν ξεβάψει λιγο και ειναι αυτο το πιο ξεβαμμένο κόκκινο-ροζ που ήθελα. Το κόκκινο ομως στην αρχή μου αρεσε παρα πολυ. Θέλει όντως τοσο καιρο για να φύγει αν τελικα αποφασίσω να το γυρίσω στο ξανθό παλι; Η αληθεια ειναι οτι μου δίνει χρώμα το κόκκινο γιατι και εγω ειμαι άσπρη σαν νεκρή όπως είπες :hehe: και κανει ωραια αντίθεση, όλοι μου λένε οτι τους αρέσει. Ναι, σε δεσμεύει και στα ρούχα και στο μακιγιάζ ειναι η αληθεια. Ουφ, δεν ξερω :hmm:

Αχ έλα τώρα, έχεις ένα ωραιότατο καστανόξανθο, μη το χαλάς από τώρα με βαφές σε όλο το μαλλί, ξέρω ότι μπορεί να μη σ' αρέσει και να το θεωρείς βαρετό - γιατί ποτέ δε μας αρέσει το φυσικό μας - αλλά μετά θα μπεις σε ένα λούκι του να βάφεις συνέχεια, γιατί η ρίζα πάντα θα βγαίνει. Αν είσαι λευκή, σίγουρα θα σου πηγαίνει το κόκκινο, απλά δε ξέρω αν συμφέρει γενικότερα.
Ίσως αν έκανες πυρόξανθο που αν το αφήσεις θα φαίνεται ξανθούλι πού και πού, να ήταν καλό για αρχή.
Anw, δε θέλω να σε επηρεάσω, απλά τα'χω πάθει και καλύτερα να ξέρεις τι θα βρεθεί μπροστά σου. :redface:
Ειδικά το φυσικό σουυυυυ θα κάνει αιώνες να βγει, εγώ δε θυμάμαι καν το χρώμα το φυσικό μου. :worry:

Ps. Από κόκκινο σε ξανθό είναι το χειρότερο!!! Τα είχε μια φιλη μου παλιά κόκκινα και αποφάσισε να τα κάνει ξανθά. Το πόσο κιτρίνισμα είχε αυτό το ξανθό δε λέγεται. Πάρα πολύ κίτρινο, το κόκκινο σε ξανθό βγαίνει πολύ δύσκολα και βγαίνει σταδιακά, με υπομονή και λεφτουδάκια. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top