Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,261 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,818 μηνύματα σε 74,191 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 540 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συζήτηση για... τρίχες!

Bethany

Νεοφερμένος

H Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Bethany έγραψε στις 13:26, 07-09-15:

αφήστε, εγώ όταν χτενίζομαι χάνω τρίχες να φάνε και οι κότεςαλλα ουτε καν με νοιαζει γιατι εχω παρα πολυ μαλλι
κοριτσια σημερα θα κουρευτω και μαλλον θα τα κανω φυλαριστα, γιατι ειναι παρα πολυ μακρια και τα βαρεθηκα τοσο φλατ, εχετε καμια ιδεα για το τι να ζητησω,η να προσεξω κατι με τις μυτες κλπ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 18:06, 07-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Bethany
αφήστε, εγώ όταν χτενίζομαι χάνω τρίχες να φάνε και οι κότεςαλλα ουτε καν με νοιαζει γιατι εχω παρα πολυ μαλλι
κοριτσια σημερα θα κουρευτω και μαλλον θα τα κανω φυλαριστα, γιατι ειναι παρα πολυ μακρια και τα βαρεθηκα τοσο φλατ, εχετε καμια ιδεα για το τι να ζητησω,η να προσεξω κατι με τις μυτες κλπ;
Πες της να μη σου τα κάνει πολύ φυλαριστά, έτσι αν θελήσεις να ξαναγυρίσεις στο ίσιο να είναι πιο εύκολο, χωρίς να φύγει το μισό μήκος! Εγώ τα είχα τόσο πολύ που για να τα φέρω στα ίσα και να μην είναι πολύ κοντά μου πήρε δυο χρόνια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 572 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 10:33, 15-09-15:

χαλόοο.
λοιπόν,ακούστε τώρα τι θεματάκι έχω εγώ.
πριν κανα 2μηνο έβαψα τα μαλλιά μου μωβ χωρίς ντεκαπάζ ή οτιδήποτε, σκέτη μονιμη βαφή. Τα ξαναπέρασα μετά απο 2-3 βδομάδες όλα γιατί είχαν ξεβάψει πολύ.Από τότε δεν τους έχω κάνει τίποτα, το έντονο χρώμα έχει βέβαια φύγει κι έχει μείνει ένα απροσδιόριστο ροζοκόκκινο. Αλλά στα τελευταία λουσίματα παρατηρώ πως δεν ξεβάφουν άλλο!τουλάχιστον όχι τόσο εύκολα όσο παλιά. Θέλω να κάνω αλλαγή χρώματος σε λίγο καιρό αλλά δεν ξέρω τι γίνεται στις περιπτώσεις που το μαλλί είναι ήδη βαμμένο έχω κάθε διάθεση να περιμένω κάποιους μήνες αλλά στο φυσικό μου δεν το κόβω να επανέρχεται. τι κάνουμε οέο;

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 18:19, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από aye
χαλόοο.
πριν κανα 2μηνο έβαψα τα μαλλιά μου μωβ χωρίς ντεκαπάζ ή οτιδήποτε, σκέτη μονιμη βαφή. Τα ξαναπέρασα μετά απο 2-3 βδομάδες όλα γιατί είχαν ξεβάψει πολύ.Από τότε δεν τους έχω κάνει τίποτα, το έντονο χρώμα έχει βέβαια φύγει κι έχει μείνει ένα απροσδιόριστο ροζοκόκκινο. Αλλά στα τελευταία λουσίματα παρατηρώ πως δεν ξεβάφουν άλλο!τουλάχιστον όχι τόσο εύκολα όσο παλιά. Θέλω να κάνω αλλαγή χρώματος σε λίγο καιρό αλλά δεν ξέρω τι γίνεται στις περιπτώσεις που το μαλλί είναι ήδη βαμμένο έχω κάθε διάθεση να περιμένω κάποιους μήνες αλλά στο φυσικό μου δεν το κόβω να επανέρχεται. τι κάνουμε οέο;
Δεν νομίζω πως χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο, ούτε καν ντεκαπάζ. Απλά αν χρειαστεί θα γίνουν κάποιες βαφές, με το ανάλογο χρονικό διάστημα ενδιάμεσα εννοείται, μέχρι να αποκτήσεις το επιθυμητό χρώμα.
Αυτό μου έκανε κι εμένα η κομμώτριά μου για να πετύχει το χρώμα που ήθελε. Μας πήρε κάπου ένα χρόνο αλλά και στο ενδιάμεσο μια χαρά ήταν, μόνο που τώρα έχουμε την απόχρωση ακριβώς που θέλαμε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 22:27, 15-09-15:

χαλόοο.
πριν κανα 2μηνο έβαψα τα μαλλιά μου μωβ χωρίς ντεκαπάζ ή οτιδήποτε, σκέτη μονιμη βαφή.
Τι απόχρωση του μωβ το είχες κάνει; ωραία θα ήταν, το αγαπημένο μου χρώμα είναι. Αν πας σε ένα καλό κομμωτήριο και ρωτήσεις θα ξέρουν σίγουρα να σου απαντήσουν. Πως σκέφτεσαι να τα κάνεις τώρα, θα επιστρέψεις στο φυσικό σου;

Καθώς έψαχνα διάφορα προϊόντα για τα μαλλιά, πέτυχα την βαφή με χρώμα δαμασκηνί, είναι τόσο όμορφο! Το μόνο κακό τώρα είναι πως θα πρέπει να τα βάφω κάθε φορά που θα κατεβαίνει η ρίζα, υπάρχει καμία εναλλακτική για αυτή την περίπτωση;

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 572 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 22:43, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Τι απόχρωση του μωβ το είχες κάνει; ωραία θα ήταν, το αγαπημένο μου χρώμα είναι. Αν πας σε ένα καλό κομμωτήριο και ρωτήσεις θα ξέρουν σίγουρα να σου απαντήσουν. Πως σκέφτεσαι να τα κάνεις τώρα, θα επιστρέψεις στο φυσικό σου;

Καθώς έψαχνα διάφορα προϊόντα για τα μαλλιά, πέτυχα την βαφή με χρώμα δαμασκηνί, είναι τόσο όμορφο! Το μόνο κακό τώρα είναι πως θα πρέπει να τα βάφω κάθε φορά που θα κατεβαίνει η ρίζα, υπάρχει καμία εναλλακτική για αυτή την περίπτωση;
μωβ σκούρο βγήκε διότι δεν έβαλα ντεκαπάζ και το φυσικό μου δεν είναι ξανθό. την δεύτερη φορά ήταν ένα ανοιχτό δαμασκηνί. στη ρίζα βέβαια δεν έπιασε αλλά δεν φαίνεται καθόλου άσχημο γιατί η διαφορά χρώματος ουσιαστικά δεν είναι τεράστια.

θέλω να τα κάνω κυπαρισσί τώρα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 22:47, 15-09-15:

μωβ σκούρο βγήκε διότι δεν έβαλα ντεκαπάζ και το φυσικό μου δεν είναι ξανθό. την δεύτερη φορά ήταν ένα ανοιχτό δαμασκηνί. στη ρίζα βέβαια δεν έπιασε αλλά δεν φαίνεται καθόλου άσχημο γιατί η διαφορά χρώματος ουσιαστικά δεν είναι τεράστια.

θέλω να τα κάνω κυπαρισσί τώρα
ωωω κατάλαβα

ωραίο θα ναι και αυτό, γενικά όλα τα χρώματα τέτοιου στυλ μαρέσουν και εμένα αλλά για να το έκανα εγώ δεν νομίζω, δεν θα μπορούσα να το στηρίξω

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 22:53, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
ωωω κατάλαβα

ωραίο θα ναι και αυτό, γενικά όλα τα χρώματα τέτοιου στυλ μαρέσουν και εμένα αλλά για να το έκανα εγώ δεν νομίζω, δεν θα μπορούσα να το στηρίξω
ε εξαρτάται και από το στυλ του καθενός.

μα δεν είναι χρωματάαααααρα;

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 22:56, 15-09-15:

ε εξαρτάται και από το στυλ του καθενός.

Όντως πανέμορφο, ειδικά αν έχεις και ανοιχτή επιδερμίδα όπως η κοπέλα στη φώτο θα σου πηγαίνει πάρα πολύ.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 10:25, 25-09-15:

Αυτό ακριβώς το χρώμα το είδα σε μια κοπελα οταν ημουν στο λεωφορείο προχθές!! Μου άρεσε πάρα πολυ.. το υποστήριζε και η κοπέλα όπως έπρεπε!!

Οσο περιεργο και να ακουγεται πανω της δεν φαινόταν ούτε υπερβολικό ούτε ξένο!!

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 731 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 06:02, 02-10-15:

Το πηρα αποφαση, θα κανω ombre στα μαλλια μου την επομενη φορα (συντομα δηλαδη) που θα παω για κουρεμα. Δεν ξερω ομως τι αποχρωση να επιλεξω (σημ. πρωτη φορα θα τα βαψω). Το φυσικο τους χρωμα ειναι σκουρο καστανο και σκεφτομαι να τα κανω:
α)

β)

Το μηκος και το στυλ θα ειναι σαν την (α). Το χρωμα του δερματος μου ειναι πολυ ασπρο, οποτε δεν θα εχω προβλημα με το ξανθο, αν τελικα το επιλεξω (ετσι υποθετω δηλαδη). Πιο απο τα 2 να προτιμησω; Βασικα, αν εχετε και αλλες ιδεες, εκτος απο χαζα χρωματα οπως πορτοκαλι, πρασινα, ροζ, μωβ, κτλ, θα τις εκτιμουσα παρα πολυ!

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 12:04, 02-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Βασικα, αν εχετε και αλλες ιδεες, εκτος απο χαζα χρωματα οπως πορτοκαλι, πρασινα, ροζ, μωβ, κτλ, θα τις εκτιμουσα παρα πολυ!
δεν είναι χαζά

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:37, 02-10-15:

Για κάποιους είναι, μη το παίρνεις προσωπικά.

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 731 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 19:12, 02-10-15:

σορρυ, αλλα με χαριτωμενα (aka χαζα) χρωματα δεν μπορεις να πας να μιλησεις σε συνεδριο και να σε παρουν στα σοβαρα, να συμμετεχεις σε meetings ή ακομα να δωσεις συνεντευξη για δουλεια. Θα τρως συνεχεια ακυρο και δεν θα σε παιρνουν στα σοβαρα.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:48, 02-10-15:

Το κόκκινο μου αρέσει περισσότερο..

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 17:35, 05-10-15:

Θέλω να βάψω τα μισά μαλλιά μου ή να κάνω ανταύγειες. Σκέφτομαι για μωβ , μπλε ή κόκκινο.
Χρειάζεται απαραίτητα να πάω σε κομμωτήριο ή μπορώ και μόνη μου;
Στα κομμωτήρια πόσο παίρνουν περίπου;

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:41, 05-10-15:

Σήμερα που πήγα σχολή είδα ότι μία κοπέλα στο τμήμα μου είχε βάψει όλα της τα μαλλιά γκρι. Και αναρωτιέμαι με ποια λογική.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 17:46, 05-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Σήμερα που πήγα σχολή είδα ότι μία κοπέλα στο τμήμα μου είχε βάψει όλα της τα μαλλιά γκρι. Και αναρωτιέμαι με ποια λογική.
Γιατί όχι;
Με την ίδια λογική που τα βάφουν όποιο άλλο χρώμα.
Ντάξει εγώ δεν θα το κανα . Αλλά άμα το θελε

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:57, 05-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
Γιατί όχι;
Με την ίδια λογική που τα βάφουν όποιο άλλο χρώμα.
Ντάξει εγώ δεν θα το κανα . Αλλά άμα το θελε
Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο σε κάνει να δείχνεις γιαγιά. Δεν το είπα για κακό απλά είναι θέμα γούστου.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:14, 05-10-15:

Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο σε κάνει να δείχνεις γιαγιά. Δεν το είπα για κακό απλά είναι θέμα γούστου.
Πιστεύω υπάρχει κάποια διαφορά.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 19:38, 05-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Πιστεύω υπάρχει κάποια διαφορά.
Δες γενικά ούτε στις γιαγιάδες δεν με αρέσει το γκρι μαλλί. Οκ μη πέσετε να με φάτε επειδή δεν με άρεσε. Τσιλλ.

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 21:20, 05-10-15:

Εχω δει αρκετες κοπελες που τα εχουν γκρι αλλα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε, ουτε ομως οτι δεν μου αρεσε. Μου αρεσε ομως ενα reverse ombre σε γκρι. Ηταν ολο το μαλλι γκρι και οι ακρες μαυρες. Πλησιαζει και το Halloween, οποτε θα ειναι ετοιμη να ντυθει καρναβαλι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:46, 09-10-15:

Προς όλες τις ξανθιές (βαμμένες) ή με αντάυγειες,ξέρει καμία ένα Silver σαμπουάν ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ που να μην πολυξηραίνει την τρίχα;

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 19:58, 09-10-15:

Τι είναι το "silver" σαμπουάν?
Εγώ χρησιμοποιώ της Swarzkopf της Supersoft (Nectar Nutrition)

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:24, 09-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Τι είναι το "silver" σαμπουάν?
Εγώ χρησιμοποιώ της Swarzkopf της Supersoft (Nectar Nutrition)
Eίναι μοβ πολύ παχύρευστο ας το πούμε σαμπουάν,το οποίο το χρησιμοποιούν οι κοπέλες που έχουν βαμμένα ξανθά μαλλιά ή με ξανθές ανταύγειες για "παίρνει" τις κιτρινίλες και γενικά το χάλκινο από τα μαλλιά. Δεν είναι καθαριστικό σαμπουάν,άλλο που το εφαρμόζεις όπως το σαμπουάν στο τέλος. Αυτό που κάνει είναι απλά να κάνει το ξανθό μαλλί πιο σταχτί.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,644 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:44, 09-10-15:

Ω ευχαριστώ για την εξήγηση, δεν το'ξερα καν οτι υπάρχει στο εμπόριο τέτοιο σαμπουάν..
Πιο σταχτί, εννοείς πιο "σαντρέ" υποθέτω...

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:58, 13-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Ω ευχαριστώ για την εξήγηση, δεν το'ξερα καν οτι υπάρχει στο εμπόριο τέτοιο σαμπουάν..
Πιο σταχτί, εννοείς πιο "σαντρέ" υποθέτω...
Ναι.

Παράθεση

Χρυσα21

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Χρυσα21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Χρυσα21 έγραψε στις 14:31, 14-10-15:

Δες γενικά ούτε στις γιαγιάδες δεν με αρέσει το γκρι μαλλί. Οκ μη πέσετε να με φάτε επειδή δεν με άρεσε. Τσιλλ.
Συμφωνώ, έτσι κι αλλιώς αυτό το χρώμα θα το έχει όταν αρχίσει να γερνάει, για πολλά χρόνια, γιατί να το κάνει τώρα;
όπως και να έχει αυτά είναι γούστα και ο καθένας ό,τι κάνει το κάνει με προσωπική ευθύνη.

Παράθεση

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Krasti έγραψε στις 15:15, 21-10-15:

εχω κουρεφτη προσφατα και το κεφαλι μου ηταν αρκετα αραιο! Πιο πολυ απο πριν.Πριν κουρεφτω ειχα αλλαξει το σαμπουαν(το βρηκα τυχαια σπιτι) σε ενα που λεγεται Schwarzkopft Nectar Nutrition,και ρωταω αν ξερει κανεις μηπως κανει την τριχα πιο λεπτη

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:27, 23-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Krasti
εχω κουρεφτη προσφατα και το κεφαλι μου ηταν αρκετα αραιο! Πιο πολυ απο πριν.Πριν κουρεφτω ειχα αλλαξει το σαμπουαν(το βρηκα τυχαια σπιτι) σε ενα που λεγεται Schwarzkopft Nectar Nutrition,και ρωταω αν ξερει κανεις μηπως κανει την τριχα πιο λεπτη
Δεν την κάνει,τουλάχιστον σε΄μένα.

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 19:41, 23-10-15:

έχει δοκιμάσει κανείς το garnier miraculous oil; αξίζει;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:43, 23-10-15:

έχει δοκιμάσει κανείς το garnier miraculous oil; αξίζει;
Μακράν καλύτερο από της Syoss,Pantene και πολλά άλλα.

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 21:05, 20-11-15:

θέλω βοήθεια.
πριν 3 βδομάδες δοκίμασα την nature's professional από Apivita (απόχρωση 5.22)
έβαλα 20άρι developer και βγήκε ένα χρώμα λίγο πιο σκούρο από αυτό που έδειχνε αλλά μ'αρεσε πάρα πολύ.
ωστόσο τώρα το χρώμα έχει φύγει σχεδόν όλο,με το ζόρι κοκκινίζει στον ήλιο. τι φταίει; ίσως επειδή είναι "φυτική";

σκέφτομαι να τα ξαναβάψω σε κάνα δίμηνο αλλά δεν μπορώ έυκολα να βρω βαφες σε τέτοια απόχρωση.
σκέφτομαι για koleston (55/65) αλλά δεν είμαι σίγουρη.

έχετε να προτείνετε κάτι;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aye : 20-11-15 στις 21:08.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:10, 20-11-15:

Ενδέχεται να φταίει και το χρώμα, και εμένα όταν τα είχα βάψει μια φορά κι έναν καιρό κόκκινο έντονο (ανταύγειες) γρήγορα ξεθώριασε και μου βγήκε καροτί, αλλά είχα κάνει ντεκαπάζ προηγουμένως... Ενδέχεται τότε να φταίει και το χρώμα σου το φυσικό. Πάντως δε νομίζω να φταίει η φυτική, αλλά πολύ ωραίο το χρώμα που τα'βαψες!

Της Koleston είναι επίσης ωραίο, αλλά θα σου πρότεινα να τα κάνεις αυτό εδώ που είναι παρόμοιο! Και επίσης Koleston.

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,690 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 21:19, 20-11-15:

Aye,λατρεύω αυτο το χρώμα Και εγώ έχω βάψει τις άκρες σε τέτοιο χρώμα περίπου, ίσως κοκκίνιζε λίγο περισσότερο.
Το ποσο θα κρατήσει η βαφή εξαρτάται απο την τρίχα σου και απο την ίδια τη βαφή λογικά. Εμένα το χρώμα πάντως έχει κρατήσει τουλάχιστον δυο μήνες Τώρα αρχίζει να φεύγει αλλά έχει γίνει ένα πολύ ωραίο απαλό ροζ.Γενικα τέτοια έντονα χρώματα,ειδικά τα κόκκινα,ξεβαφουν πολύ γρήγορα συνήθως.

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 22:35, 20-11-15:

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
το καλοκαίρι τα είχα τέτοιο χρώμα, το οποίο σταδιακά ξέβαφε και μετά από 3 μήνες ταλαιπωρίας από τον ήλιο και την θάλασσα έγινε ένα ροζοκόκκνο. είχε μια διάρκεια τουλάχιστον. ενώ η απιβίτα τεράστια απογοήτευση ήταν τόσο όμορφο αρχικά, κρίμα.

η φώτο είναι από τα μέσα του καλοκαιριού.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150819_155122.JPG
Εμφανίσεις:  136
Μέγεθος:  265,0 KB  
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 544 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 23:03, 20-11-15:

Περίμενε, έβαλες την apivita πάνω σε μαλλιά που δεν είχε φύγει τελείως η προηγούμενη βαφή; Επειδή οι οδηγίες λένε το εξής:

• Μην εφαρμόζετε τη nature’s professional σε μαλλιά που έχουν βαφεί με χένα ή με μεταλλικά χρώματα. Αφαιρέστε όλα τα μεταλλικά αντικείμενα από τα μαλλιά σας πριν τη βαφή.
Μήπως φταίει αυτό; Γενικά το κόκκινο είναι πολύ δύσκολο χρώμα, τα περισσότερα μαλλιά το "φτύνουν" και δεν κρατάει. Άπαξ όμως και πιάσει, μετά δεν θα το ξεφορτώνεσαι με τίποτα! Η 77/44 από koleston μου θυμίζει κάπως το χρώμα που είχες το καλοκαίρι.

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 23:22, 20-11-15:

το είχα διαβάσει αυτό. δεν θεώρησα πως άνηκα σε αυτή την κατηγορία
ποια θεωρούνται μεταλλικά χρώματα;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:41, 08-12-15:

το είχα διαβάσει αυτό. δεν θεώρησα πως άνηκα σε αυτή την κατηγορία
ποια θεωρούνται μεταλλικά χρώματα;
Τα πορτοκαλο-κάπως,το σαντρέ το ξανθό και ό,τι γενικά πάει προς εκεί.

Παράθεση

artemis1996 (Άρτεμις)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

H artemis1996 :) έγραψε στις 00:27, 27-12-15:

κοριτσια θελω να βαψω τα μαλλια μου γκρι! ποια η αποψη σας; παραθετω ορισμενες φωτογραφιες. ποιο σας αρεσει περισσοτερο; θα το τολμουσατε;

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:37, 29-12-15:

Εμένα το γκρι μαλλί ούτε στις γιαγιάδες δεν με αρέσει. Αλλά γούστα είναι αυτά αν το θες τόσο πολύ να τα κάνεις.

Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 13:35, 29-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από artemis1996
θελω να βαψω τα μαλλια μου γκρι! ποια η αποψη σας;
Κοκκινη καρτα κι αποκλεισμος ενος ετους απο καθε αγωνιστικο χωρο (φλερτ) .

Περα απο την πλακα, παρε δυο τρεις γνωμες απο φιλες να δεις αν σου παει. Γενικά δεν παει σε νεαρες κοπελλες, εκτος αν εισαι πολυ baby-face για την ηλικια σου και θελεις να παρεις χρονια για καποιο σκοπο πχ επαγγελματικό.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,604 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 14:31, 29-12-15:

Ειναι ιδιαιτερο χρωμα που θελει να μπορεις να το υποστηριξεις για να μη φαινεται ακυρο. Απο το λιγο που παρακολουθω μια youtuber (την inthefrow google her ) εχω καταλαβει οτι θελει παρα πολλη φροντιδα και τοπ κομμωτη για να εχεις καλο αποτελεσμα. Εγω θα σου πω go for it αν σ αρεσει πολυ.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:42, 28-04-16:

Ρε παιδιά, σκέφτομαι να κάνω το μαλλί μου πορτοκαλί (ή αλλιώς το ξανθό που πορτοκαλίζει). Έχω ήδη μερικές τούφες ξανθές και φοβάμαι μη ξεθωριάσει το χρώμα, επειδή όταν είχα κάνει κόκκινο πάνω από το ξανθό ξεθώριασε αμέσως και έγινε ροζ.

Να περιμένω να μακρύνει να κόψω τις ξανθές ή να το κάνω όπως και να'χει;
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,690 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 14:00, 28-04-16:

Πιστευω δεν εχει να κανει με το ξανθο,γενικα τα εντονα χρωματα ξεβαφουν γρηγορα. Μια φιλη μου ειναι καστανη,οχι ιδιαιτερα προς το ξανθο,και καθε φορα που τα κανει κοκκινα ξεβαφουν πολυ γρηγορα. Εγω παλι,σε ξανθο ειχα κανει τις ακρες μωβ που το λες εντονο χρωμα και αυτο,και μου κρατησαν για μηνες,ξεβαψαν μετα απο αρκετο καιρο. Ισως εχει να κανει με την τριχα ή την ποιοτητα της βαφης
Εγω θελω να ανοιξω αρκετα τις ακρες,να γινουν ασπρες σχεδον. Τωρα με το καλοκαιρι πιστευω θα ανοιξουν μονες τους κιολας. Αλλα επισης σκεφτομαι παλι να κανω ενα pale μωβ παλι Γενικα να τα ανοιξω αρκετα και να κανω ενα απαλο χρωμα στις ακρες.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,211 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:05, 28-04-16:

Το κόκκινο όταν ανοίγει μπορεί να πάει προς το ροζ, το πορτοκαλοξανθό απλά γίνεται πολύ ανοιχτό πορτοκαλί (και ίσως να μοιάζει ψεύτικο -δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω).
Δεν φταίει το μαλλί σου, φταίει το ότι θέλεις να βάλεις ή έβαζες απόχρωση του κόκκινου από πάνω, σαν χρώμα θέλει την μεγαλύτερη φροντίδα, ειδικά αν είναι αρκετούς τόνους διαφορετικό από το φυσικό σου. Ίσως οι αποχρώσεις του χάλκινου κοντά στο δικό σου χρώμα να αντέχουν λίγο παραπάνω, αλλιώς ξεβάφει πολύ εύκολα και θέλει ανά 2μηνο (και ίσως λέω πολύ), κομμωτήριο για να διατηρείς την απόχρωση.
Παράθεση

Εχέμυθη

Περιβόητο Μέλος

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 01:18, 29-04-16:

Παιδια καλημερα σας
Λοιπον πριν απο κατι μηνες η μαμα μου εμφανισε μια αλεργια σε ενα συστατικο που περιεχουν σχεδον ολες οι βαφες του εμποριου , νομιζω ppd λεγεται . Anyway αποφασισε να βαφει πλεον τα μαλλια της με χεννα και πριν απο ενα μηνα ξεκινησα και εγω , πιο πολυ για να αλλαξω χρωμα χωρις να φορτωνομαι απο τοσο μικρη με χημικα . Εχουμε ψαξει να βρουμε που πουλανε χεννα στη θεσσαλονικη ωστοσο βρηκαμε μονο ενα μαγαζι και σε αυτο πωλειται συσκευασμενη και βγαινει αρκετα ακριβη. Ξερετε μηπως που μπορουμε να προμηθευτουμε χυμα χεννα γιατι online το εψαξα και δε συμφερει καθολου αλλα και γενικα ποια ειναι η γνωμη μας γι αυτο τον εναλλακτικο τροπο βαφης μαλλιων
εγω παντως που εχω εφαρμοσει δυο φορες χεννα οκ θελει αρκετη ωρα μεχρι να παρασκευασεις τη βαφη και να μεινει στο κεφαλι σου και μπορει να μυριζεις και σαν γκαζον αλλα γενικα αξιζει πολυ γιατι θρεφει την τριχα και σου κανει το μαλλακι δυνατο και ομορφο. Οσο για το χρωμα , εγω που εχω καστανο σκουρο και πηρα καστανο ανοιχτο με σκοπο να τα κανω καστανοκοκκινα , ειδα διαφορα απλα ειναι σταδιακη
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 29-04-16 στις 01:22.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,604 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 16:24, 10-07-16:

Καλησπέρα σας!
Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια μάσκα μαλλιών για σγουρά μαλλιά? Έπαιρνα αυτή αλλά από ότι είδα άλλαξαν τη φόρμουλα και ανέβασαν και την τιμή στο θεό οπότε λέω να ψάξω για κάτι πιο οικονομικό.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:30, 12-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
Καλησπέρα σας!
Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια μάσκα μαλλιών για σγουρά μαλλιά? Έπαιρνα αυτή αλλά από ότι είδα άλλαξαν τη φόρμουλα και ανέβασαν και την τιμή στο θεό οπότε λέω να ψάξω για κάτι πιο οικονομικό.
Ναι οι μπίχτηδες μην τους πω τίποτα!
Εγώ αυτήν παίρνω http://www.ariane.gr/pd/l-oreal-prof...th=-1220833727. Τα αξίζει άπειρα τα λεφτά της και δεν βαραίνει τις μπούκλες. Αλλά θα βάζεις μία φορά την εβομάδα όχι παραπάνω!
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 20:51, 15-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Ναι οι μπίχτηδες μην τους πω τίποτα!
Εγώ αυτήν παίρνω http://www.ariane.gr/pd/l-oreal-prof...th=-1220833727. Τα αξίζει άπειρα τα λεφτά της και δεν βαραίνει τις μπούκλες. Αλλά θα βάζεις μία φορά την εβομάδα όχι παραπάνω!
Damn it girl η lorvern η μεγάλη συσκευασία κάνει τα ίδια λεφτά περίπου και έχει διπλάσια ποσότητα μέσα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους