[Γυναίκες] Μυστικά ομορφιάς

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν και ξέρω οτι δεν κάνει καλό, μόνο με ΚΑΥΤΟ νερό απολαμβάνω το ντους. Πολύ καυτό όμως, ίσα να το αντέχω :redface:

Έχω ακούσει ότι οι γκέισες κάνανε το μπάνιο τους έτσι για να έχουν πολύ απαλό δέρμα.Με καυτό νερό.
Νομίζω στο σώμα δεν πειράζει.Στο πρόσωπο ναι..δεν κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα, και το δέρμα του σώματος... μπορεί να μην είναι τόσο λεπτό, αλλά χαλαρώνει. Ένα κρύο ξέβγαλμα βοηθάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχετε να προτείνετε καμιά καλή body-lotion;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
χμμ, τις καλύτερες body lotion τις έχω βρει στο body shop.
Πολύ καλές είναι αυτές του Dior που είναι απο τις σειρές των αρωμάτων του, αλλά δεν συμφέρει..εγώ θέλω μισό μπουκάλι για τα πόδια μόνο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κορίτσια θα σας πω κάτι που ανακάλυψα τυχαία. Εγώ που είμαι 34 είχα πιο πολλές ρυτίδες από την μαμά του πεθερού μου που ήταν 95 χρονών. Και ξέρετε τι κρέμα χρησιμοποιούσε καθημερινά? Την πολύ γνωστή NIVEA. Την κλασική.
Δεν είχε ιδέα από μάσκες, θεραπείες κτλ…και είχε τέλειο δέρμα στο πρόσωπο. Έτσι μου έρχεται να πετάξω το περιεχόμενο ενός ολόκληρου συρταριού γεμάτο κρεμες, μάσκες κτλ και να βάλω και εγώ μόνο την κλασική NIVEA…:hmm:

για το σωμα, το baby oil κανει θαυματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι οι γκέισες κάνανε το μπάνιο τους έτσι για να έχουν πολύ απαλό δέρμα.Με καυτό νερό.
Νομίζω στο σώμα δεν πειράζει.Στο πρόσωπο ναι..δεν κάνει

Wow! Καλό αυτό! :D
Στο πρόσωπο δεν μπορώ και εγώ να βάλω ζεστό, δεν το αντέχω. Αλλά στο σώμα, ακόμα και απλά χλιαρό-ζεστό να είναι, εμένα μου φαίνεται κρύο. Ειδικά στην περιοχή ανάμεσα στα στήθη, εκεί πέφτει πολύυυ καυτό νερό (και κάποια στιγμή θα περπατάω και θα τα κλωτσάω :P). Άσε που έχω πρόβλημα όταν θέλω να κάνω μπάνιο με το φίλο μου γιατί αυτός δεν αντέχει το νερό που θέλω εγώ και το μάξιμουμ ζεστό που αντέχει αυτός εμένα μου φαίνεται κρύο :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Για το στηθος συμφωνω με Gio..ειδικα αν ειναι μεγαλο βρε παιδια τι να σου κανει μια κρεμουλα? Εδω με γυμναστικη και λενε οτι το συγκεκριμενο σημειο ειναι αμφιβολο αν βοηθιεται, θα το βοηθησει να σταθει στο υψος του μια κρεμα? Απ'την αλλη εγω γενικως θεωρω πεταμενα λεφτα ολες αυτες τις μαγικες κρεμες οποτε δεν ξερω αν πιανεται η αποψη μου :p

Δικο μου (σχεδον) ευρημα που νομιζω εχω ξαναγραψει στο γυναικειο σαλονι ειναι για ενυδατωση.. Οποτε ψιλοτραβαει το προσωπο, μετα απο σαπουνισμα, σπαω μια καψουλα eviol care (βιταμινη ε σε ενα πρασινο κουτακι ειναι..), το αφηνω για κανα 10λεπτο και το ξεπλενω..πολυ αποτελεσματικο :)

ακριβως!
και υπαρχει και επιστημονικη εξηγηση για αυτο :)
ο μειζων θωρακικος μυς, βρισκεται στο μαστό και ενεργοποιειται με την οριζοντια προσαγωγη του βραχίονα. (χμ, φανταστείτε σα να εχουμε ανοιχτα τα χερια μας και να παμε να αγκαλιασουμε κατι-αλλα να ο αγκαλιασουμε πολυ και σφιχτα..αυτη ειναι η κινηση στην οποια ενεργοποιειται και δουλευει αυτος ο μυς)
στους αντρες διαγραφεται κανονικα οταν σφιξουν τα ωραια τους βυζακια, κατα συνεπεια αν τον γυμνασουν κιολας θα παρουν και μια ωραια γραμμωση εκτος απο συσφιξη.
σε μας ομως, ο μυς αυτος καλυπτεται σχεδον ολος απο ενα σωρο αδενες, πολυ κολλαγονο και σπογγωδη ιστο. τα μαλακα αυτα μορια, ΔΕΝ μπορουν να "γυμναστουν". ο,τι ασκησεις κανουμε, ειναι για το μειζων θωρακικο, που ειναι ακριβως απο κατω :)
βεβαια, αν συνεχιζα την αγωνιστικη κολυμβηση που εκανα απο τοτε που δεν ειχα στηθος, η διαφορα θα ηταν σημαντικη σε σχεση με τωρα που δεν ασκουμαι -αλλα αυτο σαν αποτελεσμα μιας γενικοτερης καλης φυσικης καταστασης. :)

Καλό μου, βάζεις σιλικόνη στις άκρες; Εγώ είχα πάντα πολύυυ λεπτή τρίχα, πάντα ψαλίδα (ειδικά το χειμώνα, με το πιστολάκι, άστα...) κι από τότε, που μετά από κάθε λούσιμο βάζω σιλικόνη, είναι τέλεια!! Απαλές άκρες και καθόλο ψαλίδα. Επίσης, δες μήπως πάρεις κάποιο σαμπουάν ή μαλακτικό, ή κρέμα για μετά το λούσιμο, για ξηρά μαλλιά. Δηλαδή ξηρές τρίχες, όχι δέρμα. Είχα πάρει ένα της Redken σε γκρι μπουκαλάκι και είχα τέλειο μαλλί!!!

Όντως, όχι και καυτό νερό, αλλά το χλιαρό καλό κάνει, με εναλλαγή με κρύο "εξασκεί" την ελαστικότητα του δέρματος και απομακρύνει καλύτερα τη λιπαρότητα... Μου το έχει επιβεβαιώσει και δερματολόγος. Αλλά μετά ΠΑΝΤΑ κρύο, και στο σώμα...
Η μητέρα μου έκανε πάντα ξέβγαλμα με κρύο νερό, κι όταν είχε πάει στα 50 της να δει μία πλαστική χειρουργό, της είπε ότι είχε δέρεμα σε απίστευτα καλύτερη κατάσταση, λόγω αυτού...

δε βαζω τιποτα απολυτως στις ακρες...
καλο σαμπουαν δυο χερια, κρεμα μαλλιων δυο χερια, πολλη προσπαθεια για επιτοπου χτενισμα για να μη βαλω κι αλλη (παραειναι!) και μια μασκουλα στις ριζες.
πιστολακι απο μακρια, ταυτοχρονα με χτενισμα.
τις γαμωακρες σκεφτομαι να παω να τις κοψω για να ειναι πιο υγιες το μαλλι... καποια απο αυτες τις μερες.
αμα μου τη βιδωσω θα το κανω και σα της dooo.

Oσο για το νερο, αν δεν ΑΧΝΙΖΕΙ, δεν το ακουμπαω πανω μου.
ειμαι κρυουλιαρα στο μπανιο, και μονο το ζεστο με χαλαρωνει.
το χειροτερο που λετε ειναι το ενα κρυο περασμα στο τελος (ελα χριστε μου)
ρε πατε καλα? ψυχρολουσια τελειως. αμα δεν εχω νερο για ενα ζεστο τελειωμα, βαζω καποιον να μου ζεστανει στην κατσαρολα! :P:whistle::redface:

χμμ, τις καλύτερες body lotion τις έχω βρει στο body shop.
Πολύ καλές είναι αυτές του Dior που είναι απο τις σειρές των αρωμάτων του, αλλά δεν συμφέρει..εγώ θέλω μισό μπουκάλι για τα πόδια μόνο :(

atsa το διμετρο μωρο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αμα μου τη βιδωσω θα το κανω και σα της dooo.
παναγιά μουυυυυ τι πας να κάνεις :bleh:
εγώ πάντως το κόβω ακανόνιστο κοντό (λίγο πιο μακρύ μπροστά, πιο κοντό πίσω) την επόμενη του γάμου, μόλις πατήσω το πόδι μου στη νιουγιόρκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...

δε βαζω τιποτα απολυτως στις ακρες...
καλο σαμπουαν δυο χερια, κρεμα μαλλιων δυο χερια, πολλη προσπαθεια για επιτοπου χτενισμα για να μη βαλω κι αλλη (παραειναι!) και μια μασκουλα στις ριζες.
πιστολακι απο μακρια, ταυτοχρονα με χτενισμα.
τις γαμωακρες σκεφτομαι να παω να τις κοψω για να ειναι πιο υγιες το μαλλι... καποια απο αυτες τις μερες.
αμα μου τη βιδωσω θα το κανω και σα της dooo.

Oσο για το νερο, αν δεν ΑΧΝΙΖΕΙ, δεν το ακουμπαω πανω μου.
ειμαι κρυουλιαρα στο μπανιο, και μονο το ζεστο με χαλαρωνει.
το χειροτερο που λετε ειναι το ενα κρυο περασμα στο τελος (ελα χριστε μου)
ρε πατε καλα? ψυχρολουσια τελειως. αμα δεν εχω νερο για ενα ζεστο τελειωμα, βαζω καποιον να μου ζεστανει στην κατσαρολα! :P:whistle::redface:

......

Xεχε, δεν το εννοούσα τόσο σαν ερώτηση, αν βάζεις κάτι, αλλά στο προτείνω με τα χίλια, να πάρεις έστω σιλικόνη!! Ποιο μαλακτικό βάζεις;

Όσο για την ψυχρολουσιά, εγώ συνήθως σταδιακά το δροσίζω το νερό, κι όπου πάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
renal, απο τη loreal.
ειναι το μοναδικο που με δυο δοσεις (μεγεθος καρυδιου η καθεμια) κανω τη δουλεια μου, εκει που με την κρεμα pantene ας πουμε, που τη θεωρω και απο τις πολυ καλες, θελω ακριβως διπλη ποσοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν έχω έναν τρόπο να κάνεις την τρίχα να καθηστερεί να βγεί, εγώ το κάνω με ξυράφι, άν κάποια κάνει αποτρίχωση ακόμα καλύτερα:

Κάνεις την τακτική του στάνταρ ξυρίσματος δηλαδή, ξεκινάς 1 ευδομάδα ξύρισμα κάθε μέρα μετά ξυρισμά μέρα παρα μέρα για 2 ευδομάδες, μετά ξύρισμα κάθε 2 μέρες για 3 ευδομάδες και πάει λέγοντας, απλά θέλει υπομονή και μετά όλα πάνε ρολόι, εγώ κάνω και 20 μέρες για να βγεί τρίχα στο πόδι, όσες τα βλέπουν με ρωτάνε απο τού κάνω αποτρίχωση, απλά δεν πρέπει να σπάσει πρέπει να κάνεις θυσίες και να το κάνεις χειμώνα, κάποιες φορές θα γίνετε χάλια άλλα το αποτέλεσμα μετά είναι αστέρι:)

Νομίζω αυτό γίνετε και με αποτρίχωση άλλα λογικά ξεκινάς απο τις ευδομάδες, πάντως κάνει τρομερή δουλειά σε όλα τα σημεία, και σε μασχάλη και σε μπικίνι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν καταλαβα μανια, εννοεις οτι απλα αραιωνεις τον χρονο που ξυριζεσαι και αργουν να βγουν οι τριχες? Σ'εμενα δεν πιανει παντως, μερα παρα μερα πεφτει ξυραφι, κι αν τα αφησω περισσοτερο απλα γινονται δασος, δεν αραιωνουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Λοιπόν έχω έναν τρόπο να κάνεις την τρίχα να καθηστερεί να βγεί, εγώ το κάνω με ξυράφι, άν κάποια κάνει αποτρίχωση ακόμα καλύτερα:

Κάνεις την τακτική του στάνταρ ξυρίσματος δηλαδή, ξεκινάς 1 ευδομάδα ξύρισμα κάθε μέρα μετά ξυρισμά μέρα παρα μέρα για 2 ευδομάδες, μετά ξύρισμα κάθε 2 μέρες για 3 ευδομάδες και πάει λέγοντας, απλά θέλει υπομονή και μετά όλα πάνε ρολόι, εγώ κάνω και 20 μέρες για να βγεί τρίχα στο πόδι, όσες τα βλέπουν με ρωτάνε απο τού κάνω αποτρίχωση, απλά δεν πρέπει να σπάσει πρέπει να κάνεις θυσίες και να το κάνεις χειμώνα, κάποιες φορές θα γίνετε χάλια άλλα το αποτέλεσμα μετά είναι αστέρι:)

Νομίζω αυτό γίνετε και με αποτρίχωση άλλα λογικά ξεκινάς απο τις ευδομάδες, πάντως κάνει τρομερή δουλειά σε όλα τα σημεία, και σε μασχάλη και σε μπικίνι;)

Εμ αυτό επρεπε να το έχουμε δει νωρίτερα!!! Τώρα αντε να προλάβω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν καταλαβα μανια, εννοεις οτι απλα αραιωνεις τον χρονο που ξυριζεσαι και αργουν να βγουν οι τριχες? Σ'εμενα δεν πιανει παντως, μερα παρα μερα πεφτει ξυραφι, κι αν τα αφησω περισσοτερο απλα γινονται δασος, δεν αραιωνουν :P

Το είπα ότι δεν είναι έυκολο, πρέπει να έχεις υπομονή, ξέρεις τι πρόβλημα είχα; με το που ξυριζόμουν την επόμενη μέρα γινόταν πανικός ξυριζόμουν κάθε μέρα άσε που είμαι και μελαχρινή και η τρίχα κάγκελο, τώρα είμαι ίσιχη και δεν χαλιέμε με τίποτα, απλά υπομονή, δάσος ας γίνες άλλα μετά θα καμαρώνεις που θα ξυρίζεσε μια φορά το μήνα και θα έχει απαλό δέρμα και μή ταλεπωριμένο:)

Εμ αυτό επρεπε να το έχουμε δει νωρίτερα!!! Τώρα αντε να προλάβω

Το χειμώνα κάντο, δεν είναι πρόβλημα να περιμένεις άν το σταματήσεις πάς στα κανονικά επίπεδα άρα το ίδιο είναι απλά προσπάθησε όταν θα ξέρεις ότι δεν θα υπάρχουν πάντα φάσεις που κάνεις ιποχρεωτικό ξύρισμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δεν νομίζω να ισχύει αυτό για όλες τις μελαχρινές κοπέλες. εδώ δεν ισχυεί σε όσες κάνουν αποτρίχωση με κερί. παίρνει χρόνια γι να αραιώσει η τρίχα. όσες όμως είναι ανοιχτόχρωμες στα μαλλιά, τότε ναι γίνεται, αλλά και πάλι εξατράται από την τρίχα- πόσο αδύναμη είναι η ρίζα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν νομίζω να ισχύει αυτό για όλες τις μελαχρινές κοπέλες. εδώ δεν ισχυεί σε όσες κάνουν αποτρίχωση με κερί. παίρνει χρόνια γι να αραιώσει η τρίχα. όσες όμως είναι ανοιχτόχρωμες στα μαλλιά, τότε ναι γίνεται, αλλά και πάλι εξατράται από την τρίχα- πόσο αδύναμη είναι η ρίζα της.


Μα δεν μηλάω για αραίωση μηλάω για αργοπορεία της εμφάνησης της τρίχας άλλο το ένα άλλο το άλλο, δεν λέω ότι δεν αρεώνει λίγο άλλα βλέπεις τεράστεια διαφορά στην εμφάνηση της τρίχας ακόμα και χωρίς καιρί:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ναι γίνεται αλλά εξαρτάται από την τρίχα...
εγώ κάνω αποτρίχωση με κερί 5 χρόνια. δυστυχώς όμως καθε 3 βδομάδες πρέπει όπωσδήπτε να ξανακάνω γιατί ναι μεν η τρίχα μου έχει μαλακώσει αισθητά και αραιώσει λίγο, αλλά βγαίνει με τον ίδιο ρυθμό. αντίθετα μια παλιά μου φίλη και τρεις φορές τον χρόνο να έκανε αποτρίχωση ήταν αρκετές. της μειώνονταν πολύ πιο γρήγορα και ευκολα και ήταν και ξανθιά....
κλαψ, γιατί να μην γινόταν και σε εμένα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πάντως άν ποτέ ενδιαφερθείς δοκίμασε δεν χάνεις τίποτα άσχετου τρίχας και χρώματος, το δοκίμασαν φίλες μου και οι 6 είχαν το ίδιο καλά αποτελέσματα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι γίνεται αλλά εξαρτάται από την τρίχα...
εγώ κάνω αποτρίχωση με κερί 5 χρόνια. δυστυχώς όμως καθε 3 βδομάδες πρέπει όπωσδήπτε να ξανακάνω γιατί ναι μεν η τρίχα μου έχει μαλακώσει αισθητά και αραιώσει λίγο, αλλά βγαίνει με τον ίδιο ρυθμό. αντίθετα μια παλιά μου φίλη και τρεις φορές τον χρόνο να έκανε αποτρίχωση ήταν αρκετές. της μειώνονταν πολύ πιο γρήγορα και ευκολα και ήταν και ξανθιά....
κλαψ, γιατί να μην γινόταν και σε εμένα αυτό.


άστα.... κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.... στην τρίτη βδομάδα... χάλι :(
και κάνω κερί κοντά δέκα χρόνια τώρα...
βέβαια έχουν αραιώσει και είναι πιο αδύναμες ΑΛΛΑ.... όχι ότι δεν χρειάζονται... η τρίχα.. τρίχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
άστα.... κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.... στην τρίτη βδομάδα... χάλι :(
και κάνω κερί κοντά δέκα χρόνια τώρα...
βέβαια έχουν αραιώσει και είναι πιο αδύναμες ΑΛΛΑ.... όχι ότι δεν χρειάζονται... η τρίχα.. τρίχα!


Διαβασες ποιο πάνω αυτό που λέγαμε με το μυστικό του κλαδέματος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top