Οι μικρές και μεγάλες εξαρτήσεις μας!

Πιστεύετε πώς όλοι έχουμε μικρές ή μεγάλες εξαρτήσεις;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 97)
  • Ναι

    Ψήφοι: 94 96.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν γνωρίζω δεν απαντώ,κοινώς κουμπάκιας

    Ψήφοι: 3 3.1%

Ina10039

Νεοφερμένος

Η ina τη περιμενεις? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σοκολάτα αν δε φάω έστω μια μέρα χωρίς τουλάχιστον γκοφρέτα !!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleanaNikos

Νεοφερμένος

Η EleanaNikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μεγάλη εξάρτηση στις σοκολάτες. :P :whistle: ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
ειμαι εθισμενη στην σοκολατα!!!!!! δεν αντεχω ουτε μια μερα χωρις να φαω!!!!! :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
:crazy::crazy::crazy:ειμαι εθισμενη στον καφε και στις τσιχλες!!!!!!!!!!!ειδικα για τις τσιχλες.....κανω σαν πρεζακι αν δεν εχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καφές. Χρειάζομαι τουλάχιστον 5-6 κάθε μέρα για να λειτουργήσω φυσιολογικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litsaki94

Νεοφερμένος

Η litsaki94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
χωρισ μουσικη... και χωρισ γελιο... αν δεν πω μια αστεια λεξη κατι που θα μου φτιαξει το κεφι.. οχι απλωσ δεν ειμαι καλα .. θελω γιατρο..!!! στανταρακι..!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new_day*

Νεοφερμένος

Η new_day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Το mp3 και η φωτογραφική μου μηχανή! Λατρεύω στον ελεύθερο χρόνο μου να παίρνω τη μηχανή μου και να γυρνώ στους δρόμους, φωτογραφίζοντας οτιδήποτε μου τραβήξει την προσοχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εθισμένη στο κινητό μου, τη σοκολάτα (ειδικά την ΙΟΝ αμυγδάλου και τη 3bit), το φούτερ μου με στάμπα το λογότυπο των Rolling Stones, το βιβλίο συλλογής ασκήσεων των μαθ. κατ. (Εκτός του ότι είναι συνήθεια, μου αρέσει να ασχολούμαι όλη μέρα με ασκήσεις), στο νερό!(νιώθω σαν μπεκρής με το νερό! Πάνω από 5 λίτρα τη μέρα).... Είναι κι άλλα πολλά!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Εθισμενη στο my cat.,πρωτα απο ολα...τελεια και παυλα..και στο στεκυ βεβαιως βεβαιως..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Εθισμενη στο my cat.,πρωτα απο ολα...τελεια και παυλα..και στο στεκυ βεβαιως βεβαιως..:D
:thumbsup:
Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saitama

Νεοφερμένος

Ο saitama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Coffee :clapup:
Internet :clapup:
HouseMD :clapup:
Trance Music :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galla

Νεοφερμένος

Ο galla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Οποσδηποτε,στο ψυγειο τουρτα αμυγδαλου,ενα κοματακι πριν τον υπνο καθε βραδυ,αντε και αλλο ενα αν συκωθεις την νυχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εκτος απο το καφεδακι μου...,το αφρολουτρο μου με αρωμα λεβαντας ή τριανταφυλλου που με χαλαρωνει...και το μασαζ μου....επισης χαλαρωτικο....:redface: επισης μια κακια συνηθεια που αγωνιζομαι να κοψω γιατι με βλαπτει...:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Χμ..

Μουσικη, Φυσικη, Κοκα-Κολα, Cheese-Cake...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella_metal

Νεοφερμένος

Η stella_metal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
drums metal k SOKOLATAAAAAAAAAAAA!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Πρώτο και κύριο το ίντερνετ...κατάρα πραγματικά που το γνώρισα. Έχω φτάσει σε τέτοιο σημείο, όπου με βάζω στην ίδια κατηγορία με τα πρεζόνια. Είναι μέρες που καταφέρνω και το αποφεύγω, αλλά μετά λέω, θα κάτσω μια ώρα και μετά θα το κλείσω. Όμως η μια ώρα, γίνεται 2 ώρες και οι 2 ώρες γίνονται 4 ώρες και άλλες τόσες και άλλες τόσες, όπου δε μπορώ να ελέγξω τον εαυτό μου. Άλλη εξάρτηση είναι η μουσική μου, δε μπορώ αν δεν ακούσω μουσική, κάτι παθαίνω, λες και κάτι μου λείπει. Μέχρι στιγμής, δεν έχω ανακαλύψει καμία άλλη προσωπική εξάρτηση, και εύχομαι να μη ανακαλύψω/αποκτήσω. Είναι πραγματικά ψυχοφθόρο(ίσως είναι και βαριά η λέξη που χρησιμοποιώ, αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ, ελπίζω) αυτό που ζω με το ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ

Νεοφερμένος

Ο ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μες την εξάρτηση, της εξάρτησης, τις εξαρτήσεις, των εξαρτήσεων κατάδικος ισοβίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkelf

Νεοφερμένος

Η darkelf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Η δικη μου εξαρτηση ειναι εκεινος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ποιές συνήθειες σας δεν μπορείτε να κόψετε με τίποτα? Από τι θεωρείτε οτι είστε εξαρτημένοι και δεν μπορείτε να ζήσετε χωρίς αυτό για πολυ?

ΥΓ: Αναφέρομαι σε πράγματα & συνήθειες και όχι σε ανθρώπους! Μην πει κανεις "το/τη συντροφο μου, τη μαμα μου κλπ"!!

Ας κάνω εγώ την αρχή...
Λοιπόν έγω θεωρώ οτι είμαι εξατρημένη απο: το ιντερνετ, τα τσιγάρα και την οποιαδήποτε μορφής καφείνη (καφές, red bull κλπ). Κατα περιόδους και απο κάποιο είδος φαγήτου (πχ παγωτά, κινέζικο) :jumpy:

Δυστυχώς έχω κι εγώ μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗ από την καφείνη, αλλά έχω εξάρτηση και από τα ακριβά ρούχα, τα ακριβά παπούτσια, τα ακριβά αρώματα, το κομμωτήριο, όλα τα ηλεκτρονικά γκάτζετ, τους υπολογιστές που τους αγοράζω λες και θα τελειώσουν στην αγορά....:eek:, στο σούπερ μάρκετ επίσης ψωνίζω λες και ήρθε πόλεμος :kill: , στο άχρηστο και γεμάτο θερμίδες φαγητό βλέπε mac και άλλες σαβούρες, στην σοκολατόπιτα και γενικά ότι έχει σοκολάτα μέσα, ε όσο για το ίντερνετ το συζητάμε κιόλας;;;;; Γιατρέ μου βοήθεια....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
ipod & pc ...μιλάμε για πολύ κάψιμο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 27 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top