Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καλά, άμα βάλεις αυτό το τραγούδι να παίζει, θα είναι μια πολύ μοναχική κηδεία :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καλά, άμα βάλεις αυτό το τραγούδι να παίζει, θα είναι μια πολύ μοναχική κηδεία :hehe:

μη το λες, όλοι οι φίλοι μου είναι ξεπεταρούδια, ο νεότερος είναι 70 ετών. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
μη το λες, όλοι οι φίλοι μου είναι ξεπεταρούδια, ο νεότερος είναι 70 ετών. :devil:



...:worry:
Τα ΚΑΠΗ της κάτω Μαγούλας σας προσκαλούν στην κηδεία του Δρ Στρέηνζλαβ.
Θα ακουστούν τανγκό του Περού και θα μοιραστούν χάπια για την πίεση.
Σπεσιαλ εβέντ: Καύση Φερέτρου :P





Υγ. Νταξ το κούρασα. Μα όσο και να έχει, τις κηδείες δυστυχώς τις πρωτοκαρπώνονται νοσοκόμες που πληρώνονται από κοράκια.
:P
Μετά αναλαμβάνει ο Ιερέας. Κηδεία, τρισάγια, τρίμηνα, εξάμηνα, δίχρονα, πεντάχρονα... Και οι συγγενείς, όσοι νοιάζονται δηλαδή για εμάς μετά από τρείς μέρες που θα τα έχουμε τινάξει, πληρώνουν για μνήματα, για καντήλια, για λάδια, για λουλούδια...

Αίσχος. Χίλιες φορές να με φάνε τα όρνεα και τα αγρια σκυλιά Ο_ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
διακριτικη

να μην με ξυπνησει..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
...:worry:
Τα ΚΑΠΗ της κάτω Μαγούλας σας προσκαλούν στην κηδεία του Δρ Στρέηνζλαβ.
Θα ακουστούν τανγκό του Περού και θα μοιραστούν χάπια για την πίεση.
Σπεσιαλ εβέντ: Καύση Φερέτρου :P





Υγ. Νταξ το κούρασα. Μα όσο και να έχει, τις κηδείες δυστυχώς τις πρωτοκαρπώνονται νοσοκόμες που πληρώνονται από κοράκια.
:P
Μετά αναλαμβάνει ο Ιερέας. Κηδεία, τρισάγια, τρίμηνα, εξάμηνα, δίχρονα, πεντάχρονα... Και οι συγγενείς, όσοι νοιάζονται δηλαδή για εμάς μετά από τρείς μέρες που θα τα έχουμε τινάξει, πληρώνουν για μνήματα, για καντήλια, για λάδια, για λουλούδια...

Αίσχος. Χίλιες φορές να με φάνε τα όρνεα και τα αγρια σκυλιά Ο_ο

συμφωνάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αίσχος. Χίλιες φορές να με φάνε τα όρνεα και τα αγρια σκυλιά Ο_ο
και μετα να ριξουν και έενα ρέεψιμοο..:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
πως θα θελατε να γινει η κηδεια σας?
:hmm:

Σε μια Nero FXX πάνω, ειδικά διαμορφωμένη να χωράει την...από σύμπλοκο άνθρακα κάσα, ακριβώς πάνω από τον V12 ώστε να μεταφέρονται οι δονήσεις αφιλτράριστες για να χοροπηδάει το ...πτώμα** και να απολαμβάνει ασφαλή, διασκεδαστική την τελευταία του βόλτα! :clapup:

Και ένα σπάνιο ντοκουμέντο εκφοράς νεκρών, οδηγεί ο νεκροθάφτης (Αλαβάνος) και κάποια στιγμή -1.20- δίνει στο κοράκι δίπλα του (Τσίπρας) το πολύτιμο... δαχτυλίδι που μοιάζει με κινητό τηλέφωνο, αντιπροσωπεύοντας οδηγός και συνοδηγός με αυτή την "φυγή προς τα μπρος" την χαμηλότερης δυνατής ποιότητας συνδικαλισμό, σε αριστεροδεξιόστοφη πίστα όπου τα πάντα είναι θέμα συσχετισμού, όπως και η πολιτική του...αριστερισμού** :P

ΥΓ πέρα από την "δυνατότητα" του.... - που σου δίνει το κατεστημένο των στημένων 'αξιολογήσεων', αντίλογο έχεις ΡΕ (αφανή) μουγγέ?
Nα τον ακούσω..... (και σου υπόσχομαι να.... γελάσουμε πολύ) :devil:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Χμμμ.. Δεν το'χα σκεφτεί μέχρι τώρα.. Λοιπόν, η κηδεία μου θέλω να γίνει ως εξής: Η τελετή να γίνει κανονικά, μετά ο καλύτερος μου φίλος να πει:" Ο Γιάννης, ήταν ένας καταπληκτικός φίλος, σκυλί στη δουλειά του και άριστος οικογενειάρχης" και όπως μιλάει να πεταχτεί η γυναίκα μου και να πει "Ρε παιδιά, ο Γιάννης κουνιέται!!". Ελπίζω τουλάχιστον να γίνει έτσι...
Από μουσική ενορχήστρωση θα'θελα το τραγούδι "Η κρουαζιέρα του διαδρόμου - Κατιάνα Μπαλανίκα" .. Τα μάτια κλείστε (θα'ναι και σαν υπενθύμιση σε περίπτωση που το'χουνε ξεχάσει..)... :)

Α.Ε.Ε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Τίποτα δεν θέλω...Ούτε ταφές, ούτε μαζώξεις, ούτε καλά λόγια. Εφυγες, πάει, τελείωσε...Δεν θα σε ξαναδούνε...Αρκεί να έχουν μια φωτογραφία σου που είστε μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Μου είναι παντελώς αδιάφορο ας κάνουν οι δικοί μου οτι νομίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Σιγά να μην με νοιάζει τότε το πως θα γίνει η κηδεία μου...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θελω να με βαλουν πανω σε μια σχεδια, να βαλουν φωτια και να την αδησουν να την παρει το κυμμα μεχρι να καει ολοσχερος. Ο παλιος καλος τροπος των Viking!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δημόσια δαπάνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ξερω σιγουρα πως δεν θελω να γινει η κηδεια. Δεν θελω ταφη, να με καψουν οπως εγραψε καποιος πιο πανω σαν του Βικιγνκς.
Δεν θελω κλαματα και οδυρμους. Και πλιζ οχι μαυρα...Μονο λευκα. Να στησουν ενα μνημειο για τα επιτευγματα μου.
Θα αφησω την μιση μου περιουσια σε ενα ιδρυμα και την υπολοιπη μιση θα την ρευστοποιησω και θα φροντισω να εχω κλεισει ενα ξενοδοχειο οπου θα μπορουν για κανα μηνα οι εναπομειναντες στην γη να διασκεδαζουν νυχθημερον. Χωρις κλαματα....Μονο γελια!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Ξερω σιγουρα πως δεν θελω να γινει η κηδεια. Δεν θελω ταφη, να με καψουν οπως εγραψε καποιος πιο πανω σαν του Βικιγνκς.
Δεν θελω κλαματα και οδυρμους. Και πλιζ οχι μαυρα...Μονο λευκα. Να στησουν ενα μνημειο για τα επιτευγματα μου.
Θα αφησω την μιση μου περιουσια σε ενα ιδρυμα και την υπολοιπη μιση θα την ρευστοποιησω και θα φροντισω να εχω κλεισει ενα ξενοδοχειο οπου θα μπορουν για κανα μηνα οι εναπομειναντες στην γη να διασκεδαζουν νυχθημερον. Χωρις κλαματα....Μονο γελια!!!!!!

Ωπ... αυτός είναι δικός μου...

Έτσι θέλω κι εγώ. Να πεθάνω πάνω σ' ένα μαχητικό Viper σε αερομαχία, να μη μείνει τίποτα από μένα και ύστερα να τα κάνουν όλα "τάνα" στην κηδεία μου, χαρές, γλέντια, λευκά ρούχα και να με θυμούνται με καλό τρόπο, να χω καλή υστεροφημία πως το λένε... να ξέρουν και να αναγνωρίσουν τι καλά έχω κάνει πέρα από τις όποιες βλακείες έχω κάνει στη ζωή μου... και να τους λείπω που και που.:)

To go up in flames! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δημόσια δαπάνη
Και φυσικά, να πάρεις κι εσύ το φακελάκι από το κονδύλι του δημοσίου ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Και φυσικά, να πάρεις κι εσύ το φακελάκι από το κονδύλι του δημοσίου ... :P

Σε ειδωλολατρικές θρησκείες χρειάζεσαι λεφτά για τον άλλο κόσμο οπότε το φακελάκι μάλλον είναι άχρηστο. Ο Άγιος Πέτρος είναι αδιάφθορος. Ίσως αυτό να είναι τελικά παράδεισος. Να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς να χρειάζεται να λαδώσεις το κράτος ή τα λαμόγια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Να με κάψουν και να μην βάλει κανένας μα κανένας μαύρα!!!και θέλω και πολλά γέλια πριν και μετά την κηδεία μου και να μην πιουν κονιάκ αλλά 2-3 μπουκάλια ρακί στη μνήμη μου...
Δεν ζητάω να μην υπάρξουν κλάματα γιατί θα υπάρξουν και είναι λογικό να υπάρξουν όταν χάνεις τον άνθρωπό σου κλαις έτσι πάει αλλά θέλω να συνοδεύονται από γέλια και ξαναλέω κανένας αλλά κανένας να μην βάλει μαύρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick arg

Νεοφερμένος

Ο nick arg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα παιδιά είμαι καινούργιος εδώ και είδα αυτό το ενδιαφέρον ποστ
η κηδεία μου θα ήθελα να γίνει μεσάνυχτα ακριβώς μέσα σε ένα δάσος που έχει μεγάλη έκταση έτσι ώστε να μπορέσει η γη να θάψει τις περισσότερες αμαρτίες μου. Επίσης θα γούσταρα να είχε και πανσέληνο, την στιγμή που θα άνοιγαν το φέρετρο για να με αποχαιρετήσουν για έναν τόπο δροσερό και χλοερό θα έπεφτε το χλωμό φως του φεγγαριού πάνω στο άψυχο μου σώμα.... ουάου δεν είναι πολύ στυλ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top