Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 193)
  • Καπνίζω επειδή το θέλω

    Ψήφοι: 50 25.9%
  • Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω

    Ψήφοι: 8 4.1%
  • Το κατάφερα και το έκοψα

    Ψήφοι: 18 9.3%
  • Είμαι μονο παθητικός καπνιστής

    Ψήφοι: 117 60.6%

eftychia

Νεοφερμένος

Η eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Και εγω να πω οτι ξαφνιαστηκα ευχαριστα απο το δημοψηφισμα αυτο!Εκνευριζομαι απιστευτα όμως όταν τρωω το καπνό του αλλουνού στη μουρη μου, και μην ανησυχεις dimitri883 τους κραζω οποιον καπνιζει πανω στη μουρη μου, κανοντας και την επιδεικτικη κινηση , τιναγμα του καπνου γυρω απο την περιοχη του προσωπου, οταν καποιος κανει το λαθος να μη προσεχει τον καπνό του τσιγάρου του. Δυστυχως το χειροτερο με τους με μας τους μη καπνιστες ειναι όταν πάμε σ ενα χωρο που εχει πολλους καπνιστες και μετα φευγουμε απο κει και μυριζουν τα μαλλια και τα ρουχα μας, ενω αντιθετα επειδη οι καπνιστες εχουν συνηθισει τη μυρωδια δεν το καταλαβαινουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με το Γίδι! Είναι απαράδεκτο να βγαίνεις έξω για καφέ και επειδή ένα άτομο στην παρέα καπνίζει να κάθεσαι στους καπνιστές και να σου έρχεται ο καπνός στο πρόσωπο! Αν είναι δυνατόν! Δεν μπορείς να πεις και τίποτε γιατί θα χαρακτηριστείς ρατσιστής... Και άντε πες ότι δεν καπνίζει κανένας στην παρέα, υπάρχουν φορές που βγαίνω έξω και δακρύζουν τα μάτια μου από τον καπνό, ένας φίλος μου πάλι με άσθμα δεν μπορεί να διασκεδάσει γι' αυτόν τον λόγο...

Είναι απλώς α-π-α-ρ-α-δ-εκ-τ-ο επειδή ο άλλος θέλει να πεθάνει από καρκίνο του πνεύμονα να πρέπει να συ να εισπνέεις τον καπνό του! Εδικά από τη στιγμή που οι καπνιστές δεν αποτελούν ούτε το 60 ούτε το 70 ούτε και κανένα συντριπτικό ποσοστό...

Παλιότερα ήμουν πολύ πιο ανεκτική αλλά πλέον ακόμα και σε κάλους φίλους όταν καπνίζουν τους υποδεικνύω συνεχώς να μην το κάνουν μπροστά στο πρόσωπο μου. Επίσης δεν είναι και ότι καλύτερο να φιλάς έναν καπνιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, το να φιλάς καπνιστή είναι απαίσιο. Ειδικά αν είναι χρόνια καπνιστής, χάλια...
Πλέον δεν πτοούμαι από το πώς θα χαρακτηριστώ, έχει μετακομίσει πολύς κόσμος εξ' αιτίας μου, επειδή καθόταν σε λάθος περιοχή του καφέ...
Αλλά πόσο ακόμα θα αντέχω να το κάνω αυτό, δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristoforos_

Νεοφερμένος

Ο xristoforos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
δεν υπάρχουν παθητικοί καπνιστές...

μόνο αντιπαθητικοί αντικαπνιστές...

ixic_
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Mουαχ μουαχ... φρέσκο το αστείο σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να καπνίσω και αυτό γιατί ποτέ δε με ενδιέφερε ιδιαίτερα να "δω πώς είναι"... Το μόνο που με ενοχλεί απίστευτα είναι να φυσάνε τον καπνό επάνω μου-αν θέλουν να καταστρέψουν την υγεία τους είναι δικό τους θέμα, με τη δική μου όμως δε θα ανακατευτούν! :P

Άκουσα πάντως ότι σε κάποιες χώρες βγήκε νόμος που απαγορεύει το κάπνισμα παντού (επιτρέπεται μόνο σε εξωτερικό χώρο). Μακάρι να γινόταν κάτι τέτοιο και εδώ... :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frappe

Νεοφερμένος

Ο frappe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Οι περισσότεροι θα έχουν ξαναδει το διάσημο ... ταβάνι στο καπνιστήριο κάποιας έταιρείας



Ξέρω ότι δεν μπορώ να πείσω κάποιον καπνιστή να το σταματήσει. Το ξέρω γιατί κι εγώ πρώην καπνιστής είμαι. Δεν πα να σου λένε ό,τι θέλουν οι άνθρωποι που σε αγαπάνε.. Το κόβεις όταν το αποφασίσεις εσύ.

Το μόνο που ελπίζω είναι να βοηθήσω, έστω και έναν, να πάρει την απόφαση

Παρακολουθήστε αυτό... μόνο από περιέργεια

Συμβουλή! Σβήστε το τσιγάρο την ώρα που παρακολουθείτε το video για να μην ξεράσετε

Εμένα, αυτό μου έρχεται να κάνω όταν σκέφτομαι ότι τα 400 τα κάπνιζα μέσα σε 10 μόνο μέρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να κι από μένα κάτι... παλιά διαφήμιση, άλλα ήθη κι έθιμα... :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πολυ ωραια εικονα και πολυ καλο το βιντεο ! Θενκς !

Να και κατι για συμπληρωμα :





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να ποστάρω αληθινή φωτό από πνεύμονες καπνιστή;
Θα ήταν σίγουρα ένας καλός τρόπος να κόψετε το κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αμέ! Έχω δει... και καρκίνο δείξε... είναι σοκαριστικό και είναι μέσα στους καπνιστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
δε νομιζω οτι υπαρχει καπνιστης που δε γνωριζει τις βλαβερες συνεπειες στον οργανισμο....

οποτε, το πολυ πολυ, τετοια ωρα που τα βαζετε ολα αυτα, να κοψετε καποιου την ορεξη για μαμ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αμέ! Έχω δει... και καρκίνο δείξε... είναι σοκαριστικό και είναι μέσα στους καπνιστές...
Αν μπορούσα να το περιγράψω με λόγια, θα έλεγα οτι μοιάζει με ένα κομμάτι καμένο χαρτί, που όταν το πιάσεις διαλύεται.!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σα χαρτί;;;
Η γιαγιά μου έτσι το έκοψε. Είχε κάποια λοίμωξη νομίζω στους πνεύμονες... και όταν είδε πράσινα και μαύρα υγρά να βγαίνουν με σωληνάκια από μέσα της, δεν ξανακούμπησε καπνό! Και ήταν ήδη 40 χρόνια καπνίστρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ναι, είναι τόση η διήθηση των ιστών που σχεδόν διαλύονται όπως το καμένο χαρτί. Μια αηδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
δε νομιζω οτι υπαρχει καπνιστης που δε γνωριζει τις βλαβερες συνεπειες στον οργανισμο....
Απο το "γνωριζω" , μεχρι το αντιλαμβανομαι/συνηδητοποιω, υπαρχει καμποση διαφορα.
οποτε, το πολυ πολυ, τετοια ωρα που τα βαζετε ολα αυτα, να κοψετε καποιου την ορεξη για μαμ:P
Δε πειραζει. Να συνηθιζουν, ωστε οταν το κοψουν να μην παχυνουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
LOOOL γεια σου βρε Λόρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πωπω, τραγικο αυτο με τον καρκινο του στοματος.
Μολις αρπαξα ενα ωραιοτατο θεμα υγειας με τη μ@λακια, αμα ξανακαπνισω μετα απ'αυτο θα μαι πολυ βλημα ομως. (σουτ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Απο το "γνωριζω" , μεχρι το αντιλαμβανομαι/συνηδητοποιω, υπαρχει καμποση διαφορα.

οκ..επειδη εσυ θες και εχεις ορεξη για "κουπεπε" ...

ας αναδιατυπωσω, ωστε να σε καλυψω...:whistle:(

δε νομιζω οτι υπαρχει καπνιστης που δε γνωριζει, αντιλαμβανεται, συνειδητοποιει τις βλαβερες συνεπειες στον οργανισμο.... (εκτος αν μιλαμε για εφηβους, που εκει παιζει και να μην...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top