Κόμμα Παιδεραστών

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
ένας 18+ με μία 16- μπορεί να κατηγορηθεί νομικά, εδώ βρίσκεται κατ εμέ το σφάλμα το νομικό.
Γιατί αυτά είναι δυο νέα παιδιά που θα κάνουν έρωτα
ΠΩωωωωωωωπωωωωωωωω :confused: :/: Αυτό και αν είναι τρύπα στον νόμο! Πάντως ένα από τα κριτήρια για να οριστεί κάποιος παιδεραστής (από επιστημονικής απόψεως και όχι από νομικής) είναι "το άτομο να είναι τουλάχιστον 16 ετών και τουλάχιστον 5 χρόνια μεγαλύτερο από το παιδί που εμπλέκεται στις σεξουαλικές ορμές του". Ένα μικρό copy-paste αν κάνουν κ μικροαλλαγές στο κριτήριο, μια χαρά μπορεί να γίνει νόμος :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μπερδεύτηκες. Δεν εννοούσα τίποτα.
προς τι η προσωπική επιθεση στο πρώτο
μου μήνυμα;
Άποψή μου είναι.

Καμία επίθεση και με συγχωρείς αν εννοήθηκε τέτοιο ύφος.

@ Γίδι
Για τη δική μου άποψη λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerodimos

Νεοφερμένος

Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ένας δωδεκάχρονος έχει ανακαλύψει ήδη την σεξουαλική του φύση.
Αυτός μπορεί να κρίνει το πότε το πως και με ποιον.
Δεν εννοώ βέβαια ότι όλοι οι 12χρονοι είναι έτοιμοι, ορισμένοι ναι,
λόγω βιολογικής ανάπτυξης. Σιγά σιγά και με αργά βήματα μπορεί να
ανακαλύψει την σεξουαλικότητά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΠΩωωωωωωωπωωωωωωωω :confused: :/: Αυτό και αν είναι τρύπα στον νόμο! Πάντως ένα από τα κριτήρια για να οριστεί κάποιος παιδεραστής (από επιστημονικής απόψεως και όχι από νομικής) είναι "το άτομο να είναι τουλάχιστον 16 ετών και τουλάχιστον 5 χρόνια μεγαλύτερο από το παιδί που εμπλέκεται στις σεξουαλικές ορμές του". Ένα μικρό copy-paste αν κάνουν κ μικροαλλαγές στο κριτήριο, μια χαρά μπορεί να γίνει νόμος :hmm:

με αυτό που λες ένα άτομο 16 με ένα άτομο 21 είναι παράνομο και χρήζει ποινής... αυτό το θεωρώ υπερβολή...

Ένας δωδεκάχρονος έχει ανακαλύψει ήδη την σεξουαλική του φύση.
Αυτός μπορεί να κρίνει το πότε το πως και με ποιον.
Δεν εννοώ βέβαια ότι όλοι οι 12χρονοι είναι έτοιμοι, ορισμένοι ναι,
λόγω βιολογικής ανάπτυξης. Σιγά σιγά και με αργά βήματα μπορεί να
ανακαλύψει την σεξουαλικότητά του
.

ναι φυσικά... με ένα συνομίληκο όμως ή με κάποιον 30άρη παράδειγμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ένας δωδεκάχρονος έχει ανακαλύψει ήδη την σεξουαλική του φύση.
Αυτός μπορεί να κρίνει το πότε το πως και με ποιον.

Κι αφού έχει ανακαλύψει τη σεξουαλική του φύση γιατί να μην έχει και πολιτική άποψη ώστε να έχει νόμιμη ψήφο;
Είναι άσχετα μεταξύ τους αλλά και τα δύο απαιτούν ωριμότητα.

Επειδή ακριβώς όπως είπες δεν είναι όλοι οι 12 χρονοι "έτοιμοι" και επειδή φυσικά οι "έτοιμοι" είναι η μειοψηφία υπάρχει ο νόμος για να προστατεύει τους "μη έτοιμους" από τους διάφορους κινδύνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ένας δωδεκάχρονος έχει ανακαλύψει ήδη την σεξουαλική του φύση.
Αυτός μπορεί να κρίνει το πότε το πως και με ποιον.
Δεν εννοώ βέβαια ότι όλοι οι 12χρονοι είναι έτοιμοι, ορισμένοι ναι,
λόγω βιολογικής ανάπτυξης. Σιγά σιγά και με αργά βήματα μπορεί να
ανακαλύψει την σεξουαλικότητά του.
Τυχαία χρησιμοποιείς το αρσενικό γένος;
Για μένα ένα αγόρι είναι πολύ πιο αφυπνισμένο στα 12, από ένα κορίτσι.
Και σε μία παιδεραστική σχέση, ένα κορίτσι θα πληγωθεί πολύ περισσότερο, και σωματικά και ψυχικά.

Καμία επίθεση και με συγχωρείς αν εννοήθηκε τέτοιο ύφος.

@ Γίδι
Για τη δική μου άποψη λες;
Όσι! :)



...
ναι φυσικά... με ένα συνομίληκο όμως ή με κάποιον 30άρη παράδειγμα?
Ακριβώς. Άλλο το να είναι κάποιος έτοιμος να εξερευνήσει τη σεξουαλικότητά του στα 12 του, κι άλλο να μπλεχτεί σε μία σχέση με έναν πολύ έμπειρο ενήλικα... που ξέρει τι θέλει, τι περιμένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επειδή ακριβώς όπως είπες δεν είναι όλοι οι 12 χρονοι "έτοιμοι" και επειδή φυσικά οι "έτοιμοι" είναι η μειοψηφία υπάρχει ο νόμος για να προστατεύει τους "μη έτοιμους" από τους διάφορους κινδύνους.

Πάντως στην περίπτωση του σεξ, αν ως κίνδυνο εννοείς την εγκυμοσύνη και τα ΣΜΝ, θα μπορούσε ο νόμος να προβλέπει για αυτό ποινες, δλδ αν κάποιος κολλήσει ΣΜΝ ή καταστήσει έγκυο άτομο <18 να υπάρχει ποινή.

Προσωπικά ο μόνος λόγος που δεν είμαι υπέρ να πάει το όριο στα 12 είναι το ότι μπορεί να προκύψουν τα σωματικά προβλήματα που αναφέρθηκαν σε προηγούμενη σελίδα (απο τον faithplus1 νομίζω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
με αυτό που λες ένα άτομο 16 με ένα άτομο 21 είναι παράνομο και χρήζει ποινής... αυτό το θεωρώ υπερβολή...
Λάθος μου... Ξέχασα να αναφέρω και ένα άλλο βασικό κριτήριο. Το παιδί πρέπει να είναι κάτω από 12 ή 13 (η ηλικία παίζει ανάλογα με την χώρα/νομοθεσία/κουλτούρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerodimos

Νεοφερμένος

Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
@suspiria.Γιατί αυτή η σύνδεση με την ψήφο;
άλλο η σεξουαλικότητα.
@Κακή επιρροή. θα ήταν πολύ καλύτερα με έναν συνομίλικο ώστε να λύσουν παρέα τις απορίες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Κρίνοντας από το εαυτό μου πώς ήμουν στα 12 και βλέποντας παιδιά οικογενειακών φίλων, θεωρώ τα 12χρονα πολύ πολύ μικρά, είναι παιδάκια ακόμα:/:. Πιστεύω ότι ένα κατώτατο όριο γύρω στα 15 - 16 είναι εντάξει, με την προϋπόθεση ότι ο σύντροφος είναι μέχρι πχ 10 -12 χρόνια μεγαλύτερος. Η επαφή μιας 15χρονης με έναν 40ρη ή ενός 15χρονου με μια 40ρα μου φαίνεται πέρα για πέρα αρρωστημένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
@suspiria.Γιατί αυτή η σύνδεση με την ψήφο;
άλλο η σεξουαλικότητα.
@Κακή επιρροή. θα ήταν πολύ καλύτερα με έναν συνομίλικο ώστε να λύσουν παρέα τις απορίες τους.

Α γεια σου.
Επειδή εδώ μιλάμε για την Παιδεραστία όμως, ειδικά με μεγάλες διαφορές ηλικίας, τι έχεις να πεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerodimos

Νεοφερμένος

Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
@Γίδι.
Όχι δεν την χρησιμοποιώ τυχαία.
Απλά κρίνω από τα προσωπικά μου βιώματα σε αυτή την ηλικία.
Δεν γνωρίζω από την πλευρά του κοριτσιού τι μπορεί να συμαίνει.
Από την πλευρά του αγοριού κρίνω σε ορισμένα ότι θα μπορούσε και να συμβεί αυτή η κοινή εξερεύνηση με μια συνομιλική του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λάθος μου... Ξέχασα να αναφέρω και ένα άλλο βασικό κριτήριο. Το παιδί πρέπει να είναι κάτω από 12 ή 13 (η ηλικία παίζει ανάλογα με την χώρα/νομοθεσία/κουλτούρα).
α! οκ έτσι λοιπόν... μου κάνει :P

@Κακή επιρροή. θα ήταν πολύ καλύτερα με έναν συνομίλικο ώστε να λύσουν παρέα τις απορίες τους.
εγώ πάλι πιστεύω ότι κάτι τέτοιο είναι μονόδρομος κι ότι ένα 12χρονο θα έπρεπε να ψάχνει τη σεξουαλικότητα του ΜΟΝΟ με κάποιον/α στην ηλικία του και μέχρι 5 χρόνια επιπλέον ΤΟ ΠΟΛΥ.
θεωρώ ότι μέχρι την ηλικία των 18 (κι ας με πείτε υπερβολική) θα έπρεπε να υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την διαφορά των 10 χρόνων.

Δηλαδή.. για μένα το ιδανικό θα ήταν
12 έως 14, νόμιμο με διαφορά το πολύ 5 χρόνια
14 έως 18, νόμιμο με διαφορά το πολύ 10 χρόνια
18 και άνω... βγάλε τα μάτια σου με όποιον θες, εδώ σου δίνουμε τη δύναμη να ψηφίσεις άρα μπορείς να έχεις την νοητική ικανότητα να κρίνεις και σωματικά είσαι σίγουρα έτοιμος/η
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...
Από την πλευρά του αγοριού κρίνω σε ορισμένα ότι θα μπορούσε και να συμβεί αυτή η κοινή εξερεύνηση με μια συνομιλική του.



Επιμένω, να μιλήσουμε για παιδεραστία; Αλλιώς πέρνα στο θέμα για την ερωτική έλξη και ηλικία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerodimos

Νεοφερμένος

Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
@Γίδι. Από την πλευρά της παιδεραστίας θα ήταν καλύτερα να ήταν απαγορευμένη η σχέση μέχρι και την ηλικία των 16 ετών, λόγω της σεξουαλικής παραπλάνησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:) Συμφωνώ!

Λυπάμαι, αλλά δε θεωρώ ότι σε αποπαίρνω. Καλώς μας ήρθες, παρεπιπτόντως! :)
Απλά μου έκανε εντύπωση η πρώτη σου κουβέντα, όταν σε θέμα με τίτλο "Κόμμα Παιδεραστών" γράφεις ότι 12 ετών μπορεί κανείς κάλλιστα να συγκαταθέσει και να προχωρήσει σε σεξουαλική πράξη. Αλλά αφού τελικά αναφερόσουν σε συνομήλικη σχέση, δεν τίθεται το παραμικρό θέμα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerodimos

Νεοφερμένος

Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
@Γίδι. Πολύ με αποπέρνεις.
Τα πρώτα μου μηνύματα είναι.
Χτες μπήκα για πρώτη φορά στο site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
@Γίδι. Πολύ με αποπέρνεις.
Τα πρώτα μου μηνύματα είναι.
Χτες μπήκα για πρώτη φορά στο site.

καλώς ήρθες :D δεν πειράζει, κολυμπάς κατευθείαν στα βαθυά νερά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
@suspiria.Γιατί αυτή η σύνδεση με την ψήφο;
άλλο η σεξουαλικότητα.

μα εξήγησα οτι τα συνδέω λόγω του οτι και τα δύο απαιτούν ωριμότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gerodimos

Νεοφερμένος

Ο gerodimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
@suspiria. Κατά την γνώμη μου άλλο οριμότητα σκέψης και πολιτικής κρίσης, Και άλλο ωριμότητα στην σεξουαλικότητα.
Και εξηγώ αναφέρωμαι μόνο για σχέση συνομηλίκων.

@Γίδι
Συγνώμη εγώ δεν έγινα κατανοητός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top