Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δηλαδή ένας 30χρονος βλέπει μια 18χρονη-20χρονη αποκλειστικά και μόνο ως φρέσκο κρέας;Και μόνο για το κρεβάτι;
Δεν μπορεί να την βλέπει ως κάποια με την οποία να θέλει να κάνει σχέση και να μοιραστεί πράγματα μαζί της;

Εντάξει δεν μιλάμε για γάμο και παιδιά και κανείς δεν ξέρει πόσο θα κρατήσει μια σχέση,μια οποιαδήποτε σχέση σε οποιαδήποτε ηλικία με οποιοδήποτε αλλά νομίζω ότι είναι πολύ ωμό και σκληρό αυτό...:/:

Άλλους στόχους έχει πλέον στη ζωή του ένας άνθρωπος 30 ετών και άλλους μια 20χρονη.Από εμπειρία γνωστής μου,ο τότε 30αρης μετά από 3-4 χρόνια σχέσης άρχισε να ζητάει γάμους και η κοπέλα ήταν μόλις 22 και δεν είχε καν ολοκληρώσει τις σπουδές της.Αργά η γρήγορα μια τέτοια σχέση θα οδηγήσει σε αδιέξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vogue001

Νεοφερμένος

Ο Mαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια και εμενα δεν με πειραζε η ηλικια μεχρι που ο γιος μου μου εφερε την κοπελα του που ειναι συνομιλικη με τη μαμα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Δηλαδή ένας 30χρονος βλέπει μια 18χρονη-20χρονη αποκλειστικά και μόνο ως φρέσκο κρέας;Και μόνο για το κρεβάτι;
Δεν μπορεί να την βλέπει ως κάποια με την οποία να θέλει να κάνει σχέση και να μοιραστεί πράγματα μαζί της;

Εντάξει δεν μιλάμε για γάμο και παιδιά και κανείς δεν ξέρει πόσο θα κρατήσει μια σχέση,μια οποιαδήποτε σχέση σε οποιαδήποτε ηλικία με οποιοδήποτε αλλά νομίζω ότι είναι πολύ ωμό και σκληρό αυτό...:/:

Bρε μάτια μου aliona, έγραψες την ερώτησή σου με γενίκευση. Όχι σε πρώτο πρόσωπο. Αν και η απάντηση πάλι ίδια θα ήταν.
Κοίταξε.... δεν θέλω να σε απογοητεύσω, ούτε να σε αποτρέψω από το να κάνεις αυτό που είναι στην επιθυμία σου. Αλλά είναι σαν να μου ζητάς να είμαι ψεύτικος.
Εγώ λοιπόν, που δεν έχω ούτε χασούρα, ούτε κέρδος από αυτό, οφείλω να σου ομολογήσω...πως αλλιώς σκέφτονται οι άντρες και αλλιώς οι γυναίκες. Τι θέλεις να πω? Πως ένας 30 φεύγα βλέπει σοβαρά μια 18άρα? Να μην ομολογήσω την αλήθεια? Και εσύ μόνη σου δεν το καταλαβαίνεις?
Μπορεί να έχεις εντυπωσιαστεί από τον άντρα αυτόν και είναι λογικό. Αλλά σιγουρέψου πρώτα πως ψάχνετε τα ίδια πράγματα.
Επίσης, εσύ είσαι 18, οπότε έχεις πολλά πράγματα να δεις και να ζήσεις. Εκείνος είναι πολύ μεγαλύτερος. Σε λίγα χρόνια θα έχετε εκ διαμέτρου αντίθετες επιθυμίες.
Λυπάμαι που σε στεναχωρώ, αλλά οι άντρες δεν είναι τόσο ρομαντικοί όσο τους φαντάζεσαι...πλην κάποιων εξαιρέσεων. Αν έχεις πέσει στην εξαίρεση....τι να σου πω?
Όμως θα σου αφήσω ένα ερωτηματικό....
Μήπως εσύ τα δώσεις όλα και στην τελική δεν πάρεις όσα περίμενες? Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να μπεις στην σχέση μαζί του και όπου σε βγάλει. Αν το αντέχεις, όρμα. Με κάθε κόστος.
Δεν σε σταματούν φαντάζομαι .....τα δικά μας λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Δε θα έκανα ποτέ σχέση με διαφορά ηλικίας.Βέβαια δεν κατακρίνω κανέναν που έχει μια τέτοιου είδους σχέση εφόσον αυτόν τον γεμίζει και περνάει καλά!Προσωπικά δε θα έκανα τέτοια σχέση γιατί πιστεύω ότι δύο συνομήλικοι έχουν κοινά όνειρα και ανησυχίες και μπορούν πιο εύκολα να χτίζουν πράγματα μαζί.:)
Επίσης η διαφορά ηλικίας 10 χρόνων πχ όταν εισαι 30 και γνωρίζεις κάποιον 40 δε φαίνεταο τόσο γιατί είναι και οι δύο συνειδητοποιημενοι και έχουν ζήσει τη ζωή τους.Αλλά σχέση 18 με 30 από τα περιστατικά στο οικείο περιβάλλον μου δεν έχει τύχει ποτέ να βγει σε καλό, γιατί ενα ατομο 18 αποκλυεται να ειναι τόσο συνειδητοποιημενο και να έχει περάσει εμπειρίες ενος 30 χρονου γεγονός που κάποια στιγμή βγαίνει ως αποθημένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
18 είναι ενήλικη σύμφωνα με το νόμο. Μπορεί να ψηφίσει, να οδηγήσει, να πιει αλκόολ (στην Ελλάδα). Δεν ορίζεις εσύ τι σημαίνει παιδί, σορρυ που στο χαλάω. Θυμάμαι πολύ καλά τον εαυτό μου στα 18. Ναι, μπορεί να είχα λιγότερες εμπειρίες, ναι μπορεί να έχω αλλάξει κάποιες απόψεις, αλλά η core προσωπικότητα μας διαμορφώνεται πολύ πιο νωρίς. Έχω γνωρίσει 18χρονες που όχι μόνο θα μπορούσαν να ανταπεξέλθουν σε σχέση με 30+χρονο, αλλά πιθανότατα θα ήταν και intellectually superior του. Εξαιρέσεις σίγουρα, αλλά υπάρχουν out there.

Επίσης, ακόμη κι αν δεν πάμε σε εξαιρέσεις, οι σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας πολλές φορές διαμορφώνουν μια δυναμική δασκάλου - apprentice που μπορεί να είναι γοητευτική και για τους δύο, ανεξαρτήτως φύλου. Μπορώ να δω το appeal και στο να σε θαυμάζουν, και στο να θαυμάζεις. Έχω βρεθεί και στους δύο ρόλους, δεν μετάνιωσα κανέναν. :)



“I'm not saying that love always takes you to heaven. Your life can become a nightmare. But that said, it is worth taking the risk.” —Paulo Coelho (not the best person to quote, αλλά δεν επιχειρώ argumentum ad auctoritatem, just giving proper credit :))

Μπορώ να σου πράγματα που είναι νόμιμα αλλά δεν είναι ηθικά και άλλα που είναι ηθικά αλλά δεν είναι νόμιμα. Ατάκες του τύπου θα μπορούσε να είναι κόρη σου, γιος σου κτλ δυστυχώς ευσταθούν. Επιπλέον υπάρχει και το χάσμα που προανέφερα. Όσο openminded και να είναι ο άλλος/η θα βρεθεί η φάση που θα πεί ο μικρότερος/η κάνεις σαν τον πατέρα μου/μάνα μου. Θα υπάρξουν στιγμές με τρομερά προβλήματα. Αυτό συμβάινει γιατί κοιτάμε το 20/40/50 και όχι το 40/60/70.

Και εκεί πάμε στο τραγούδι του μεγάλου αηδού Θάνου Πετρέλη Ξύπνα Θανάση.

Ηθικό δίδαγμα. Όταν μας δείχνουν το φεγγάρι είναι καλό να μην κοιτάμε το δάχτυλο. Το προσωρινά βέλτιστο δεν είναι μακροπρόθεσμα βέλτιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Μπορώ να σου πράγματα που είναι νόμιμα αλλά δεν είναι ηθικά και άλλα που είναι ηθικά αλλά δεν είναι νόμιμα. Ατάκες του τύπου θα μπορούσε να είναι κόρη σου, γιος σου κτλ δυστυχώς ευσταθούν. Επιπλέον υπάρχει και το χάσμα που προανέφερα. Όσο openminded και να είναι ο άλλος/η θα βρεθεί η φάση που θα πεί ο μικρότερος/η κάνεις σαν τον πατέρα μου/μάνα μου. Θα υπάρξουν στιγμές με τρομερά προβλήματα. Αυτό συμβάινει γιατί κοιτάμε το 20/40/50 και όχι το 40/60/70.

παιδιά,όπως και να έχει είναι λίγο περίεργο.
εγώ π.χ. ποτέ δε θα μπορούσα να κάνω σχέση με άτομο 10-15-20 χρόνια μεγαλύτερο...
αλλά έχω να κάνω μια ερώτηση:στα προηγούμενα χρόνια,πως έκαναν σχέση και παντρεύονταν άτομα με 10 ετία διαφορά;;;;και οι δικοί μου τόση έχουν :/:
πάντως το ότι φταίνε οι 2οάρηδες που έχουν γίνει πιο ανώριμοι δεν το πιστεύω...διότι αν η πλειοψηφία των 20άρηδων είναι ανώριμοι,τότε το ίδιο ισχύει και για αυτήν των 30άρηδων....... δεν γίνεται σε μια εποχή να αλλάζει μόνο μια γενιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Μπορώ να σου πράγματα που είναι νόμιμα αλλά δεν είναι ηθικά και άλλα που είναι ηθικά αλλά δεν είναι νόμιμα. Ατάκες του τύπου θα μπορούσε να είναι κόρη σου, γιος σου κτλ δυστυχώς ευσταθούν. Επιπλέον υπάρχει και το χάσμα που προανέφερα. Όσο openminded και να είναι ο άλλος/η θα βρεθεί η φάση που θα πεί ο μικρότερος/η κάνεις σαν τον πατέρα μου/μάνα μου. Θα υπάρξουν στιγμές με τρομερά προβλήματα. Αυτό συμβάινει γιατί κοιτάμε το 20/40/50 και όχι το 40/60/70.

Και εκεί πάμε στο τραγούδι του μεγάλου αηδού Θάνου Πετρέλη Ξύπνα Θανάση.

Ηθικό δίδαγμα. Όταν μας δείχνουν το φεγγάρι είναι καλό να μην κοιτάμε το δάχτυλο. Το προσωρινά βέλτιστο δεν είναι μακροπρόθεσμα βέλτιστο.

Δηλαδή είναι ανήθικο να κάνει σχέση μια 18χρονη με έναν 30χρονο;
Γιατί;Από που κι ως που;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ας μη βάζουμε ταμπέλες στα πράγματα κι ας μην είμαστε απόλυτοι. και δεν το λέω για να το παίξω έξυπνη. έχω πέσει πολλές φορές σε αυτή τη λούμπα. :/:
μπορεί μία σχέση με 14 χρόνια διαφορά να έχει κάποιες αντικειμενικές δυσκολίες, όμως μπορεί να είναι και πολύ όμορφη. δεν μπορεί να το ξέρεις κανείς αυτό εκ των προτέρων. δεν υπάρχει καμία εγγύηση αποτυχίας ή επιτυχίας της κάθε σχέσης. όλα στην πορεία φαίνονται.. δε σημαίνει ότι ο 30αρης καλά και ντε θα θέλει γάμους, ούτε ότι η 18αρα θα θέλει να ναι κάθε μέρα στα κλαμπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δηλαδή είναι ανήθικο να κάνει σχέση μια 18χρονη με έναν 30χρονο;
Γιατί;Από που κι ως που;

Είναι μεγάλη η διαφορά αλλά όχι στο σημείο να είναι κόρη του. Παρόλα αυτά μακροπρόθεσμα πάλι πιθανόν να υπάρξει πρόβλημα.
Είναι μεγάλη κουβέντα το συγκεκριμένο setup πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Στην τελικη εχει την αποψη του ο καθενας.Οποιος θελει θα το δοκιμασει θα φαει ισως τα μουτρα του και παει λεγοντας.
Τουλαχιστον ας εχουμε διαφορετικες φιλοσοφιες και ας κανει ο καθενας τα δικα του λαθη και ας αποκτα τις δικες του εμπειριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Με τον άντρα μου έχουμε 8,5 χρόνια διαφορά. Θα προτιμούσα να είμασταν πιο κοντά ηλικιακά, κυρίως για πρακτικούς λόγους, αλλά πέραν αυτού δεν μπορώ να πω ότι η διαφορά ηλικίας μας έχει δημιουργήσει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Παρότι μια διαφορά 10-15 χρόνων ακούγεται μεγάλη, δεν ξέρω τελικά πόσο διαφορετική είναι από τα 8,5 χρόνια. Μετά τα 20 χρόνια είναι αλλιώς τα πράγματα γιατί πραγματικά μπαίνεις στο τριπάκι "θα μπορούσε να είναι πατέρας μου / μητέρα μου" αλλά διαφορές 10-15 χρόνων πιστεύω ότι δεν είναι απαγορευτικές.

Βέβαια εξαρτάται και από την ηλικία του ζευγαριού. Η διαφορά μεταξύ 16 και 31 είναι χάσμα, η διαφορά μεταξύ 46 και 61 όχι τόσο. Παίζει ρόλο και η προσωπικότητα του καθενός - μια ώριμη 45άρα μπορεί να τα βρει μια χαρά με έναν ζωηρό 60άρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Δεν υπαρχει λογος να ειμαστε τοσο επιφυλακτικοι με τετοιου ειδους σχεσεις...Ποτε δεν ξερεις αν επεσες στην εξαιρεση (δηλαδη αν πραγματικα ο ανθρωπος απεναντι σου, σε νοιαζεται ουσιστικα και θελει να δημιουρησετε μια σχεση ως ισος προς ισο) ή στον κανονα (που οι περισσοτεροι ψαχνουν κοριτσια/αγορια σε μικροτερη ηλικια για να περασουν καλα/να ανανεωθουν/να περασουν τον χρονο τους ωραια χωρις δεσμευσεις)...Αν σας λεει το ενστικτο σας "go for it" τοτε προχωρηστε,αν σας ενδιαφερει "τι θα πει η κοινωνια" τοτε μαλλον δεν ειστε προθυμοι να παρετε ενα ρισκο που ετσι κ αλλιως θα περνατε με τον οποιοδηποτε συντροφο!Εγω σε τετοιες περιπτωσεις ψηφιζω "περιπετεια", αλλωστε κανεις δεν μπορει να σε εκμεταλλευτει αν δεν του δωσεις εσυ τον "χωρο".....Ταπεινη μου αποψη ειναι οτι απο μεγαλυτερα ατομα (ακομα αν βρισκονται σαν φιλοι στη ζωη σου) εχεις να ακουσεις πολλα και να δεις μια αλλη οπτικη των πραγματων που εσυ (λογω πειρας) δεν γνωριζεις!Δυστυχως ολοι οι συντροφοι μας μπορουν δυνητικα να αποβουν "λαθος"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Νομίζω πως η σχέση που είχα κάνει με μεγαλύτερο ήταν η καλύτερη σχέση που έχω να θυμάμαι, με αρκετά μεγάλο παράπονο και πίκρα όμως γιατί μας χώρισε ένας ατλαντικός και μια υπόσχεση που δεν εκπληρώθηκε ποτέ από καμία πλευρά..
Ακριβώς 10 χρόνια διαφορά, και όταν λέω ακριβώς το εννοώ, ίδια μέρα ήρθαμε στο κόσμο αλλά διαφορετικές χρονιές, το '87 εγώ - το '77 αυτός.
Ιδιαίτερο πρόβλημα δεν είχαμε ποτέ, περίεργα βλέματα αντιμετωπίζαμε συχνά αλλά από ένα σημείο και μετά δεν μας ενδιέφερε καθόλου, ρε παιδί μου..ζούσαμε έρωτα με όλη τη σημασία της λέξης, ήταν αληθίνο.
Από'κει και πέρα η ηλικία του άλλου δεν με ενδιέφερε ποτέ, συνεχώς στις γνωριμίες μου με το αντίθετο φύλο είναι το τελευταίο πράγμα που ρωτάω και αυτό απλά αν μου έρθει στο μυαλό εκείνη τη στιγμή..
Τις υποστηρίζω και θαυμάζω τα άτομα που δεν ασχολούνται με προκαταλήψεις και...νούμερα (γενικά και ειδικά)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εμένα γενικώς μου αρέσουν οι μεγαλύτεροι. Ωστόσο, δεν θέλω να βάζω παρωπίδες. Όπως έρθει. Το συναίσθημα μετράει. Δεν θα μπορούσα βέβαια, για να πω τη μαύρη αλήθεια, να υποστηρίξω μια σχέση με έναν άντρα κατά πολύ μικρότερό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
H ηλικία είναι μονάχα ένα νούμερο. Δεν θα καθορίσει με ποιον θα είσαι και με ποιον δεν θα είσαι επειδή είναι μεγαλύτερος σου για τόσα χρόνια. Αν τα βρίσκουν μεταξύ τους τότε δεν πέφτει σε κανέναν ο λόγος. Το θέμα είναι πως επιδιώκεται η γνωριμία; Γιατί εφόσον δεν είσαι κοντά στην ηλικία του/της είναι δύσκολο όλο αυτό. Αν όμως πάλι δεν σε ξέρει καν πως τον κάνεις έτσι ώστε να μπει στο "κόπο" να σε γνωρίσει; Το αγγελάκι του έρωτα πρέπει να λάβει δράση! Μπορεί να γίνει γνωριμία ενώ και των δυο οι κόσμοι είναι τόσα χιλιόμετρα μακριά; Η απόρριψη από κάποιον δέκα με δέκατρία χρόνια διαφορά θα είναι πιο δυνατή από αυτή ενός με δυο χρόνια διαφοράς. Το να σε γοητεύσει από το να σε γοητεύσει κάποιος ένα τσιγάρο δρόμος. Θα δημιουργηθεί ένα απωθημένο και θα υπάρχουν πάντα οι ελπίδες μήπως και γίνει κάτι. Άραγε πως γίνεται να σε γνωρίσει ένα σχετικά διάσημο πρόσωπο, πέρα από τα τυπικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ενταξει σαφώς και υπαρχουν και σχέσεις και γάμοι που κρατάνε παρα τη διάφορα ηλικιας. Κατα τη δικη μου αποψη σε νεαρές ηλικίες δεν φαίνονται προβληματα τα οποια ισως φανούν μετα. Δηλαδη αν μια γυναικα 25 χρονων ειναι με καποιον 40 οκ. Μετα απο 10 χρονια πχ ομως που θα ειναι 35 και ο αλλος 50 εκει ισως υπαρχει καποιο χάσμα. Αναλόγως παντα απο το ποσο μεγαλη ειναι η διάφορα ηλικιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ενταξει σαφώς και υπαρχουν και σχέσεις και γάμοι που κρατάνε παρα τη διάφορα ηλικιας. Κατα τη δικη μου αποψη σε νεαρές ηλικίες δεν φαίνονται προβληματα τα οποια ισως φανούν μετα. Δηλαδη αν μια γυναικα 25 χρονων ειναι με καποιον 40 οκ. Μετα απο 10 χρονια πχ ομως που θα ειναι 35 και ο αλλος 50 εκει ισως υπαρχει καποιο χάσμα. Αναλόγως παντα απο το ποσο μεγαλη ειναι η διάφορα ηλικιας

Άμα τον αγαπάει πραγραμματικά δεν θα τον παρατήσει για να ξένο κοιτάξει. Θα τον είχε αφήσει καιρό πριν. Μόνη της αποφάσισε να είναι μαζί του, ήξερε από την αρχή πως θα μεγαλώσει, δυστυχώς ή ευτυχώς δεν γίνεται να μείνει κανείς στην ηλικία των 35.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Άμα τον αγαπάει πραγραμματικά δεν θα τον παρατήσει για να ξένο κοιτάξει. Θα τον είχε αφήσει καιρό πριν. Μόνη της αποφάσισε να είναι μαζί του, ήξερε από την αρχή πως θα μεγαλώσει, δυστυχώς ή ευτυχώς δεν γίνεται να μείνει κανείς στην ηλικία των 35.

Αλλιως σκέφτεται καποιος στα 25 και αλλιως στα 35
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Αλλιως σκέφτεται καποιος στα 25 και αλλιως στα 35
καλα αυτο δεν ισχυει παντα...καποιο δεν ωριμαζουν ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Προτιμώ, για την ώρα, τη σχέση με χρόνια διαφοράς ηλικίας παρά της ίδιας ηλικίας.
Σαν άνθρωπος δλδ. Δεν μπορώ να χτίσω μια βάση με κάποιον στην ηλικία μου, δεν μου τυχε ποτέ.
Αλλά και οι παράγοντες είναι πάντα διαφορετικοί σε οποιονδήποτε κι αν γνωρίσεις σε οποιαδήποτε ηλικία.
Αν και για μαθευτεί επιτέλους ένα μυστικό τα 30 είναι δύσκολη ηλικία κι όπως παθαίνουν κρίση οι γυναίκες παθαίνουν και οι άνδρες και είναι η χειρότερη εξευτελιστική ψυχολογική κατάσταση που μπορεί να βρεθεί κάποιος οπότε να βρήσκετε κόσμο λίγο πριν τα 30 ή μετά τα 35. Έτσι λέω εγώ :P

Ενταξει σαφώς και υπαρχουν και σχέσεις και γάμοι που κρατάνε παρα τη διάφορα ηλικιας. Κατα τη δικη μου αποψη σε νεαρές ηλικίες δεν φαίνονται προβληματα τα οποια ισως φανούν μετα. Δηλαδη αν μια γυναικα 25 χρονων ειναι με καποιον 40 οκ. Μετα απο 10 χρονια πχ ομως που θα ειναι 35 και ο αλλος 50 εκει ισως υπαρχει καποιο χάσμα. Αναλόγως παντα απο το ποσο μεγαλη ειναι η διάφορα ηλικιας
Τρομάζουν τα 50 λες και ο άλλος γέρασε. Φίλων μου γονείς στα 50 είναι πιο γαμάτοι εσωτερικά και εξωτερικά και από τον 30άρη (έτσι πάλι στα 30 καταλήξαμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top