Windows Movie Maker

louloudenia

Νεοφερμένος

Η louloudenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχω κάτσει 6 ώρες μπροστα στο pc,τα μάτια μου τα έχουνε παίξει και αφού τελείωσα και καμάρωνα, το έσωσα και τώρα δεν ανοίγει με τπτ. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει... !!! :(
Σήμερα μπαίνω πρώτη φορά στο forum σας και τουλάχιστον για αυτό είμαι χαρούμενη!
Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον χριστιανό με βοηθήσει γιατι είμαι να σκάσω! Πούφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Έχω κάτσει 6 ώρες μπροστα στο pc,τα μάτια μου τα έχουνε παίξει και αφού τελείωσα και καμάρωνα, το έσωσα και τώρα δεν ανοίγει με τπτ. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει... !!! :(
Σήμερα μπαίνω πρώτη φορά στο forum σας και τουλάχιστον για αυτό είμαι χαρούμενη!
Ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον χριστιανό με βοηθήσει γιατι είμαι να σκάσω! Πούφ!

Το αρχείο που έφτιαξες ανοίγει με Windows Movie Maker. Είναι project του και στην ουσία σου λέει τι πράγματα ("συστατικά") έχεις βάλει σ αυτό που θες να φτιάξεις. Δεν μπορεί να το ανοίξει ούτε αυτός;

Αν μπορεί, τότε για να δεις το βίντεο που δημιούργησες, μπορείς να ακολουθήσεις τα κάτωθι βήματα:

1) Κλίκ στο File μετά Save Movie File As
2) Το αποθηκεύεις κάπου (και το βαφτίζεις με ένα όνομα)
3) Καθορίζει τι ποιότητα θες να έχει το τελικό αρχείο
4) Πατάς Export
5) Ανοίγεις το νέο σου αρχείο με τον αγαπημένο σου player

(Αυτά τα βρήκα και τα μετέφρασα, δεν έκανα την πραγματική διαδικασία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Το αρχείο που έφτιαξες ανοίγει με Windows Movie Maker. Είναι project του και στην ουσία σου λέει τι πράγματα ("συστατικά") έχεις βάλει σ αυτό που θες να φτιάξεις. Δεν μπορεί να το ανοίξει ούτε αυτός;
Πρέπει να μπορεί.
Απ'το Αρχείο(File)δίνεις δημοσίευση ταινίας και ακολουθείς τον οδηγό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louloudenia

Νεοφερμένος

Η louloudenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα! Λοιπόν το αρχείο αυτό δυστυχώς ΔΕΝ ανοίγει ούτε με το windows media maker!!!
Βγάζει μνμ ότι δεν έχει υλοποιηθεί το αρχείο και δεν το ανοιγεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Με ποιό πρόγραμμα το έφτιαξες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louloudenia

Νεοφερμένος

Η louloudenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
με το windows media maker! εκεί είναι το περίεργο...το έσωσα στο τέλος ως έργο windows media maker και όταν πήγα να το ανοίξω ξανά με το ίδιο πρόγραμμα, τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Όταν ανοίγεις τον windows media maker απ'την έναρξη και επιλέγεις μέσα που έχουν εισαχθεί
wpm.gif

δεν υπάρχει τίποτα;
Γιατί λογικά θα έπρεπε να έχει κρατήσει ότι έχεις εισάγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louloudenia

Νεοφερμένος

Η louloudenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
τα έχει εκεί αλλά είναι σαν να πρέπει να το ξαναφτιάξω απο την αρχή. δλδ δεν ανοίγει το αρχείο,απλά υπάρχουν αποθηκευμένα αυτά που χρησιμοποίησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
τα έχει εκεί αλλά είναι σαν να πρέπει να το ξαναφτιάξω απο την αρχή. δλδ δεν ανοίγει το αρχείο,απλά υπάρχουν αποθηκευμένα αυτά που χρησιμοποίησα
Ωραία!:)
Τα τοποθετείς εδώ όπως θέλεις
wmm.gif


Κάνεις κλικ Αρχείο>Δημοσίευση ταινίας και ακολουθείς τον οδηγό που σου βγάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louloudenia

Νεοφερμένος

Η louloudenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το έκανα!!! Δεν περίμενα ότι θα γινόταν! Χαρη στην βοήθεια βέβαια που μου δώσατε!!! Ευχαριστώ! :)

Άλλη μια ερώτηση: το έχω σώσει ως wmv. Σε τι μορφή πρέπει να είναι για να το παίξω με φλασακι στην τν και να παίζει γενικά παντού και πως θα το κάνω??? Τα ερωτηματικά είναι 3...όσες κι οι ερωτήσεις μου τελικά! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια...Έχω φτιάξει ένα βίντεο στο συγκεκριμένο πρόγραμμα...Όταν όμως βάζω τίτλο πριν από ένα κλιπ και εφέ...Τα γράμματα εμφανίζονται πολύ αργά και κολλάει (σαν τραβιούνται προς μια κατεύθυνση)...Όποιος ξέρει ας βοηθήσει...Είναι τεράστια ανάγκη!!!Αυτό συμβαίνει στον υπολογιστή με Vista...Στον άλλο υπολογιστή (έχουμε δύο) που έχει XP δεν μπορώ να το αποθηκεύσω...Βγάζει ένα μήνυμα που λέει ότι ο υπολογιστής δεν έχει αρκετό ελεύθερο χώρο ή δε τα αρχεία δε βρ'ισκονται στην ίδια θέση από τη στιγμή που τα έβαλα στο βίντεο...Σας παρακαλώ...ΒΟΗΘΗΣΤΕ!!!
-----------------------------------------
Κανείς;
-----------------------------------------
Κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σε αυτόν με τα Vista, δες θερμοκρασίες κάρτας γραφικών (GPU) και λοιπών υποσυστημάτων. https://www.almico.com/sfdownload.php
Σε αυτόν με τα XP είναι λογικό το μήνυμα, τα αρχεία τα φόρτωσες από αλλού, οπότε δε γίνεται η εξαγωγή του βίντεο. Όταν ανοίξεις το έργο, απλά δες αν εμφανίζει μήνυμα για την αναζήτηση των αρχείων που λείπουν. Αν ναι, απλά βρες τα και επέλεξέ τα. Αυτομάτως θα εισαχθούν όπως είχες κάνει και την πρώτη φορα.
Πάντως δυσκολεύομαι να πιστεψω ότι το WMM των XP άνοιξε έργο φτιαγμένο στα Vista.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Σε αυτόν με τα Vista, δες θερμοκρασίες κάρτας γραφικών (GPU) και λοιπών υποσυστημάτων. https://www.almico.com/sfdownload.php
Σε αυτόν με τα XP είναι λογικό το μήνυμα, τα αρχεία τα φόρτωσες από αλλού, οπότε δε γίνεται η εξαγωγή του βίντεο. Όταν ανοίξεις το έργο, απλά δες αν εμφανίζει μήνυμα για την αναζήτηση των αρχείων που λείπουν. Αν ναι, απλά βρες τα και επέλεξέ τα. Αυτομάτως θα εισαχθούν όπως είχες κάνει και την πρώτη φορα.
Πάντως δυσκολεύομαι να πιστεψω ότι το WMM των XP άνοιξε έργο φτιαγμένο στα Vista.

Τα πράματα ήταν λίγο μπερδεμένα...Το είχα φτιάξεισ την αρχή σε αυτόν με τα XP, αλλά επειδή δεν μπορούσα να το αποθηκεύσω (Αν και δεν ξέρω γιατί, γιατί και χώρο είχα και όλατα αρχεία εκεί ήταν) πήγα στον άλλον υπολογιστή (Αυτόν με τα Vista)...Αλλα΄επειδή κολλούσαν οι γραμματοσειρές πήγα σε μια φίλη μου που και αυτή έχει XP (βρήκα όλα τα αρχεία) και πάλι δεν έγινε τίποτα. Τέλος, πήγα σε μια άλλη φίλη μου, που έχει Vista και επιτέλους μπόρεσα και το αποθήκευσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NICKkate180108

Νεοφερμένος

Ο NICKkate180108 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδες ειμαι νεος στη παρεα σας κ εχω μπει γιατι τα νευρα μ εχουν παιξει ασχημα :mad: !!!
εχω vista κ εχω φτιαξει ενα βιντεακι στο windows movie maker κ θελω να παιζει στο windows media player (πραγμα που δεν γινεται)! σας παρακαλω, ξερει κανεις πως να το κανω? υπαρχει προγραμμα free που το κανει? γινεται κ χωρις προγραμμα?
ειμαι ολιγον ασχετος σε αυτο το θεμα....
με λιγα λογια απο mswmm σε wmv....
ευχαριστω πολυ προκαταβολικα κ ελπιζω να με βοηθησει κανεις!!!

σορρυ αν εχω βαλει κι αλλου αυτη την ερωτηση, καταλαθος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.prlog.org/10206374-how-to-convert-mswmm-to-avimp4wmvdvdyoutubeipod.html


Part 1. How to convert MSWMM to WMV in Windows Movie Maker?

A *.MSWMM is a project file of Windows Movie Maker; it is not a video file (more like a record file). You can open *.MSWMM file in Windows Movie Maker(click "File -> Open Project Project...") and save the movie to your computer: go to the "Tasks" bar, click "Finish Movie" and then click "Save to my computer".

Then Windows Movie Maker will ask you to enter a file name for your movie and choose a folder to save your movie. The movie will be saved as a WMV file in the PC.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NICKkate180108

Νεοφερμένος

Ο NICKkate180108 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
φιλε μου, αυτο μπορω να το κανω σε vista? δεν μου γινεται το αρχειο wmv...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NICKkate180108

Νεοφερμένος

Ο NICKkate180108 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αδελφε μου το εκανα...
ευχαριστω πολυ :D ........
στα vista (ελληνικα) λεει να κανεις "δημοσιευση αρχειου" στον υπολογιστη κ το αποθηκευεις οπου θες, κ μετα ειναι ετοιμο!!!
ευχαριστω πολυ και παλι!!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top