It's complicated (2009)

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
It's complicated (2009)

Actors: Meryl Streep, Steve Martin, Alec Baldwin...

Πολύ ευχάριστη ταινία, πολύ γέλιο και η Meryl Streep εξαιρετική (σε αντιθεση με την προηγούμενη ταινία της "Julie and Julia"). Σας την συστήνω ανεπιφύλακτα αν δεν έχετε κάτι άλλο να κάνετε και θέλετε να περάσετε καλά το βράδυ σας.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
(σε αντιθεση με την προηγούμενη ταινία της "Julie and Julia")

Το It's complicated δεν το έχω δει ακόμη. Στο Julie & julia πάντως η Meryl ήταν πολύ καλή σε σύγκριση πάντα με την αληθινή ηρωίδα που υποδυόταν.

Για να πάρεις μια ιδέα για την αληθινή Julia Child δες εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=LWmvfUKwBrg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Το It's complicated δεν το έχω δει ακόμη. Στο Julie & julia πάντως η Meryl ήταν πολύ καλή σε σύγκριση πάντα με την αληθινή ηρωίδα που υποδυόταν.

Για να πάρεις μια ιδέα για την αληθινή Julia Child δες εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=LWmvfUKwBrg

Νομίζω πως ηταν υπερβολικη σε σχεση με την αληθινη.Εβγαζε οτι η αληθινη ηταν πολυ χαζη ενω δεν ηταν.
Παντως το "Julie and Julia" σαν ταινία ηταν κακή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νομίζω πως ηταν υπερβολικη σε σχεση με την αληθινη.Εβγαζε οτι η αληθινη ηταν πολυ χαζη ενω δεν ηταν.
Παντως το "Julie and Julia" σαν ταινία ηταν κακή.

Διαφωνώ παρα πολύ.. Η χαζομάρα ενός ανθρώπου δεν έγκειται στον τρόπο που μιλάει- η ευφυία της φαινόταν από άλλα πράγματα, όπως για παράδειγμα στον τρόπο που αντιμετώπισε την αδικία που γινόταν στη συνεργασία της με τη μία από τις φίλες της (κατα τη συγγραφή του βιβλίου) :)

Το It's complicated προσωπικά το βρήκα λίγο αδιάφορο, αλλά φαντάζομαι πως "μιλούσε" περισσότερο σε κοινό που έχει βιώσει αυτά τα συναισθήματα που προσπαθούσε να αποδώσει. Δεν ξέρω.. Δεν θα έλεγα πως μου άρεσε.

Το απίστευτο πάντως ήταν η μεταμόρφωση της Meryl Streep από τη μία ταινία στην άλλη. Γι αυτό πρέπει να πάρει Όσκαρ, σίγουρα :D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Διαφωνώ παρα πολύ.. Η χαζομάρα ενός ανθρώπου δεν έγκειται στον τρόπο που μιλάει- η ευφυία της φαινόταν από άλλα πράγματα, όπως για παράδειγμα στον τρόπο που αντιμετώπισε την αδικία που γινόταν στη συνεργασία της με τη μία από τις φίλες της (κατα τη συγγραφή του βιβλίου) :)


Απλά η Meryl Streep έβγαζε μία ακατάσχετη ηλιθιότητα η οποια δεν ανταποκρινοταν στην αληθινη Julie και αυτό δεν μου αρεσε καθόλου.Όσο για την ταινία πιστευω πως ηταν κακη καθως ηταν ελεινα βαρετή και χωρις πλοκή.Πολύ φλατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Απλά η Meryl Streep έβγαζε μία ακατάσχετη ηλιθιότητα η οποια δεν ανταποκρινοταν στην αληθινη Julie και αυτό δεν μου αρεσε καθόλου.Όσο για την ταινία πιστευω πως ηταν κακη καθως ηταν ελεινα βαρετή και χωρις πλοκή.Πολύ φλατ.

Θα διαφωνήσω, αλλά ο καθένας έχει τη γνώμη του.. Περι ορέξεως, που λέμε.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To είδα χτες. Δεν ξέρω αν ενδείκνυται για μικρές ηλικίες (έως 25) διότι διαπραγματεύεται ένα θέμα που δύσκολα θα τους άγγιζε.
ΑΛΛΑ έχει αρκετό χιούμορ, ωραίους διαλόγους και το κυριότερο είναι η πρώτη ταινία στην οποία υπάρχει Θεία Δίκη! Επιτέλους όλοι παίρνουν ό,τι τους αξίζει και όχι ό,τι προσπαθούν με τσαλιμάκια να διεκδικήσουν, ενώ από μόνοι τους πριν τα έχουν κάνει χάλια!

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
To είδα χτες. Δεν ξέρω αν ενδείκνυται για μικρές ηλικίες (έως 25) διότι διαπραγματεύεται ένα θέμα που δύσκολα θα τους άγγιζε.
ΑΛΛΑ έχει αρκετό χιούμορ, ωραίους διαλόγους και το κυριότερο είναι η πρώτη ταινία στην οποία υπάρχει Θεία Δίκη! Επιτέλους όλοι παίρνουν ό,τι τους αξίζει και όχι ό,τι προσπαθούν με τσαλιμάκια να διεκδικήσουν, ενώ από μόνοι τους πριν τα έχουν κάνει χάλια!

:D

Πάντως εγώ που ειμαι 19 δεν ειχα προβλημα να μπω στην ιστορία...

Και ναι ειναι το μονο με Θεια Δίκη (άλλαξε μήπως το μοτίβο της γνωστής "αμερικανιάς"?????)

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν εννοούσα πως κανείς κάτω των 25 δεν θα το εκτιμούσε. Απλώς θεωρώ πιο πιθανό να αγγίξει κάποιον μεγαλύτερο. :)

Και μακάρι να άλλαξε το μοτίβο, ένιωθα τόσο πολύ καλύτερα μετά την ταινία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
To είδα χθες...
Χμμμ....δεν το λάτρεψα αλλά δεν το μίσησα κιόλας :P
Ήταν ο,τι πρέπει για να περάσει κάποιος ευχάριστα το βράδυ του.... Σε ορισμένες σκηνές έβγαζε γέλιο....
Γενικά καλή ταινία....

Και ΝΑΙ λάτρεψα το τέλος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο κορυφαίος χαρακτήρας της ταινίας θα πρέπει να ήταν με διαφορά ο γαμπρός της Meryl Streep. Τι γλυκός άνθρωπος!
Ο γαμπρός που θα ήθελε κάθε μητέρα για την κόρη της! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Χαζή ταινία χωρίς απολύτως κανένα νόημα... μόλις τελείωσε άρχισα να σκέφτομαι μου έμεινε κατι απο αυτό που είδα? πάντα αυτό κάνω όταν τελειώνει κάθε ταινία που βλέπω.. κατέληξα ότι δν αποκόμισα κάτι και ότι έχασα την ώρα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
μπάντα αυτό κάνω όταν τελειώνει κάθε ταινία που βλέπω.. κατέληξα ότι δν αποκόμισα κάτι και ότι έχασα την ώρα μου...
Άλλαξε video club :P :P

Πως μπορεί να μην σου αφήνει καμία ταινία τίποτα; Δεν μπορεί. Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το απίστευτο πάντως ήταν η μεταμόρφωση της Meryl Streep από τη μία ταινία στην άλλη. Γι αυτό πρέπει να πάρει Όσκαρ, σίγουρα :D:)

Επειδή έτυχε και είδα το Julie + Julia και το Its complicated με διαφορά 2 εβδομάδων, τα έχω φρέσκα, η σύγκριση ήταν αναπόφευκτη και ομολογώ πως παρατήρησα το ακριβώς αντίθετο!
Έχω δει ηθοποιούς να μεταμορφώνονται σε σημείο που να μην τους αναγνωρίζεις (και δεν εννοώ στο μακιγιάζ:P) αλλά αυτό ΔΕΝ ήταν μεταμόρφωση.
Σε αρκετές στιγμές μου θύμιζε την Julia όπως στους τρόπους έκφρασης, στις χειρονομίες..

Το its complicated το έκλεισα στο πρώτο μισάωρο. Θα το δω κάποια άλλη στιγμή, που δε θα έχω τι άλλο να κάνω :P
Το Julie and Julia ήταν καλό. Απλά καλό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμμ...για να ειμαι ειλικρινης, δεν ειδα κατι παραπανω ή κατι λιγοτερο απο αυτο που περιμενα.
Η Στριπ, οπως παντα, καλη σε αυτο που κανει, σε ενα ρολο μιας γυναικας της "διπλανης πορτας". Το υγρο βλεμμα της παντως ειναι "ολα τα λεφτα"...σε καθηλωνει.

Το σεναριο σιγουρα βγαλμενο μεσα απο τη ζωη, χωρις εκπληξεις...
Γελασα, συγκινηθηκα, σιχτιρισα, εν ολιγοις την ευχαριστηθηκα και για αλλη μια φορα επιβεβαιωθηκε το "ροδα ειναι και γυριζει"..., ενω το "καλλιο αργα παρα ποτε" πηγε περιπατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
να το δω ή να μη το δω τελικα??

το χω στο πισι εδω και μια βδομαδα και δε το χω παρει ακομα αποφαση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δες το μωρέ, περνάει χαλαρά η ώρα..

Απλά δεν αξίζει να θυσιάσεις κάτι άλλο, για να το παρακολουθήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε ναι, εαν ειναι να βγεις ραντεβου με το αμορε, μην κατσεις να τη δεις...
Εαν ειναι να αφιερωσεις 2 ωρες απο την παραμονη σου στο Στεκι, ντου ιτ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top