Τι θα πει ο κόσμος;

Σας νοιάζει η γνώμη των άλλων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 182)
  • Ναι

    Ψήφοι: 47 25.8%
  • Ελάχιστα

    Ψήφοι: 89 48.9%
  • Κάθολου

    Ψήφοι: 46 25.3%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σας νοιάζει η γνώμη των άλλων; Όταν αποφασίζετε κάτι υπολογίζετε την γνώμη των άλλων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Μπορείς να διευκρινήσεις πώς το εννοείς?
Τι θα πει γενικά ο κόσμος με την έννοια της κοινωνίας? Ή αν υπολογίζουμε τη γνώμη ατόμων που είναι πιο κοντά μας σε διάφορες αποφάσεις που θα πάρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αναλογα για πιο θεμα μιλαμε... Θα πρεπει να διευκρινεισεις λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν μια πραξη επηρεαζει μονο εμενα και τη γνωμη που εχουν οι αλλοι για μενα, τοτε δε με απασχολει παρα πολυ (γιατι λιγο ναι, με κανει να ξανασκεφτομαι πραγματα).
Αν υπαρχει αντικτυπο σε στενα μου προσωπα/οικογενεια/κτλ, τοτε για να μη νιωσουν ασχημα εκεινοι, καταπιεζομαι και δεν κανω πραγματα.
Δε νομιζω οτι υπαρχει κανεις που να μην τον επηρεαζει η γνωμη του "κοσμου" ΚΑΘΟΛΟΥ, κι αν υπαρχει θα βρισκεται ισως σε κανα βουνο τρωγοντας χορτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Mιλαω καθαρα για την κοινωνια ως συνολο ... οχι για στενα σε εσας ατομα οπως γονεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Σέβομαι την γνώμη των ανθρώπων που βρίσκονται δίπλα μου και γνωρίζω τις προθέσεις τους....τώρα όσον αφορά το κοινωνικό σύνολο, αδιαφορώ παντελώς για το τί θα πουν για μένα και τις πράξεις μου ή την εμφάνιση μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εξαρταται ποσο ευαισθητος εισαι και ποσο υπολογιζεις το ατομο που λεει κατι για σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όταν πέφτει το βράδυ και οι πόρτες κλείνουν, μέσα απ τη δική μου πόρτα είμαι εγώ παρέα με τον εαυτό μου και τις επιλογές μου κι όχι με τον κόσμο....

Ο κόσμος είναι πίσω απ τις δικές του κλειστές πόρτες.... και δεν με ακούει αν κλαίω ή αν γελάω για αποφάσεις που πήρα επιρρεασμένη από αυτόν....

Ο κόσμος λέει πολλά.... αλλά όταν έρθει η ώρα να κριθεί ο κόσμος, κοιτάνε και αυτοί την πάρτη τους και δεν με υπολογίζουν....

Ο κόσμος δεν με φροντίζει, δεν με ταίζει και σίγουρα... δεν με ξέρει!

Ο κόσμος δεν θα μου ζητήσει ποτέ συγγνώμη επειδή τον "άκουσα".....
Το πολύ πολύ να μου πει "τι κρίμα" και να χαρεί που δεν έχει αυτός το δικό μου πρόβλημα....


Ο κόσμος είναι σαν τις καμήλες... βλέπει ΜΟΝΟ τις καμπούρες των άλλων.....

Μάθε να ακούς την καρδιά σου και την λογική σου γιατί με αυτά θα ζεις για πάντα παρέα... αυτά βλεπεις στον καθρέφτη κι όχι τον κόσμο και τις επιλογές του.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
+1 στην κακη επιρροη! :) Συμφωνα απολυτα :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εφοσων μιλαμε γενικοτερα για την σταση στην ζωη μας τοτε συγουρα δεν υπολογιζω τον κοσμο. Δεν πανε να πουνε οτι θελουν και να πιστευουν οτι θελουν για μενα; Αλλωστε στην ωρα της κρισης θα φανει πιος ειανι ο καλυτερος τελικα.
Ομως συγουρα αν εχω καπιο δυλιμα θα λαβω υποψην τις γνωμες ανθρωπων που μπορω να εμπιστευτω σε αυτον τον τομεα, αλλα δεν θα ζητισω την γνωμη ενος ασχετου η καπιου που δεν τον ξερω και συγουρα δεν θα λαβω υποψην την γνωμη του καθενος, παρα μονων αυτων που θελω.

@Κουε, τελεια προσεγκιση του θεματος;) +1000000000000000000000000000000000000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ με τη σειρά μου, συμφωνώ απόλυτα με την Κουε :worship:
Ακριβώς η άποψη μου!! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Και εμένα με κάλυψε η Κακή Επιρροή. Δε μπορώ να φανταστώ τη σκέψη μου πιο απλά και πιο όμορφα διατυπωμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ζηταω συγγνωμη για την "ωμη" μου απαντηαση αλλα ετσι ειναι τα πραγματα.

εδω ειμαι, ειμαι αυτος που ειμαι, εαν σ'αρεσει, εαν δεν στα απαυτα μου και προχωρα στον επομενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Άρα το γενικό νόημα ποιό είναι; Γράφτους (δε μιλάω για κάποιον/α αλλά γενικά) όλους στ' αρχιμηνιά κι αρχιχρονιά σου; Γίνε κι εσυ "βοϊδομούσχαρο", μπορείς; Το πόστ της Κακής Επιρροής μπορώ να πω οτι δίνει ενα στίγμα της κοινωνίας με ποιητικό τόνο χωρίς όμως να ξεφεύγει από τα στερεότυπα. Αν εσυ κλειστείς πίσω από τις πόρτες σου όπως λέει η Κακή Επιρροή, σωστά ο κόσμος δεν γνωρίζει αν γελάς η αν κλαίς επειδή έχει κλειστεί πίσω από τις δικές του πόρτες. Άρα είστε το ίδιο όλοι! Άτομα πίσω από πόρτες που δεν γνωρίζετε τίποτα ο ενας για τον άλλο. Γίνεστε ένα με τον κόσμο που λιδωρείτε.

Καλή η ποίηση λοιπόν αλλά εγω θα επιμείνω στην ουσία. Λάβετε υπόψη σας οτι ζούμε όλοι μαζί επάνω σε αυτόν τον πλανήτη και αναπόφευκτα τα αυτιά σας θα ακούσουν και μια γνώμη παραπάνω για οποιοδήποτε θέμα. Θα μου πείτε οτι οι γνώμες είναι σαν τις κ..ότρυπες, οτι όλοι έχουν από μια και δε θα διαφωνήσω μαζί σας. Εντούτοις νιώθω την ίδια απέχθεια γι αυτούς που ζούν με βάση το τι θα πει ο κόσμος, όσο και γι αυτούς που ζούν θεωρώντας τον κόσμο ως κάτι ανύπαρκτο.

Δεν γνωρίζετε την έννοια της διυλίσεως; Κάθε γνώμη έχει άλλη ουσία και κατα συνέπεια άλλη αξία για οποιοδήποτε θέμα. Άλλες πρέπει να ληφθούν υπ' όψιν και άλλες όχι. Αυτό είναι η διύλιση! Μην αξιολογείτε τις γνώμες με βάση το πως οι άνθρωποι τις εκφράζουν. Πολλοί δεν έχουν τρόπους!

Ας πάμε σε παραδείγματα:

"Αλέξανδρε, γιατί αγόρασες το αυτοκίνητό σου σε χρώμα κόκκινο και όχι κίτρινο; Πιο ωραίο είναι το κίτρινο."

Αυτή η γνώμη δεν πρέπει να ληφθεί υπ' όψιν κατά τη γνώμη μου από τον Αλέξανδρο.

"Μαρία, κοίτα πως έγινες, πάχυνες απίστευτα!"

Η Μαρία, ακούγοντας αυτή τη γνώμη θα θελήσει να πνίξει τον συνομιλητή της αλλά εκείνος μπορεί και να έχει δίκιο, άσχετα αν ο τρόπος έκφρασής του δεν είναι ο ενδεδειγμένος. Έχει δίκιο η άδικο ανάλογα με το τι θα δείξει ο Δείκτης σωματικής μάζας. Αν είσαι 1,50 και 80 κιλά καλά κάνει και στο λέει. Αν είσαι 1,50 και 37 κιλά, δώστου τη γνωστή ευχή και μη τον ακούς.

...και άλλα πολλά!

Μη βιάζεστε λοιπόν να απορρίψετε (και αντίθετα, να δεχθείτε) τα όσα λέει ο κόσμος γιατί μπορεί -τηρουμένων των αναλογιών- να έχουν βάση και να σας ωφελήσουν (και αντίθετα, να μην σας ωφελήσουν). Ανοίξτε στους άλλους τα μάτια σας, τ' αυτιά σας, μα πάνω απ' όλα το μυαλό σας και αποκτήστε τη διάθεση για γόνιμους διαλόγους, στήριξη και ενδιαφέρον, τονίζω όμως ξανά, τηρουμένων των αναλογιών.

Ας πάψουμε να είμαστε είτε "βοϊδομούσχαρα", είτε θύματα κι ας γίνουμε επιτέλους άνθρωποι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ετσι οπως το θετεις εχεις απολυτο δικαιο valder αλλα θα σου θεσω ενα αλλο παραδειγμα...

Εισαι ερωτευμενος με καποια και θελεις να την παντρευτεις ... όμως επειδή δεν έχει κοινώς αποδέκτο επάγγελμα είσαι 100% ότι όλοι θα σε κράξουν. Επίσης μια περιόδο της ζώης της είχε μπλέξει με ναρκωτίκα ... άρα θα φας το κράξιμο της ζωής σου ... Τι θα κάνεις τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ο κόσμος , δεν με ταίζει !

Το θέμα μου άρεσε αρκετά και η αλήθεια είναι ότι οι απαντήσεις των περισσότερων είναι αναμενόμενες και λογικές…ή τελοσπάντων όπως θα έπρεπε να σκέφτεται ένας υγιής άνθρωπος….και συμφωνώ με Κουε στα περισσότερα από αυτά που είπε..

ΑΛΛΑ … αυτό το αλλά με καταδιώκει εν προκειμένω..

Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, απόφοιτος ΑΕΙ και εργάζομαι σε μια επαρχιακή πόλη.. θέλοντας και μη με «ταίζει» ο κόσμος, με την έννοια ότι παρέχω υπηρεσίες και πληρώνομαι για αυτές ζώντας από ένα επάγγελμα το οποίο βασίζεται σε ένα μεγάλο ποσοστό από τις δημόσιες σχέσεις..

Ως αποτέλεσμα έχω υποχρέωση απέναντι στον εαυτό μου να με ενδιαφέρει τι θα πει ο κόσμος σε απλά πράγματα ..μην παρεξηγηθώ δεν παίρνω αποφάσεις ζωής στηριζόμενη στο πως θα φανεί.. αλλά να δώσω ένα απλό παράδειγμα για να γίνω κατανοητή …όσο και να θέλω ή να μ’ αρέσει δεν μπορώ να κυκλοφορήσω ακόμη και το σ/κ που μπορεί να μην δουλεύω με μια κοντή φούστα, ένα σορτσάκι ή κάτι τελοσπάντων που θα μπορούσε να προκαλέσει κάποια εντύπωση…ότι δεν είναι πρέπον, δεν αρμόζει κτλ..
Είναι επιτακτικό να προσέχεις την εμφάνισή σου στο έπακρο σε μια μικρή πόλη όπου κρίνεσαι με το παραμικρό και κυρίως όταν εξαρτάται η επαγγελματική σου πορεία ΚΑΙ από την εικόνα σου προς τα έξω…

Γενικά είναι ένα τρυπάκι στο οποίο έχω μπει και με το οποίο έχω συμβιβαστεί εδώ και καιρό και το οποίο περιέχει πολλές συνιστώσες εκτός από το παράδειγμα που ανέφερα. Είναι σαν ένα παιχνίδι…περιμένουν από σένα να είσαι κάπως συγκεκριμένα και εσύ τους το προσφέρεις ή έστω άσε τους να νομίζουν ότι τους το προσφέρεις…
Αλλιώς σε φάγανε και κυρίως όταν οι άλλοι συνάδελφοι ακολουθούν κατά γράμμα τους «κανόνες»..

Ναι δίνω σημασία στο τι θα πει ο κόσμος αλλά μέχρι εκεί που πιστεύω ότι άπτεται του επαγγέλματός μου…
κατά τ’ άλλα απλά δεν εκθέτω καθόλου προς τα έξω την προσωπική μου ζωή για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο…γιατί εκεί δεν παίζει κανένας συμβιβασμός..

Αν ζούσα σε μια μεγαλύτερη πόλη θα ήταν σίγουρα διαφορετικά τα πράγματα , δυστυχώς όμως δε ζω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο prime. Ακριβώς σε τέτοια θέση ήταν η μητέρα μου (ελευθερος επαγγελματίας, επαρχιακή πόλη) και καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Ετσι οπως το θετεις εχεις απολυτο δικαιο valder αλλα θα σου θεσω ενα αλλο παραδειγμα...

Εισαι ερωτευμενος με καποια και θελεις να την παντρευτεις ... όμως επειδή δεν έχει κοινώς αποδέκτο επάγγελμα είσαι 100% ότι όλοι θα σε κράξουν. Επίσης μια περιόδο της ζώης της είχε μπλέξει με ναρκωτίκα ... άρα θα φας το κράξιμο της ζωής σου ... Τι θα κάνεις τότε;

Μια από τα ίδια. Ανάλογα, ανάλογα και...ανάλογα!

Για να το πάρουμε από την αρχή. Το "κράξιμο" είναι μια έκφραση του αισθήματος της υποτίμησης (κάτι που δε θα έκαναν ποτέ) ή επιφύλαξης (κάτι για το οποίο δεν είναι βέβαιοι οτι οι συνέπειες θα είναι υπέρ σου). Εκεί πάλι διυλίζεις τα πάντα και μάλιστα σε δαιδαλώδη βαθμό ένεκα της σοβαρότητας της απόφασης. Εδω ταιριάζει το ανάλογα που είπα. Αν η κοπέλα είναι καθαρή από ουσίες και δε δείχνει σημάδια υποτροπής ή αν είναι πρόθυμη να μην αφήσει τη δουλειά της να επηρρεάσει αρνητικά τη σχέση σας, τότε η γνώμη του κόσμου δεν έχει τόση βαρύτητα, αν και πάντα παραμένει ο φόβος για το μέλλον. Αν δεν είναι καθαρή από ουσίες, αν το επάγγελμα είναι με κάθε έννοια ριψοκίνδυνο, αν σε παντρεύεται για τα λεφτά σου και αν υπάρχουν αποδείξεις γι αυτό, ακόμα κι από τη συμπεριφορά της, τότε καλά θα κάνεις να ακούσεις τον κόσμο με περισσότερη προσοχή και να λάβεις τα μέτρα σου.

Βέβαια δεν θα κάνω ιδιαίτερη μνεία στους ανθρώπους που δεν τηρούν τις αναλογίες, γνωστούς και ως ξεροκέφαλους. Μιλάμε πάντα για λογικούς ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την κακή επιρροή. Απόλυτα. :clapping::clapping:
Προσωπικά (προσπαθώ να) κάνω πάντα αυτό που θέλω εγώ και μόνο. Ακόμη κι αν αποδειχτεί λάθος, τουλάχιστον θα πρόκειται για δικό μου λάθος και πέραν αυτού δε θα μείνω με την απορία "τι θα γινόταν αν..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Ετσι οπως το θετεις εχεις απολυτο δικαιο valder αλλα θα σου θεσω ενα αλλο παραδειγμα...

Εισαι ερωτευμενος με καποια και θελεις να την παντρευτεις ... όμως επειδή δεν έχει κοινώς αποδέκτο επάγγελμα είσαι 100% ότι όλοι θα σε κράξουν. Επίσης μια περιόδο της ζώης της είχε μπλέξει με ναρκωτίκα ... άρα θα φας το κράξιμο της ζωής σου ... Τι θα κάνεις τότε;

ποιον θα παντρευτεις; την κοπελα η τον κοσμο που θελει να σε κραξει;

το κραξιμο θα αντεξει μια δυο ωρες, αλλα εαν πραγματικα αγαπας την κοπελα η ζωη σας μαζι θα κρατησει για ΠΑΡΑ πολυ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top