[Apple] iPhone

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.


  1. Δε φαίνεται το λινκ.
  2. Και τι; Θα μας φας τις γκόμενες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
«Αυτό, Αλλάζει τα Πάντα. Ξανά»

To νέο iphone παρουσιάστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το καινουριο iphone τα σπαει!!! Ανυπομονω να βγει στην αγορα για να το παρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αργεί στην Ελλάδα, Αύγουστο και αν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
1.7 εκ. πωλήσεις για το iPhone 4


Όπως επιβεβαίωσε η Apple, το iPhone 4 έφτασε τις 1.7 εκατομμύρια πωλήσεις σε τρεις μέρες από την κυκλοφορία του! Το νέο smartphone ξεκίνησε να διατίθεται στα καταστήματα από τις 24 Ιουνίου και -σύμφωνα με τον Steve Jobs- είναι "το πιο επιτυχημένο λανσάρισμα προϊόντος στην ιστορία της Apple". Ωστόσο, ο CEO της εταιρείας ζητάει συγνώμη από τους πελάτες που δεν μπόρεσαν να αποκτήσουν ένα iPhone 4, λόγω του ότι δεν υπήρχαν αρκετά αποθέματα. Για την ιστορία, να αναφέρουμε πως το iPhone 3G χρειάστηκε τρεις μέρες για να πουλήσει ένα εκατομμύριο τεμάχια.

πηγή: κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αργεί στην Ελλάδα, Αύγουστο και αν ...
Κάπου προς το τέλος Αυγούστου η βόδιαφον θα το έχει διαθέσιμο, έχω ήδη μπει στη λίστα αναμονής! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αντέχει και περισσότερο στο άλεσμα σε σχέση με το παλιό iphone

(Λία κάτσε πριν το δεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δημήτρη, μην ψαρώνεις! Υπερβολές των δημοσιογράφων είναι.

Π.χ. το twitter πλέον έχει την δυνατότητα να δημοσιεύει το στίγμα σου. Ε και η εφαρμογή του iPhone έχει αυτή την επιλογή, μάλιστα απενεργοποιημένη by default.

Μάλιστα το iOS4, κάθε φορά που ανοίγει το GPS σου πετάει σχετικό εικονίδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tempo

Νεοφερμένος

Ο tempo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
και εγώ δεν νομίζω ότι αυτό είναι κάτι νέο ή ότι μπορεί να γίνει μόνο απο το iphone...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Με όλα γίνεται, το θέμα είναι οτι τώρα το έκανε η apple απο μόνη της (στο λειτουργικό και όχι μέσω εφαρμογής), και δέν ήταν προφανές. Λέγεται οτι ήταν για να δίνει στατιστικά στην at&t για το που ειναι τα κενά στην κάλυψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Με όλα γίνεται, το θέμα είναι οτι τώρα το έκανε η apple απο μόνη της (στο λειτουργικό και όχι μέσω εφαρμογής), και δέν ήταν προφανές. Λέγεται οτι ήταν για να δίνει στατιστικά στην at&t για το που ειναι τα κενά στην κάλυψη.
Συγνώμη, αλλά υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που έχει πρόβλημα με την ιδέα ότι το κινητό του μπορεί να στέλνει στο δίκτυο την πληροφορία ότι εδώ έχει 5μπάρες σήμα, ενώ πιο κάτω έχει 2 μπάρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Συγνώμη, αλλά υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που έχει πρόβλημα με την ιδέα ότι το κινητό του μπορεί να στέλνει στο δίκτυο την πληροφορία ότι εδώ έχει 5μπάρες σήμα, ενώ πιο κάτω έχει 2 μπάρες;
Εγώ έχω. Το iphone είναι δικό μου και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις εν αγνοία μου για να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά σου. Δεν είναι θέμα privacy αλλά σεβασμού και έννοιας ιδιοκτησίας. Θες να κάνεις survey με το κινητό μου; Φτιάξε μια παπαροεφαρμογή και κόψε 30 cents απο το πάγιο και καν το, η πες το στο EULA (στο άρθρο το κάνει εκ των υστέρων η apple) και άσε τον ένα παρανοϊκό (εμένα) να πάρει galaxy S.

Είναι το ίδιο σα να σου πουλήσω hosting για το στέκι και να hostαρω παράλληλα και το CV μου εκεί (που έχει μηδαμινό κόστος για σένα, αλλά είναι το γαμώτο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
παντως στην ελλαδα και γενικως σε χωρες της ευρωπηες ειναι υπερτιμημενο για τα χαρακτηριστικα που εχει.
οι τιμες που υπαρχουν στο σαϊτ της apple πιστευω ειναι αυτες που αρμοζουν στις δυνατοτητες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ έχω. Το iphone είναι δικό μου και δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις εν αγνοία μου για να κάνεις οποιαδήποτε δουλειά σου. Δεν είναι θέμα privacy αλλά σεβασμού και έννοιας ιδιοκτησίας. Θες να κάνεις survey με το κινητό μου; Φτιάξε μια παπαροεφαρμογή και κόψε 30 cents απο το πάγιο και καν το, η πες το στο EULA (στο άρθρο το κάνει εκ των υστέρων η apple) και άσε τον ένα παρανοϊκό (εμένα) να πάρει galaxy S.

Είναι το ίδιο σα να σου πουλήσω hosting για το στέκι και να hostαρω παράλληλα και το CV μου εκεί (που έχει μηδαμινό κόστος για σένα, αλλά είναι το γαμώτο).
Έστω ότι μια εταιρία ήθελε να μάθει πόσοι φοράνε φούξια σακάκι και γαλάζια γραβάτα και έστω ότι αποφασίζεσαι απλά να κοιτάξει από το παράθυρο του γενικού διευθυντή έξω. Είναι κάτι το ανήθικο αυτό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έστω ότι μια εταιρία ήθελε να μάθει πόσοι φοράνε φούξια σακάκι και γαλάζια γραβάτα και έστω ότι αποφασίζεσαι απλά να κοιτάξει από το παράθυρο του γενικού διευθυντή έξω. Είναι κάτι το ανήθικο αυτό; :)
Εκεί μιλάμε για υπαλλήλους (κοιτάει ο διευθυντής τι φοράνε οι υπάλληλοι). Στο iPhone μιλάμε για πελάτες. There's a difference here.

Και να το πάμε και τελείως νομικά, μιας και εμένα δεν μου αρέσουν οι συζητήσεις περί ηθικής: όταν μιλάμε για συμφωνίες και συμβόλαια, οι όροι είναι αυτοί που αναγράφονται. Οποιαδήποτε τροποποίσηση γίνεται μόνο γραπτώς κατόπιν συμφωνίας και των δύο αντιβαλλόμενων. Όταν εκ των υστέρων σου λένε "θα μαζεύουμε τις τάδε πληροφορίες χωρίς την έγκρισή σου" είναι μη-γραπτή προσθήκη στο End User License Agreement. Τι δεν καταλαβαίνεις από τα παραπάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Όχι, αλλά δεν είναι το ίδιο γιατί η apple χρησιμοποιεί το hardware μου και τα δεδομένα μου (που μπορεί να με χρεώνει 580 ευρώ το milibyte ο provider άμα δεν έχω Plan).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εκεί μιλάμε για υπαλλήλους (κοιτάει ο διευθυντής τι φοράνε οι υπάλληλοι). Στο iPhone μιλάμε για πελάτες. There's a difference here.
Δεν με κατάλαβες, αναφέρομαι ότι κοιτάνε έξω από το παράθυρο και παρατηρούν άσχετους περαστικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top