Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γεια σου αγαπημένε μου μάγε!
Εξαιρετικό ποστ, αλλά θα ταίριαζε καλύτερα στα Ανέκδοτα και αστεία κειμενάκια. :whistle:
Θα ήθελες να μας δώσεις τον τίτλο του περιοδικού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Περιπλοκο το θεμα και δυσκολο να απαντησει κανεις και οσο διαβαζα τα διαφορα ποστ μπερδευτηκα και με καποια εκνευριστηκα.Ειμαι υπερ του γαμου δυο ανθρωπων το θετω ετσι ανθρωποι ελευθεροι δεν ειναι ? Ποιος εχει το δικαιωμα να στερει απο καποιον την επιλογη του? Και με ποιο δικαιωμα του φυσιολογικου? τι ειναι φυσιολογικο αυτο που εχουμε συνηθεισει ως εικονα αν εγω εχω περιορισμενες εικονες ομως με ποιο δικαιωμα χαρακτηριζω τις μη γνωριμες ως παραφυση?Να μεγαλωνουν παιδια ειτε βιολογικα ειτε υιοθετημενα και σε αυτο δυσκολα απαντας τι χρειαζονται τα παιδια αγαπη φροντιδα στηριξη να εισαι εκει να μιλας να νοιαζεσαι .Μεγαλωνω δυο παιδια μονη μου φροντιζω οσο μπορω να τονιζω πως ο μπαμπας ειναι εδω παρων συμετεχει στις αποφασεις τις οικογενειας απλα μενει σε δικο του σπιτι αλλα ειμαστε και θα ειμαστε ενωμενοι ως οικογενεια .Ειναι αρκετο δεν ξερω απλα το ελπιζω με αυτο θελω να πω οτι σιγουρα λειπει το ενα προτυπο απο το σπιτι σιγουρα κοστιζει κακα τα ψεματα αλλα ολα δειχνουν οτι πανε καλα θα μπορουσε το ιδιο να γινει λοιπον και με δυο ομοφυλοφιλους γονεις δεν ξερω γιατι οχι δεν μπορω να το γνωριζω .Πως λοιπον να εκφερω απολυτη αποψη οταν υπαρχουν τοσες συνιστωσες? Διαβασα ομως καπου (δεν θυμαμαι που) οτι ζευγαρι ομοφυλοφιλων ηθελε να υιοθετησει ενα παιδακι με συνδρομο νταουν (ποσο μεγαλη ειναι η αγαπη τους και η μεγαλοψυχια τους σκεφτηκα αυτοματα και ποσο μη εγωιστικα ηταν τα κινητρα τους)αλλα το κρατος προνοιας τους το αρνηθηκε συγνωμη αλλα το βρηκα απανθρωπο και για το ζευγαρι και για το παιδακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ους ο Θεός συνέζευξε, άνθρωπος μη χωριζέτω....
Ακολουθήστε το ούρλ της φωτό και φτάσατε στο "περιοδικό"!
Το θέμα είναι ότι εδώ ο κόσμος καίγεται, και οι...gay χτενίζονται! Ήθελα να ήξερα, έτσι και αύριο αποκτούσαν τα ίδια δικαιώματα με τα ετερόφυλα ζευγάρια, ποιά φοράδα και σε ποιό αλώνι θα τα έκανε επάνω της?

Άμα πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Θεωρω οτι με αυτον τον τροπο ξεφτιλιζεται ο θεσμος του γαμου.
Ενταξη κανουν οτι κανουν, ας συνεχισουν να το κανουν χωρις να προκαλουν με τη συμπεριφορα τους αλλα τον γαμο τι τον θελουνε;;
Αυτο δεν μπορω να καταλαβω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Θεωρω οτι με αυτον τον τροπο ξεφτιλιζεται ο θεσμος του γαμου.
Ενταξη κανουν οτι κανουν, ας συνεχισουν να το κανουν χωρις να προκαλουν με τη συμπεριφορα τους αλλα τον γαμο τι τον θελουνε;;
Αυτο δεν μπορω να καταλαβω...


κυριως για νομικα ζητηματα και δυνατοτητα υιοθεσιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Clandestino

Νεοφερμένος

Ο Clandestino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν έχω παρακολουθήσει όλη τη συζήτηση. Είμαι προφανώς υπέρ του πολιτικού γάμου για τα λεσβιακά και τα γκέι ζευγάρια. Είμαι υπέρ και όσον αφορά τις υιοθεσίες, αν και κατονοώ τις επιφυλάξεις.

Πιστεύω βέβαια πως το αίτημα για σεξουαλική απελευθέρωση είναι ελλειπές όταν δεν συναρθρώνεται με το αίτημα για κοινωνική απελευθέρωση, για μια "άλλη" κοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Θεωρω οτι με αυτον τον τροπο ξεφτιλιζεται ο θεσμος του γαμου.
Ενταξη κανουν οτι κανουν, ας συνεχισουν να το κανουν χωρις να προκαλουν με τη συμπεριφορα τους αλλα τον γαμο τι τον θελουνε;;
Αυτο δεν μπορω να καταλαβω...

Γιατί να μην θέλουν να παντρευτούν? Μπορούν να είναι ερωτευμένοι και να θέλουν να μοιραστούν την ζωή τους, τόσο θεωρητικά, όσο και πρακτικά...Τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια γιατί παντρεύονται? Μπορεί να θέλουν και να υιοθετήσουν παιδιά:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Θεωρω οτι με αυτον τον τροπο ξεφτιλιζεται ο θεσμος του γαμου.

Ο θεσμός του γάμου είναι η ένωση δύο ανθρώπων που αγαπιούνται και θέλουν να χαράξουν κοινή πορεία στη ζωή ενώπιων όλων. That's it. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

Και οι ομοφυλόφιλοι είναι άνθρωποι που αγαπιούνται και θέλουν να χαράξουν κοινή πορεία στη ζωή. Τι τους καθιστά ανάξιους να κάνουν γάμο λοιπόν;;;;

Ο θεσμός του γάμου btw πιο πολύ ξεφτιλίζεται όταν γίνεται για λεφτά, για συμφέροντα, όταν παίρνουμε διαζυγιο για ψύλλου πήδημα, παρά όταν ένα ομοφυλόφυλο ζευγάρι παντρευτεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ο θεσμός του γάμου btw πιο πολύ ξεφτιλίζεται όταν γίνεται για λεφτά, για συμφέροντα, όταν παίρνουμε διαζυγιο για ψύλλου πήδημα, παρά όταν ένα ομοφυλόφυλο ζευγάρι παντρευτεί...
Ακριβώς. Άλλα ξεφτιλίζουν ένα γάμο. Και πέρα από όλα όσα λέμε από τη στίγμη που θέλουν να παντρευτούν, το σκέφτηκαν ώριμα και το αποφάσισαν εμάς τι μας νοιάζει; Δική τους είναι η ζωή και την κάνουν ό,τι θέλουν. ΟΚ, μπορεί σε πολλούς να μην αρέσει αυτό - δεν μας αρέσουν τα πάντα. Αλλά ας δεχτούμε την ελευθερία τους να κάνουν αυτό που θέλουν, έστω και αν εμάς δεν μας βρίσκει σύμφωνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο θεσμός του γάμου είναι η ένωση δύο ανθρώπων που αγαπιούνται και θέλουν να χαράξουν κοινή πορεία στη ζωή ενώπιων όλων. That's it. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.
απο αρχαιοτατων χρονων και εκατονταδες χιλιαδες χρονια στις πρωτογονες κοινωνιες ,απο όταν πρωτουπηρξε ο γαμος ως θεσμος στις κοινωνιες ηταν για τη νομιμοποιηση στην κοινωνια της οικογενειας και των παιδιων..για τη αναπαραγωγη μεσα σε μια κοινωνια του ειδους..
τωρα θα αλλαξει?

χωρις παιδια στην ουσια ο γαμος χανει την ουσια του..?
για τα παιδια παντευεται καποιος ουσιαστικα,,χωρις παιδια δεν νοειται οικογενεια...

και προσωπικα αυτο πιστευω..γιατι να παντρευτεις αν δεν θελεις να κανεις παιδια?

εγω θελω να ενωθω με το σκυλο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Βρε Άγγελε γιατί το λες αυτό? Δηλαδή τα αντρόγυνα που δεν έχουν παιδιά, κακώς παντρεύτηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εγω θελω να ενωθω με το σκυλο μου..

O δρομος ανοιχτος και τα υπολοιπα σκυλια δεμενα! Μην ανησυχεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δηλαδή τα αντρόγυνα που δεν έχουν παιδιά, κακώς παντρεύτηκαν?
παντρευτηκαν όμως για να κανουν παιδια..μετά ειδαν οτι δεν γινοταν αφου προσπαθησαν..

τι βλεπετε τη διαφορα?
αν εγω δεν θελω ποτέ να κανω παιδια σε μια σχεση με μια γυναικα και ουτε αυτη θελει ποτέ και το εχει παρει αποφαση..
γιατι να παντρευτουμε?συνηθως και ηθοποιοι και αλλοι ανθρωποι απλως συζουν σε τεοιες περιπτωσεις και μπορει και για χρονια..20 πχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Ε υποθέτω ότι ορισμένοι άνθρωποι, παρόλο που δε σκοπεύουν να κάνουν παιδιά, θα ήθελαν να κάνουν κάτι που επισημοποιεί τη σχέση τους στους ίδιους και στον κόσμο και που ενισχύει τους δεσμούς. Η έννοια της τελετουργίας -και ο γάμος τέτοια είναι- έχει τεράστιες προεκτάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Υπάρχει και η πρακτική πλευρά του ζητήματος που δεν θα πρέπει να παραγνωρίζεται.
Η κοινή περιουσία, είναι το πρώτο και προφανέστερο, αλλά πέρα απ' αυτό, υπάρχει η ανάγκη συγκατάθεσης για παράδειγμα, συγγενικού προσώπου, σε ιατρικές πράξεις, δωρεά οργάνων κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
παντρευτηκαν όμως για να κανουν παιδια..μετά ειδαν οτι δεν γινοταν αφου προσπαθησαν..

τι βλεπετε τη διαφορα?
αν εγω δεν θελω ποτέ να κανω παιδια σε μια σχεση με μια γυναικα και ουτε αυτη θελει ποτέ και το εχει παρει αποφαση..
γιατι να παντρευτουμε?συνηθως και ηθοποιοι και αλλοι ανθρωποι απλως συζουν σε τεοιες περιπτωσεις και μπορει και για χρονια..20 πχ..
Υπάρχει και η πρακτική πλευρά του ζητήματος που δεν θα πρέπει να παραγνωρίζεται.
Η κοινή περιουσία, είναι το πρώτο και προφανέστερο, αλλά πέρα απ' αυτό, υπάρχει η ανάγκη συγκατάθεσης για παράδειγμα, συγγενικού προσώπου, σε ιατρικές πράξεις, δωρεά οργάνων κ.α.
Κατ'αρχήν σου απάντησε η Ισι για τα πρακτικά....... κατά δεύτερον δεν είσαι εσύ που θα πεις γιατί παντρεύονται τα ζευγάρια:D. Εγώ ξέρω ζευγάρια που δεν παντρεύτηκαν για να κάνουν παιδιά αλλά σαν μια δήλωση προς εαυτούς και κοινωνία ότι θέλουν να περάσουν όλη τους την ζωή μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ζευγάρια που δεν παντρεύτηκαν για να κάνουν παιδιά αλλά σαν μια δήλωση προς εαυτούς και κοινωνία ότι θέλουν να περάσουν όλη τους την ζωή μαζί.
οι περισσοτεροι δεν ειναι ετσι..παντευεσαι για τα παιδια ,απλο ειναι..τα αλλα ειναι εξαιρεσεις..
αυτους που λες εξαρχης ξερανε οτι δεν θα κανουν παιδια αφου παντρευτουν?

μην κανουμε οτι δεν καταλαβαινουμε... στην πραξη γιαυτο παντρευεσαι.απαραιτητα..
γιαυτο και οι περισσοτεροι γαμοι και μοντερνων ζευγαριων γινονται αφου γεννηθουν τα παιδια...

σπανια νοειται γαμος χωρις ελπιδα,δυνατοτητα να κανεις παιδια..ή να υιοθετησεις ,εστω..

γιαυτο και ομοφυλοφιλοι που θελουν να αντιγραψουν τα ετεροφυλοφιλα ζευγαρια(αντε βρες για ποιους λογους) ,αμεσως ετα το γαμο ,κολλανε και την υιοθεσια...

πολλες φορες πρωτα μενει εγκυος η γυναικα και μετα παντευονται...αυτο αναγκαζει οτ γαμο...οχι οι ψυχικες ενωσεις και θεωρητικολογιες..


οι νομοι του γαμου και της οικογενειας εχουνε φτιαχτει γυρω απο το παιδι και τη διαιωνιση του ειδους και την αναπτυξη της κοινωνιας....

οικογενεια χωρις παιδι ειναι σαν κυτταρο χωρις πυρηνα..
και οσοι δεν εχουν κανει παιδια ή υιοθετησει ..το ξερουν..μεσα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Ειδα απο μερικους να γραφουν:
"Και οι ομοφυλοφιλοι αγαπιουνται"
Δεν μπορει να υπαρξει πραγματικη αγαπη στους ομοφυλοφιλους, οπως μεταξυ ενος ανδρα και μιας γυναικας. Δεν μπορει γιατι απλα η φυση δεν εχει προνοησει για κατι τετοιο. Οτι και να καθομαστε να λεμε εμεις, οσες θεωριες και να βγαζουμε τα πραγματα ειναι απλα.. το σεξ υπαρχει στους ανθρωπους για να αναπαραγονται, ο γαμος θεσμοθετηθηκε για να μεγαλωνουν τα παιδια μεχρι να φτασουν μια ηλικια...
και μην μου πειτε οτι οι περισσοτεροι το κανουν με προφυλαξεις κλπ και δεν κανουν παιδια, σας λεω για ποιο λογο υπαρχει το σεξ απο την φυση.Βιολογια γ λυκειου πιστευω να κανατε οι περισσοτεροι φετος ή αν οχι μπειτε στον κοπο να διαβασετε το κεφαλαιο για την εξελιξη των ειδων.

Οι σημερινες δυτικες κοινωνιες εχουν παρακμασει σε πολυ μεγαλο βαθμο και δεν ξερουν πραγματικα με τι να ασχοληθουνε, υπαρχουν τοσα προβληματα στον κοσμο οπως πολεμοι,θανατοι απο ελλειψη νερου και φαγητου,οικονομικη εξαθλιωση,φτωχεια (και αλλα πολλα) και ορισμενοι ασχολουνται με τα "διακαιωματα" που πρεπει να εχουν οι ομοφυλοφιλοι.. ο κοσμος καιγεται και το ## χτενιζεται με λιγα λογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Δεν μπορει να υπαρξει πραγματικη αγαπη στους ομοφυλοφιλους, οπως μεταξυ ενος ανδρα και μιας γυναικας. Δεν μπορει γιατι απλα η φυση δεν εχει προνοησει για κατι τετοιο. Οτι και να καθομαστε να λεμε εμεις, οσες θεωριες και να βγαζουμε τα πραγματα ειναι απλα.. το σεξ υπαρχει στους ανθρωπους για να αναπαραγονται, ο γαμος θεσμοθετηθηκε για να μεγαλωνουν τα παιδια μεχρι να φτασουν μια ηλικια...
και μην μου πειτε οτι οι περισσοτεροι το κανουν με προφυλαξεις κλπ και δεν κανουν παιδια, σας λεω για ποιο λογο υπαρχει το σεξ απο την φυση.Βιολογια γ λυκειου πιστευω να κανατε οι περισσοτεροι φετος ή αν οχι μπειτε στον κοπο να διαβασετε το κεφαλαιο για την εξελιξη των ειδων.

Τι σχέση έχει το σεξ με την αγάπη;;; Οι ετεροφυλόφυλοι κάνουν σεξ μόνο αν αγαπάνε (και το αντίστροφο);;;;:confused:

Εγώ σου αντιστρέφω αυτό που λες. Ό,τι κι αν λένε τα βιβλία, υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που αγαπάνε ομόφυλούς τους - και μιλάμε για αρκετά μεγάλο ποσοστό. Τι πιστεύεις, τα βιβλία ή την πραγματικότητα;:hmm:

Οι σημερινες δυτικες κοινωνιες εχουν παρακμασει σε πολυ μεγαλο βαθμο και δεν ξερουν πραγματικα με τι να ασχοληθουνε, υπαρχουν τοσα προβληματα στον κοσμο οπως πολεμοι,θανατοι απο ελλειψη νερου και φαγητου,οικονομικη εξαθλιωση,φτωχεια (και αλλα πολλα) και ορισμενοι ασχολουνται με τα "διακαιωματα" που πρεπει να εχουν οι ομοφυλοφιλοι.. ο κοσμος καιγεται και το ## χτενιζεται με λιγα λογια...

Έτερον εκάτερον. Εκτός αν εσύ κάθεσαι σπίτι σου και κλαις όλη μέρα λόγω των προβλημάτων που αναφέρεις και δε ζεις τη ζωή σου. Γιατί αν το πας έτσι και τα δικά σου καθημερινά προβλήματα "ο κοσμος καιγεται και το ## χτενιζεται" είναι.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top