Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
https://www.leaderu.com/orgs/narth/medconsequences.html

εδω επιστημονας λεει τις αρρωστιες που προκαλει η ομοφυλοφιλικη συμπεριφορα..
και οτι ειναι υποπτοι οι λογοι(κοινωνικοι,πολιτικοι ,πιεση ακτιβιστων κλπ) που οι παγκοσμιες οργανωσεις εβγαλαν την ομοφυλοφλια απο τις διαταραχες..

οποτε εγω αφηνω ανοιχτο το θεμα στο μυαλο μου
Ήξερα οτι υπάρχει κίνηση στην άλλη μεριά του Ατλαντικού, αλλά δέν μπορούσα να φανταστώ την έκταση του προβλήματος.
Μιμούμαστε της Αμερικής σχεδόν τα πάντα και εδώ φαίνεται καθαρά οτι οι απόψεις μερικών σε αυτή την συζήτηση, συγκρινόμενες με τα πορίσματα στο site σου φίλε Άγγελε, είναι παλαιολιθικής εποχής τουλάχιστον.
Άρα, η ομοφυλοφιλία είναι πρόβλημα φίλοι μου και πολύ μεγαλύτερο απο τις αρνητικές και θετικές που βάζετε.
Ανοίξτε το μυαλουδάκι σας και όχι μόνο τον πισινό σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Δεν θα ήθελα να έχω τα δικαιώματα των μεταναστών. Εσύ; Προσπάθησε να απαντήσεις με ειλικρίνεια :)

Για αυτό ακριβώς προτιμώ 100 φορές να έχουν εκείνοι τα ίδια διακιώματα με εμένα στην χώρα που ''τυχαίνει'' να είναι δικιά μου. Αν δεν μπορεί εκείνη να τους αναγνωρίσει ως ψυχές όπως μπορεί εμένα, τότε απλούστατα δεν είναι χώρα, ούτε πατρίδα μου. Ειλικρινέστατα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
ε φυσικά δεν θα τα ήθελε γιατί είναι μειωμένα μπροστά σε αυτά που τώρα έχει

Δόξα τώ Θεώ ! Και επειδή δεν θέλω να έχω τα δικαιώματα των μεταναστών, όπως άλλωστε ούτε κι εσύ, φροντίζω, όσο μπορώ, να μην είμαι μετανάστης πουθενά. Εσένα άν σου αρέσει τόσο πήγαινε μετανάστης στην Σιβηρία και στήσε εκεί ένα κίνημα για τα δικαιώματα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πολύ...πατριωτικά δεν το πήραμε το ζήτημα; Mήπως υπερβολικά πατριωτικά; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δόξα τώ Θεώ ! Και επειδή δεν θέλω να έχω τα δικαιώματα των μεταναστών, όπως άλλωστε ούτε κι εσύ, φροντίζω, όσο μπορώ, να μην είμαι μετανάστης πουθενά. Εσένα άν σου αρέσει τόσο πήγαινε μετανάστης στην Σιβηρία και στήσε εκεί ένα κίνημα για τα δικαιώματα τους.

Πες τα buggs. Μακριά από το κώλο μας και όπου θέλει ας πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Δόξα τώ Θεώ ! Και επειδή δεν θέλω να έχω τα δικαιώματα των μεταναστών, όπως άλλωστε ούτε κι εσύ, φροντίζω, όσο μπορώ, να μην είμαι μετανάστης πουθενά. Εσένα άν σου αρέσει τόσο πήγαινε μετανάστης στην Σιβηρία και στήσε εκεί ένα κίνημα για τα δικαιώματα τους.

Μα εδώ είναι βρε συ Μπαγκς μου το θέμα, οτι οι ομοφυλόφιλοι δεν το επιλέγουν το να είναι ''διαφορετικοί'', αυτό προσπαθούν να εξηγήσουν τα παιδιά τόσα ποστ τώρα, είναι φυσική τους τάση...όσο φυσικό σου φαίνεται εσένα να σου αρέσουν οι γυναίκες, άλλο τόσο φυσικό τους είναι και εκείνων το να τους αρέσουν οι άνδρες. :/: Το θέμα είναι το τι δικαιώματα παρέχει μια κοινωνία στα μέλη της αυτά είτε τα λένε μετανάστες, είτε γκέυ, είτε πρεζάκια, είτε το οτιδήποτε, και αντίστοιχα τι δικαιώματα τους στερεί ανάλογα με την ευρύτερη κονωνική βούληση. Αλλά μιας και το θέμα μας εδώ είναι οι ομοφυλόφιλοι και ο γάμος, εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί χαλιέστε τόσο πολύ στο να τους επιτρέπεται να παντρεύονται. Τόσο πολύ πιστεύεις οτι θα χαλάσουν το θεσμό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πες τα buggs. Μακριά από το κώλο μας και όπου θέλει ας πάει.

Πάντως ο παραλληλισμός ίσως μας χρησιμεύσει. Κοιτάξτε λοιπόν. Ενας μετανάστης Πακιστανός, στην Κυψέλη που πουλάει κράκ, δεν θα έχει τα ίδια δικαιώματα με έναν μετανάστη πάλι Πακιστανό, που έχει ας πούμε Ιντερνετ καφέ πάλι στην Κυψέλη δουλεύει τίμια, έχει φιλικές, ή αρμονικές και συνεργάσιμες σχέσεις με τους γείτονες του, προκόβει με τίμιο τρόπο και εντάσσεται στην τοπική κοινωνία χρήσιμα.

Το ίδιο πιστεύω ότι και γκέυ απο γκέυ έχουν διαφορετικά δικαιώματα. Ο Χατζηδάκης ας πούμε, ήταν γκέυ. Πρώτο ν όμως δεν το αρνιότανε, δεύτερον ήταν περήφανος για τις επιλογές του, τρίτον δεν έκανε κανένα πόλεμο με τους στρέιτ, και μάλλον, χωρίς να τον έχω γνωρίσει προσωπικά, πιστεύω ότι ΔΕΝ θα ήταν καθόλου πούστης, στην συμπεριφορά του. Στον Χατζηδάκη λοιπόν το γκέυ ήταν απλά μια, μάλλον αδιάφορη, σε σχέση με την υπόλοιπη προσωπικότητα και κοινωνικη του δράση του, σεξουαλική προτίμηση. Κάτι το εντελώς ασήμαντο.

Όταν λοιπόν αυτό κάποιοι το κάνουν κίνημα, τότε πραγματικά, είναι γελοίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πάντως ο παραλληλισμός ίσως μας χρησιμεύσει. Κοιτάξτε λοιπόν. Ενας μετανάστης Πακιστανός, στην Κυψέλη που πουλάει κράκ, δεν θα έχει τα ίδια δικαιώματα με έναν μετανάστη πάλι Πακιστανό, που έχει ας πούμε Ιντερνετ καφέ


βασικά ο λόγος που δεν μας χρησιμεύει , είναι ότι ντε και καλά πρέπει να βγάλεις ότι οι ομοφυλόφιλοι σε κίνημα , πουλάνε κρακ

:)

(κάπου εδώ οποιοδήποτε νήμα λογικής κάνει κρακ και κόβεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
βασικά ο λόγος που δεν μας χρησιμεύει , είναι ότι ντε και καλά πρέπει να βγάλεις ότι οι ομοφυλόφιλοι σε κίνημα , πουλάνε κρακ :) (κάπου εδώ οποιοδήποτε νήμα λογικής κάνει κρακ και κόβεται)

Μήπως ο λόγος που δεν σου χρησιμεύει εσένα (μη μιλάς εξ ονόματος όλων, δεν τους αντιπροσωπεύεις όλους) είναι επειδή δεν θέλεις να δείς ότι άλλο ο Χατζηδάκης (ευτυχώς) και άλλο εσύ; Και μάλιστα ότι η διαφορά σας δεν έγκειται στο ότι ο Χατζηδάκης δεν πουλούσε κράκ, αφού μάλλον και εσύ δεν πόυλάς κράκ.

Η διαφορά σας έγκειται στο ότι εσύ έχεις κάνει τη γκέυ φάση κάτι το σημαντικό τόσο όσο και άν έκαναν κίνημα όλοι οι άντρες και γυναίκες που τους αρέσει το άναλ. Ρε φίλε μια σεξουαλική προτίμηση είναι. Ούτε αδελφότητα είναι ουτε επανάσταση ούτε τίποτα το σπουδαίο. ΄Έτυχε καποιοι να γίνουν γκέυ. Και λοιπόν; Σημασία έχει τί κάνει στην υπόλοιπη ζωή του ένας άνθρωπος. Εσένα λές και όλη σου η ζωή εξαρτάται και γυρίζει γύρω απο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Τόσο πολύ πιστεύεις οτι θα χαλάσουν το θεσμό;;

Τόσο πολύ; Εξαρτάται. Πώς βλέπεις εσύ τον θεσμό του γάμου; Αν τον θεωρείς ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα της ανθρώπινης διαστροφής, τότε μάλλον δεν θα τον χαλάσουν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μήπως ο λόγος που δεν σου χρησιμεύει εσένα (μη μιλάς εξ ονόματος όλων, δεν τους αντιπροσωπεύεις όλους) είναι επειδή δεν θέλεις να δείς ότι άλλο ο Χατζηδάκης (ευτυχώς) και άλλο εσύ; Και μάλιστα ότι η διαφορά σας δεν έγκειται στο ότι ο Χατζηδάκης δεν πουλούσε κράκ, αφού μάλλον και εσύ δεν πόυλάς κράκ.

Η διαφορά σας έγκειται στο ότι εσύ έχεις κάνει τη γκέυ φάση κάτι το σημαντικό τόσο όσο και άν έκαναν κίνημα όλοι οι άντρες και γυναίκες που τους αρέσει το άναλ. Ρε φίλε μια σεξουαλική προτίμηση είναι. Ούτε αδελφότητα είναι ουτε επανάσταση ούτε τίποτα το σπουδαίο. ΄Έτυχε καποιοι να γίνουν γκέυ. Και λοιπόν;

και λοιπόν
Το ίδιο πιστεύω ότι και γκέυ απο γκέυ έχουν διαφορετικά δικαιώματα

εσύ θεωρείς ότι είναι στην κρίση σου , πώς ακριβώς θα είναι ένας ομοφυλόφιλος

:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ρε φίλε μια σεξουαλική προτίμηση είναι. Ούτε αδελφότητα είναι ουτε επανάσταση ούτε τίποτα το σπουδαίο. ΄Έτυχε καποιοι να γίνουν γκέυ. Και λοιπόν; Σημασία έχει τί κάνει στην υπόλοιπη ζωή του ένας άνθρωπος. Εσένα λές και όλη σου η ζωή εξαρτάται και γυρίζει γύρω απο αυτό.

συμφωνώ απολύτως (υπενθυμίζω βέβαια για νιοστή φορά ότι ΔΕΝ είναι επιλογή η ομοφυλοφιλία, ΔΕΝ είναι επιλογή ΔΕΝ είναι επιλογή.........ΔΕΝ είναι επιλογή), καθημερινοί άνθρωποι είμαστε, και γι'αυτό ακριβώς δεν υπάρχει λόγος , υπό νορμάλ συνθήκες , για κανένα κίνημα.
Από την στιγμή που μου στερείς το δικαίωμα εσύ ή ο οποιοσδήποτε άλλος που δεν ξέρει γρι για την ομοφυλοφιλία (η άγνοιά σας φαίνεται από το ότι ισχυρίζεστε ότι είναι επιλογή) να μπορώ να επισημοποιώ την σχέση μου (αν όχι με γάμο αφού σοκάρει τους περι ηθικής λαλούντες, τότε έστω με ένα σύμφωνο), τότε ναι, θα γίνει φασαρία και κίνημα και παρέλαση και ό,τι άλλο θες μέχρι να αποκτήσουμε το αυτονόητο: τα ανθρώπινα δικαιώματά μας.
Νομίζεις ότι εγώ μεγάλη καψούρα έχω να κάνω θέμα την ομοφυλοφιλία μου. Να ζήσω όπως οι άλλοι άνθρωποι θέλω! Αν μου το στερήσεις έστω και με τον παραμικρό περιορισμό το δικαίωμα αυτό, με το γελοίο επιχείρημα ότι είμαι "παρα φύσιν άτομο" ,αν και γεννήθηκα ομοφυλόφιλος, φυσικό δεν είναι να υπάρχει αντίδραση ? Εσύ θα καθόσουν με σταυρωμένα χέρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στον Χατζηδάκη λοιπόν το γκέυ ήταν απλά μια, μάλλον αδιάφορη, σε σχέση με την υπόλοιπη προσωπικότητα και κοινωνικη του δράση του, σεξουαλική προτίμηση. Κάτι το εντελώς ασήμαντο.

Όταν λοιπόν αυτό κάποιοι το κάνουν κίνημα, τότε πραγματικά, είναι γελοίο.
και ο δαλιανιδης το ιδιο..
ειναι τοσο αξιοπρεπης που κανεις δεν ασχοληθηκε αν ειναι γκευ ή οχι..

και στα περι καρικατουρας ψινακη και λοιπων του θεαματος..και οι ιδιοι οι ομοφυλοφιλοι φταινε..
αφου στα gay parade και τα drag show δειχνουν και διαφημιζουν προς τα εξω τετοια καραγκιολικια?
για να μην πουμε πόσες ξεφτιλισμενες φτερουδες βλαπουμε στο θεαμα..αυτοι ειναι ετσι.δεν ους αναγκασε να γινουν ετσι η κακια κοινωνια..

οπότε οταν καποος σεβεται πρωτα τον εαυτο του και τα εχει καλα με αυτον και τις επιλογες του ,ειτε στρειτ ειτε γκευ , φαινεται προς τα εξω αυτο και τον σεβονται και οι αλλοι..ετσι παει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Εγώ μπορώ να κάνω παιδι με τη σύντροφό μου. Εχω κάνει παιδιά. Ήταν συγκλονιστικο το συναίσθημα που είχα όταν γεννήθηκαν. Αποκλείεται ποτέ να ήταν το ίδιο με ένα υιοθετημένο παιδί. Είναι συγκλονιστικά τα συναισθήματα που είχα για τη γυναίκα μου, μετά που γέννησε τα παιδιά μας. Οταν απο το τίποτα, προέκυψε μια ζωή που.... είμαστε εμείς. Λίγο απο εκείνη και λίγο από εμένα. Η μεγαλύτερη ανωμαλία των γκέυ πιστεύω είναι αυτό ακριβώς που κάνουν σήμερα. Οτι προσπαθούν να τα κάνουν όλα ίδια. Αφού δεν είναι πώς θα γίνουν;
Πολυ σωστος!!
Δεν φταινε τοσο οι ομοφυλοφιλοι οσο τα μμε και το συστημα που τους προωθει διαρκως.

Σε πολλα επαγγελματα οπως παρουσιαστης,μοντελο κλπ αν δεν εισαι gay τοτε δεν βρισκεις δουλεια.
Εκτος βεβαια αν εισαι παιδι τηλεπαρουσιαστη ή βουλευτη.

Το θεμα ειναι οτι τα δικαιωματα των ομοφυλοφιλων δεν υφισταται καθως δεν αποτελουν καποιου ειδους μειονοτητα. Με λιγα λογια δεν εχουν κατι εκ φυσεως που να τους ξεχωριζει.
Εχουν ουτως η αλλως ολα τα δικαιωματα των φυσιολογικων ζευγαριων. Και αυτοι αν θελουν μπορουν να παντρευτουν μια γυναικα οπως πολλοι απο αυτους εχουν κανει.Μπορουν να ψηφισουν και γενικα να κανουν οτιδηποτε κανει ενας οποιοσδηποτε ανθρωπος.
Αυτα που ζητανε ομως (γαμοι,υιοθεσιες κλπ) ειναι πραγματικα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ και δεν εχουν ποτε και σε καμια ανθρωπινη κοινωνια συμβει κατα το παρελθον. Ακομα και αν συμβουν στο μελλον (στις περισσοτερες χωρες δεν θα συμβουν ποτε), θα εχουν σιγουρα "ημερομηνια ληξης" καθως ειναι θεμα χρονου τα οποια "δικαιωματα" αποκτησουν να τα ξαναχασουν στη συνεχεια αφου τα οσα ζητανε ξεφευγουν πραγματικα απο καθε μετρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
όπως ενας μαζοχιστης ή ενας που εχει διαφορες σεξουλικες προτιμησεις δεν εχει διαφορετικα δικαιωματα απο εναν απλο πολιτη..ετσι πρεπει να ειναι και οι ομοφυλοφιλοι..να μην ασχολειται κανεις με ι κανουν στο κρεβατι τους...

θελουν ενα συμφωνο ,ενταξει..αλλα οχι για τους ομοφυλοφιλους ειδικα,,,αλλα γενικα για τους ομοφυλους..

θα κανουμε ξεχωρη νομοθεσια και για τους κτηνοβατες,τους μαζοχιστες,τους φτιχιστες κλπ?πατε καλα?

αυτη ειναι πραγματικα προοδευτικη κοινωνια.αυτη που δεν φτιαχνει ξεχωρους νομους για καθε σεξουαλικη προτιμηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Εχουν ουτως η αλλως ολα τα δικαιωματα των φυσιολογικων ζευγαριων. Και αυτοι αν θελουν μπορουν να παντρευτουν μια γυναικα οπως πολλοι απο αυτους εχουν κανει.

ο εξντιεφ21 μόλις είπε ότι κάποιος που θέλει να παντρευτεί άντρα , έχει ίσα δικαιώματα στον γάμο γιατί μπορεί αν θέλει να παντρευτεί γυναίκα

εγώ ο παράλογος και η Λογική αποχωρούμε

θα μας βρείτε δίπλα στο τσατ

έχει δωρεάν μπουφέ , αν δεν πνιγούμε πριν από αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
θα κανουμε ξεχωρη νομοθεσια και για τους κτηνοβατες,τους μαζοχιστες,τους φτιχιστες κλπ?πατε καλα?
Μα πρεπει! Τους ομοφυλοφιλους και ταυτοχρονα μαζοχιστες δεν τους σκεφτεται κανεις;;
Οι παιδεραστες γιατι να μην μπορουν να παντρευονται; Πλακα πλακα το γνωριζετε οτι στην Ολλανδια υπαρχει κομμα εκτος βουλης που ζηταει διακαιωματα για τους παιδεραστες;; Ζητανε να παντρευονται τα παιδια απο ηλικια 12 ετων και να μπορουν να εχουν ερωτικες σχεσεις με ενηλικες απο την ηλικια των 10 ετων!!! Επισης μεσα στα αιτηματα τους περι ισοτητος ειναι και να μπορουν τα παιδια να συμμετεχουν σε ταινιες πορνο!! Τι αλλο θα ακουσουμε;;
Οι λεξεις "ισοτητα" και "δικαιωματα" εχουν ξεφτιλιστει πλεον απο ορισμενους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι παιδεραστες γιατι να μην μπορουν να παντρευονται; Πλακα πλακα το γνωριζετε οτι στην Ολλανδια υπαρχει κομμα εκτος βουλης που ζηταει διακαιωματα για τους παιδεραστες;; Ζητανε να παντρευονται τα παιδια απο ηλικια 12 ετων και να μπορουν να εχουν ερωτικες σχεσεις με ενηλικες απο την ηλικια των 10 ετων!!! Επισης μεσα στα αιτηματα τους περι ισοτητος ειναι και να μπορουν τα παιδια να συμμετεχουν σε ταινιες πορνο!! Τι αλλο θα ακουσουμε;;

και η ολλανδια ειναι η πρωτη χωρα που επιτρεπει γαμους ομοφυλοφιλων..
τυχαιο?δεν νομιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
συμφωνώ απολύτως (υπενθυμίζω βέβαια για νιοστή φορά ότι ΔΕΝ είναι επιλογή η ομοφυλοφιλία, ΔΕΝ είναι επιλογή ΔΕΝ είναι επιλογή.........ΔΕΝ είναι επιλογή), καθημερινοί άνθρωποι είμαστε, και γι'αυτό ακριβώς δεν υπάρχει λόγος , υπό νορμάλ συνθήκες , για κανένα κίνημα.
Από την στιγμή που μου στερείς το δικαίωμα εσύ ή ο οποιοσδήποτε άλλος που δεν ξέρει γρι για την ομοφυλοφιλία (η άγνοιά σας φαίνεται από το ότι ισχυρίζεστε ότι είναι επιλογή) να μπορώ να επισημοποιώ την σχέση μου ....

Δεν σου στερώ τίποτα. Ίσα ίσα, σε σπρώχνω να επισημοποιήσεις με κάθε τροπο την σχέση σου. Να πείς στη δουλειά σου ότι είσαι γκέυ, να το πείς στο μπαμπά, στη μαμά σου, στους φίλους και φίλες σου, και φυσικά να δείξεις το ζευγάρι σου, αυτόν ή αυτήν που αγαπάς, περήφανα σε όλο το κόσμο. Επίσης, σε σπρώχνω να συντάξεις, αν αγαπάς τόσο πολύ τον ή την γκέυ σύντροφό σου, ΄'ενα νομικό έγγραφο που να σας εξασφαλίζει αμφότερους για την μακροχρόνια συγκατοίκησή σας, άν έχετε προχωρήσει σε τέτοιο βαθμό.

Αν όντως κάποιος γκέυ θέλει να επισημοποιήσει τη σχέση του νομίζω ότι σήμερα πιά κανείς δεν θα τον πειράξει ούτε θα τον εμποδίσει να κάνει τίποτα απο όλα αυτά .

Τον γάμο λοιπόν δεν τον θέλουν οι γκέυ για τα δικαιώματα, ή την νομική εξασφάλιση αφου αυτά τα έχουν. Τον θέλουν επειδή είναι προπύργιο της φυσιολογικότητας. Αν γίνει δικός τους τότε, αυτομάτως, και ότι κάνουν θα γίνει υποτίθεται επίσης φυσιολογικό. Ενας μάταιος αγώνας βέβαια. Αφού ότι και να γίνει όλοι ξέρουμε ότι παιδιά με τον φυσιολογικό τρόπο, και κατ'επέκταση φυσιολογικές οικογένειες οι γκέυ δεν θα κάνουν ποτέ. Και δεν θα γίνει αυτό επειδή το είπε ο κακός ο Μπάγκς, αλλά επειδή έτσι τα έφτιαξε ο Θεός.

Μπορεί βέβαια κάποιος γκέυ, αν έχει χρόνο και διάθεση για χάσιμο, να τα βάλει και με το Θεό, αφου στο πώς γεννιούνται τα παιδιά όπως και στο ότι έγινε γκέυ, δεν είχε επιλογή (αν και για το δεύτερο υπάρχουν πολλές ενστάσεις). Ομως σίγουρα είναι μια επιλογή να μήν χαλάει κανένας γκέυ τις σχέσεις του με τους αλλους συνανθρώπους του, ειδικά σε μία κοινωνία που έχει επιτρέψει στους γκέυ όλα τα δικαιώματα που θα μπορούσαταν να έχουν. Ομως δεν θα τους δώσει ποτέ αυτά που δεν είναι δικά τους, δεν τους αντιπροσωπεύουν, και δεν τα έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
οι gay..., απαγορεύεται να παρενοχλούν σεξουαλικά τους straight και αντίθετα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top