[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εσύ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Tι καλάάάά.:clapup:
Είμαι ένας άσφαλτος άνθρωπος κατά την Άντζελα. :P

Α! Ξέρετε καμιά σελίδα με κουρέματα, καιρός για ανανέωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω ανανεωθηκα παντως:) και ηδη ειμαι ετοιμη για το χειμωνα τον υπεροχο που μας περιμενει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Είμαι ένας άσφαλτος άνθρωπος κατά την Άντζελα.
η Ατζελα στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν εκανε καποιο νοηματικο λαθος. υπαρχει λεξη ασφαλτος με ακριβως αυτη την ερμηνεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η λεξη ειναι σωστη ..
αλλα κουφη:P

αλλα τι λεμε τωρα..εδω η Αντζελα τρωει για πρωινο ειδη υγιεινης..:rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για πες καμιά ιδέα μάιντ, πάλι το ίδιο κούρεμα θα κάνω μάλλον γιατί φοβάμαι.

@ Φάνη, αν και off
άσφαλτος
αλάνθαστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι συνηθιζες να κανεις?
Πως ειναι τα μαλλια σου, σε τι κατασταση, χρωμα?
Ποσο υψος εχεις?
Τι στυλ εχεις (βαλε μια φωτο ασχετη με μια απο το νετ) μετα απο αυτα θα σου βγαλω το πορισμα!:D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έχω ακούσει οτι υπάρχουν site που μπορείς να δεις πως θα είσαι με διαφορετικά κουρέμετα! Ξέρετε μήπως κανένα;

Σκέφτομαι και εγώ σοβαρά να αλλάξω το μαλλί μου! Μου έχει κολλήσει να κάνω αφέλειες, αλλά δεν ξέρω πως να τις κάνω και το βασικότερο αν θα μου πηγαίνουν και αν θα τις βολευτώ!
Με μια πρόχειρη αναζήτηση διάβασα οτι πρέπει να έχεις υπομονή (τι είναι αυτό; :ρ) για να τις φτιάχνεις! Έχει καμία εμπειρίες πάνω στο σοβαρό μου θέμα; :P

Τι συνηθιζες να κανεις?
Πως ειναι τα μαλλια σου, σε τι κατασταση, χρωμα?
Ποσο υψος εχεις?
Τι στυλ εχεις (βαλε μια φωτο ασχετη με μια απο το νετ) μετα απο αυτα θα σου βγαλω το πορισμα!:D;)

Να απαντήσω και εγώ; :P

Συνήθως τα στεγνώνω και έξω από την πόρτα! Είναι από μόνα τους ίσια και δεν χρειάζονται κάτι παραπάνω!
Τα μαλλιά μου είναι ίσια, με ξανθές ανταύγες!
Είμαι 1,75 πάνω κάτω!
Συνήθως το στυλ μου είναι απλό και χαλαρό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Συνήθως τα στεγνώνω και έξω από την πόρτα! Είναι από μόνα τους ίσια και δεν χρειάζονται κάτι παραπάνω!
Τα μαλλιά μου είναι ίσια,
Ας την κάνει κάποιος Ban σας παρακαλώ...
:mad::mad::mad::mad:


:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω καποια περιοδο ειχα αφελιες, και εχω και σγουρο μαλλι που το ισιωνα! δεν ειναι τιποτα, 2 λεπτα δουλεια... εσενα που ειναι και απο φυσικο τους ισια μονο λιγο φορμαρισμενα να θελουν να τους δινεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και γω είχα αφέλειες το Πάσχα του 2009 και του 2010.:redface:
Τις βαρέθηκα, και δεν παίζει να ξανακάνω σύντομα, είμαι καλύτερα με φράτζα :pfff:

Βασικά όντως θέλει υπομονή, ειδικά άμα έχεις σπαστά/σγουρά μαλλιά, πρέπει το πρωί να παίρνεις το πιστολάκι για να το φτιάξεις -.-
Αλλά οκ, έχεις ίσιο, δε χρειάζεται κάτι, απλά όταν τα στεγνώνεις να τις περνάς από πάνω με το πιστολάκι για να μην πετάνε. Επίσης, μη κοιμηθείς ποτέ με βρεγμένα μαλλιά, γιατί πάλι θα πετάνε το πρωί, και δε θα ισιώνουν και θα φαίνεσαι κάπως. Τότε, ή το ξαναλούζεις, αν δεν βαριέσαι, ή απλά τις βρέχεις λίγο και τις στεγνώνεις για να κάτσουν.

Επίσης, απ' ο,τι έχω δει, πάνε, αν όχι σε όλα, στα περισσότερα πρόσωπα, και αλλάζει πολύ το όλο στυλάκι. Ό,τι πρέπει για ανανέωση!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
πρεπει να παω και γω να κοψω το μαλλακι αλλα βαριεμαι τα κομμωτηρια αφορητα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Για πες καμιά ιδέα μάιντ, πάλι το ίδιο κούρεμα θα κάνω μάλλον γιατί φοβάμαι.

@ Φάνη, αν και off
άσφαλτος
αλάνθαστος

κατσε, ανοιγο τωρα το μειζον...

ααα για δες,

άσφαλτος, -η, -ο επίθ. < α στερητ. +σφάλλω : αλάθητος

το γεγονος οτι δεν εχει την εννοια η ελληνικη wikipedia (πολυ πιο μικρη απο απο την αγγλικη) δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει στα λεξικα μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Έχω ακούσει οτι υπάρχουν site που μπορείς να δεις πως θα είσαι με διαφορετικά κουρέμετα! Ξέρετε μήπως κανένα;
Κι εγω θαθελα να μαθω ποια ειναι αυτα τα σαιτς, αλλα αφου δεν εχουν γνωστοποιηθει ακομα μαλλον δεν υπαρχουν.
Σιγουρα ομως μεγαλα κομμωτηρια με υπολογιστες εχουν αυτη τη δυνατοτητα.

Έχει καμία εμπειρίες πάνω στο σοβαρό μου θέμα; :P
Ναι, οταν τα ειχα κοκκινα ειχα κι αφελειες και ενω μου πηγαιναν παρα πολυ, με κουρασε να τις φτιαχνω και καθε μηνα να τις κοβω αφου μου μπαιναν στα ματια. Ακομα κι αν ειναι προκα τα μαλλια σου, θελουν γυρισμα, φτιαξιμο για να δειχνουν. Και μετα εκανα υπομονη να μακρυνουν. Ειναι κουραστικες αλλα δεν εχεις παρα να δοκιμασεις, ισως εχεις παραπανω υπομονη απο τη δικη μου:D



Συνήθως τα στεγνώνω και έξω από την πόρτα! Είναι από μόνα τους ίσια και δεν χρειάζονται κάτι παραπάνω!
Τα μαλλιά μου είναι ίσια, με ξανθές ανταύγες!Είμαι 1,75 πάνω κάτω!Συνήθως το στυλ μου είναι απλό και χαλαρό!
:eek: Ρε συ εμεις μοιαζουμε πολυ! Ειμαστε διδυμες:blink::hypno::eek:
....
Αφου οπως λες εισαι ετσι και με την υπομονη δε τα πας καλα, δε θα σου συνιστουσα αφελειες τελικα...:hmm:


Ας την κάνει κάποιος Ban σας παρακαλώ...
:mad:


:P

Κι εμενα ban??:(:(:(

:P:P:P

Κακα τα ψεμματα οσες εχουν προκα, δε χρειαζονται παρα μονο λουσιμο. Χτενισμα (και αν) και γεια σας. Κοτσιδες ανετα, κατω ανετα, κοκκαλακια τσακ και εφυγες! Αν ειναι και πολλα, χρειαζονται και 3 χερια λουσιμο! Η μονη μουφα ειναι πως αν ειναι βαρυ το μαλλι δε πετυχαινουν χτενισματα παραπανω απο μια δυο ωρες, εκτος αν αδειασεις ενα μπουκαλι λακ και αν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχω ακούσει οτι υπάρχουν site που μπορείς να δεις πως θα είσαι με διαφορετικά κουρέμετα! Ξέρετε μήπως κανένα;
Βρήκα τέσσερα, αλλά δεν πρόλαβα να δοκιμάσω εάν είναι ασφαλή. Use at your own risk.

https://www.hairstyles.knowage.info/
https://www.hairfinder.com/hairstyle_imaging.htm
https://www.thehairstyler.com/
https://www.taaz.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
πρεπει να παω και γω να κοψω το μαλλακι αλλα βαριεμαι τα κομμωτηρια αφορητα...:/:


Εγω βαριεμαι το 3ωρο της ανταυγειας αφορητα αλλα οποτε μου δοθει η ευκαιρια παιρνω παρεα μαζι μου η πιανω την παρλα με τα κοριτσια του κομμωτηριου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ναι, οταν τα ειχα κοκκινα ειχα κι αφελειες και ενω μου πηγαιναν παρα πολυ, με κουρασε να τις φτιαχνω και καθε μηνα να τις κοβω αφου μου μπαιναν στα ματια. Ακομα κι αν ειναι προκα τα μαλλια σου, θελουν γυρισμα, φτιαξιμο για να δειχνουν. Και μετα εκανα υπομονη να μακρυνουν. Ειναι κουραστικες αλλα δεν εχεις παρα να δοκιμασεις, ισως εχεις παραπανω υπομονη απο τη δικη μου:D

:eek: Ρε συ εμεις μοιαζουμε πολυ! Ειμαστε διδυμες:blink::hypno::eek:
....
Αφου οπως λες εισαι ετσι και με την υπομονη δε τα πας καλα, δε θα σου συνιστουσα αφελειες τελικα...:hmm:

Βασικά όπως και να τα κάνω τα μαλλιά μου, και απλή φράτζα να κάνω όπως τις άλλες φορές, μέχρι να τα συνηθίσω θα παιδευτώ λιγάκι παραπάνω να τα φτιάχνω και να τα στρώνω όπως μου αρέσει! Το φρεσκοκουρεμένο μαλλί μου έχει δική του άποψη για το πως να κάθεται! :P
Μου έχει κολλήσει και άμα κολλήσει δύσκολα ξεκολλάει :P, οπότε μάλλον με κόβω να πηγαίνω άμεσα! Εκτός και αν μου πει η κομμώτρια, που την εμπιστεύομαι με μισόκλειστα μάτια, οτι δεν θα μου πηγαίνουν και οτι θα τονίζουν υπερβολικά σημεία που δεν θέλω καν να θυμάμαι την υπαρξή τους! :P

Το πήρα απόφαση! Θα πάω να κάνω αφέλειες.- Το πολύ πολύ να κυκλοφορώ για κανένα μήνα συνεχώς με στέκα ή σαν την τρελή με μαλλιά που πετάνε! :P

Κακα τα ψεμματα οσες εχουν προκα, δε χρειαζονται παρα μονο λουσιμο. Χτενισμα (και αν) και γεια σας. Κοτσιδες ανετα, κατω ανετα, κοκκαλακια τσακ και εφυγες! Αν ειναι και πολλα, χρειαζονται και 3 χερια λουσιμο! Η μονη μουφα ειναι πως αν ειναι βαρυ το μαλλι δε πετυχαινουν χτενισματα παραπανω απο μια δυο ωρες, εκτος αν αδειασεις ενα μπουκαλι λακ και αν....

Δεν κάθεται χτένισμα σου λέω! :mad: Τα δικά μου γλιστράνε κιόλας! :mad:
Η αδερφή μου έχει τελείως αντίθετο μαλλί! Μπορεί να κοιμηθεί με χτενισμένο μαλλί και όταν ξυπνήσει να μην πετάει τρίχα! :mad:

Βρήκα τέσσερα, αλλά δεν πρόλαβα να δοκιμάσω εάν είναι ασφαλή. Use at your own risk.

https://www.hairstyles.knowage.info/
https://www.hairfinder.com/hairstyle_imaging.htm
https://www.thehairstyler.com/
https://www.taaz.com/

Ευχαριστώωωωω, αν και δεν ξέρω αν θα τα χρησιμοποιήσω! :redface:

Εγω βαριεμαι το 3ωρο της ανταυγειας αφορητα αλλα οποτε μου δοθει η ευκαιρια παιρνω παρεα μαζι μου η πιανω την παρλα με τα κοριτσια του κομμωτηριου:redface:

3ωρο για ανταύγειες;;; :eek:
Ευτυχώς που δεν πάω σε κομμωτήριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Φοιβάκι, εγώ είχα κάνει αφέλειες κανά δυο φορές.
Θα σου συνιστούσα να τις κάνεις λίγο μακριές, ώστε αν δε σου αρέσουν, να είναι εύκολο να τις μαζέψεις με κανένα τσαχπίνικο κοκκαλάκι!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
^ναι
Όπως επίσης, να μην κάνεις πολύ μαλλί αφέλεια γιατί, εκεί θα χρειαστεί πιο πολύ χρόνο, και θα φουντώνει/πετάει πιο πολύ. Κάνε για αρχή λίγο μαλλάκι και μετά βλέπεις. Αν και θα σου πει και η κομμώτρια σου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top