Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ κερνάω πάντα είναι κακό αυτό ;
Ναι, αν στερείς σε κάποιον άλλο τη χαρά να σε κεράσει και να νιώσει όμορφα που σου πρόσφερε κάτι, είναι κακό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εγώ κερνάω πάντα είναι κακό αυτό ;
Καθολου.Κακο ειναι να θεωρεις οτι αυτο που κανεις πρεπει να το κανουν ολοι γυρω σου και οποιος δεν το κανει να μειωνετε

Αυτή η ερώτηση θα μπορούσε να στραφεί και προς εσένα αντιστοίχως. Μήπως χρησιμοποείς την ισότητα μόνο και εκεί που σε βολεύει και αλλού όχι;
Αν σου έλεγε κανείς "Ο άντρας είναι το ισχυρό φύλο" θα το δεχόσουν και θα κόμπαζες όλο περηφάνεια!
Αν σου πει όμως "Ο άντρας είναι το ισχυρό, οπότε οφείλει να πληρώσει το πρώτο ραντεβού" ξαφνικά όλα αλλάζουν. οκ!
Οχι δεν θα το δεχομουν.Αν δεν ξερεις μην με βαζεις λογια.Δεν υπαρχει ισχυρο και ανισχυρο φιλο.Μονο ισχυρος και ανισχυρος ανθρωπος.Χρησιμοποιω την ισοτητα στα παντα και σε ολους τους τομεις

Αν ο μόνος λόγος που δεν πλακώνεις την γυναίκα σου στο ξύλο είναι η ισότητα παρόλο που θεωρείς πως παραδοσιακά θα έπρεπε, είναι προφανές πως έχουμε εντελώς διαφορετικές κοσμοθεωρίες και δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω στον παραλογισμό σου.
Παραδοσιακα (οπως ειναι το κερασμα) ειναι και το να τρωτε ξυλο ή να εισται κλεισμενες στο σπιτι χωρις δουλεια κτλ.Στην ισοτητα δεν ισχυει κατι τετοιο οπως δεν ισχυει και η αντιληψη που εχετε για το κερασμα.

Ο λογος που δεν πλακωνω μια γυναικα ειναι η ισοτητα.Την πιστευω και την εφαρμοζω.Δεν ταυτιζομαι με την παραδοση αλλα ΑΜΑ ηταν να πηγαιναμε μονο με αυτην (προσεχε δεν το θελω αλλα λεμε ΑΜΑ) τοτε ναι θα επρεπε.

Τι δεν καταλαβενεις?Ειναι τοσο μα τοσο απλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το να μη δερνουμε ο ενας τον αλλον λες και ειμαστε ζωα ειναι θεμα πολιτισμου και οχι παραδοσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε σεις, αφήστε το ξύλο. Πάμε σε κάτι πιο πρακτικό.
Παραδοσιακά ο άντρας είναι το ισχυρό φύλο και αυτό δεν σημαίνει πως είναι ο μαλάκας, αλλά υποτίθεται πως εκείνος κυνηγάει - στο πλαίσιο του κυνηγιού λοιπόν, μου φαίνεται πολύ λογικό να έχει εκείνος τον έλεγχο στο πρώτο ραντεβού.
"Παραδοσιακά", λοιπόν, η γυναίκα δεν επιτρεπόταν να ψηφίσει και να συμμετέχει γενικά στα κοινά. Φαινόταν αδιανόητο ακόμα και στις ίδιες τις γυναίκες λίγες δεκαετίες πιο πριν να ψηφίσουν. Θα σου έλεγαν "μα, παραδοσιακά ο άντρας είναι το ισχυρό φύλο, αυτός ψηφίζει, αυτός αποφασίζει".

Παραδοσιακά και πράσινα άλογα. Αυτό άλλαξε, μιας και τα δύο φύλα είναι ίσα. Αν πριν από λίγα χρόνια έλεγε κάποιος στις γυναίκες ότι είναι "θέμα πολιτισμού να ψηφίζετε" θα τον έλεγαν τρελό.
Έτσι πλέον είναι θέμα πολιτισμού το να μην υπάρχει η παρανοϊκή απαίτηση να συνδέεται το "πρώτο κέρασμα" με το αν ο άλλος μπορεί να συντηρήσει σπίτι.

Στην τελική, γιατί να πρέπει ο άντρας να υποβάλλεται συνεχώς στην διαδικασία να "αποδεικνύει" το τι μπορεί να κάνει; Γιατί να έχει η γυναίκα το ακαταλόγιστο; Επειδή είναι γυναίκα; Όχι, τόσες πατσαβούρες κυκλοφορούν και έχω κι εγώ την απαίτηση να δω απ' το πρώτο κιόλας ραντεβού ότι δεν έχω πέσει σε μία "χαζογκόμενα της γραμμής".

Και μην ακούω για "άντρας κυνηγός" και λοιπές ασυναρτησίες. Και τα δύο φύλα εξίσου κυνηγάνε σήμερα. Τουλάχιστον οι γυναίκες που δεν έχουν το κόμπλεξ της πριγκίπισσας των πάγων που θέλουν ο άντρας να τους την πέσει και να τους ακολουθεί σαν σκυλάκι του Παβλόφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
το να μη δερνουμε ο ενας τον αλλον λες και ειμαστε ζωα ειναι θεμα πολιτισμου και οχι παραδοσης.
Ειναι θεμα ισοτητας.Το ιδιο λεμε με αλλα λογια.

Απο ολο αυτο μονο αυτο κρατησες?Το ξυλο?Κατι αλλο να πεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ κερνάω πάντα είναι κακό αυτό ; πολύ δύσκολα δέχομαι εγώ το κέρασμα.

απευθύνομαι στα κορίτσια του forum. :)
Καλά που το διευκρίνησες. Θα σου ζητούσα να βγαίναμε ρομαντικό ραντεβουδάκι στο Hilton.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ρε συ Ζωρζ, πραγματικά νομίζω πως μιλάω σε τοιχο. Ποιος μίλησε για "αποδείξεις"; Είπα ήδη πως είναι απλά ένδειξη πως ο άλλος θα έχει την διάθεση να δώσει, προφανώς όμως μπορεί και να μην ισχύει και να είναι ο χειρότερος τσιγγούνης έβερ. Αυτό που είπα απλώς είναι πως είναι ευγενικό να κεράσεις ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ την γυναίκα που θέλεις και θέλεις να κάνεις κάτι μαζί της και πως αυτό εμένα με κάνει να νιώθω πως ο άλλος με φροντίζει και με νοιάζεται και άρα τον ανεβάζει στα μάτια μου γιατί εγώ προσωπικά ψάχνω κάποιον που να έχει αυτά τα χαρίσματα. ΔΕΝ ψάχνω για χορηγούς, δεν νομίζω πως το να κεράσεις έναν καφέ ή ένα ποτό είναι κάτι που σε κάνει να εισαι ή να νιώθεις μαλάκας ή χορηγός ή μειώνει την ισότητα των φύλων ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Έχω κεράσει άπειρες φορές καφέ κάποιον γκόμενο/φίλο/φίλη/γνωστό φίλου ή φίλης που έσκασε ξαφνικά και ήθελα να κεράσω ή ο άλλος δεν είχε λεφτά ή απλά έτυχε ή δεν ήθελα να τα μοιράσουμε μισά μισά, δεν νομίζω πραγματικά πως είναι κάτι άξιο τόσης συζήτησης, αφού το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη και φυσικά δεν περίμενα ποτέ ανταπόδωση. Δεν ζήτησα να μου πληρώσει ο άλλος δείπνο στην Ιθάκη στην Βουλιαγμένη, για όνομα δηλαδή!..

Άμα αυτό με κάνει γκόμενα της γράμμης, so be it. I couldn't care less. Άλλωστε και για μένα κάποιος που σκέφτεται τόσο πολύ για να κεράσει έναν ρημαδοκαφέ είναι τσίπης και τσιγγούνης. Αλλά ξέχασα, θα έπρεπε να είμαι χαρούμενη που δεν μου αστράφτει και καμία, σιγά μη θέλω και να με κεράσει! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Πιστεύω ότι καμιά κοπέλα δε θα παρεξηγηθεί αν τις πληρώνει το τραπέζι ο άντρας

αντίθετα αν δε το κάνεις οι περισσότερες θα παρεξηγηθούν.
Λαθος πιστη εχεις.
Οταν βγω με καποιον που μολις τον γνωρισω..και δω οτι ΕΠΙΜΕΝΕΙ να πληρωσει..γιατι ετσι ΠΡΕΠΕΙ..και γιατι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ..και ολα αυτα,.φευγω χιλιομετρα.Αντικατοπτριζει ότι ακριβως σιχαινομια περισσοτερο.Τους ρολους...,το οτι μας εμαθαν ετσι..,την παραδοση-.ω..ναι..ειμαι καθετα εναντια στην παραδοση...που ταυτιζεται με τον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ(οχι εννοιολογικα,αλλα με την εννοια του πολιτισμενου)..και για μενα ειναι περα για περα λαθος.- Οι περισσοτερες ¨παραδοσεις",καταπατουν βασικα δικαιωματα ανθρωπων και ζωων.
Σημαινει οτι δεν πιστευουμε τα ιδια πραγματα.Οποτε απλα...λακιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
πας στο μαγαζι ενος φιλου και ειναι ολα κερασμενα :P

λοιπον, ας πουμε μερικες αληθειες....για να ληθον οι παρεξηγησουλες :D

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1) κοπελαρες, θεες, θεες, θεες, θεογκομεναρες του κερατα, κουκλαρες μου, οταν κερναμε, ΔΕΝ το κανουμε για να δειξουμε αντρισμο και υπεροχη, ΟΥΤΕ για να το παιξουμε φραγκατοι και τζεντλεμαν, "δε θα σου λειψει τπτ μωρο" κτλ.....

2)ΔΕΝ ειναι κακο να κερασουμε, ειναι μια καλη κι ευγενικη πραξη, πολλες φορες απο καρδια, αλλωστε αυτο ειναι το νοημα. κατι ειναι κακο μονο οταν εχει σκοπο να βλαψει, κατι τετοιο ΔΕΝ το εχουμε σχεδον ποτε, εως ΠΟΤΕ σκοπο!

3) ΑΝ κερασετε εσεις, ΔΕΝ ειμαστε γαιδουρια, αρχιτσιγουναροι κτλ...ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΚ????

4) ΔΕΝ υποτιμαται η γυναικα αν ΔΕΧΤΕΙ ενα κερασμα, εκτος κι αν ειστε τοοοσο φεμινηστριες, καιτε σουτιεν στο συνταγμα, "κατω οι αντρες", κτλ...που εκει τι να σας πω, δν μπορω να σας αλλαξω πιστευω και φιλοσοφια ζωης

5) ως γυναικες, εχετε την ταση, (βασικα το στανταρ) να εχετε ΔΥΟ εικονες στο μυαλο σας, οι οποιες ΔΕΝ σας απαντουν σε κατι, απλα τις εχετε ως υποψιες, μονο για να βασινεζεστε. καποιος που κερνα τον θεωρειτε σωστο κι ωραιο αλλα και οτι το παιζει αντρας πολλα βαρυς, πουλαει "εγω ειμαι το αρσενικο" κι ετσι. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ, ενας αντρας ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΟ, ουτε που το σκεφτηκε, γενικα νομιζετε οτι σκεφτομαστε με εναν τροπο που εμεις δεν εχουμε ιδεα. βαζουμε πολυυυυ λιγοτερα στο νου μας απο οσα πιστευετε. νομιζετε οτι εχουμε στο μυαλο μας, πραγματα που ουτε ειμαστε ικανοι να τα σκεφτουμε:P



ΑΝΤΡΕΣ

1) τερατα της τεστοστερονης, αιμοβορα καθαροαιμα αρσενικα μου, αγορινες μου....κεραστε, ειναι καλο, ειναι μια ομορφη πραξη απο καρδιας, αν δεν της αρεσει, αυτη σας αδικει και το περιπλοκο μυαλο της μονο φταιει, εσεις ουδενα σφαλμα πραξατε...

2) ΑΝ κερασει αυτη, δν ειναι επισης κακο, δεν σημαινει πως ειστε τσιγκουνηδες, θα σας δωθει η ευκαιρεια να κερασετε σε αλλη εξοδο

3) ΔΕΝ υποτιμαται ο γ@μ*μ3νος ο αντρισμος σας, αν κερασει η κοπελα :mad: ελεος πια με τις "ΑΝΤΡΑΣ!!!! :mad: " ιδεολογιες....



ΓΕΝΙΚΑ, ΑΦΟΡΑ Ο Λ Ο Υ Σ

ΓΙΑΤΙΙΙ (στο π***τσο) κατι τοσο ομορφο, ευγενικο, απο ζεστης καρδιας γεγονος/κινηση (το κερασμα) να αναλυεται τοοοσο πολυ στις ΑΒΑΣΙΜΑ ΚΑΧΥΠΟΠΤΕΣ ΙΔΕΕΣ...που το μονο που κανουν ειναι να βασανιζουν το νου σε ανουσια ζητηματα. στο κατω κατω το κερασμα ειναι κατι απο καρδιας, κατι ζεστο, κατι ομορφο, κατι καλο, οποιος το κανει για να ΔΕΙΞΕΙ κατι, ειναι ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ Ε-Π-Ι-Φ-Α-Ν-Ε-Ι-Α-Κ-Ο...και παει ΤΖΑΜΠΑ!




σχεδον θα ελεγα πως αυτο το ποστ θα εχει επιτυχια αν ΚΛΕΙΣΕΙ το θρεντ, αλλα βεβαια ειναι ωραιο να ανταλαχτουν αποψεις, και δεν ειμαι απαραιτητα σωστος οποτε....:hmm: screw it :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Συνοψιζοντας :

1. Το να πληρωσει ο ανδρας στο 1ο ή καποια ραντεβυ, δε σημαινει απαραιτητα οτι εχει το χαρακτηριστικό καποιου που θελει να φροντιζει (οπως ειπε σωστα η underwater). Αρα η σημασια της κινησης ειναι αυναισθηματική, άρα και πιθανη σε λαθος.

2. Μην κολλαμε στον καφε. Αν πχ εχει καλεσει εκεινος, μπορει να ειναι φαγητο. Δεν εχει σημασια το ποσό, αλλά οι αντιληψεις μας για το τι "πρεπει", ή τι "ειναι καλο". Το ποσό να ειστε σιγουροι θα αλλαζει με τον καιρο, οι αντιληψεις οχι.

3. Απ'οτι ειδα απο καποιες απαντησεις, επιστρεφουμε οντως στα θεματα ρολων. Ο αντρας ειναι το ισχυρο φυλλο κλπ. Αν δε ψαχνετε τα γιατι, δεν θα εξελισεστε σαν ανθρωποι. ΗΤΑΝ το ισχυρο φυλλο, κι αυτο για κοινωνικοπολιτισμικους λογους. Οχι απο ψυχικης άποψης. Ψυχικά, η γυναικα ειναι το ισχυρο φυλλο και με τις μεγαλυτερες αντοχες. Αν δε μπορειτε να ξεφυγετε απο αυτο το σετ ρολων, τοτε θα πρεπει να βρειτε ατομα με αντιστοιχες αντιληψεις, διαφορετικά θα δημιουργουνται τριβές.

H απόλυτη επιλογή avatar είναι γλυκούλι avatar σαν το δικό μου.
Το άβαταρ σου ειναι κακασχημο και τρομακτικό. Γλυκούλι θα το πει καποιος που εχει παρει LSD.

Έτσι και στην real life αν πληρώνεις για μικροπράγματα όπως το φαί ή κανα κόσμημα η κοπέλα θα πέσει στην παγίδα (δε χρειάζεται να πληρώνεις μια περουσία) . Φυσικά μετά για να την κρατήσεις πρέπει να κάνεις και αλλά πράγματα γιατί αν είναι μόνο αυτό τότε :/
Αρα εσυ δλδ προσπαθεις να κοροιδεψεις τη γυναικα, και να πεσει σε παγιδα...και φυσικα με το μικροτερο κοστος. Ωραιος. Ποιος καλος ανθρωπος στα μαθε αυτα ; (φωνη απο το βαθος με ηχώ "O daemon! ..." :hehe: )

Ρε σι,Ιατρικη σπουδαζεις,εξυπνος ανθρωπος εισαι,γιατι δεν μπορεις να καταλαβεις απλα πραγματα?
Νοσηλευτικη γραφει οτι κανει. Αν και δεν παιζει ρολο με IQ.

Έχω βγει πάρα πολλά πρώτα ραντεβού και νομίζω πως μπορώ να καταλάβω πότε ο άλλος πληρώνει επειδή θέλει και πότε επειδή νιώθει πως έτσι πρέπει.
Για πες. Απο που θα το καταλαβεις ; Ρωταω να μαθαινω.

φύγαμε και εννοείται πως δεν τον ξαναείδα γιατί ήξερα πως είναι άνθρωπος που είναι διευθυντής σε τράπεζα και άρα δεν νομίζω πως δεν είχε έντεκα ευρώ (ή έστω έξι να πληρώσει την μαλακία που έπινε) και θεωρώ απίστευτη γυφτιά αυτό που έκανε.
Βρε κουτο και συ. Με διευθυντη τραπεζης ; Αυτοι μαζευουν , δε δινουν, η δουλεια τους ειναι ! (τι ξεφτιλας παντως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο αντρας ειναι το ισχυρο φυλλο
αυτο δεν ισχυει,,και το ξερουμε,,και το ξεραμε παντα ουσιαστικα,,απλα για κοινωνικους λογους καναμε τα στραβα ματια..

δεν υπαρχει ισχυρο και ασθενες φυλο γενικα..

το καθε φυλο ειναι ισχυρο σε καποια θεματα και πιο ευαισθητο σε αλλα,,,δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα..
ετσι ειναι η φυση και η ζωη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αρα εσυ δλδ προσπαθεις να κοροιδεψεις τη γυναικα, και να πεσει σε παγιδα...και φυσικα με το μικροτερο κοστος. Ωραιος. Ποιος καλος ανθρωπος στα μαθε αυτα ; (φωνη απο το βαθος με ηχώ "O daemon! ..." :hehe:
Προσπαθώ να δώσω points στον εαυτό μου. Η ζωή είναι σαν το the sims, αν κάνεις μικρά καλά πράγματα θα την καταφέρεις (εκτός αν ειναι πολύ δύσκολη) :( Αν κάνεις βλακιούλες θα σε παρατήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
:D
Η ζωή είναι σαν το the sims, αν κάνεις μικρά καλά πράγματα θα την καταφέρεις (εκτός αν ειναι πολύ δύσκολη) :( Αν κάνεις βλακιούλες θα σε παρατήσει.

Λοοοοολ fail και σόρρυ. Η ζωή ΔΕΝ είναι σαν το σιμς. Οι Γυναίκες (με Γ κεφαλαίο) ΔΕΝ πέφτουν σε παγίδες επειδή τις κερνάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ΣΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΥΛΗ(ΔΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ) ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΙΞΗ (ΚΕΡΑΣΜΑ, ΑΜΑΞΙ ΓΙΑ ΦΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΔΝ ΞΕΡΩ ΓΩ ΤΙ ΑΛΛΗ Μ@ΛΑΚ*Α ΒΡΙΣΚΕΤΕ), ΜΕΤΑ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΩΣ ΚΑΙ ΟΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΒΑΘΥ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑ, ΣΚ@ΤΑ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ!!!:mad: ΤΙ ΛΕΩ Ο ΑΜΠΑΛΟΣ? ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ "ΣΧΕΣΗ"!!!

δε λεω οχι στα δωρα και σε αυτα, απλα να μην ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΕΚΕΙ Η ΣΧΕΣΗΗΗ!!!

στο βροντο μιλαωωω!!!:mad:

πας στο μαγαζι ενος φιλου και ειναι ολα κερασμενα :P

λοιπον, ας πουμε μερικες αληθειες....για να ληθον οι παρεξηγησουλες :D

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1) κοπελαρες, θεες, θεες, θεες, θεογκομεναρες του κερατα, κουκλαρες μου, οταν κερναμε, ΔΕΝ το κανουμε για να δειξουμε αντρισμο και υπεροχη, ΟΥΤΕ για να το παιξουμε φραγκατοι και τζεντλεμαν, "δε θα σου λειψει τπτ μωρο" κτλ.....

2)ΔΕΝ ειναι κακο να κερασουμε, ειναι μια καλη κι ευγενικη πραξη, πολλες φορες απο καρδια, αλλωστε αυτο ειναι το νοημα. κατι ειναι κακο μονο οταν εχει σκοπο να βλαψει, κατι τετοιο ΔΕΝ το εχουμε σχεδον ποτε, εως ΠΟΤΕ σκοπο!

3) ΑΝ κερασετε εσεις, ΔΕΝ ειμαστε γαιδουρια, αρχιτσιγουναροι κτλ...ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΚ????

4) ΔΕΝ υποτιμαται η γυναικα αν ΔΕΧΤΕΙ ενα κερασμα, εκτος κι αν ειστε τοοοσο φεμινηστριες, καιτε σουτιεν στο συνταγμα, "κατω οι αντρες", κτλ...που εκει τι να σας πω, δν μπορω να σας αλλαξω πιστευω και φιλοσοφια ζωης

5) ως γυναικες, εχετε την ταση, (βασικα το στανταρ) να εχετε ΔΥΟ εικονες στο μυαλο σας, οι οποιες ΔΕΝ σας απαντουν σε κατι, απλα τις εχετε ως υποψιες, μονο για να βασινεζεστε. καποιος που κερνα τον θεωρειτε σωστο κι ωραιο αλλα και οτι το παιζει αντρας πολλα βαρυς, πουλαει "εγω ειμαι το αρσενικο" κι ετσι. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ, ενας αντρας ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΟ, ουτε που το σκεφτηκε, γενικα νομιζετε οτι σκεφτομαστε με εναν τροπο που εμεις δεν εχουμε ιδεα. βαζουμε πολυυυυ λιγοτερα στο νου μας απο οσα πιστευετε. νομιζετε οτι εχουμε στο μυαλο μας, πραγματα που ουτε ειμαστε ικανοι να τα σκεφτουμε:P



ΑΝΤΡΕΣ

1) τερατα της τεστοστερονης, αιμοβορα καθαροαιμα αρσενικα μου, αγορινες μου....κεραστε, ειναι καλο, ειναι μια ομορφη πραξη απο καρδιας, αν δεν της αρεσει, αυτη σας αδικει και το περιπλοκο μυαλο της μονο φταιει, εσεις ουδενα σφαλμα πραξατε...

2) ΑΝ κερασει αυτη, δν ειναι επισης κακο, δεν σημαινει πως ειστε τσιγκουνηδες, θα σας δωθει η ευκαιρεια να κερασετε σε αλλη εξοδο

3) ΔΕΝ υποτιμαται ο γ@μ*μ3νος ο αντρισμος σας, αν κερασει η κοπελα :mad: ελεος πια με τις "ΑΝΤΡΑΣ!!!! :mad: " ιδεολογιες....



ΓΕΝΙΚΑ, ΑΦΟΡΑ Ο Λ Ο Υ Σ

ΓΙΑΤΙΙΙ (στο π***τσο) κατι τοσο ομορφο, ευγενικο, απο ζεστης καρδιας γεγονος/κινηση (το κερασμα) να αναλυεται τοοοσο πολυ στις ΑΒΑΣΙΜΑ ΚΑΧΥΠΟΠΤΕΣ ΙΔΕΕΣ...που το μονο που κανουν ειναι να βασανιζουν το νου σε ανουσια ζητηματα. στο κατω κατω το κερασμα ειναι κατι απο καρδιας, κατι ζεστο, κατι ομορφο, κατι καλο, οποιος το κανει για να ΔΕΙΞΕΙ κατι, ειναι ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ Ε-Π-Ι-Φ-Α-Ν-Ε-Ι-Α-Κ-Ο...και παει ΤΖΑΜΠΑ!




σχεδον θα ελεγα πως αυτο το ποστ θα εχει επιτυχια αν ΚΛΕΙΣΕΙ το θρεντ, αλλα βεβαια ειναι ωραιο να ανταλαχτουν αποψεις, και δεν ειμαι απαραιτητα σωστος οποτε....:hmm: screw it :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειναι πραγματικοτητα πως ενας ανδρας που ειναι μαλαξ γενικοτερα σφυριζει συνηθως απο το πρωτο ραντεβου οποτε κερασει/δεν κερασει μαλαξ παραμενει. Υπαρχουν καποιοι που ''αποκαλυπτονται'' μετα απο μερικα ραντεβου, οποτε και παλι κερασει/δεν κερασει θκατα again
Και γυναίκες το ίδιο (απλώς μιλαω απο τη σκοπια της γυναικεία)

Γι'αυτό προτεινω το ενδιαμεσο στο οποιο κανεις δεν εδωσε σημασια (γιατι ομως; τι σας χαλαει στο ενδιαμεσο; ) , ραντεβου καπου διαφορετικα, δεν ειναι αναγκη να πας για καφε η για ποτο η τεσπα καπου που παιζει το θεμα φραγκα, πατε βολτα, περπατηστε, κανονιστε με παρεα, χεστε το χρημα, κατανταει αηδια η σκεψη με κερασε/δε με κερασε, να κερασω/να μην κερασω, ας γίνεται η γνωριμία σε αλλα πλαισια περαν του οικονομικου για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις απο την πρωτη κιολας μερα στο κομματι αυτο

Ρε σεις αν ειναι ο αλλος ή η αλλη τσιφουτης ή τσιγγούνα, γεναιόδωρος ή γεναιόδωρη, θα φανεί, δε φαίνεται στο πρώτο ραντεβού αυτό αλλά εντάξει είναι ζήτημα εντυπώσεων, το καταννοώ. Μηπως να θιγαμε το ζητημα ''εντυπωσεις'' -αληθεια ή ψεμματα; Μηπως η βαρυτητα να πεφτει στην αληθεια κι οχι στο φαινεσθαι;
Οι δικές μου εμπειρίες μου επαναλαμβάνουν το συνεχές μάθημα ''άλλο το φαίνεσθαι, άλλο το ειναι'', ''δινετε χρονο κι απορριψτε για σοβαρο λογο''

παλι τα ίδια λεω... :/, παω για καφε αλλα δεν προκειται για πρωτο ραντεβου παντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γι'αυτό προτεινω, ραντεβου καπου διαφορετικα, δεν ειναι αναγκη να πας για καφε η για ποτο η τεσπα καπου που παιζει το θεμα φραγκα, πατε βολτα, περπατηστε, κανονιστε με παρεα, χεστε το χρημα, κατανταει αηδια η σκεψη με κερασε/δε με κερασε, να κερασω/να μην κερασω, ας γίνεται η γνωριμία σε αλλα πλαισια περαν του οικονομικου για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις απο την πρωτη κιολας μερα στο κομματι αυτο

σωστα..

το πιο ωραιο,,περπατημα,,παγκακι..:D

και κανα σουβλακι πιτα για χορταση..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
α μπραβο....παντε σε κανα παρκο, δειτε τα αστερια, υπαρχουν τοσα πραγματα να κανετε....

βλεπω σε ταινιες το κλασικο "ρομαντικο δειπνο¨" σε ενα γαλλικο εστιατοριο 2 χιλιαρικα το τραπεζι, με κατι κρασια κλπ και λεω "τι μ@λακες?? :P "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ναι, αλλά ποιος θα το κεράσει :whistle:


Ο σουβλατζης! Ε αμα πια!
Θα γινω σουβλατζου κι αμα βλεπω ζευγαρακια θα τους κερναω απο δυο δυπιτα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
α μπραβο....παντε σε κανα παρκο, δειτε τα αστερια, υπαρχουν τοσα πραγματα να κανετε....

βλεπω σε ταινιες το κλασικο "ρομαντικο δειπνο¨" σε ενα γαλλικο εστιατοριο 2 χιλιαρικα το τραπεζι, με κατι κρασια κλπ και λεω "τι μ@λακες?? :P "
και η μια και η αλλη version δεν ειναι κακες :redface: καλο ειναι να υπαρχει ποικιλια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top