Game of Thrones

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Άντρας με τιμή είναι ο Snow Stark, o Ned Stark ήταν κορόιδο με τιμή :P

Jon Snow(Εσυ εγραψες 2 επιθετα)
θελω να δω πως θα δρασει οταν γινει αρχηγος του night watch
.
Γιατι κοροιδο ο Ned??
Ενταξει θα μπορουσε να αρνηθε να γινει Hand of the king,αλλα ποσοι λενε οχι σε εναν βασιλια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μιάς και πλησιάζει η ώρα που θα προβληθεί η σειρά και έχει πέσει μία αδράνεια στο θέμα.
Να σας πορώσω με μερικά καινούργια trailers απο την HBO.

Seven Devils
Power and Grace
The More You Love

Όσοι δεν έχετε διαβάσει το δεύτερο βιβλίο της σειράς.Σπεύσατε(Μαζι και εγώ:P)!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
θα επαιρνα τα βιβλια αλλα -περα απο την αποτρεπτικη τιμη τους-ειναι τοσο καλη η σκηνοθεσια και η ολη η προσπαθεια που πραγματικα θελω να το δω ανυποψιαστη ,χωρις να εχω σχηματισει κπ ιδεα στ μυαλο μου.
περιμενουμε περιμενουμε....

thanks fred:)
(καταπληκτικο το 7 devils απο florence and the machines )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
θα επαιρνα τα βιβλια αλλα -περα απο την αποτρεπτικη τιμη τους-ειναι τοσο καλη η σκηνοθεσια και η ολη η προσπαθεια που πραγματικα θελω να το δω ανυποψιαστη ,χωρις να εχω σχηματισει κπ ιδεα στ μυαλο μου.
περιμενουμε περιμενουμε....

thanks fred:)
(καταπληκτικο το 7 devils απο florence and the machines )

Τα βιβλία της σειράς είναι αρκετά φθηνά πλέον.Τουλάχιστον το αυθεντικό κείμενο στα Αγγλικά(το οποιό το προτείνω ανεπιφύλακτα).
Εγώ το είχα παραγγείλει στο νετ απο μεγάλη αλυσίδα βιβλιοπωλείων-υπερκατάστημα και πλήρωσα μαζί με τα μεταφορικά του κούριερ γύρω στα 11-12 ευρώ. Αν και απο ότι είδα η ελληνική έκδοση είναι αρκετά τσιμπημένη.

Λέτε να μας κάνει κανα Πρωταπριλιάτικο αστείο η HBO και να μην προβληθεί το επεισόδειο τότε;;

Και έψαχνα να βρώ ποιά το τραγουδούσε(γνωστή φωνή έλεγα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
@Merc - εσύ το τελείωσες το πρώτο βιβλίο ορ νοτ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
αναφερομουν στα ελληνικα.δεν ξερω αν οι γνωσεις μου αγγλικων επαρκουν-εχω παρει μονο advanced δεν αξιωθηκα το proficiency :( τεσπα μπορεις να στειλεις το ονομα της αλυσιδας ή δεν επιτρεπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
@Merc - εσύ το τελείωσες το πρώτο βιβλίο ορ νοτ? :P

Όχι,είμαι ακόμα κοντά στην μέση:redface::redface::redface::redface:
Πρέπει να στρωθώ να το τελειώσω!!! Αλλά μου φαίνεται κάπως να διαβάζω κάτι όταν ξέρω τί θα γίνει ήδη. Θα έπρεπε να είναι the other way around.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τι να πεί κανείς για αυτήν την σειρά... ΚΟΡΥΦΗ!
οταν την κατέβασα, έβλεπα 3 επεισόδια την ημέρα.

αναμένουμε την 2 σεζόν!:clapup:

τωρα βλέπω το spartacus: vengeance
μόνο για γερα στομάχια:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι το θέλετε το Game of Thrones; Τόσα τσοντοσάιτ υπάρχουν στο internet...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για τσόντα βλέπουμε το Spartacus: Vengeance
Τι να μας πει το Game of Thrones. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
λοιπον μπορει να εκλεισαν τη σχολη
αλλα θα μεινουμε με την αγαπημενη γευση του game of thrones
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Η πρεμιέρα τελικά δεν ήταν Πρωταπριλιάτικο αστείο.
Επιτέλους επέστρεψε.Δεν μπορώ να πώ πως με ενθουσίασε το επεισόδιο,πηδούσε απο storyline σε storyline,αλλά ήταν αναμενόμενο,αλλά δεν ήταν κουραστικό.
Ο Τyrion Lannister, εξαιρετικός χαρακτήρας με πολλές δόσεις καυστικού χιούμορ.Για μένα είναι ο Gregory House του Westeros.

Αναμένουμε την συνέχεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

voluptuousNex

Νεοφερμένος

Η voluptuousNex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλα η σειρά απλά υπέρτατη.Μήπως παίζει να ξέρει κανείς καμιά παρομοια?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Βρείτε ποιος χαρακτήρας του Game of Thrones είστε! :D

Κάνετε το (ομολογουμένως μεγάλο) test εδώ

Και αναλόγως τι βρείτε το αντιστοιχείτε εδώ


Εγώ βγήκα ο νάνος!
Talk to the ...hand! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ουφ..Μεγάλο Τεστ(ήθελα να το κάνω κάποια στιγμή).
Έχουμε και λέμε:

INTJ: Petyr “Littlefinger” Baelish

Keirsey calls the INTJ “the mastermind”. They “are head and shoulders above all the rest in contingency planning… In their careers, Masterminds usually rise to positions of responsibility, for they work long and hard and are dedicated in their pursuit of goals… Masterminds do not feel bound by established rules and procedures, and traditional authority does not impress them.” Littlefinger, born into a humble family, planned and manipulated his way above so many of the highborn lords around him. He is a rational thinker, but with deeply held public and private ambitions (get power, get Catelyn, respectively).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
το ιδιο με εβγαλε mercury. στο τεστ ομως κατι δεν συμπληρωσα σωστα γιατι ενα ποσοστο βγηκε πιο κατω απο την πραγματικοτητα:hmm: we shall see
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το προηγούμενο επεισόδιο με απογοήτευσε αλλά το χθεσινό ήταν ΓΑ-ΜΑ-ΤΟ!

Κι εγώ INTJ, οπότε κι εγώ Lord Baelish.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ναι..το δεύτερο επεισόδειο ήταν πολύ κουραστικό..Δεν μου είχε αρέσει.
Το τρίτο όμως έδωσε ρέστα...Ειδικά ο Tyrion Lannister και τα μικρά του παιχνίδια..Εξαιρετικά cunning
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
καλο επεισοδιο.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top