Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ. Αρκετά χημικά παίρνουμε, εδώ οι απλές βιταμίνες είναι περιττές, αν κάποιος τρώει σωστά...
Όλα συνήθεια είναι παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκ, είδα κι απόειδα... και το αποφάσισα
από σήμερα ξεκινάω μια νέα προσπάθεια αλλά αυτή φορά με ειδικό διατροφολόγο εξειδικευμένο στη μεσογειακή διατροφή.
Δεν ξέρω πως θα τσουλήσει το θέμα αλλά προς το παρόν με έχει εντυπωσιάσει ότι δεν μου ζήτησε να μαγειρεύω με διαφορετικό τρόπο απ ότι συνήθως... μου είπε μονο να της δώσω λίστα με το τι σκοπεύω να μαγειρέψω μέσα στη βδομάδα και βάση αυτών μου έβγαλε το πρόγραμμα! :confused:
Δεν αλλάζει δλδ τιποτα στην καθημερινότητα μου ούτε θα υποχρεώνεται ο λεπτός :mad: (:P) άντρας μου να τρώει ψητά και νερόβραστα!

Σήμερα παράδειγμα θα φτιάξω τα μπιφτέκια που είχα στο πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς κανονικά με τη φρυγανίτσα τους με τα αυγουλάκια τους με το κρεμμυδάκι τους και με πατατούλες φούρνου on the side και μου είπε να φάω κανονικά 2 μπιφτέκια και 3-4 κομμάτια πατάτες!

Θα σας πω την άλλη βδομάδα πως πηγαίνω :hmm:
Αν λειτουργήσει όμως αυτό το πράγμα... τότε σίγουρα επιτέλους θα αδυνατίσω!!


ΥΓ μου έχει μέσα και την κυριακή μια σοκολάτα γάλακτος μεσαίου μεγέθους :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
οκ, είδα κι απόειδα... και το αποφάσισα
από σήμερα ξεκινάω μια νέα προσπάθεια αλλά αυτή φορά με ειδικό διατροφολόγο εξειδικευμένο στη μεσογειακή διατροφή.
Δεν ξέρω πως θα τσουλήσει το θέμα αλλά προς το παρόν με έχει εντυπωσιάσει ότι δεν μου ζήτησε να μαγειρεύω με διαφορετικό τρόπο απ ότι συνήθως... μου είπε μονο να της δώσω λίστα με το τι σκοπεύω να μαγειρέψω μέσα στη βδομάδα και βάση αυτών μου έβγαλε το πρόγραμμα! :confused:
Δεν αλλάζει δλδ τιποτα στην καθημερινότητα μου ούτε θα υποχρεώνεται ο λεπτός :mad: (:P) άντρας μου να τρώει ψητά και νερόβραστα!

Σήμερα παράδειγμα θα φτιάξω τα μπιφτέκια που είχα στο πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς κανονικά με τη φρυγανίτσα τους με τα αυγουλάκια τους με το κρεμμυδάκι τους και με πατατούλες φούρνου on the side και μου είπε να φάω κανονικά 2 μπιφτέκια και 3-4 κομμάτια πατάτες!

Θα σας πω την άλλη βδομάδα πως πηγαίνω :hmm:
Αν λειτουργήσει όμως αυτό το πράγμα... τότε σίγουρα επιτέλους θα αδυνατίσω!!


ΥΓ μου έχει μέσα και την κυριακή μια σοκολάτα γάλακτος μεσαίου μεγέθους :redface:

Καλό μου ακούγεται, διότι μάλλον είναι διατροφή και όχι δίαιτα! Ουσιαστικά θα σου κάνει σωστό συνδυασμό τροφών και ποσοτήτων, που είναι ότι καλύτερο και από άποψη συστατικών αλλά το κυριότερο από άποψη σταθεροποίησης του βάρους μετά τη "δίαιτα". Αυτό είναι και το πιο βασικό!
Μπράβο ΚουΕ σου εύχομαι να γίνεις συλφίδα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σε ευχαριστώ πολύ ciby μου! απ το στομα σου και στου θεου το αυτι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μπράβο Κακή Επιρροή!!! :clapup::clapup::clapup:

Καλή αρχή σου εύχομαι και γερά με τσαμπουκα!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καλά ρε, με φρυγανιές φτιάχνεις τα μπιφτέκια?:P:P

φρουτάκια έχει η διατροφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
καλά ρε, με φρυγανιές φτιάχνεις τα μπιφτέκια?:P:P

φρουτάκια έχει η διατροφή?

Παιδί μου εννοεί τριμμένη φρυγανιά! Είναι σαν να βάζεις ψωμι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Παιδί μου εννοεί τριμμένη φρυγανιά! Είναι σαν να βάζεις ψωμι!:)
ε δε θα το πίστευα αν δε μου το έλεγες, ότι την τρίβει την φρυγανιά:bleh:

ιγώ το σιάχνω με μπαγιάτικο ψωμί:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
ε δε θα το πίστευα αν δε μου το έλεγες, ότι την τρίβει την φρυγανιά:bleh:

ιγώ το σιάχνω με μπαγιάτικο ψωμί:pfff:

Κι εγώ συνήθως μπαγιάτικο ψωμάκι χρησιμοποιώ, αλλά άμα δεν έχεις μπορείς να βάλεις και φρυγανιά (υπάρχει έτοιμη τριμμένη, δεν την τρίβεις εσύ, αλλά πάλι δεν έχεις βάλε φρυγανιές στο μούλτι και χτύπα τες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μπράβο Κακή Επιρροή!!! :clapup::clapup::clapup:

Καλή αρχή σου εύχομαι και γερά με τσαμπουκα!!!! :)
σένκιου :D

καλά ρε, με φρυγανιές φτιάχνεις τα μπιφτέκια?:P:P

φρουτάκια έχει η διατροφή?
νι, δεν τρώμε τσωμί εμείς :redface: τρώμε κάτι παξιμάδια, κάτι μαύρα ψωμιά, κάτι του τόστ και κάτι τέτοια γενικώς....ΑΝ πάρουμε ποτέ ψωμί, ε το τρωμε δεν το αφήνουμε να μπαγιατέψει ώστε να κάνω μπιφτέκια :P
νι, και φρουτάκια και γιαουρτάκια και σαλάτες και κανονικό φαγητό κι απ όλα έχει :)


επιπλέον... ναι δεν αγοράζω την τριμμένη φρυγανιά γιατί ανοιγεις το πακέτο βάζεις λίγη και μετά χύνεται γυρω γυρω απ το μισανοιχτο πακέτο plus Μπαγιατεύει :P
χτυπάω στο μούλτι φρυγανιές, την ποσότητα που χρειάζομαι κάθε φορά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εύγε Κουέεε!!!!! :)
Καλή αρχή, με τσαμπουκά!!!
Το σημαντικό είναι να δεις τι λαθάκια έκανες μέχρι τώρα, τι πρέπει να κάνεις συνήθεια... και όοο,τι και να γίνει, μίλα της!!!! :)

Αναμένουμε update!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμ βασικά τα λάθη μου τα ξέρω...
δεν τρώω πρωινό, δεν τρωω δεκατιανό, δεν τρωω γενικως 5 γεύματα
τσιμπολογάω όποτε πεινάω ό,τι να 'ναι με αποτέλεσμα να μην ξέρω ποτέ τι έχω φάει μέσα στη μέρα ( :redface: )
τώρα μου έχει δώσει κατάσταση και συμπληρώνω τι ώρα έφαγα τι :redface: (Εντελώς έλεγχος λέμε)
επιπλέον θα φάω ένα καλό γευμα το βραδυ που εφόσον δεν έχω φαει σαν άνθρωπος όλη μέρα, θα φάω για δυο ανθρώπους :redface:


τες πα, ναι θα σας ενημερώσω :)
αν φύγει κι ο μπαμπάς μου επιτέλους απ το σπίτι μου, θα μπορέσω να αρχίσω παλι το ποδηλατάκι μου και θα βοηθήσει κι αυτό λιγουλάκι


(λευκή τουαλέτα θέλω να φοράω στη βάφτιση λέμε :mad: θέλω να ξαναντυθώ νύφη :mad:) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμμμ...
Και μόνο το ότι δεν τρως πρωινό, είναι μη-ιδανικό.
Είναι σημαντικό, για να παίρνει μπρος ο μεταβολισμός!! ;)
Υπομονή και θα τα καταφέρεις, εδώ έκοψες το κάπνισμα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα κορίτσια, help... Παρότι δεν τρώω πολύ (το πρωί τρία μπισκοτάκια digestive, το μεσημέρι ένα κανονικό πιάτο φαγητό όπου αποφεύγω να κάνω θανατηφόρους συνδυασμούς και το βράδυ κάτι πολύ λίγο ή τίποτα) και τα γλυκάκια πλέον τα έχω κόψει σχεδόν, νιώθω πάρα πολύ φουσκωμένη! Φαίνεται και την κοιλίτσα μου... Και να πω ότι είμαι στα πολύ παχιά μου, δεν είμαι- 67 κιλά έδειχνε το πρωί η ζυγαριά. Αλλά αισθάνομαι και δείχνω ωσάν το βόδι εδώ και 2-3 μέρες και δεν ξέρω τι να κάνω, ούτε από πού προέρχεται! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ερωτήσεις:
1. Βάζεις πολύ αλάτι;
2. Τι το ελαφρύ τρως το βράδυ;
3. Κινείσαι γενικά;
4. Περιμένεις περίοδο;
5. Από τουρσιά κλπ τρως;
6. Πίνεις νερά;
7. Τουαλέτα πας κανονικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ερωτήσεις:
1. Βάζεις πολύ αλάτι;
2. Τι το ελαφρύ τρως το βράδυ;
3. Κινείσαι γενικά;
4. Περιμένεις περίοδο;
5. Από τουρσιά κλπ τρως;
6. Πίνεις νερά;
7. Τουαλέτα πας κανονικά;

1.όχι, ποτέ δε βάζω πρόσθετο
2.φρυγανιές με λίγο τυρί ή κάτι τέτοιο
3.αυτές τις μέρες όχι, λέω ότι διαβάζω :P
4.πριν 1 εβδομάδα τελείωσε
5.όχι
6.ελάχιστο
7.τσου, πάντα σπάνια πηγαίνω- έχω ένα μικρό προβληματάκι σε αυτό :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμμμ, λοιπόν...
ΠΟΛΥ νερό. Έχεις μάλλον κάποια κατακράτηση...
Αυτό θα σε βοηθήσει και στην τουαλέτα, μπορεί να έχεις καιρό να πας κανονικά. Φάε κάτι φυτικό, λίγο σύκο πχ. Δε νομίζω να έχει να κάνει με το φαγητό που τρως!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Πολύ σωστό το Γίδι.

Κάτι τελευταίο.Τι ύψος έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
1.71 με 67 είναι πολύ καλά.

Κάνε ότι σου είπε το Γίδι και θα δεις μεγάλη διαφορά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top