Αναζητήσεις κομματιών!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
:D:D:D

Την αδερφή μου να ευχαριστείς :D!!! Εγω δεν ήξερα ούτε την ύπαρξη του τραγουδιού πόσο μάλλον τους στίχους :P!

Ε φέρτη μπροστά στην οθόνη να δει το κάτωθι:

Ευχαριστώ αδερφή!!!!!!!!:clapup: (της Φοίβης:D)

Ευχαριστώ κι εσένα που το μετέφερες πάντως!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Παρακαλώ όποιος ξέρει ποιά είναι η μουσική που ντύνει την εκπομπή "Παράβαση", κάθε Δευτέρα μεσάνυχτα στην ΕΤ1 με τον Κώστα Γεωργουσόπουλο, ας με πληροφορήσει.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρκτούρε μου, φοβάμαι πως δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
Μήπως ξέρεις όμως εσύ (ή όποιος άλλος), το τραγούδι που ακούγεται στους τίτλους μιας σειράς του ALPHA που λέγεται "Αληθινοί Έρωτες"? (νομίζω.....:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μήπως ξέρεις όμως εσύ (ή όποιος άλλος), το τραγούδι που ακούγεται στους τίτλους μιας σειράς του ALPHA που λέγεται "Αληθινοί Έρωτες"? (νομίζω.....:redface:)


Μπαμπαλη Ανδριανα & Stereo Mike > Δες καθαρα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Καλημέρα !! Μήπως ξέρει κανείς τους στίχους του τραγουδιού του Φιλ.Πλιάτσικα : Αν θα μπορούσα τον κόσμο να άλλαζα (και ιδίως τους στίχους του [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]MC Yinka κατά κόσμο Emmanuel Olayinka Afolayan...[/FONT])
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θα τους βρεις εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ Bill !!! Μαρεσει αυτο το κομματι και ηθελα απο καιρο τους στιχους !!!!

:inlove: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ένα τραγουδάκι που είναι πολύ γνωστό τελευταία και έχει μέσα λόγια σαν "begging youuuu" ποιο είναι;

Επίσης, νομίζω ότι είναι remix μιας παλαιότερης έκδοσης 50s ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Ένα τραγουδάκι που είναι πολύ γνωστό τελευταία και έχει μέσα λόγια σαν "begging youuuu" ποιο είναι;

Επίσης, νομίζω ότι είναι remix μιας παλαιότερης έκδοσης 50s ισχύει;

Αυτό ε ; Για το άλλο δες εδώ :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Τελικα μπηκα στο link του bill αλλα εχει τη μεταφραση του "αν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα"...εγω ψαχνω τους στοιχους/λογια που λεει ο ραπερ ενδοιαμεσα στο τραγουδι και τι στιγμη που τραγουδαει σολο στο τραγουδακι..(τα οποια δεν ειναι αυτα της μεταφρασης του link).επειδη εχω φαει κολλημα :redface: οποιος μπορει ας βοηθησει :P εχω φαει τον τοπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
είναι σημάδια των καιρών
είναι ο άνθρωπος ένα έξυπνο τέρας
εκπαιδευμένο να διαπράτει νόμιμα εγκλήματα
κοιτάζω στις σελίδες της ιστορίας και βλέπω ότι το κέρδος
οδηγούσε στο να σφαγιάσουν τόπους
χρόνια φωτιάς,διαμαχών και θλίψης
και οι φερόμενοι ευεργέτες αρπάζανε χώρες
από τους σταυροφόρους έως τους κονκισταδόρες
όλοι τους ασεβείς κατακτητές που φερόντουσαν
στους ντόπιους σαν να ήταν πόρνες
σήμερα ακούω μωρά από το Λίβανο να κλαίνε
βλέπω ιμπεριαλιστικά μυαλά να ξεπερνούν τα όρια
έξυπνες βόμβες και χαμένες στιγμές
μασάνε άλλων χωρών τα πλούτη σαν τρωκτικά
η ανθρωπότητα είναι σε ανοιχτό πόλεμο με τη φύση
παρεμβένουμε χωρίς να έχουμε σεβασμό στη δομή της
άνθρωποι! κόβουνε τα δέντρα του Αμαζονίου
και η μητέρα γη ακόμα μετράει τις απώλειες της
αν θα μπορούσα να αλλάξω κάτι στον κόσμο
θα ξαναέβαφα γαλάζια τη θάλασσα
και θα έτρεφα τους φτωχούς
αν θα μπορουσα να αλλάξω κάτι στον κόσμο


οι αγγλικοι στίχοι αυριο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γιατι αυριο Billako μου?καλα.θα περιμενω με αγωνια το αυριανο post σου :worry: :P σοβαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γιατι αυριο Billako μου?καλα.θα περιμενω με αγωνια το αυριανο post σου :worry: :P σοβαρα.
Γιατι εκατσα και τους εγραψα στο χερι και εχει πιαστει το χερι μου απο την πληκτρολογηση:P
Μεχρι αυριο θα γραψω και τους αγγλικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
τοτε οκ!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ορίστε και οι αγγλικοί στίχοι

Is it a sign of the times?
Is man an intelligent beast trained to commit legitimate crimes?
I go through history's pages and see how profit was guiding empires to slay places.
Years of fire, strife and sorrow while the so-called benefactors were snatching lands.
From the crusaders to the conquistadors, disrespectful conquerors treating natives like whores.
Today I hear Lebanese babies cry, I see imperialistic minds crossing the line.
Smart bombs, stolen moments they chew other countries riches as if they were rodents.
Mankind is in an open war with nature, we intervene without respecting the structure.
People! they're cutting down Amazon's trees and mother earth still counts her casualties.
If I could change something in the world
I would turn the sea blue again and feed the poor.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εισαι αστερι σε ευχαριστω πολυ :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary mary

Νεοφερμένος

Η mary mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ποιος λέει αυτό το τραγούδι; Please ας απαντήσει κάποιος....:worry:
Το σ'αγαπώ είναι λέξη πολύ μεγάλη
και όσο κι αν πιω όχι δεν θα στο πω
αλλά εσύ κοίτα κι αύριο να'ρθεις πάλι
γιατί έχω γράψει ένα τραγούδι να σου πω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά την ίδια απορία είχε και η Vkey πριν 9 μήνες, αλλά δεν έχει πάρει απάντηση ακόμα. Και στο google δεν βρήκα τίποτα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary mary

Νεοφερμένος

Η mary mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
thanks a lot....
θα προσπαθησω και σε ραδιοφωνικούς σταθμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top