Τα Ζώδια αποκαλύπτουν το φιλί σας

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Για εναν περιεργο λογο που ποτε δεν καταφερα να εξηγησω, δεν εμπιστευτηκα ποτε εναν ταυρο ή μια ταυρινα. Παντα μου εβγαζαν και μου βγαζουν μια ταση να κρατω αποστασεις, λες και μας χωριζει μια αορατη δυναμη. Δεν μπορω να πω πως τους αντιπαθω, αλλα μου βγαζουν αργα ή γρηγορα εναν αρνητισμο. Ολοι οσοι εχω γνωρισει αντρεσ γυναικεσ ταυροι τουσ εχω για πολυ υλιστεσ και του βολεματοσ κι αυτο με ξενερωνει απιστευτα. Πραγματι ειναι ψυχραιμοι, προσγειωμενοι, συνηθωσ εχουν πηγαιο χιουμορ, επικοινωνιακοι. Αλλα... ειναι αυτο το υλιστικο βολεψιδικο κομματι που με διωχνει μιλια, αντρες γυναικες! Και μου κανει εντυπωση διοτι λενε πως με τους ταυρους ειμαι απεναντι ζωδιο και η σχεση με τους ταυρους ειναι ιδανικη. Τι να πω τωρα, εγω δεν τα παω καλα μαζι τους, δηλαδη με απωθουν για καποιο λογο. Μαλλον παιζουν ρολο και οι υπολοιποι πλανητες. Εσυ που ζεις ταυρο θα χεις μια εξηγηση να δωσεις κι ας εισαι διδυμος, εχω κι εγω πολλα στοιχεια αερα. Ισως να εχεις εσυ πολλα αλλα στοιχεια ας πουμε κοντα στη γη και να ταιριαξατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ισως να εχεις εσυ πολλα αλλα στοιχεια ας πουμε κοντα στη γη και να ταιριαξατε!

Ναι, αυτό ισχύει στην περίπτωσή μου: η ψυχρή λογική, η ευθύτητα και η εργατικότητα είναι τρία αντιπροσωπευτικά γήινα στοιχεία που με χαρακτηρίχουν. Γι' αυτό ταίριαξα με ταύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειλικρινά πιστεύεται ότι η μέρα που έχετε γεννηθεί επηρεάζει την προσωπικότητά σας? Ο ταύρος είναι δυναμικός, αλλά και καλός. Ο σκορπιός εκδικητικός. Ο ζυγός αναποφασιστικός. Με ποια λογική προσδίδουμε χαρακτηριστικά σε μια ομάδα ανθρώπων με μόνο κριτήριο το ότι γεννήθηκαν τον ίδιο μήνα. Πραγματικά νομίζω πως το όλο σκηνικό των ζωδίων είναι μια φαρσοκωμωδία, ένα είδος αυτοεκπληρούμενης προφητείας.

Προχτές μίλαγα με μια φίλη μου, η οποία έχει κόλλημα με τα ζώδια και αρχίζει να μου λέει πόσο καλά περιγράφει τον χαρακτήρα του ατόμου το ζώδιό του και άλλες τέτοιες ασυναρτησίες, ώσπου κάναμε το εξής πείραμα, της διάβαζα τις περιγραφές των ζωδίων χωρίς να λέω σε ποιο ανοίκει το καθένα και προσπαθούσε να βρει το σωστό. Περιττό να πω πως δεν τα κατάφερε, διότι σε όλες τις περιγραφές έβλεπε ένα κομμάτι του εαυτού της.

Και αυτό είναι και το όλο νόημα. Όταν διαβάζουμε ένα ζώδιο, βλέπουμε κάποια πράγματα που ταιριάζουν ή σπεύδουμε να τα ταιριάξουμε αυτοεκπληρώνοντας έτσι το ζώδιο. Και νομίζω είναι γελοίο αυτό. Το να πιστεύουμε ότι τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας εξαρτώνται από το Κρόνο και το Δία καταργεί κάθε έννοια ελευθερίας και αυτοπροσδιορισμού του ανθρώπου. Είναι σαν να πιστεύουμε στην μοίρα, στο ότι όλα είναι γραμμένα και απλώς παίζουμε το ρόλο μας στη μεγάλη παράσταση της ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Ειλικρινά πιστεύεται ότι η μέρα που έχετε γεννηθεί επηρεάζει την προσωπικότητά σας? Ο ταύρος είναι δυναμικός, αλλά και καλός. Ο σκορπιός εκδικητικός. Ο ζυγός αναποφασιστικός. Με ποια λογική προσδίδουμε χαρακτηριστικά σε μια ομάδα ανθρώπων με μόνο κριτήριο το ότι γεννήθηκαν τον ίδιο μήνα. Πραγματικά νομίζω πως το όλο σκηνικό των ζωδίων είναι μια φαρσοκωμωδία, ένα είδος αυτοεκπληρούμενης προφητείας.

Προχτές μίλαγα με μια φίλη μου, η οποία έχει κόλλημα με τα ζώδια και αρχίζει να μου λέει πόσο καλά περιγράφει τον χαρακτήρα του ατόμου το ζώδιό του και άλλες τέτοιες ασυναρτησίες, ώσπου κάναμε το εξής πείραμα, της διάβαζα τις περιγραφές των ζωδίων χωρίς να λέω σε ποιο ανοίκει το καθένα και προσπαθούσε να βρει το σωστό. Περιττό να πω πως δεν τα κατάφερε, διότι σε όλες τις περιγραφές έβλεπε ένα κομμάτι του εαυτού της.

Και αυτό είναι και το όλο νόημα. Όταν διαβάζουμε ένα ζώδιο, βλέπουμε κάποια πράγματα που ταιριάζουν ή σπεύδουμε να τα ταιριάξουμε αυτοεκπληρώνοντας έτσι το ζώδιο. Και νομίζω είναι γελοίο αυτό. Το να πιστεύουμε ότι τα χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας εξαρτώνται από το Κρόνο και το Δία καταργεί κάθε έννοια ελευθερίας και αυτοπροσδιορισμού του ανθρώπου. Είναι σαν να πιστεύουμε στην μοίρα, στο ότι όλα είναι γραμμένα και απλώς παίζουμε το ρόλο μας στη μεγάλη παράσταση της ζωής.

Δεν περίμενα λιγότερο καχύποπτο σχόλιο από έναν Ζυγό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οι Ζυγοι δεν ειναι μονο καχυποπτοι, εχουν κι αλλα ενα σωρο ελαττωματα κι αυτοι βολεψακηδες, μετα σχωρησεως ουτε αυτους τους πολυγουσταρω :P Οι γυναικες ειναι πολυ καλυτερες τους, ειναι λιγακι ψωναρες γιαυτο μαρεσουν επειδη ειμαι κι εγω -λιγακι- :P

Να σας πω ποιοι μαρεσουν.
Λοιπον μαρεσουν σαν ατομα γενικως οι Υδροχοοι(κουλ και ανετοι), οι αιγοκεροι(σοβαροι και τρελοι ταυτοχρονα), τα ψαρακια(θα συναντησεις αλλοτε γοπες, αλλοτε καρχαριες αλλα με ολα τα ειδη τα παω μια χαρα, εχουν ευαισθησιες), τα λιονταρακια (κυριως ανδρες γιατι οι γυναικες ειναι λιγακι κουτσομπολιτσες και μπουρου μπουρου και δεν μπορωωω, αλλα οκ ειναι ακινδυνες και λιγακι ανταγωνιστικες), τα καρκινακια εννοειται(αν δεν παινεψουμε το σπιτι μας!!), διδυμοι(οτι ναναι οπως ναναι κυκλοθυμια φουλ ναι μεν αλλα εξυπναδα και ευαισθησια στα φορτε, τους παω πολυ ειναι πολυ παρεξηγημενοι γενικοτερα), σκορπιοι και παρθενοι υπο προυποθεσεις, τοξοτες μια χαρα(παρορμητικοι, πηγαιοι, ειλικρινεις κι οποιον παρει ο χαρος).. Ξεχναω καποιους? Α τα κριαρια? Καλα ειναι, δεν πεθαινω, ειναι παρτακιστικα κι αυτα. Για παρεα ειναι καλοι! Γενικως οπως καταλαβαινετε, με το κομματι παρτακιαση εχω ενα θεματακι:P. Εγω οπως διαφαινεται ειμαι ξινη ή αλλιως επιλεκτικη(σικ). :P
Αλλα οκ, οπως γραφει και ο Ξεχασμενος, ολα ειναι θεμα προσωπικοτητας, βιωματων***, κουβεντουλα χλιαρη κανουμε, οτι πρεπει γιαυτες τις ωρες χαλαρωσης στο πισι :D

*** και πλανητων:P
υσ- ξεφυγαμε απο το θεμα, πηγαμε στο γενικοτερο ζωδιακο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Omorfileni89

Νεοφερμένος

Η Eleni Papadopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ζυγός
Πολύπλευρα και εναλλασσόμενα τα φιλιά του Ζυγού. Κανένα φιλί του δεν μοιάζει με το προηγούμενο ή το επόμενο. Με μια τόσο πλούσια γκάμα, σε συνδυασμό με τη γοητεία που διαθέτει, δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείτε.
Ιδανικοί παρτενέρ: Υδροχόος, Δίδυμοι, Ταύρος, Λέων.

Το αγόρι μου είναι Ιχθύς .. και για μένα είναι ΙΔΑΝΙΚΟ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top