Μικρές απορίες κινητής τηλεφωνίας

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
όχι, ούτε με σφαίρες... αρκεί να το βάλεις σε μέρος που να αερίζεται... όχι πάνω σε υφάσματα και ρούχα... ή άφησέ το να κρέμεται!

Χαχαχαχαχα μην παίρνεις και όρκο:P
Ευχαριστώ για την απάντηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν πειράζει παιδί μου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σε ολα σχεδον τα κινητα η μπαταρια ζεσταινεται ενω το φορτιζεις.(ειδικα εαν η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη με το πισω μερος του πλαστικου)
Νταξ'δεν τρεχει τιποτα μην νομιζεις.Απλως καλο ειναι αυτο που σου ειπε ο qwertyuiop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Σορι ρε παιδια, αλλα δεν ηξερα που επρεπε να γραψω για το προβλημα του κινητου μου. εχω ενα samsung E-250 και εχω ενα μικρο προβληματακι, επειδη ο ηχος των μηνυματων ειναι πολυ χαμηλος και θελω να περασω καινουριο ξερεται αν και πως μπορω να το κανω; ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σορι ρε παιδια, αλλα δεν ηξερα που επρεπε να γραψω για το προβλημα του κινητου μου. εχω ενα samsung E-250 και εχω ενα μικρο προβληματακι, επειδη ο ηχος των μηνυματων ειναι πολυ χαμηλος και θελω να περασω καινουριο ξερεται αν και πως μπορω να το κανω; ευχαριστω
Δεν έχει επιλογή να βάλεις άλλο ήχο που να ακούγεται πιο δυνατά; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
φιλη μου kajira, υπαρχουν μονο 4 ηχοι που μπορω να βαλω για ηχο sms αλλα και οι 4 ειναι για τους σκυλους που ακουν υπεριχους και οχι για μενα που ειμαι και λιγο περιφανη στα αφτια. Ισως να υπαρχει καποιο ξεκληδωμα για να περασω περισσοτερους ηχους, γιατι ηχο κλησης αλλαξα και τον ακουω, τα sms ομως που τα χρησημοποιω περισσοτερο δεν αλλαζουν ηχο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Δεν πηραζει, απλα εχετο υποψην σου και αν ακουσεις κατι...εδω ειμαι εγω. Παντως σε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
φιλη μου kajira, υπαρχουν μονο 4 ηχοι που μπορω να βαλω για ηχο sms αλλα και οι 4 ειναι για τους σκυλους που ακουν υπεριχους και οχι για μενα που ειμαι και λιγο περιφανη στα αφτια. Ισως να υπαρχει καποιο ξεκληδωμα για να περασω περισσοτερους ηχους, γιατι ηχο κλησης αλλαξα και τον ακουω, τα sms ομως που τα χρησημοποιω περισσοτερο δεν αλλαζουν ηχο.:(
Λυπάμαι που το λέω, αλλά μάλλον δε μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.:(

Ερώτηση: έχω ένα ΝΟΚΙΑ Ε50 το οποίο ετοιμάζομαι να αποχωριστώ για το Ε51, το μόνο μου πρόβλημα είναι πως μέσα στο Ε50 έχω ένα φάκελο με περίπου 180 μηνύματα τα οποία δε θέλω να αποχωριστώ αλλά θέλω μάλιστα να τα κρατήσω σε "αρχείο" στον υπολογιστή μου, ξέρει κάποιος πως μπορώ να τα μεταφέρω στη micro sd και κατά συνέπεια οπουδήποτε αλλού μετά;


υγ: είναι επείγον, ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ερώτηση: έχω ένα ΝΟΚΙΑ Ε50 το οποίο ετοιμάζομαι να αποχωριστώ για το Ε51, το μόνο μου πρόβλημα είναι πως μέσα στο Ε50 έχω ένα φάκελο με περίπου 180 μηνύματα τα οποία δε θέλω να αποχωριστώ αλλά θέλω μάλιστα να τα κρατήσω σε "αρχείο" στον υπολογιστή μου, ξέρει κάποιος πως μπορώ να τα μεταφέρω στη micro sd και κατά συνέπεια οπουδήποτε αλλού μετά;


υγ: είναι επείγον, ευχαριστώ.

Συνδεεις το κινητο στο pc.
Aνοιγεις απο το pc τον Windows Wxplorer και πας εκει που λεει Nokia Phone Browser
Mπαινεις μεσα στο κινητο.
Θα σου δειξεις τις επιλογες:
  • Mνημη τηλεφωνου C:
    [*]Καρτα μνημης Ε:
    [*]Επαφες
    [*]Μηνυματα

Εσυ πας στα μηνυματα και θα σου ανοιξει:
  • Aπεσταλμενα στοχεια
    [*]Εισερχομενα
    [*]Εξερχομενα
    [*]Προχειρα

Οποιον φακελο ανοιξεις τωρα θα εχει μεσα τα μηνυματα σου.
Θα τα κανεις ειτε copy-paste σε εναν φακελο στο p.c. ειτε cut-paste.

Τα μηνυματα ειναι με καταλληξη .vmg και ανοιγουν μια χαρα απο την στιγμη που εχεις εγκατεστημενο το pcsuite.
Και μετα στο νεο κινητο σου τα ξαναπερνας με τον ιδιο τροπο.


Πλεον με το καινουργιο s60 της symbian (9.1 , 9.2) η αποθηκευση -μεταφορα μηνυματων ειναι ιδιαιτερα ευκολη.

P.S.Πολυ ομορφο το Ε51 και υπερπληρες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ξέρεις όμως τι πρόβλημα έχω, το pop-port της συσκευής μου πλέον δε λειτουργεί...
Θέλω έναν ανάλογο τρόπο αλλά χωρίς τη χρήση usb καλωδίου...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δοκίμασε με Bluetooth. Αν θυμάμαι καλά εγώ έτσι το έκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δοκίμασε με Bluetooth. Αν θυμάμαι καλά εγώ έτσι το έκανα
Θα το δοκιμάσω με ένα δανεικό laptop και θα επανέλθω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δοκίμασε με Bluetooth. Αν θυμάμαι καλά εγώ έτσι το έκανα

Α γεια σου!;)
Και με αυτο γινεται.
Αλλα και με card reader εαν τα αποθηκεθες στην καρτα μνημης τα μηνυματα.

Η θυρα usb τι σου επαθε ομως βρε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Α γεια σου!;)
Και με αυτο γινεται.
Αλλα και με card reader εαν τα αποθηκεθες στην καρτα μνημης τα μηνυματα.

Η θυρα usb τι σου επαθε ομως βρε?:confused:
Χάλασε το ρημάδι από το άλλο το ρημάδι (Hands free)... :mad:
Πως κάνεις αντιγραφή τα μηνύματα στη κάρτα μνήμης; :confused:


(ευτυχώς το Ε51 έχει mini usb) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
(ευτυχώς το Ε51 έχει mini usb) :D
Όντως το mini usb, είναι υπερβολικά πολύ χρησιμό. Με ένα απλό καλώδιο καθαρίσες, παρόλο που τα νεα λαπτοπ έχουν bluetooth ενσωμετομένο καμία φορά κάνουν "νερά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όντως το mini usb, είναι υπερβολικά πολύ χρησιμό. Με ένα απλό καλώδιο καθαρίσες, παρόλο που τα νεα λαπτοπ έχουν bluetooth ενσωμετομένο καμία φορά κάνουν "νερά".


Δυστύχως όμως δε φορτίζουν από το mini usb... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δυστύχως όμως δε φορτίζουν από το mini usb... :(

Οχι μονο δεν φορτιζουν, ξεφορτιζουν μαλιστα.:P
Να δεις πως φευγει η μπαταρια απο το E90.
Aλλα τα πλεονεκτηματα απο εκει και περα ειναι πολλα.
Σταθερη και γρηγορη συνδεση, δεν θα σου βγαλει και προβλημα η θυρα ευκολα.



Σε αυτο που ρωτας πιο πανω για αντιγραφη μυνηματων απο μνημη τηλεφωνου σε καρτα μνημη...δεν ξερω.Ετσι απλα απο το κινητο δεν νομιζω να γινεται και δεν ξερω αν κυκλοφορει κανα προγραμμα.:worry:
Αν βρηκες τιποτα πες μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οχι μονο δεν φορτιζουν, ξεφορτιζουν μαλιστα.:P
Να δεις πως φευγει η μπαταρια απο το E90.
Aλλα τα πλεονεκτηματα απο εκει και περα ειναι πολλα.
Σταθερη και γρηγορη συνδεση, δεν θα σου βγαλει και προβλημα η θυρα ευκολα.
Γιατί συμβαίνει αυτό; Πολύ εντύπωση μου κάνει;

Πάντως το HTC από εκεί το φορτίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σε αυτο που ρωτας πιο πανω για αντιγραφη μυνηματων απο μνημη τηλεφωνου σε καρτα μνημη...δεν ξερω.Ετσι απλα απο το κινητο δεν νομιζω να γινεται και δεν ξερω αν κυκλοφορει κανα προγραμμα.:worry:
Αν βρηκες τιποτα πες μας.
Nα δω τι θα κάνω, πάντως με τη usb δε πρόκειται να κάνω δουλειά. :(
Γιατί συμβαίνει αυτό; Πολύ εντύπωση μου κάνει;

Πάντως το HTC από εκεί το φορτίζω
Γιατί το ένα είναι htc και το άλλο nokia... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top