Αναζητήσεις κομματιών!

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Η φίλη μας η mary mary, το βρήκε τελικά το τραγούδι (όπως μου είπε σε pm, μιας και δεν μπορούσε για κάποιο λόγο να απαντήσει σε αυτό το θέμα) και το οποίο λέγεται "Το σ' αγαπώ" και είναι του Μιχαλάρα Γιώργο. Μάλιστα, για να την ευχαριστήσω για την ευγένεια και την επιμονή της, της βρήκα και video clip για αυτό τραγούδι. Ορίστε! :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary mary

Νεοφερμένος

Η mary mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Ξέρετε μήπως ένα τραγούδι που λέει "save my face" κάτι τέτοιο, δε βοηθάω και πολύ το ξέρω... παίζεται πάντως σχετικά συχνά στο ραδιόφωνο αλλά δε μπορώ να το βρώ με τίποτα κ δε ξέρω και ποια το τραγουδάει... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Ξέρετε μήπως ένα τραγούδι που λέει "save my face" κάτι τέτοιο, δε βοηθάω και πολύ το ξέρω... παίζεται πάντως σχετικά συχνά στο ραδιόφωνο αλλά δε μπορώ να το βρώ με τίποτα κ δε ξέρω και ποια το τραγουδάει... :/:

Αυτό μάλλον λες :)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Chimera, η νέα μηχανή αναζήτησης για τίτλους τραγουδιών. Σύντομα κοντά σας και στο κινητό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Chimera, η νέα μηχανή αναζήτησης για τίτλους τραγουδιών. Σύντομα κοντά σας και στο κινητό :D

Και με την καλύτερη υπογραφή από Ελύτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Μια βοήθεια pleaseeeeee...
Γνωρίζει κάποιος τον τραγουδιστή/συγκρότημα που λέει αυτό το κομμάτι?

Iʼm looking at you through the glass
Donʼt know how much time has passed
Oh God it feels like forever
But no one ever tells you that forever feels like home,
sitting all alone inside your head

How do you feel? that is the question
But I forget you donʼt expect an easy answer
When something like a soul becomes initialized

And folded up like paper dolls and little notes
You canʼt expect a bit of hope
So while youʼre outside looking in,
describing what you see
Remember what youʼre staring at is me

How much is real, so much to question
An epidemic of the mannequins
contaminating everything

We thought came from the heart,
But never did right from the start
Just listen to the noises (Null and void instead of voices)
Before you tell yourself
Itʼs just a different scene
Remember its just different from what youʼve seen.

And itʼs the stars
The stars that shine for you

And itʼs the stars
The stars that lie to you, yeah

Who are the stars?
Who are the stars?
They lie…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για τους Stone Sour λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.

Stone Sour - Through Glass



Υ.Γ. Έχω μια απορία: Πως γίνεται να βρεις τους στίχους χωρίς να βρεις τον καλλιτέχνη; :hmm: Πως το κατάφερες αυτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
:P έλα ντε πως το κατάφερα?

Έκανα google search με τους στίχους (που είχα αποστηθίσει τόσες φορές που το έχω ακούσει στο ραδιόφωνο) κ μου έβγαλε τους στίχους του κομματιού από blog δίχως να αναφέρει συγκρότημα :/:


Θεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεενκς γκάιζζζζζζ
Είστε τέλειοι :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μάλλον κάτι λάθος θα είχες κάνει.Στην περίπτωση που ξέρεις τα στιχάκια αλλά όχι τον τραγουδιστή, θα βάζεις τους στίχους και δίπλα να γράφεις "lyrics".Και το πιο σίγουρο είναι να βρεις ό,τι χρειάζεσαι :)

όχι τπτ άλλο αλλά μόλις δοκίμασα με αυτό τον τρόπο το τραγούδι που έψαχνες και μου το έβγαλε αμέσως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ναι diotima, κ εγώ έτσι το κάνω, αλλά στην προκειμένη περίπτωση θυμόμουν μόνο το "How much is real, so much to question" κ αυτό έκανα search κ δεν μου έβγαλε τραγουδιστή. Τεσπα, θενκς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν ερώτηση Τα ώχ αργότερα...:P

Βλέπετε δύο ξένους; αν ναι θυμάστε το τραγούδι που είπε η Βανδή την τελευταία βραδυά που εφυγε αυτός που ερωτέυτηκε; που έκλαιγε; Θέλω στοιχεία έχω περίπου τους στήχους μπορώ να το παλεψω:whistle:
Ελεγε κάτι τέτοιο(ετοιμαστειτε έρχετε φάλτσο:P):

Οταν θα φύγεις
Θα σε πάλι δικός μου
Θα ........

Τα ήσυχα βράδυα
Θα χω πάντα......

Και δεν θα σου λείπω
Αφου.................
Το τραγούδι της ερήμου
Να σ'ακόλουθεί
Κάπως έτσι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ακόμα κι αν φύγεις
για το γύρο του κόσμου
θα ʽσαι πάντα δικός μου
θα 'μαστε πάντα μαζί

Και δε θα μου λείπεις
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Τα ήσυχα βράδια
η Αθήνα θ' ανάβει
σα μεγάλο καράβι
που θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σʼ ακολουθεί

θα περνάει φωτισμένο
της ζωής μου το τρένο
που 'θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σʼ ακολουθεί

Δεν εβλεπα 2 ξενους:P
Τα ήσυχα βράδια λέγεται το τραγούδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Λοιπόν ερώτηση Τα ώχ αργότερα...:P

Βλέπετε δύο ξένους; αν ναι θυμάστε το τραγούδι που είπε η Βανδή την τελευταία βραδυά που εφυγε αυτός που ερωτέυτηκε; που έκλαιγε; Θέλω στοιχεία έχω περίπου τους στήχους μπορώ να το παλεψω:whistle:
Ελεγε κάτι τέτοιο(ετοιμαστειτε έρχετε φάλτσο:P):


Κάπως έτσι:redface:

Αρλέτα
Τα ήσυχα βράδια


Μουσική: Λ. Παπαδόπουλος
Στίχοι: Μ. Κριεζή


Ακόμα κι αν φύγεις
για το γύρο του κόσμου
θα ‘σαι πάντα δικός μου
θα 'μαστε πάντα μαζί

Και δε θα μου λείπεις
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Τα ήσυχα βράδια
η Αθήνα θ' ανάβει
σα μεγάλο καράβι
που θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ’ ακολουθεί



Τα ήσυχα βράδια

θα περνάει φωτισμένο
της ζωής μου το τρένο
που 'θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ’ ακολουθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Mania το τραγούδι που λες είναι το: ''Τα ήσυχα βράδια''

Είναι το αγάπημένο μου τραγούδι!



Στίχοι: Μαριανίνα Κριεζή
Μουσική: Λάκης Παπαδόπουλος
Πρώτη εκτέλεση: Αρλέτα
Άλλες ερμηνείες: Άλκηστις Πρωτοψάλτη || Γιάννης Κότσιρας || Δέσποινα Βανδή

Ακόμα κι αν φύγεις
για το γύρο του κόσμου
θα' σαι πάντα δικός μου
θα είμαστε πάντα μαζί

Και δε θα μου λείπεις
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Τα ήσυχα βράδια
η Αθήνα θ' ανάβει
σαν μεγάλο καράβι
που θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Τα ήσυχα βράδια
θα περνάει φωτισμένο
της ζωής μου το τρένο
που θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν εβλεπα 2 ξενους:P
Τα ήσυχα βράδια λέγεται το τραγούδι.

Αρλέτα
Τα ήσυχα βράδια
Ευχαριστώ παιδιά τι ταχύτητα είναι αυτή:worry: :confused: ευχαριτώ πολλύ:clapup::clapup::clapup:
Mania το τραγούδι που λες είναι το: ''Τα ήσυχα βράδια''

Είναι το αγάπημένο μου τραγούδι!



Στίχοι: Μαριανίνα Κριεζή
Μουσική: Λάκης Παπαδόπουλος
Πρώτη εκτέλεση: Αρλέτα
Άλλες ερμηνείες: Άλκηστις Πρωτοψάλτη || Γιάννης Κότσιρας || Δέσποινα Βανδή

Ακόμα κι αν φύγεις
για το γύρο του κόσμου
θα' σαι πάντα δικός μου
θα είμαστε πάντα μαζί

Και δε θα μου λείπεις
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Τα ήσυχα βράδια
η Αθήνα θ' ανάβει
σαν μεγάλο καράβι
που θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Τα ήσυχα βράδια
θα περνάει φωτισμένο
της ζωής μου το τρένο
που θα 'σαι μέσα κι εσύ

Και δε θα σου λείπω
γιατί θα 'ναι η ψυχή μου
το τραγούδι της ερήμου
που θα σ' ακολουθεί

Και το δικό μου αγαπημένο, αλλα κάθε φορά που πήγενα να το βρώ ξεχνούσα, κάθε φορά που το ακούω με πιάνουν τα κλάματα:)

Σε ευχαριστώ πολλύ όλους:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Καλά λέω ότι τα μεγάλα πνεύματα συναντιώνται!
Όλοι μαζί ξεκινήσαμε να απαντάμε :D
Πάντως δεν έχεις παράπονο mania...Απάντηση πήρες! Εις τριπλούν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καλά λέω ότι τα μεγάλα πνεύματα συναντιώνται!
Όλοι μαζί ξεκινήσαμε να απαντάμε :D
Πάντως δεν έχεις παράπονο mania...Απάντηση πήρες! Εις τριπλούν!

Τοτε να σας εκμεταλευτώ;:hmm:

Υπάρχει άλλο ένα που είναι δύσκολο, λές να βρήτε τιποτα; το είχα ξαναρωτήσει αλλα μήπως ξέρει κάνας νέος;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top