Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, άρα βλέπεις ήδη μόνη σου κάποια λάθη που κάνεις. Αν τρως ενδιάμεσα σνακ (που δεν είναι ένα φρούτο πχ), πολλές σάλτσες, πολλά αμυλώδη (και δη όχι ολικής αλέσεως), κα ιπολύ βραδινό, μην περιμένεις να αδυνατίσεις.

Επίσης γυμναστική.

Πίσω στο θέμα του φαγητού, προσπάθησε για αρχή να αυξήσεις τα λαχανικά και τα φρούτα σου, να προσέχεις τις ποσότητες και να κόψεις τις πολλές σάλτσες. Και καλά μία κουταλά σούπας λάδι ή ένα φλιτζανάκι του καφέ άλλη σάλτσα είναι οκ. Άρα δεν έχεις και περίσσευμα μετά, για να κάνεις παπάρες... ;)

Το βραδινό σου είναι σημαντικό να γίνει πιο ελαφρύ, σίγουρα πιο μικρό από το μεσημεριανό, και ας είναι βασικά σαλάτα (με λίγο ψωμί δίπλα ή τόνο μέσα), αλλιώς δημητριακά ή γιαούρτι με κράκερς (λίγα) και φρούτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Aν σου αρεσει η κρεμα γαλακτος μπορεις να χρησιμοποιεις κρεμα γαλακτος με χαμηλα λιπαρα.Οι πατατες και τα μακαρονια ειναι υδατανθρακες .Δεν απαγορευονται αλλα ειναι καλο να προσεχεις με τι τα συνοδευεις και τις ποσοτητες..

Κατα τα αλλα συμφωνω με την γιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ωραια..νομιζω πως ειμαι σε καλο δρομο γιατι ηδη εχω αυξησει κ λαχανικα κ φρουτα..το προβλημα ειναι το βραδυνο...:(
ξερετε κανενα τρικ για να αυξηθει ο μεταβολισμος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ποσα κιλα εχεις βαλει στοχο να χασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ο μεταβολισμός μένει σε εγρήγορση αν τρως μικρά συχνά γεύματα, το περιβόητο "5 γεύματα τη μέρα ανά 3-5 ώρες". Βέβαια τα 2 από αυτά είναι φρούτο, όχι γεμιστά...


Είναι ανάγκη να ξυπνάς τόσο αργά;

Επίσης ο μεταβολισμός επιταχύνει με τη γυμναστκή. Η μυϊκή μάζα μεταβολίζει καλύτερα από το λίπος.

Κρέας τρως;

Όσο για το βραδινό, μία συνήθεια είναι... Να είσαι χαλαρή, να μην τρως από κούραση, και να έχεις προγραμματίσει να φας κάτι ελαφρύ. Πολύ νερό επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
κινεζουλα θελω να χασω 5-6 κιλα

γιδι, ελπιζω να πιασω δουλεια συντομα για ν αρχισω να ξυπναω πρωι.
κρεας τρωω ναι

η λεκιθινη κανει τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Τωρα το βρηκα.5 κιλα μερχι το καλοκαιρι ειναι ενας λογικος στοχος..Δηλαδηι να χανεις 2 κιλα περιπου το μηνα.Δεν νομιζω οτι πρεπει να αγχωνεσαι με τον μεταβολισμο αν ακουλουθησεις σωστες διατροφικες συνηθειες νομιζω οτι προλαβαινεις να εκπληρωσεις τον στοχο.Η συμβουλη με τα μικρα γευματα ειναι σωστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι κρέας τρως;

Η λεκιθίνη είναι καλό συμπλήρωμα, αλλά δεν κάνει θαύματα.
Το βασικό είναι να αλλάξεις κάποιες συνήθειές σου.
Επίσης μην περιμένεις τη δουλειά για να ξυπνάς σε νορμάλ ώρες... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
κοτοπουλο κυριως και μερικες φορες μοσχαρι η κιμα

για να δουμε..το καλο εναι οτι το πηρα αποφαση...τωρα με τη γυμναστικη εχω ενα θεματακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είμαι η Αναστασία και είμαι καλά και ξανά προς τη δόξα τραβά :P
μετά από μια "μικρή" παύση, ξαναρχίζω :redface:
συμπαράσταση λαέ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
είμαι η Αναστασία και είμαι καλά και ξανά προς τη δόξα τραβά :P
μετά από μια "μικρή" παύση, ξαναρχίζω :redface:
συμπαράσταση λαέ :redface:

Αν σου πω ότι σήμερα το πρωϊ αυτό σκεφτόμουν :P....λέω η ΚουΕ δεν μας έχει πει τελικά πως πήγε με τη διατροφή, να θυμηθώ να ρωτήσω:P. Για πες λοιπόν, πόσα έχεις χάσει;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χουμ χουμ....
είναι απαραίτητο? :P
δεν έχω χάσει πολλά γιατί δεν ήμουν τυπική... ήμουν μέσα στην ατασθαλεία :redface:
σταμάτησα κι όλας και πήρα και πίσω... :redface:

αλλα οκ για να φανουν πολλά θα σας πω οτι απ τη μέρα που γέννησα κι εδώ έχω χάσει σύνολο 17 κιλά :P (σημείωση, είχα πάρει 20 στην εγκυμοσύνη :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
χουμ χουμ....
είναι απαραίτητο? :P
δεν έχω χάσει πολλά γιατί δεν ήμουν τυπική... ήμουν μέσα στην ατασθαλεία :redface:
σταμάτησα κι όλας και πήρα και πίσω... :redface:

αλλα οκ για να φανουν πολλά θα σας πω οτι απ τη μέρα που γέννησα κι εδώ έχω χάσει σύνολο 17 κιλά :P (σημείωση, είχα πάρει 20 στην εγκυμοσύνη :redface:)

Ε, καλά είσαι.....τι τρώγεσαι τότε;;;;:P Πάντως οι άτιμες οι ατασθαλείες, τι ωραίες που είναι....:D

Don't worry ΚουΕ θα φτάσεις στο στόχο σου....υπομονή και επιμονή θέλει!!! :P:P και βασικά είναι μέχρι να ξεκινήσει η μηχανή...μετά θα δεις ότι θα χάνεις πιο εύκολα!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τρώγομαι γιατί είχα από πριν άλλα 20 περισσευούμενα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
τρώγομαι γιατί είχα από πριν άλλα 20 περισσευούμενα :lol:

Ντααααξ μωρέ...τι είναι 20 κιλάκια, ...θα φύγουν, μια ιδέα είναι αλήθεια. Βασικά είναι μέχρι να συνηθίσεις να τρως σωστά. Μετά δεν θα μπορείς να ξεφύγεις και πολύ από το πρόγραμμα, θα το δείς!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Καλημερα παιδια!!
Τους τελευταιους 6 μηνες εχω παρει γυρω στα 5κιλα,πιο πριν αντε να ειχα 2-3 παραπανω απο το κανονικο.Σε αυτο το διαστημα των εξι μηνων διαμεσολαβησε οτι αλλαξα δουλεια η οποια ειναι πιο καθηστικη, χωρισα...(δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο...)

Καταρχην δεν μπορω να πω οτι εχει αλλαξει ο τροπος που τρωω η τουλαχιστον οχι πολυ...εχω γραφτει γυμναστηριο αλλα ο αριθμος που δειχνει η ζυγαρια και αυτο που βλεπω πανω μου δεν αλλαζει!
Εχω απογοητευτει παρα πολυ...γτ αυτα τα 2-3 κιλακια που ειχα τοτε ηταν πταισμα αλλα παρολα αυτα ελεγα πως θα τα χασω καποια στιγμη αλλα ανταυτου πηρα αλλα 5 που δεν χανονται με τπτ!Τι να κανω???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να κόψεις τα γλυκά ψωμιά κλπ και να υποχρεώσεις τον εαυτό σου να πίνει 2 λίτρα νερό την ημέρα
Στην ηλικία που είσαι δεν χρειάζεσαι κάτι περισσότερο εφόσον όπως λες πας και γυμναστήριο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βασικα, αυτο που εγω εχω παρατηρησει στους περισσοτερους, ειναι οτι το βραδινο γευμα κανει τη μεγαλυτερη ζημια...
Εαν περιοριστει σε ενα πολυ ελαφρυ γευμα, θα δει κανεις διαφορα..
Και συμφωνω με Γιδι και Αναστασια βεβαιως βεβαιως σε ολα οσα εχουν αναφερει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Το ψωμί που λέει και η ΚουΕ με τα γεύματα είναι πολύ παχυντικό..... εγώ το έχω περιορίσει μόνο στο πρωϊνό!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το ψωμί που λέει και η ΚουΕ με τα γεύματα είναι πολύ παχυντικό..... εγώ το έχω περιορίσει μόνο στο πρωϊνό!!!!

Χμμ...το τι τροφες μεταβολιζει καλυτερα ο καθε οργανισμος ειναι κατι που διαφοροποιειται απο ανθρωπο σε ανθρωπο...
Για να δωσω ενα παραδειγμα μιλωντας για μενα..Χωρις να εχω κανει καποιες ειδικες εξετασεις, εχω αντιληφθει, οτι τα τιγανητα και το αλκοολ με παχαινουν, ενω το ψωμι, τα τυρια τα ζυμαρικα μεταβολιζονται μια χαρα..αν σκεφτει κανεις, οτι πχ ψωμι τρωω τλχ ενα μισοκιλο την ημερα με ολα τα φαγητα ανεξαιρετως..
Θελω να πω, οτι εαν εστιασουμε λιγο στο τι καταλαναλωνουμε, θα καταλαβουμε εστω και στο περιπου τι μας κανει τη μεγαλυτερη ζημια...
Με μενα παντως εχει δουλεψει την τελευταια δεκαετια, και οταν βλεπω οτι παιρνω κανενα κιλο παραπανω ξερω που οφειλεται, το κοβω και ολα παλι οκ....
(ενταξει, τυγχανει να εχω και αρκετα καλο μεταβολισμο, αν αναλογιστει κανεις τι τρωω και ποτε τα τρωω, και δεν παιρνω ευκολα κιλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top