Είναι πιο ελκυστικοί/ες οι ξανθοί/ες ή όχι;

Ποιο χρώμα μαλλιών προτιμάτε σε έναν άντρα ή σε μία γυναίκα ανάλογα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 339)
  • Ξανθό

    Ψήφοι: 65 19.2%
  • Καστανό

    Ψήφοι: 91 26.8%
  • Μαύρο

    Ψήφοι: 82 24.2%
  • Κόκκινο

    Ψήφοι: 21 6.2%
  • Δεν έχω προτίμηση

    Ψήφοι: 80 23.6%

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
στα αγορια μ αρεσουν περισσοτερο οι μελαχρινοι-καστανοι για να πω την αληθεια...οι ξανθοι δεν μου αρεσουν...
τωρα σε κοπελα εχω ενα θεμα με το βαμμενο ξανθο.πολλες φορες μου την δινει,ειδικα οταν φαινεται η ριζα.κοριτσια ελεος δεν ειναι ωραιο αυτο!!!! θα ηθελα να ειμαι κοκκινομαλλα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μελαχρινές λέμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω πως ένα χρώμα μαλλιών μπορεί να κάνει κάποιων ελκυστικό.
Αν ήταν έτσι, θα μαθαίναμε το χρώμα αρεσκίας του ατόμου που μας ενδιαφέρει, θα τα βάφαμε και όλα καλά. :bleh:

Γενικά, αυτό το ξανθό νομίζω πως έχει επικρατήσει ως στοιχείο ομορφιάς λόγω της μόδας και των μοντέλων.
Θυμάμαι στη Γ' γυμνασίου στην Ελένη, η καθηγήτρια μας είχε ρωτήσει πως φανταζόμαστε την ωραία Ελένη και εντελώς τυχαία όλοι την κάναμε ξανθιά.
Ψιλοάκυρο αλλά ok. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Έχω σιχαθεί όλο αυτό το πράγμα με το ξανθό μαλλί και το γαλανό μάτι :P Eϊναι απίστευτο, από μικρή αν μου λέγανε ''κοίτα αυτόν τι ωραίος π είναι'' και κοιτούσα ήτα ξανθός!!!! Έλεος!! Δεν ξέρω αν μου βγήκε το αντιδραστικό μου (αλλα μάλλον χD) και τώρα όποτε ακούω ψηλός, ξανθός, γαλανομάτης... στροφή 180 μοιρών... Ή στροφή προς όπου υπάρχει ένας καστανός :P Άλλωστε τα καστανά μάτια είναι τις περισσότερες φορές πολύ πιο ζεστά, ακόμα και πιο διαπεραστικά μου φαίνονται. Διαβάζονται ρε παιδί μου, τα γαλάζια δεν τα καταλαβαίνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Τα μπλε μάτια δε δείχνουν συναισθήματα. Το έχω ακούσει και εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εισαι γαλανοματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Μελαχρινές λέμε!

Και εσένα σου αρέσουν; :redface:
Έχουμε ίδια γούστα στις γυναίκες, ελπίζω να μην τσακωθούμε ποτέ για γκόμενα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Και εσένα σου αρέσουν; :redface:
Έχουμε ίδια γούστα στις γυναίκες, ελπίζω να μην τσακωθούμε ποτέ για γκόμενα. :worry:

Χαχαχα αμέσως εσύ! Απλώς θέλησα να υπερασπιστώ το είδος μου!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
μπα νομιζω δεν εχει σημασια και πολυ το χρωμα των μαλλιων,εμενα παντως δεν μαρεσουν οι ξανθοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
προσωπικά πιο ελκυστικές μου φαίνονται οι καστανές (μαλλί και μάτι)...:)

κυρίως για τον λόγο αυτό:
Άλλωστε τα καστανά μάτια είναι τις περισσότερες φορές πολύ πιο ζεστά, ακόμα και πιο διαπεραστικά μου φαίνονται. Διαβάζονται ρε παιδί μου, τα γαλάζια δεν τα καταλαβαίνω..

Έχω ξενερώσει με το ξανθό χρώμα στις γυναίκες. Στις μεσογειακές γυναίκες δεν πάει το ξανθό λόγω χρώμα δέρματος, φυσιογνωμίας, δροσιάς,...κτλ. Έλεος με την κακέκτυπη αντιγραφή του στυλ "πέγκυς ζήνας" σε όλες οι ηλικίες. Για παράδειγμα, κάποιες Σουηδέζες ή γενικά βορειοευρωπαίες, είναι ξανθές εκ φύσεως και τους πάει πάρα πολύ λόγω συνολικής εικόνας που εκπέμπουν π.χ. άσπρο δέρμα, γαλάζιο μάτι, φακίδες, μακρύ λεπτό πόδι,...κτλ. Στην μέση Ελληνίδα του 1,65 με τακούνια, δεν πάει το βαμμένο ξανθό...ειδικά όταν εμφανίζονται και οι ρίζες. Βλέπω κάτι συμφοιτήτριές μου που έγιναν εν μια νυκτί ξανθιές από μαυρομάλλες που ήταν και το ξανθό μαλλί τους, φαίνεται σαν ξένο (περούκα) πάνω τους. Το αποτέλεσμα είναι αίσχος και τραγικό..:/: :sick: :kill: :mpliaks: :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ξανθές-μελαχρινές δεν έχει σημασία. Αν η γυναίκα έχει προίκα το χρώμα δεν παίζει ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για παράδειγμα, κάποιες Σουηδέζες ή γενικά βορειοευρωπαίες, είναι ξανθές εκ φύσεως και τους πάει πάρα πολύ λόγω συνολικής εικόνας που εκπέμπουν π.χ. άσπρο δέρμα, γαλάζιο μάτι, φακίδες, μακρύ λεπτό πόδι,...κτλ. Στην μέση Ελληνίδα του 1,65 με τακούνια, δεν πάει το βαμμένο ξανθό...ειδικά όταν εμφανίζονται και οι ρίζες. Βλέπω κάτι συμφοιτήτριές μου που έγιναν εν μια νυκτί ξανθιές από μαυρομάλλες που ήταν και το ξανθό μαλλί τους, φαίνεται σαν ξένο (περούκα) πάνω τους. Το αποτέλεσμα είναι αίσχος και τραγικό.

σωστοος..

μιλαμε για φυσικες ξανθες (ελαχιστες στην Ελλαδα) ή βαμμενες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
σωστοος..

μιλαμε για φυσικες ξανθες (ελαχιστες στην Ελλαδα) ή βαμμενες?

Φυσικές ξανθιές στην ελλάδα;:hmm:
Μόνο μικτές με άλλες εθνικότητες έχω δει μέχρι τώρα και αυτές ήταν μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού.

Όσον για το θέμα,όλα τα χρώματα εάν συνοδεύονται από όμορφο μαλλί καλά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
μιλαμε για φυσικες ξανθες (ελαχιστες στην Ελλαδα) ή βαμμενες?
Φυσικές ξανθιές στην ελλάδα;:hmm:
Μόνο μικτές με άλλες εθνικότητες έχω δει μέχρι τώρα και αυτές ήταν μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού.

Οι φυσικές ξανθιές στην Ελλάδα θα πρέπει να σπανίζουν γιατί γενικότερα το ανοιχτό χρώμα σε δέρμα και μαλλί είναι χαρακτηριστικό των βόρειων χωρών. Οι βαμμένες ξανθιές στην Ελλάδα, τείνουν να γίνουν περισσότερες από όσες είναι εκ φύσεως ξανθιές στις βόρειες χώρες. Αυτό με ενοχλεί.

Όσον για το θέμα,όλα τα χρώματα εάν συνοδεύονται από όμορφο μαλλί καλά είναι.

Για να μην παρεξηγηθώ από τον θηλυκό πληθυσμό του φόρουμ, δεν μου αρέσει το οπτικό αποτέλεσμα αλλά και η λογική όπου μια μέτριας ή και όμορφης εμφάνισης Ελληνίδα, γίνεται ξανθιά μόνο και μόνο επειδή είναι στην μόδα ενώ το αποτέλεσμα δεν την κολακεύει καθόλου. Στην χώρα μας, τους πάει δεν τους πάει βάφονται ξανθιές. Αυτό δεν μου αρέσει. Πιστεύω ότι όλα τα χρώματα (αρκεί να είναι πλυμμένα το μαλλιά) έχουν την γοητεία τους σε κάθε γυναίκα ξεχωριστά γιατί πολύ απλά κάθε γυναίκα είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα. Οπότε και το χρώμα εκ φύσεως που έχει, της ταιριάζει απόλυτα. Η φύση δεν κάνει λάθη σε τέτοια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Συγνωμη κιολας αλλα βρισκω πολυ ξενερωτους τους ξανθους ανδρες οτι χρωμα και αν ειναι τα ματια ....................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Συγνωμη κιολας αλλα βρισκω πολυ ξενερωτους τους ξανθους ανδρες οτι χρωμα και αν ειναι τα ματια ....................
1=

2=

3=

E όχι και ξενέρωτοι.. Προτιμήσεις είναι αυτά, μην το γενικεύεις τόσο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
1=

2=

3=

E όχι και ξενέρωτοι.. Προτιμήσεις είναι αυτά, μην το γενικεύεις τόσο:P

1=


2=


3=


Τις συγκρίσεις σας αφήνω να τις κάνετε μόνες σας.
Άλλα να σου βγαζει το ενα είδος και άλλα το άλλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ρε ξεκολλάτε. :|
Άμα είναι ωραίος ο άνθρωπος είναι είτε είναι ξανθός είτε μελαχρινός, κ.ο.κ. :|




+++

:D
Εμένα δε χαλάει κανένας από τους 2 πάντως. :pfff:
Τον Enrique τον αδικεί η φωτό αυτή ^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
συμφωνω με την προλαλησασα :D
οι καστανες να ενωθουμε!!!!! εγω προσωπικα απορω γιατι παραα πολλα κοριτσια τα βαφουν ξανθα και δη πλατινε!!!!τοσο τους αρεσει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top