Ακριβά vs φτηνά ρούχα & παπούτσια

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σίγουρα ισχύει το ''ότι πληρώνεις, παίρνεις'' όμως δεν τα βαριέστε;
Οκ, να πάρω κάτι ακριβό για μία ειδική περίπτωση αλλά τα βαριέμαι τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Σίγουρα ισχύει το ''ότι πληρώνεις, παίρνεις'' όμως δεν τα βαριέστε;
Οκ, να πάρω κάτι ακριβό για μία ειδική περίπτωση αλλά τα βαριέμαι τα ίδια.

Δεν αγοραζω κατ' αρχην κατι ακριβο για μια ειδικη περιπτωση...Η γκαρνταρομπα μου εχει κυριως ρουχισμο signee -casual περισσοτερο- σαφως ειναι μικροτερη, αλλα το ''κλειδι'' σ' αυτες τις περιπτωσεις ειναι τα αξεσσουαρ;););)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Φέτος μπήκα για πρώτη φορά στα νότος gallery για να κάνω μια αλλαγή δώρου που μου είχαν κάνει και πραγματικά με έπιασε η καρδιά μου.
Ρε επικοινωνούν με το περιβάλλον οι άνθρωποι;;! 150 Ε ενα τζινακι επειδή είναι φίρμα; Ποτέ δε γούσταρα τα μαγαζια κ τα ψώνια αλλά αυτό ήταν κάτι ανεπανάληπτο...Πόνεσε το κεφάλι μου από τα νεύρα.
Ειλικρινά δεν έχω κανένα κόλλημα αν βρω συντρόφους να πάμε να τα κάνουμε όλα λαμπόγυαλο εκεί μέσα.:D Πολιτισμικό σοκ έπαθα...:Ρ

Από την άλλη τα πιο πολλά φτηνά ρούχα είναι ποτισμένα με τον αιμάτινο ιδρώτα ανθρώπων ανατολικών χωρών, σε βάρος των οποίων θησαυρίζουν οι πολυεθνικές.Όχι οτι δεν ισχύει το ίδιο και για τα ακριβά βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
γενικα δεν παιρνω πολυ ακριβα ρουχα για καθε μερα,αλλα εχω καποιο πολυ ακριβο φορεμα η γοβα...κομματια που ειναι ξεχωριστα και δεν τα φοραω καθημερινα...

Δεν αγοραζω ποτε μαρκες, δεν βρισκω τον λογο. Τα περισσοτερα τζιν μου κοστιζουν γυρο στα 10 εως 20 ευρω, και εχουν κρατισει σχεδων 3ετια τα πιο παλια απο αυτα. Κανενα παντος δεν ειναι για πεταμα, μονο ενα δεν βγηκε καλο, αλλα δεδομενου οτι φοραω και σκισμενα δεν ητανε καθολου προβλημα:P Θα μου πειτε ενα τζιν μαρκας θα κρατισει περισσοτερο, και πιθανων να ειναι και ετσι, αλλα για πιον λογο να δωσω 100+ ευρω και να παρω ενα παντελονι για να κρατισει 10χρονια (που στο κατω-κατω σε τρια χρονια δεν θα μου κανει) και να μην περνω 1 καθε χρονο;
Μπλουζες εχω καπιες που ειναι μαρκας, που μου της εχουν κανει δωρο, αλλα εγω οταν αγοραζω αγοραζω φτηνες, αφου ουτος η αλλος λιγους μηνες θα της βαλω μονο. Και η καλοκαιρινες καμια φορα καταφερνω να της βρω κατευθειαν απο το εργοστασιο, και μου κοστιζουν πολυ φτηνα, αλλιως αναγκαζομαι να παρω απο τα τουριστικα που τσιμπανε αρκετα της τιμες (βλεπετε θελω και "περιεργες":P)
Το μονο ακριβο πραγμα που φοραω ειναι τα παπουτσια μου... Και εχω και πολλα ζευγαια τωρα που το σκευτομαι, και ολα ειναι μαρκα......

σαν να ακουω τον αρραβωνιαστικο μου:D

Κάθε άνθρωπος ανάλογα με τις συναναστροφές, την οικονονική του κατάσταση και τον σωματότυπό του πράττει ανάλογα στο ντύσιμό του. Το θέμα είναι ότι άν φοράς κάποιο ρούχο γνωστού οίκου να μην το διατυμπανίζεις απο εδώ και απο εκεί, είναι και θέμα χαρακτήρα βέβαια!
Δεν χρειάζεται να ξέρει ο άλλος αν αυτό που φοράς κοστίζει τόσα Ευρώ και είναι της Α' μάρκας.

Όσον αφορά εμένα, όπως ποείπα, μου αρέσει το καλό ρούχο γιατί πολύ απλά κολλαέι επάνω μου τέλεια όπου άνα άλλο, ίσως της λαικής κ.α., δεν με κολλακεύει καθόλου! Αυτό δεν σημαίνει πως όλοι πρέπει να αγοράζουμε ακριβά ρούχα για να δείξουμε κάτι απαραίτητα!

Κάθε άνθρωπος έχει κάποια χόμπι, να το πώ διαφορετικά, εγώ δεν έχω άλλο παραμόνο να αγοράζω ορισμένα ρούχα και να τα ευχαριστιέμαι όπως εγώ κρίνω!

Φυσικά, αν ο μισθός μου ήταν χαμηλός θα ήμουν πιο συντηρητική...

Και στην τελική η Νίνα δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ, γιατί να μην χαραμίσει κάποια χρήματα από τον μισθό της για να νοιώσει εκείνη ότι κάτι κερδίζει απο όλο αυτό το άγχος της εβδομάδας???;)

συγουρα βρε Νινα μου αμα τα εχεις γιατι να μην αγοραζεις οτι γουσταρεις και καλα κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Σιγα να μην πληρωσω 100 ευρω ενα τζιν

Πας στην λαικη και το αγοραζεις με 10 ευρω.Σιγα ποιος θα το καταλαβει???Απο εμφανιση ειναι σχεδον το ιδιο καλα.Απο ποιοτητα δεν εχω προβλημα.Λιγα ειναι αυτα που μου εχουν χαλασει.Τα πιο πολλα κρατανε χρονια

Μεχρι στιγμης ποτε δεν εχω δωσει πανω απο 50 ευρω για ενα ρουχο.Ουτε προκειτε.Αντε για κανα καλο παπουτσι (Adidas) μπορει και να δωσω αλλα θα μου κρατησει και κατι χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Σίγουρα είναι καλύτερης ποιότητος κάτι "επώνυμο" και αναγνωρισμένο. Τώρα για αγορές, ας είναι καλά οι εκπτώσεις (αν και ούτε φέτος με βλέπω να παίρνω τίποτα!)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Στην ποιότητα φυσικά και ένα επώνυμο και ακριβό ρούχο είναι και καλύτερο. Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι η αγορά ενός ακριβού ρούχου και ενος φθηνού. Συγκρίνοντας το μέσο όρο που θα διατηρηθεί το ρούχο αυτό θα γίνει εμφανές πως ένα ακριβό ρούχο θα διατηρηθεί περισότερο και δεν θα υποστεί κάποια φθορά για το λόγο ότι είναι κατασκευασμένο με προσεγμένα υλικά. Αντιθέτως, αγοράζοντας ένα φθηνό ρούχο ναι μεν αυτό κατασκευάζεται από υλικά, αλλά δεν του δίνεται και τόση προσοχή στην κατασκευή του, γιατί μιας και είναι φθηνό, οι άνθρωποι θα έχουν τη δυνατότητα να αγοράσουν και άλλο, έαν χαλάσει, λόγω της τιμής του.
Όμως επειδή τα επώνυμα ρούχα είναι και ακριβά προτειμότερο είναι να τα αγοράζεις σε περίοδο εκπτώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αφου μωρε οι περισσοτεροι αγοραζουν ακριβα και μετα ξανααγοραζουν απο ενα χρονο.

Αφου παρα πολλοι αγοραζουν οχι αναλογα με τις αναγκες αλλα αναλογα με το ποσος χρονος εχει περασει απο τοτε που αγορασες ρουχα τελευταια φορα

Ποιος ο λογος τοτε να θελετε να κρατιουνται αρκετα χρονια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.

Τα καινουρια μου παπουτσια.
Ελπιζω να σας αρεσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Tα έσταξες τα ευρώ σου για τα καλά βλέπω.
Πόσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Για ένα ζευγάρι παπούτσια? :eek:
γιατι...πολλασου φαινονται;την επωνυμια την ειδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
γιατι...πολλασου φαινονται;την επωνυμια την ειδες;

Όχι δεν μου φαίνονται πολλά. Μου φαίνονται ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ πολλά!

Την επωνυμία την είδα, αλλά δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι ένα απλό άσπρο ζευγάρι παπούτσια που από μια πιο φθηνή μάρκα θα μπορούσαν να κοστίζουν και 60 ευρώ! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Όχι δεν μου φαίνονται πολλά. Μου φαίνονται ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ πολλά!

Την επωνυμία την είδα, αλλά δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι ένα απλό άσπρο ζευγάρι παπούτσια που από μια πιο φθηνή μάρκα θα μπορούσαν να κοστίζουν και 60 ευρώ! :whistle:
μα δεν αγορασε φθηνη μαρκα ....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μα δεν αγορασε φθηνη μαρκα ....:D
To θέμα είναι ότι πλήρωσε τη μάρκα διότι το παπουτσάκι είναι απλό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Άμα έχει λεφτά για πέταμα who cares!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Παρδόν; Όταν πήγα με έναν φίλο μου να πάρει παπούτσια (και πιο γαμάτα) D&G κόστιζαν 180ευράκια. Μήπως σε πιάσανε λίγο τον πισινό; :redface: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vaggos-mvdr

Νεοφερμένος

Ο vangelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τωρα με το μεσοπροθεσμο θα κοπουν τα LV χαχαχαχαχαχαχα
Παντως μην νομιζετε οτι ειναι απο τα πολυ ακριβα παπουτσια που βγαζουν .

Παρδόν; Όταν πήγα με έναν φίλο μου να πάρει παπούτσια (και πιο γαμάτα) D&G κόστιζαν 180ευράκια. Μήπως σε πιάσανε λίγο τον πισινό; :redface: :hmm:

Αλλο d&g και αλλο louis vuitton .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top