Ιδέες και προτάσεις για δώρα

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η μαμά μου έχει γενέθλια σε λίγες μέρες και δε ξέρω ακόμα τι να της πάρω. :|
Καμιά ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η μαμά μου έχει γενέθλια σε λίγες μέρες και δε ξέρω ακόμα τι να της πάρω. :|
Καμιά ιδέα;

Ένα καλό βιβλίο αν είναι φαν του είδους, ένα καινούριο MP4 αν της αρέσει η μουσική - και έμμεσο hint ... εξέλιξης!:P - μία καινούρια κολόνια αν τίποτα από τα παραπάνω δεν σε καλύπτει..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ένα καλό βιβλίο αν είναι φαν του είδους, ένα καινούριο MP4 αν της αρέσει η μουσική - και έμμεσο hint ... εξέλιξης!:P - μία καινούρια κολόνια αν τίποτα από τα παραπάνω δεν σε καλύπτει..:P

Μπα.:/:
Πού θα βρει χρόνο για το βιβλίο.
Δε τρελαίνεται για μουσική.
Πήρε κολόνια πριν ούτε μια βδομάδα- κι άλλη; >.>
Βασικά σκεφτόμουν κάτι πιο γλυκούλι και συμβολικό. Αλλά δε ξέρω τι ακριβώς.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ένα άλμπουμ ή μια ψηφιακή κορνίζα γεμάτο με φωτογραφίες σας και φωτογραφίες από άτομα που αγαπάει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Θα χρειαστώ τη βοήθειά σας στην επιλογή δώρου για το boyfirend. Ακολουθεί μακροσκελής περιγραφή:
Δεν διαβάζει
Δεν φοράει ρολόι
Δεν χρησιμοποιεί προτοφόλι
Εχει πολλούς zippo
Εχει άρωμα
Εχει 3 ξυριστικές
Στα ρούχα είναι ΠΑΡΑ πολύ παράξενος
Εχει τα πάντα για τη δουλειά του
Του αρέσουν οι ταινίες και τα bluray, αλλά τα έχει σχεδόν όλα (δεν κάνω πλάκα)
Παίζει paintball, αλλά σχετικά με αυτό ήταν το δώρο που του έκανα τα Χριστούγεννα

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι σπα/μασαζ για ζευγάρια

Βοήθεια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Βασικά σκεφτόμουν κάτι πιο γλυκούλι και συμβολικό. Αλλά δε ξέρω τι ακριβώς.:confused:

Ένα άλμπουμ ή μια ψηφιακή κορνίζα γεμάτο με φωτογραφίες σας και φωτογραφίες από άτομα που αγαπάει :)

Και γω κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να σου προτείνω, βασικά αυτό είχα κάνει στη δικη μου μαμά στα γενεθλεια της.
Μια όμορφη κορνίζα με φωτογραφία μας μέσα, ενα λούτρνο λουλούδι (για να μην μαραθεί ποτέ :P) και μια κάρτα που εφτιαξα με τα χεράκια μου και έλεγε όσα ήθελα να πω στην μανουλίτσα μου..

Πες μας τη δουλειά κάνει, με τι της αρέσει να σχολείται, any hobbies, και φυσικά πόσα διαθέτεις (όπως έχει χιλιοειπωθεί σ'αυτό το θρεντ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Θέλω και γω ιδεές για δώρο γενεθλείων.. για το amore. :redface:
Έίναι 24.
Ολυμπιακός, γενικά ασχολείται αρκετά με το ποδοσφαιρο, επαίζε για κάποια χρόνια σε ομάδα αλλά σταμάτησε λόγω έλλειψης χρόνου.
Του αρέσουν τα anime (one piece, naruto κλπ) και οι ταινίες γενικά.
Ρούχα κλπ είναι συνιθισμένα, ήθελα κάτι πιο πρωτότυπο.
Βιβλιά διαβάζει, αλλά αυτήν την εποχή έχει ήδη πορωθεί μ'ένα και δεν νομίζω να του κάνει ιδιαίτερη εντύπωση κάποιο άλλο, ασε που έχει περιέργα γούστα σ΄αυτά και δεν ξέρω τι ακριβώς θα του άρεσε γιατί εγω τέτοια βιβλία δεν διαβάζω.
Επίσης κάποτε ειχε αρχίσει να γράφει ενα δικό του βιβλίο, έχει μείνει ακόμα στην αρχή βέβαια:P, καμιά ιδέα για δωρό να τον παρακινήσω να συνεχίσει;
Με ηλεκτρονικά games κλπ έχει επίσης κόλλημα, αλλά δεν έχω ιδέα απ'αυτά,τι αρέσει σ εσας τα αγοράκια, εγώ μόνο αυτά με τους αγώνες ταχύτητας έπαιζα μικρή. Τα αλλά με άφηναν παντελώς αδιάφορη. :P
Για το budget τώρα, αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία. Είμαστε και άνεργα και άφραγκα φοιτητούδια οπότε παρακαλώ λογικές τιμές.

Thank you in advance
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
-δεν νομίζω να απαντήσει κανείς πριν το Σάββατο αλλά η προσπάθεια μετράει-

Στην κολλητή μου αγόρασα μια μπλούζα για τα γενεθλιά της αλλά θέλω να της κάνω έκπληξη εκείνη τη μέρα.Τι να κάνω;
Επίσης τι πρωτότυπο περιτύλιγμα μπορώ να βάλω.Όχι αναγκαστικά χάρτινο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Θέλω και γω ιδεές για δώρο γενεθλείων.. για το amore. :redface:
Έίναι 24.
Ολυμπιακός, γενικά ασχολείται αρκετά με το ποδοσφαιρο, επαίζε για κάποια χρόνια σε ομάδα αλλά σταμάτησε λόγω έλλειψης χρόνου.
Του αρέσουν τα anime (one piece, naruto κλπ) και οι ταινίες γενικά.
Ρούχα κλπ είναι συνιθισμένα, ήθελα κάτι πιο πρωτότυπο.
Βιβλιά διαβάζει, αλλά αυτήν την εποχή έχει ήδη πορωθεί μ'ένα και δεν νομίζω να του κάνει ιδιαίτερη εντύπωση κάποιο άλλο, ασε που έχει περιέργα γούστα σ΄αυτά και δεν ξέρω τι ακριβώς θα του άρεσε γιατί εγω τέτοια βιβλία δεν διαβάζω.
Επίσης κάποτε ειχε αρχίσει να γράφει ενα δικό του βιβλίο, έχει μείνει ακόμα στην αρχή βέβαια:P, καμιά ιδέα για δωρό να τον παρακινήσω να συνεχίσει;
Με ηλεκτρονικά games κλπ έχει επίσης κόλλημα, αλλά δεν έχω ιδέα απ'αυτά,τι αρέσει σ εσας τα αγοράκια, εγώ μόνο αυτά με τους αγώνες ταχύτητας έπαιζα μικρή. Τα αλλά με άφηναν παντελώς αδιάφορη. :P
Για το budget τώρα, αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία. Είμαστε και άνεργα και άφραγκα φοιτητούδια οπότε παρακαλώ λογικές τιμές.
Thank you in advance

Άμα του αρέσουν τα βιντεοπαιχνίδια πάρ' του fifa 12, fifa 13(το καινούριο), fifa street, gran turismo 5, street fighter, tekken ή αμα έχει playstation 2 ψάξε την κασετίνα του Sonic(από τα saturn -media markt) ... 15 eyrw με όλα τα παιχνίδια του Sonic:worship::worship:!!!

Mια άλλη ιδέα είναι να του πάρεις μια πένα και ένα τετράδιο για να συνεχίσει το γράψιμο...
Όλα αυτά μπορείς να γτα βρεις και στο ιντερνετ , πχ amazon , ebay πιο φτηνα και να κάνεις από εκεί την παραγγελία
(εγώ θα έπαιρνα τα βιντεοπαχνίδια- για να παίζω!!!!!!!!!!!:D:D:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Στην κολλητή μου αγόρασα μια μπλούζα για τα γενεθλιά της αλλά θέλω να της κάνω έκπληξη εκείνη τη μέρα.Τι να κάνω;
Επίσης τι πρωτότυπο περιτύλιγμα μπορώ να βάλω.Όχι αναγκαστικά χάρτινο :hmm:

Μάζεψε φίλους σε ένα σπίτι και φτιάξτε ή πάρτε μια τουρτα!
Eάν θέλεις ωραίο περιτύλιγμα μπορείς να αγοράσεις από συγκεκριμένα καταστήματα(εάν ψάξεις σίγουρα θα έχει η περιοχή σου) κουτι και να της την βάλεις μέσα! Επίσης ωραία κουτιά έχει στα ΙΚΕΑ σε πολλά μεγέθη (https://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=82702)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

Μάζεψε φίλους σε ένα σπίτι και φτιάξτε ή πάρτε μια τουρτα!
Eάν θέλεις ωραίο περιτύλιγμα μπορείς να αγοράσεις από συγκεκριμένα καταστήματα(εάν ψάξεις σίγουρα θα έχει η περιοχή σου) κουτι και να της την βάλεις μέσα! Επίσης ωραία κουτιά έχει στα ΙΚΕΑ σε πολλά μεγέθη (https://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=82702)

Στο ΙΚΕΑ έχει κουτιά για τούρτες? Αλήθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Στο ΙΚΕΑ έχει κουτιά για τούρτες? Αλήθεια?

Για τη μπλούζα πήγαινε το κουτί!!!!!:D:D:D:D
Ελά ... κουτί για τούρτες παίρνουμε και από τα ζαχαροπλαστεία !!!! Έχουν χωρίς την επωνυμία κουτια, και νομίζω έχουν και τα σουπερ μάρκετ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Στα ζαχαροπλαστεία που έχω ρωτήσει, δεν μου δίνουν.
Μια φορά μου έδωσαν μόνο και από τότε.. γιοκ.
Στο σούπερ μάρκετ δεν έχω δει ποτέ.
Ξέρετε πόσο σπαστικό είναι να έχεις φτιάξει ένα ωραιότατο γλυκό και να το μεταφέρεις με το "ταψάκι" σαν τη κυράτσα?? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Στα ζαχαροπλαστεία που έχω ρωτήσει, δεν μου δίνουν.
Μια φορά μου έδωσαν μόνο και από τότε.. γιοκ.
Στο σούπερ μάρκετ δεν έχω δει ποτέ.
Ξέρετε πόσο σπαστικό είναι να έχεις φτιάξει ένα ωραιότατο γλυκό και να το μεταφέρεις με το "ταψάκι" σαν τη κυράτσα?? :redface:
Η μάνα μου είναι... μανούλα στο να ξετρυπώνει κάτι τέτοια!!!:P
2-3 κουτιά μας τα είχαν δώσει από το ζαχαρόπλαστειο που τους ξέρουμε χρόνια, μετά κάτι άλλα νομίζω τα πήρε ή από ενα κατάστημα που έχει γενικά κουτιά ή από Carrefour... Μετά σίγουρα θα βρεις κουτιά σε μαγαζιά τυπου vefas house... (η διαφήμιση, της διαφήμισης... ω διαφήμιση!!!))):D:D:D
βρήκα και αυτά τα site
1. https://aldipack.gr/index.php?route=information/contact
2.από site: ""Αν κατέβεις κέντρο υπάρχει στην ευρυπίδου 38. ΚΑΤΟΣ, λέγεται και έχει τα πάντα.πάτους για τούρτες, κουπ- ατ, τα πάντα σε είδη ζαχαροπλαστικής και catering. δεν το πιάνει το μάτι αλλά αξίζει!Και γω από το φορουμ το έμαθα. το τηλ είναι : 210-3227725, ανοιχτά καθημερινά έως 4-4.30μμ""
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Για αγοράκια νομίζω υπάρχει το τέλειο δώρο αυτή την εποχή: Call of Duty: Black Ops 2. Εγώ αυτό έχω παραγγείλει για τον boyfriend και υπάρχει απλό με 60 ευρώ μέχρι σουπερ ντούπερ έξτρα εκδοχή με πολλά περισσότερα στο πακέτο με 120-250. Ανάλογα πόσο θέλετε να ξοδευτείτε (εγώ το απλό πήρα γιατί είμαι τσιφούτα, άσε που όλα τα έξτρα δεν έχουμε που να τα βάλουμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αν και πρόκειται για δώρο στη μανούλα μου, και όχι στον καλό μου, το δώρο που της πήρα είναι ένα σκυλάκι..
Της το πήραμε τα παιδιά της, θα το δει την Παρασκευή και θα είναι πολύ ευτυχισμένη.. :):):)

Σημείωση:
Τα μηνύματα 836 και 837 μεταφέρθηκαν από το θέμα "Προτάσεις για δώρα στο έτερον ήμισυ!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Μιας και λέμε για ζώα...
Σε γενέθλια ενός φίλου μου που είχα πάει,του είχαν κάνει δώρο μια πέρδικα μέσα σε κλουβί, γιατί ήταν γνωστός μπεκρο-ουισκάκιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Καλημέρα!!!

Θέλω να κάνω δώρο σε μία φίλη ένα μπουφάν!
Ξέρετε που μπορώ να βρω κάτι οικονομικό? Έλεγα να δώσω μέχρι 25ε τώρα με τις εκπτώσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Καλημέρα!!!

Θέλω να κάνω δώρο σε μία φίλη ένα μπουφάν!
Ξέρετε που μπορώ να βρω κάτι οικονομικό? Έλεγα να δώσω μέχρι 25ε τώρα με τις εκπτώσεις....
Pool & Bear
stradivarius
Η&Μ
Pink Woman
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
λοιπόν θέλω να πάρω δώρο για μια φίλη που πέρασε τώρα στο πανεπιστήμιο, φοιτήτρια πλέον λοιπόν!
Πέρυσι σε αντίστοιχη περίπτωση είχα πάρει μια ψηφιακή κορνίζα..πείτε μου ιδέες για κάτι αντίστοιχο, κάτι διαφορετικό δηλαδή..όχι σεντόνια, τοστιέρα κ.λ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top