[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
παιδια helpp θελω να ασπρισω ....βασικα ειμαι καπως μελαχρινη αλλα θελω το χειμωνα να γινω τυπου ΄΄χιονατη΄΄ να εχω ενα καθαρο ασπρο δερμα 3ερετε τι μπορω να κανω ??

τι λες καλε εγω υποφερω που πρεπει να σκεφτω καθε φορα τι κραγιον θα φορεσω για να μην φαινομαι σαν τουρκογυφτισσα δεν μου πανε τα εντονα χειλη αν και τ λατρευω ασε τα μαλλα που θελω να τα κανω κοκκινο χαλκινο και ολη μου λενε πας καλα??/ σαν τσιγγανα θα σαι...

Ναι, οκ.. κι εγώ το καλοκαίρι θυμώνω που' ναι όλες μαυρισμένες κι εγώ είμαι σαν γάλα, αλλά δε κάνω κι έτσι, έχω συμβιβαστεί ότι δε θα μαυρίσω ποτέ και θα' μαι μια ζωή ασπρουλιάρα και το τελειώνεις εκεί, πλέον κιόλας το προτιμώ, γιατί είναι πολύ μέινστριμ να' σαι μελαχρινή. :pfff:

Σοβαρά τώρα. Βρίσκεις τι ταιριάζει στα χρώματά σου και πράττεις ανάλογα. Δε ταιριάζουν τα πάντα στους πάντες, δεν είσαι η μόνη που δεν της πάει ένα χρώμα, ένα κραγιόν ορ γουατέβερ, απλά βρίσκεις και αναδεικνύεις αυτά που έχεις.
Έλεος κιόλας, στην ελλάδα είσαι που το 80% των γυναικών έχει σταρένιο χρώμα (καλά το ποσοστό μη το πάρετε τοις μετριτοίς). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ναι, οκ.. κι εγώ το καλοκαίρι θυμώνω που' ναι όλες μαυρισμένες κι εγώ είμαι σαν γάλα, αλλά δε κάνω κι έτσι, έχω συμβιβαστεί ότι δε θα μαυρίσω ποτέ και θα' μαι μια ζωή ασπρουλιάρα και το τελειώνεις εκεί, πλέον κιόλας το προτιμώ, γιατί είναι πολύ μέινστριμ να' σαι μελαχρινή. :pfff:
Τι λες Πρινσέσα.:P
Αντί να χαίρεσαι που΄σαι το μοναδικό άσπρο ον στην πόλη.:lol:
Επίσης,σκεφτείτε και τις φακίδες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
παιδια helpp θελω να ασπρισω ....βασικα ειμαι καπως μελαχρινη αλλα θελω το χειμωνα να γινω τυπου ΄΄χιονατη΄΄ να εχω ενα καθαρο ασπρο δερμα 3ερετε τι μπορω να κανω ??

Το καθαρό και το άσπρο δέρμα είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Γιατί αυτό που τώρα θεωρείς ως αρνητικό δεν το κάνεις θετικό; Πίστεψε με το να είσαι άσπρη δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο, εγώ τουλάχιστον θα προτιμούσα να έχω πιο σκούρο δέρμα. Δες ας πούμε την Naya Rivera, έχει όμορφο και καθαρό δέρμα με πιο σκούρα απόχρωση


Γενικά: αυτοεκτίμηση, το κάθε πράγμα έχει τα θετικά και τα αρνητικά του.

τι λες καλε εγω υποφερω που πρεπει να σκεφτω καθε φορα τι κραγιον θα φορεσω για να μην φαινομαι σαν τουρκογυφτισσα δεν μου πανε τα εντονα χειλη αν και τ λατρευω ασε τα μαλλα που θελω να τα κανω κοκκινο χαλκινο και ολη μου λενε πας καλα??/ σαν τσιγγανα θα σαι...

Καλά αυτό με τα έντονα χρώματα δεν ισχύει καν, απλά πρέπει να βρεις το σωστό χρώμα. Επίσης δες εδώ μια πιο σκούρα κοκκινομάλλα:

Σου μοιάζει "τουρκογύφτισσα"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Aw come onnnnn, η σίσυ δεν είναι σκούρα, έχει ένα πολύ γλυκό χρώμα, κι αυτό από μαύρισμα. Εδώ το' χε ξανθό και ήταν ωραία.
Γενικά το κόκκινο/χάλκινο/πορτοκαλί δε ταιριάζει καθόλου σε σκουρόχρωμες φαίνεται πολύ άσχημο και ψεύτικο, εμένα τουλχ δε μ' αρέσει όταν το βλέπω έξω , εκτός κι αν είσαι η Rihanna η υπερ-θεά.

Είπαμε δε ταιριάζουν όλα σε όλες.

Τι λες Πρινσέσα.:P
Αντί να χαίρεσαι που΄σαι το μοναδικό άσπρο ον στην πόλη.:lol:
Επίσης,σκεφτείτε και τις φακίδες.:P

awww δυστυχώς δεν έχω φακίδες, μακάρι να είχα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ είμαι λευκή, αρκετά λευκή κιόλας. Και ναι, μου αρέσει το λευκό, μου φαίνεται "αριστοκρατικό".

Πιο πολύ απ όλα όμως, μου αρέσουν οι κοπέλες με αυτοπεποίθηση. Είμαι σίγουρη ότι το σταρένιο σου χρώμα θα είναι πάρα πολύ όμορφο, και θα τονίζει τα χαρακτηριστικά σου. Μη μπαίνεις σε παγίδες όπως το να αλλάξεις τον εαυτό σου για ένα χαζο κραγιόν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • index.jpg
    index.jpg
    8.5 KB · Εμφανίσεις: 616

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ είμαι λευκή, αρκετά λευκή κιόλας. Και ναι, μου αρέσει το λευκό, μου φαίνεται "αριστοκρατικό".

Πιο πολύ απ όλα όμως, μου αρέσουν οι κοπέλες με αυτοπεποίθηση. Είμαι σίγουρη ότι το σταρένιο σου χρώμα θα είναι πάρα πολύ όμορφο, και θα τονίζει τα χαρακτηριστικά σου. Μη μπαίνεις σε παγίδες όπως το να αλλάξεις τον εαυτό σου για ένα χαζο κραγιόν. ;)

ειπαμε οκ ...μην συγκρινουμε αυτο που λεω με τον MJ 1 τονο θελω να ανοι3ω ,το ψα3α και βρηκα αυτο ..https://totalbeauty.gr/index.php/face/item/197-leykansh-dermatos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Προφανώς δεν έκανα καμία σύγκριση, απλά έβαλα τη φωτογραφία ως αστείο.

Δοκίμασε να ακολουθήσεις αυτές τις συμβουλές, αν και για κάποιο λογο νιώθω ότι δεν θα πετύχει.
Αν θα θελες να ασπρίσεις λίγο, γιατί δεν δοκιμάζεις ένα πιο ανοιχτό αλλά φυσικό make up?

Επίσης, τί χρώμα ειναι τα ματια σου? Αν πχ είναι σκούρα, φορώντας ανοιχτούς φακούς επαφής, πιστεύω ότι το χρώμα σου θα σου αρέσει πάρα πολύ... και σίγουρα δεν θα σου θυμίζει τίποτα το τσιγγάνικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Εγώ αυτό το scrub φτιάχνω το χειμώνα και για σώμα και για πρόσωπο. Το απλώνω σε μισοβρεγμένο δέρμα γιατί απλώνεται καλύτερα. Αλλά δεν είναι για κάθε μέρα.

Για το σώμα η οικονομικότερη λύση είναι να πάρετε μια βούρτσα σώματος (όχι λούφα ή απαλό σφουγγάρι) και να κάνετε απολέπιση απλά με το showergel. Το καλύτερο είναι ότι έτσι ελέγχετε πόσο σκληρή απολέπιση κάνετε χωρίς κάποιο προϊόν. Στην αρχή μπορεί να πονάει αλλά μετά συνηθίζεται.

tsoufou here
:P

Πολυ καλο το scrub που προτεινες!
Αφηνει μια απιστευτη αισθηση φρεσκαδας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ είμαι κιτρινιάρα. Νιώστε μειονεκτικά. :P

Πάω σχολείο και μου λένε "Θάλασσα δεν πήγες το καλοκαίρι;"

:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ είμαι κιτρινιάρα. Νιώστε μειονεκτικά. :P
Πάω σχολείο και μου λένε "Θάλασσα δεν πήγες το καλοκαίρι;"
:|
Έχεις τέλειο δέρμα μόνο να σκάσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πληζ, το δέρμα μου είναι κίτρινο, λιπαρό και η φάτσα μου γεμάτη στίγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ψαχνω σσαιτ με προιντα κορρε+τζονσον με χαμηλη αντικαταβολη (2 ευρω;; )
ξερετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiroitan

Νεοφερμένος

Η oneiroitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Μπορείς να βρεις online φαρμακεία πολλά,και να συμπληρώσεις πενήντα ευρώ την παραγγελία ώστε να μην πληρώσεις έξοδα αποστολής καθόλου.Αν κατάλαβα δηλαδή καλά αυτό δε θες?
Κάπου βρήκα και στα 30 ευρώ δωρεάν η αποστολή.

Εγώ πρόσφατα παρήγγειλα προιόντα μισοτιμής από online φαρμακείο ,από τα εδώ φαρμακεία.
Πραγματικά σοκαρίστηκα.Μας δουλεύουν οι φαρμακοποιοί?

https://www.pharmasofia.gr/Πρόσωπο/Α...ροσώπου-για-Πανάδες-με-Χρώμα-ΔΩΡΟ-p-1148.html
Εδώ στα φαρμακεία το πουλάνε 23 ευρώ από 30 υποτίθεται.
Εδώ παραγγελία λέει δωρεάν στα 35 ευρώ.

Ψάξε και θα βρεις τι σε συμφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Όντως το pharmasofia έχει άπαικτες τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
δηλ αν κανω παραγγελια 12 ευρω και πληρωσω με αντικαταβολη συνολο θα πληρωσω 15;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiroitan

Νεοφερμένος

Η oneiroitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Για το farmasofia ναι.
Αν υποθέσουμε πως στο φαρμακείο της γειτονιάς η τιμή είναι διπλάσια,τότε τα 3 ευρώ χαλάλι.
Εγώ επειδή ήθελα και άλλα προιόντα συμπλήρωσα 50 ευρώ και μου τα έστειλαν δωρεάν.
Αλλά σε άλλο φαρμακείο,δεν θυμάμαι ποιο.

Πάντως η κρέμα αντηλιακή που ήθελα,εδώ στη δικιά μου φαρμακοποιό πήγα τη δοκίμασα πως μου στρώνει και την παρήγγειλα από ίντερνετ,μισοτιμής.Ας περιμένει η δικιά μου να πάω να την πάρω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nami

Νεοφερμένος

Η Nami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
η σοδα λετε να κανει τιποτα?

Η σόδα δεν ασπρίζει. Μόνο απολέπιση κάνει. Για άσπρισμα χλωρίνη και ace gentile για τις πανάδες. :P


ψαχνω σσαιτ με προιντα κορρε+τζονσον με χαμηλη αντικαταβολη (2 ευρω;; )
ξερετε;

Γενικά τα πιο φθηνά τα έχω βρει σε ένα online φαρμακείο από Πάτρα (pharmacy4u), έχει δωρεάν μεταφορικά πάνω από 29 ευρώ και 3 ευρώ για κάτω από 29. Απλά μερικές φορές τα αργεί πάρα πολύ αν είναι out of stock και δεν σε ενημερώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
μπορω με καποιον τροπο να πυκνωσω τα φρυδια μου πιο γρηγορα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

υδωρ

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Η σόδα δεν ασπρίζει. Μόνο απολέπιση κάνει. Για άσπρισμα χλωρίνη και ace gentile για τις πανάδες. :P

Γενικά τα πιο φθηνά τα έχω βρει σε ένα online φαρμακείο από Πάτρα (pharmacy4u), έχει δωρεάν μεταφορικά πάνω από 29 ευρώ και 3 ευρώ για κάτω από 29. Απλά μερικές φορές τα αργεί πάρα πολύ αν είναι out of stock και δεν σε ενημερώνουν.
ενδιαφερον...καποιο καλο λιποζαν;

https://www.pharmacy4u.gr/korres-butter-stick-with-mandarin-p-10534.html#.UlHBoxD2PIU αυτο ειναι καλο; αφηνει κοκκινο χρωμα; απο ενυδατωση;ισχυει η κριτικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top