Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
ένα ποτήρι σε μπαρ ή στο σπίτι σου? :P
η μερίδα των μπαρ που είναι συγκεκριμένη και πολύ μικρή γυρω στις 100
του σπιτιού είναι συνήθως τριπλάσια ποσότητα άρα... 200

Λοιπόν θα έρθω σε σένα να με παχύνεις, και εγώ σου υπόσχομαι να σου μάθω τις 4 πράξεις των μαθηματικών!:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν θα έρθω σε σένα να με παχύνεις, και εγώ σου υπόσχομαι να σου μάθω τις 4 πράξεις των μαθηματικών!:P:whistle:


lol lol lol
έχεις δίκιο :lol:
ήταν πρωί όταν έγραφα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να μαι και γώ:D

Λοιπόν μετά απο κάποιο πρόβλημα που είχα προσωπικό έχασα 6-7 κιλά σε μικρό διαστημα με αποτέλεσμα να συμβένουν περίεργα πράγματα, η περίοδος μου είναι περίεργη και τα πόδια μου ψιλοχαλαρώσανε, αν πάω σε ένα γυμναστήριο και κάνω δίαιτα λέτε να συνεχίσω να χάνω κιλά;

ετρωγα απόλυτο τίποτα και μόλις έφαγα κάτι έτρεχα τουαλέτα για εμετό και διάροια(σόρυ αλλα πώς αλλιώς να το πώ;:redface:) είναι νορμάλ; λέτε να μου πειράζει τον οργανισμό; λέτε να παραμείνω έτσι; ή με το που φάω θα πάρω απευθείας;

Τι κάνω τώρα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λοιπον, θα τα χασω. 5 κιλα. Τα εχω εδω και 4 χρονια. Δεν με πειραζαν ιδιαιτερα, αλλα παντα ειμαι στη φαση ας-εχανα-2-κιλακια.

Εχω χασει τελειως την ορεξη μου για γυμναστικη, πειτα καμια ιδεαααααα! Γιατι για διαιτα δεν παιζει, δεν εχω καταφερει ποτε να κανω. Βεβαια τρωω καλα τωρα τελευταια και δεν κανω υπερβολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να μαι και γώ:D

Λοιπόν μετά απο κάποιο πρόβλημα που είχα προσωπικό έχασα 6-7 κιλά σε μικρό διαστημα με αποτέλεσμα να συμβένουν περίεργα πράγματα, η περίοδος μου είναι περίεργη και τα πόδια μου ψιλοχαλαρώσανε, αν πάω σε ένα γυμναστήριο και κάνω δίαιτα λέτε να συνεχίσω να χάνω κιλά;

ετρωγα απόλυτο τίποτα και μόλις έφαγα κάτι έτρεχα τουαλέτα για εμετό και διάροια(σόρυ αλλα πώς αλλιώς να το πώ;:redface:) είναι νορμάλ; λέτε να μου πειράζει τον οργανισμό; λέτε να παραμείνω έτσι; ή με το που φάω θα πάρω απευθείας;

Τι κάνω τώρα; :worry:

Μάνια μου!!!! Πήγαινε σε κάποιον γιατρό μάτια μου, δεν παίζουμε με το σώμα μας...
Ήσουν ανέκαθεν των δραστικών διαιτών, αλλά τώρα έχεις και δυσάρεστα συμπτώματα...
Σεβάσου λίγο το σωματάκι σου καλό μου, σου στέλνει πολύ σαφή μηνύματα...

ΔΕΝ τρώμε το απόλυτο τίποτα, δεν τρώμε καν κάτι που θυμίζει το τίποτα. ΠΑΝΤΑ τρώμε, λίγο, υγιεινά, αλλά συχνά...
Αφού έχεις εξαντλήσει τον οργανισμό σου... :confused: :worry: :hmm:

Λοιπον, θα τα χασω. 5 κιλα. Τα εχω εδω και 4 χρονια. Δεν με πειραζαν ιδιαιτερα, αλλα παντα ειμαι στη φαση ας-εχανα-2-κιλακια.

Εχω χασει τελειως την ορεξη μου για γυμναστικη, πειτα καμια ιδεαααααα! Γιατι για διαιτα δεν παιζει, δεν εχω καταφερει ποτε να κανω. Βεβαια τρωω καλα τωρα τελευταια και δεν κανω υπερβολες.

Κλασικά, κι εγώ τα ίδια...
Τρως καλά γενικά; Και καλά, λίγα λιπαρά, ελάχιστα γλυκά; Κινείσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Λοιπον, θα τα χασω. 5 κιλα. Τα εχω εδω και 4 χρονια. Δεν με πειραζαν ιδιαιτερα, αλλα παντα ειμαι στη φαση ας-εχανα-2-κιλακια.

Εχω χασει τελειως την ορεξη μου για γυμναστικη, πειτα καμια ιδεαααααα! Γιατι για διαιτα δεν παιζει, δεν εχω καταφερει ποτε να κανω. Βεβαια τρωω καλα τωρα τελευταια και δεν κανω υπερβολες.
Αυτό!
Απλά προσπάθησε να τρως λιγότερο "παχυντικά" φαγητά. Αν δεν θέλεις να κάνεις γυμναστική, ρίχνε κανένα περπάτημα. Έλα μωρέ, 5 κιλά είναι, Θα τα χάσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Λοιπον, εχω προβλημα με το μεσημεριανο, καθως τρωω στο γραφειο, και δεν μπορω να ελεγξω το ποσο παχυντικα ειναι τα σαντουιτς τους εδω. Βαριεμαι να φτιαχνω απο το σπιτι, και μονο μερικες μερες εχω φαγητο απο το προηγουμενο βραδυ.

Μετα, μενω με αγορια, που τρωνε πολυ. Αλλα αυτο εχω καταφερει και το εχω ελεγχω πιστευω, και τους εχω κανει και λιγο της πιο υγιεινης. Φτιαχνω και κατι λαδερα και τρελαινονται.:P

Γενικα ερχεται καλοκαιρι, και δεν πειναω πολυ, αλλα το θεμα μου δεν ειναι να τα χασω απλα. Ειναι οτι θελω να κανω παλι γυμναστικη, γιατι μου αρεσει πολυ που εχω αντοχες, που σφιγγει το σωμα μου, νιωθω υγιης. Αλλα εχω χασει τον ενθουσιασμο μου ρε γμτ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Α, κινουμαι, με ποδηλατο που ειναι σαραβαλο, και ξεθεωνομαι μεχρι να φτασω στο γραφειο, αλλα αυτο μονο κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια μου!!!! Πήγαινε σε κάποιον γιατρό μάτια μου, δεν παίζουμε με το σώμα μας...
Ήσουν ανέκαθεν των δραστικών διαιτών, αλλά τώρα έχεις και δυσάρεστα συμπτώματα...
Σεβάσου λίγο το σωματάκι σου καλό μου, σου στέλνει πολύ σαφή μηνύματα...

ΔΕΝ τρώμε το απόλυτο τίποτα, δεν τρώμε καν κάτι που θυμίζει το τίποτα. ΠΑΝΤΑ τρώμε, λίγο, υγιεινά, αλλά συχνά...
Αφού έχεις εξαντλήσει τον οργανισμό σου... :confused: :worry: :hmm:

Δεν το έκανα επίτιδες, δεν ήθελα να χάσω κιλά απλά η ψυχολογία μου ήταν στα πατώματα και δεν ήθελα να φάω, μύρηζα φαγητό και έκανα εμετούς:worry:

Ασε που απο το πασχα είχα να φάω κρέας, κανα βραστό καρότο έτρωγα μπάς και ανοίξει η όρεξη μου αλλα σκέψου πώς έκλεισε χειρότερα, τώρα νοιώθω ψυχολογικά καλύτερα (όσο μπορώ τελως πάντων) και δεν μπορώ να σταθεροποιήσω το στομάχι μου:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λοιπον, εχω προβλημα με το μεσημεριανο, καθως τρωω στο γραφειο, και δεν μπορω να ελεγξω το ποσο παχυντικα ειναι τα σαντουιτς τους εδω. Βαριεμαι να φτιαχνω απο το σπιτι, και μονο μερικες μερες εχω φαγητο απο το προηγουμενο βραδυ.

Μετα, μενω με αγορια, που τρωνε πολυ. Αλλα αυτο εχω καταφερει και το εχω ελεγχω πιστευω, και τους εχω κανει και λιγο της πιο υγιεινης. Φτιαχνω και κατι λαδερα και τρελαινονται.:P

Γενικα ερχεται καλοκαιρι, και δεν πειναω πολυ, αλλα το θεμα μου δεν ειναι να τα χασω απλα. Ειναι οτι θελω να κανω παλι γυμναστικη, γιατι μου αρεσει πολυ που εχω αντοχες, που σφιγγει το σωμα μου, νιωθω υγιης. Αλλα εχω χασει τον ενθουσιασμο μου ρε γμτ....

1. Μόνο σάντουιτς βρίσκεις; Δεν έχει σαλάτες;
Πάντως και τα σάντουιτς δεν είναι απαγορευτικά. Απλά έχε υπ' όψιν τις θερμίδες τους (το subway έχει στη σελίδα του θερμιδομετρητή, το ίδιο και τα everest, αν βρεις κάποια παρόμοια σάντουιτς, θα ξέρεις πόσο παίρνεις. Μάλιστα στα έβερεστ έχει θερμίδες για εντελώς custom σάντουιτς!).
Γενικά, λίγη μαγιονέζα μέσα, προσοχή στα τυριά, και τα προτιμάς μαύρο ψωμί. Επίσης καλύτερα ένα φλατ ψωμί παρά μπαγκέτα...

2. Μην πιέζεσαι. Ξεκίνα σιγά σιγά με μικρές αλλαγές, και μόλις πάρει μπρος το σώμα σου, θα έρθει κι ο ενθουσιασμός!
Παίρνεις κανά φρούτο μαζί;

Δεν το έκανα επίτιδες, δεν ήθελα να χάσω κιλά απλά η ψυχολογία μου ήταν στα πατώματα και δεν ήθελα να φάω, μύρηζα φαγητό και έκανα εμετούς:worry:

Ασε που απο το πασχα είχα να φάω κρέας, κανα βραστό καρότο έτρωγα μπάς και ανοίξει η όρεξη μου αλλα σκέψου πώς έκλεισε χειρότερα, τώρα νοιώθω ψυχολογικά καλύτερα (όσο μπορώ τελως πάντων) και δεν μπορώ να σταθεροποιήσω το στομάχι μου:worry:

Μίλα με κάποιον ειδικό, αν έχεις τέτοια ψυχογενή σχέση με το φαγητό και έχεις φτάσει στο σημείο της εξάντλησης, πρέπει απλα να βάλεις το σώμα σου σε πρόγραμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Α, φρουτακια τρωω πολλα!:D

Τα φλατ ψωμακια τους δεν μου αρεσουν. Τα μπαγκετοειδη, που τα παρασκευαζουν εκεινη την ωρα και τα προτιμω ως πιο φρεσκα, εχουν και υγιεινα (σολωμο και σαλατιτσα) και αλλα πιο παχυντικα, οποτε εξαρταται απο την ημερα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοιπον, εχω προβλημα με το μεσημεριανο, καθως τρωω στο γραφειο, και δεν μπορω να ελεγξω το ποσο παχυντικα ειναι τα σαντουιτς τους εδω. Βαριεμαι να φτιαχνω απο το σπιτι, και μονο μερικες μερες εχω φαγητο απο το προηγουμενο βραδυ.

Μετα, μενω με αγορια, που τρωνε πολυ. Αλλα αυτο εχω καταφερει και το εχω ελεγχω πιστευω, και τους εχω κανει και λιγο της πιο υγιεινης. Φτιαχνω και κατι λαδερα και τρελαινονται.:P

Γενικα ερχεται καλοκαιρι, και δεν πειναω πολυ, αλλα το θεμα μου δεν ειναι να τα χασω απλα. Ειναι οτι θελω να κανω παλι γυμναστικη, γιατι μου αρεσει πολυ που εχω αντοχες, που σφιγγει το σωμα μου, νιωθω υγιης. Αλλα εχω χασει τον ενθουσιασμο μου ρε γμτ....

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με τη σχολή... Αλλά τελικά μετά από ενδελεχή έρευνα ανακάλυψα ότι υπάρχουν τοστάκια (απλά με τόσους μαντράχαλους εκεί μέσα που τρώνε συνέχεια πίτσα και πεϊνιρλί κανείς ποτέ δεν έπαιρνε :P) και πολύ ωραίος και υγειινός φρεσκοστιμένος χυμός πορτοκάλι! :D Μπορεί να υπάρχει κι εκεί κάτι τέτοιο, απλά να μην έτυχε να το δεις.
Δοκίμασε επίσης να παίρνεις κανένα μήλο μαζί, να σου κόβει την πείνα και να τρως κανονικά μόλις γυρίσεις σπίτι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μίλα με κάποιον ειδικό, αν έχεις τέτοια ψυχογενή σχέση με το φαγητό και έχεις φτάσει στο σημείο της εξάντλησης, πρέπει απλα να βάλεις το σώμα σου σε πρόγραμμα...

Τι γιατρό θέλει; έχω ραντεβού με νευρολόγο την παρασκευή κάνει; ή πρέπει να πάω αλλού;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μίλα με νευρολόγο και ρώτα τον πού αλλού μπορείς να απευθυνθείς.
Εγώ θα σου πρότεινα και διατροφολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μίλα με νευρολόγο και ρώτα τον πού αλλού μπορείς να απευθυνθείς.
Εγώ θα σου πρότεινα και διατροφολόγο.

Θα πάω αν είναι την παρασκευή να δεί αυτές τις παραλύσεις στα πόδια μου και θα δούμε τι θα κάνω:hmm: Ευχαριστώ πολλύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Ουφφφ! Έχασα ένα κιλό δηλώνω περήφανα :P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σας γκερλες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοιπόν κορίστια πρέπει να πάρω δραστικά μέτρα! Το καλοκαίρι ήρθε και θέλω να βάλω το μαγιουδάκι μου και να κυκλοφορώ άνετα στις παραλίες! Χρειάζομαι έναν μπαμπούλα να με ελέγχει αλλιώς δεν πρόκειται ποτέ να τα χάσω αυτά τα κιλά! Ποια προσφέρεται; :P Θέλω μία σκληρή όμως, να μην μασάει αν αρχίσω τη γκρίνια! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ο καταστροφέας των προσπαθειών όλου του forum:

Κοπελιές εγώ αύριο τρώω παστίτσιο!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Εμένα γιατί μου κόβεται η όρεξη μετά το Πάσχα; Ακόμα και η δουλειά και το τρέξιμο δεν μου ανοίγουν την όρεξη να φάω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top