Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 307)
  • Ναι, φυσικά!

    Ψήφοι: 248 80.8%
  • Όχι βέβαια!

    Ψήφοι: 59 19.2%

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@Χαμενη paradiso δεν πηγα καθολου αλλα μενω παλια πολη, οποτε καταλαβενεις οτι βλεπω και ξερω ακριβος τι κυκλοφορει. Και επιβεβαιωνεις αυτα που λεω πιο πρι, οτι ελαχιστοι τα φορανε επειδη τους αρεσουν αλλα σχεδων ολοι τα φορανε επειδη ειναι μοδα. Αν του χρονου θα ειναι η μοδα να κυκλοφορεις σαν νεκροθαυτες να δεις για ποτε θα φυγουν ολα τα ροζ.
" θεσ να πεις οτι ολοι αυτοι μεσα τουσ ειναι γυναικες?" Αλλη μια επιβεβαιωση οτι δεν καταλεβετε αυτο που λεω, και μαλλον δεν προκειτε και να το καταλεβετε γιατι αμα ητανε να το καταλαβετε θα το ειχατε καταλαβει ειδη. Μαλλον ο μονος που θα καταλαβει τι ενοοω ειναι ο valder, οπως παντα και φυσικα αλλα θα ενοουμε εμεις αλλα θα λετε εσυς και τα κλασικα.
Δεν ειπα και δεν πιστευω οτι καπιος που φοραει ροζ δεν ειναι αντρας, απλα δεν ειναι αυτο που αποκαλω εγω σωστος ανρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
" θεσ να πεις οτι ολοι αυτοι μεσα τουσ ειναι γυναικες?" Αλλη μια επιβεβαιωση οτι δεν καταλεβετε αυτο που λεω, και μαλλον δεν προκειτε και να το καταλεβετε γιατι αμα ητανε να το καταλαβετε θα το ειχατε καταλαβει ειδη. Μαλλον ο μονος που θα καταλαβει τι ενοοω ειναι ο valder, οπως παντα και φυσικα αλλα θα ενοουμε εμεις αλλα θα λετε εσυς και τα κλασικα.
Το πρόβλημα το έχεις εσύ επειδή δεν μπορείς να επεξηγήσεις σωστά τις σκέψεις σου και όχι εμείς [δεν θα αναφερθώ στον Valder γιατί δεν συμμετέχει σε αυτό το σκέλος της συζήτησης]. :)







-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πως γινετε οταν μιλαω με τον πατερα μου, τους φιλους μου, τον ξαδερφος μου και 1002 αλλα ατομα να με καταλαβενουν απολυτα και εσεις ομως να μην καταλαβενετε; Μηπος και εσεις σκευτεστε καπος αλλιως και τα επεξεργαζεστε καπος αλλιως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Πως γινετε οταν μιλαω με τον πατερα μου, τους φιλους μου, τον ξαδερφος μου και 1002 αλλα ατομα να με καταλαβενουν απολυτα και εσεις ομως να μην καταλαβενετε; Μηπος και εσεις σκευτεστε καπος αλλιως και τα επεξεργαζεστε καπος αλλιως;
Με τους φίλους σου /τον πατέρα σου/ τον ξαδελφό σου /τους 1002 άλλους μπορείτε να έχετε συζητήσει 1002 πράγματα, να έχετε κατανοήσει ο ένας τον τρόπο σκέψης του άλλου έχοντας βρει τη χρυσή τομή του καθενώς στο τρόπο επικοινωνίας σας χωρίς όμως κανένας να έχει μετατρέψει κάποια πιστεύω σας σε λόγια [θεωρώντας τα αυτονόητα], έχετε το δικό σας τρόπο επικοινωνίας.
Δύο φίλοι όταν συζητάνε ο ένας καταλαβαίνει πολύ πιο εύκολα τον άλλον καθώς γνωρίζει το τρόπο σκέψης του από ότι να μίλαγαν δύο άγνωστοι.

Όταν συζητάς με άτομα που δε σε ξέρουν καλά / δεν σε έχουν ζήσει από κοντά για να μιλάτε και κάθε μέρα, δεν θεωρείται τίποτα αυτονόητο ώστε να μυρίσει τα νύχια του ο άλλος για το τι πραγματικά πιστεύεις. Εδώ καλείσαι από τη στιγμή που πέρνεις μέρος σε μια συζήτηση να γίνεις όσο το δυνατόν πιο ακριβές και κατανοητός σε αυτό που θες να πεις πόσο μάλλον όταν επικοινωνούμε με τον γραπτό λόγο. :)




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ενταξη, ο πατερας μου, ο ξαδερφος μου, οι φιλοι μου μεξερουν καλα και εχουμε την δικη μας εποικοινονια. Με ενα παιδι που μιλαγα εχτες για παρομιο θεμα(και μαλιστα σχετικα με το αντρας και ναι μεν αντρας αλλα οχι αντρας) το οπιο παιδι το γνωρισα το προηγουμενο Σαββατο και αντε να εχουμε μιλισει μερικα λεπτα πως επικοινοσουσα; Με ξερει καλυτερα με λιγα λεπτα ομιλιας απο οτι εσεις με 5000+ ποστ εδω μεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Krone αν πιστευεις οτι σε καταλαβαινει μονο ο Valder τοτε ξεκινα ενα thread οπου να μιλας μονο μαζι του και να μην σου την σπαμε κι εμεις στο κατω κατω ρε αδερφε.
Ενα αυτο.(ειναι ασχημος τροπος για τυπολοιπα μελη (εμας) που συμετεχουμε στην συζητηση)
Και για να ειμαστε πιο σωστοι να σου θυμισω τι εχεις ΕΣΥ γραψει:

Δεν ειπα και δεν πιστευω οτι καπιος που φοραει ροζ δεν ειναι αντρας, απλα δεν ειναι αυτο που αποκαλω εγω σωστος ανρας.
(μου εξηγεις ποιος ειναι κατα την γνωμη σου ο σωστος αντρας και ΠΩΣ μπορει να εξαρτηθει απο ενα μαμημενο χρωμα αυτο;;;; )

Αν καπιος το φοραει ροζ επειδη του αρεσει δεν μπορω να καταλαβω με τπτ την σκεψη του
(μαλλον γιατι δεν υπαρχει κατι να καταλαβεις ή δεν θες να δεχτεις οτι μπορει να τους αρεσει κατι τετοιο)

Δεν ξερω κανεναν αντρα που να του αρεσει το ροζ χρωμα οποτε βαση στατιστικος πρεπει να ειναι ελαχιστοι αυτοι που τους αρεσει το ροζ, συνεπος δεν μπορω και να καταλαβω πως μπορει να αρεσει σε καπιον μια ροζ μπλουζα αν δεν του αρεσει το ροζ χρωμα

Οπως επισης και η νεκροκεφαλες δεν εχουν τπτ, αλλα οταν φοραει μπλουζες με νεκροκεφαλες ολοι με στραβοκοιτανε
"Εσυ" δεν στραβοκοιτας οσους φορνε ροζ μπλουζα;Ρωταω ε!)

Εγω παντος οταν βλεπω αντρα με ροζ μου γυρνανε τα ντερα, μου ρχετε να του χωσω μπουνια.
(Δεν χωραει σχολιο...)

Δεν μπορω να θεωρισω καπιον που φοραει ροζ αντρα, εδω ομοφυλοφιλοι δεν φορανε ροζ και τα φοραει ενας "κανονικος";
(Λογικη που σπαει κοκκαλα ετσι; )

Ναι ξερω ειμαι ρατσιστης κλπκλπ, αλλα τι να κανω, αυτες της αρχες πειρα απο το σπιτι μου, εμαθα να ειμαι αντρας!
(Ενω εμεις αρχες δεν πειραμε απο το σπιτι μας γιατι δεν μας ειπαν οι γονεις μας "Γιε μου αν φορεσεις ροζ εισια gay και δεν θα εισαι αντρας! ΟΚ πασο!)


Συμφωνω οτι τα χρωματα οπως και σχεδων ολα τα υπολιπα πανω σε αυτον τον πλανιτη εμεις τα καθοριζουμε, αλλα απο την στιγμη που καπιος ξερει οτι αν φορεσει ροζ θα φορεσει ενα χρωμα το οπιο θεωριτε γυναικιο και οτι δεν ειναι λιγοι αυτοι που τα βλεπουν οπως τα βλεπω εγω και ομως το βαζει. Απο την μια πλευρα τον χειροκροτω γιατι δεν δεινει σημασια στο τι θα πουν οι αλλοι και βαζει αυτο που θελει, αλλα απο την αλλη το βαζει για την γνωμη τον αλλων επειδη ειναι στην μοδα, το βαζει για να ριξει πιο ευκολα μια κοπελα, το βαζει γιατι ειναι μοδα και μαλιστα ειναι γυναικιο. Ε αυτος ο ανθρωπος ειναι αντρας μεν αλλα δεν ειναι αντρας... Συγουρα δεν με εχετε καταλαβει παλι αλλα δεν βρισκω τροπο να το εξηγισω καλυτερα...
Απο την μια ετσι και απο την αλλη αλλιως...
Λοιπον βασικα σε ενοχλει ο μιμητισμος και το τρεντυ στυλακι πολλων ετσι;
Για το οτι ειναι γυναικειο χρωμα το αφηνω στην ακρη,γιατι δεν μιλαμε για φουστες.
Καλα κανεις το ιδιο και εμενα.Μιλας για αυτους που θα βαλουν το ροζ χωρις να τους παει και για να ριξουν γκομενα...Αφου ετσι μπορουν στο φιναλε να την ριξουν καλα κανουν.
Τι παει να πει ειναι αντρας αλλα δεν ειναι;
Ειναι δηλαδη "φλωρος" που λεμε;Ε ωραια αστον να ειναι!Οι πραγματικοι φλωροι φαινονται και απο αλλα πραγματα.


Και στο τελευταιο που λες οτι αυτοι με τους οποιους μιλας σε καταλαβαινουν καλυτερα...
ΜΙΛΑΣ μαζι τους!Εδω δεν μιλας.Ποσταρεις!
Αλλο ο προφορικος λογος αλλο ο γραπτος!
Ο valder σε καταλαβαινει καλυτερα γιατι εχει μπει στην ψυχοσυνθεση σου και ξερεις τι λες και τι εννοεις.Διαβαζει δηλαδη και πισω πο τις λεξεις που γραφεις.
Οι υπολοιποι εδω και ενας εκ τοων οποιων ΚΑΙ εγω δεν μπορω να το κανω αυτο.Οχι μονο με σενα, αλλα με πολλους.
Δεν σε ξερω, δεν ξερω πως σκεφτεσαι δεν ξερω τις θες να πεις και τι εννοεις.
Διαβαζω ποστ σου τα συνδιαζω και προσπαθω να βγαλω ενα νοημα.


Και για να κλεισουμε με αυτο το θεμα.
Ειναι δικαιωμα του καθενα να κατσει και να κρινει ή να χαρακτηρισει τον καθενα βαση οποιονδηποτε κριτηριων θελει.
Ειτε αυτο ειναι το τι φοραει, ειτε την μουσικη που ακουει ειτε ακομα και τι ψηφιζει.
Εαν τα κριτηρια καποιου ομως παραειναι "ρηχα" να ειστε σιγουροι πως δεν χανει αυτος που κρινεται αλλα αυτος που κρινει με τετοιο τροπο.
Κρονε δεν εχω κατι μαζι σου ουτε με καποιον αλλο.
Απλως ειναι ορισμενα πραγματα που ακουγονται "καπως" μερικες φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα με το προλαλλησαντα.;)
Το ρουχο απο μονο του ΔΕΝ λεει τιποτα!Ειναι αναλογα πανω σε ποιον/α το βλεπεις!
Ξερω παλικαρια 2 μετρα (ενας εκ των οποιο και ογυμναστης μου) που και ροζ μπλουζα φορουσε κτλ κτλ και οχι μονο τις γνωστες παπαριες τυπου "φλωρος" κτλ κτλ δεν ελεγες, αλλα αντιθετα τον θαυμαζες.Π.Χ. κι εμενα σαν χρωμα μου αρεσει και ειχα μπλουζα με τετοιο χρωμα επανω (ετυχε και δεν ηταν ολη ροζ) κανα δυο χρονια πριν σκασει μυτη στην Ελλαδα.Δεν πιστευω να σημαινει κατι αυτο;
(Κρονε δεν αναφερομαι σε σενα.Αλλα εχω ακουσει και απο αλλου αυτη την αποψη και ειναι υπερβολικο το οτι του αντρα δεν του αρεσει το ροζ.Αnyway, μιλαω γενικα οχι για σενα)
Το θεμα στην επιλογη ρουχου ειναι να εχεις προσωπικη αποψη,να ξερεις τι σου πηγαινει,και να μην εχεις παρωπιδες!Γενικα παρωπιδες!
Ειτε παρωπιδες στο να φορεσεις οτι και οι αλλοι, ειτε παρωπιδες στο οτι "ειμαι αντιρησιας"...μοδας ή δεν ξερω κι εγω τι.Για μενα στο ιδιο καζανι βραζουν και οι δυο αυτες αντιληψεις.
Προσωπικα πραγματικα πολυ ανετα αισθανομαι στην Ιταλια.Ειναι πραγματικα μια χωρα που εχει παψει προπολου ο ενας να αχολειται -με κακια,ειρωνια- με το τι φοραει ο αλλος και να υπαρχει αυτο το "βλεμα" τυπου "Μουρατιδης στο DreamShow".
Δυστυχως Ελλαδα και περισσοτερο στην επαρχια κατι τετοιο θα αργησει να γινει!
Γι αυτο κι εδω βλεπεις 150000 διαφορετικα στυλ στον δρομο και στην Ελλαδα απο την μια τους τρεντυ, απο τους αλλους αυτους που πανε κοντρα για να μην γινουν..."φλωροι" (ελεος) και στην μεση μια μικρη μεριδα που πραγματικα ξερει τι κανει και γιατι.

ακουστε τον ιταλο:P ξερει απο ρουχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@mario
1)Ενας σωστος αντρας εξαρτατε απο πολλα, δεν μπορω να τα γραψω καθος δεν ειναι συγκεκριμενα αυτα αλλα το συνολο τους ειναι που μετραει. Αυτο επειρεαζετε οχι μονο απο το χρωμα αλλα και απο το στυλ που εχουν ολες οι μπλουζες (που εχω δει εγω τουλαχιστων) που εχουν αυτο το χρωμα, γενικοτερα ενα πιο "ελαφρυ" στυλ. Αμα δεις τον καθρεφτει και δεις οτι φενεσε "ελαφρυς'' κυκλοφορεις με αυτην την μπλουζα και μαλιστα κατα μεγαλο ποσοστο για χαρη της μοδας κατα την γνωμη μου χαλαει αυτο το συνολο. Και οπως και να το κανουμε ενω σχεδων ολα τα χρωματα ειναι unisex το ροζ δεν ειναι, καπιοι θελουν να το κανουμε, ισως και να γινει καπια στιγμη αλλα αυτην την στιγμη δεν ειναι και βλεπωντας καπιον με ροζ θα παει αλλου το μυαλο σου

2)Δεν μπορω να καταλαβω την σκεψη του γιατι πολυ απλα δεν μου το εχει εξηγισει κανεις αλλα και να μου το εξηγισει παιζετε αν θα το καταλαβω, οπως καπιοι δεν καταλαβενουν οτι δεν βαριεμε το να φοραω τζιν καθε μερα

3)Στραβωκοιταω απο την στιγμη που μου χτυπαει καπος, και καταλαβενω και τον λογο που στραβοκοιτανε εμενα οσοι με στραβοκοιτανε

4)οποτε δεν χωραει και απαντιση απο μερος μου

5)Μπορει και να σπαει κοκκαλα αλλα εγω ετσι το βλεπω

6)Δεν ειπα ποτε οτι εγω εχω αρχες ενω εσεις οχι, ειπα οτι εχω εχω χ αρχες και ανατροφη, εσυ πειρες καπιες αλλες, ο κυρ-μιτσος αλλες, ο βρασιδας αλλες κλπ κλπ. Εσυ δεν το θεωρεις αφυσικο να κυκλοφορισεις με ροζ αλλα εγω το θεωρω απαγορευμενο

7)Αμα καπιος περιμενει απο μα μπλουζα για να καταφερει να ριξει μια γκομενα παλι δεν αντρας. Και το εξηγισα και πιο πανω οτι οταν λεω οτι ειναι αντρας αλλα δεν ειναι ενοω οτι ειναι μεν αντρας αλλα δεν ειναι "σωστος αντρας" (με τα δικα μου κριτιρια παντα)
Ο φλωρος και μη ειναι αλλο πραγμα, δεν εχει να κανει με την συζιτιση μας

8)Οκ, ελαχιστη σημασια εχει, ουτος η αλλος αλλα λεμε και αλλα καταλαβενουμε. Ισως φταιω εγω που δεν χρησιμοποιω smilie η ισως να ειναι ο τροπος που εχω μαθει να εκφραζομαι λανθασμενος η απλα να εκπεμπουμε σε διαφορετιους σταθμους και να μην καταλαβενομαστε

9)Συζητιση κανουμε, ρωτισε η κοπελα την γνωμη μας και αναλυουμε το θεμα. Συγουρα εσυ βγαζεις καπια συμπερασματα για μενα, εγω καπια για σενα κλπ. Ξερω πως ακουγομαι καπος και οτι ακουγομαι ρηχος αλλα θυμισου και την διατηλαση του φοτος, πολλες φορες το ποταμι φενεται ριχο ενω δεν ειναι...

Παντα φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί προσπαθείτε να αλλάξετε με το έτσι θέλω τις απόψεις κάποιου; Είπε ο Κρόνος ότι δε γουστάρει τους άντρες που φοράνε ροζ, τι να κάνουμε τώρα; Κι εγώ δε γουστάρω τον κόσμο που ακούει Μαζωνάκη (δεν τους θεωρώ χειρότερους ή ότιδήποτε τέτοιο, απλά δε θέλω να κάνω παρέα μαζί τους) κι ο διπλανός μου δε γουστάρει τον κόσμο που διαβάζει Ριζοσπάστη κι ο παραδιπλανός μου τον κόσμο που βλέπει Fame Story. Έτσι είναι αυτά. Δεν μπορούμε όλοι να "πηγαίνουμε" όλους τους άλλους, θα ήταν τρομερά βαρετός ένας τέτοιος κόσμος.
Το μόνο μεμπτό βέβαια Κρόνε, κατά τη γνώμη μου, ήταν οι εκφράσεις σου για "μπουνιές" και "ηθικές αρχές από το σπίτι" (ή κάπως έτσι, δε θυμάμαι και καλά). Δε χρειάζονται υπερβολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
O'Zorgnax κανεις δεν προσπαθει να αλλαξει την γνωμη κανενος.(Τουλαχισον ετσι νομιζω εγω)
Αλλα οταν λες κατι ππεπει να περιμενεις να υπαρχει και ο αντιλογος.
"Συζητηση" λεγεται απο την στιγμη που δεν υπαρχουν χαρακτηρισμοι.;) (γιατι μετα δεν ειναι συζητηση ειναι "οικος ανοχης συζητηση".
Αnyway οτι ειχα να πω πανω στο θεμα το ειπα.:)
Mε τον Κρονο φυσικα απο μερους μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα απλως με καθε συζητηση δινεται και μια ευκαιρια να μαθεις καλυτερα τον αλλο.;)

Και για νακλεισω:Οι καθρεφτες μια και μονο βασικη χρεηση εχουν.Ας την αξιοποιησει ο καθενας μας πριν παρει καποιο ρουχο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μολισ τωρα ο΄ζοργναχ πηγα να γραψω κατι παρομοιο....
αν ολοι ειχαμε τησ ιδιεσ αποψεισ η ζωη θα ηταν πολυ ανιαρη κανεισ δεν θα συζητουσε... κανεισ δεν θα ρωτουσε την γνωμη του αλλου ολοι θα ειμασταν ιδιοι...κ ισως να μην υπηρχε κ αυτο το στεκι....
για αυτο ειμαστε εδω για να εκφραζουμε της αποψεις μας....

κ στην τελικη δεν θα ρωτουσα την γνωμη μου για το ροζ κ το μαυρο στους αντρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Ρε παιδιά γιατί προσπαθείτε να αλλάξετε με το έτσι θέλω τις απόψεις κάποιου; Είπε ο Κρόνος ότι δε γουστάρει τους άντρες που φοράνε ροζ, τι να κάνουμε τώρα; Κι εγώ δε γουστάρω τον κόσμο που ακούει Μαζωνάκη (δεν τους θεωρώ χειρότερους ή ότιδήποτε τέτοιο, απλά δε θέλω να κάνω παρέα μαζί τους) κι ο διπλανός μου δε γουστάρει τον κόσμο που διαβάζει Ριζοσπάστη κι ο παραδιπλανός μου τον κόσμο που βλέπει Fame Story. Έτσι είναι αυτά. Δεν μπορούμε όλοι να "πηγαίνουμε" όλους τους άλλους, θα ήταν τρομερά βαρετός ένας τέτοιος κόσμος.
Το μόνο μεμπτό βέβαια Κρόνε, κατά τη γνώμη μου, ήταν οι εκφράσεις σου για "μπουνιές" και "ηθικές αρχές από το σπίτι" (ή κάπως έτσι, δε θυμάμαι και καλά). Δε χρειάζονται υπερβολές.
Η βάση πάντως όπως αντιλαμβάνομαι εγώ την όλη συζήτηση, δεν είναι να αλλάξουμε τις απόψεις του Dark_kronos, αλλά να βγάλουμε μια άκρη ''οι εμείς'' μαζί του
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
οπως παντα και φυσικα αλλα θα ενοουμε εμεις αλλα θα λετε εσυς και τα κλασικα.

Τώρα αμα υπάρχει άνθρωπος που να μπορεί να μου δώσει να καταλάβω τι θέλει να πει π.χ όταν λέει:
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δεν ειπα και δεν πιστευω οτι καπιος που φοραει ροζ δεν ειναι αντρας, απλα δεν ειναι αυτο που αποκαλω εγω σωστος ανρας.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δεν μπορω να θεωρισω καπιον που φοραει ροζ αντρα, ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ
μάλλον τα έχω χάσει τελευταία :|


ΧΧΧ= Firewall παραλογίας.

edit: Πιστεύω ωστόσο πως το κουράσαμε πολύ το θέμα με το ροζ.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@Petros τωρα δεν καταλαβενω εγω τι δεν καταλαβες εσυ για να σου εξηγισω.
Παντος πιστευω και εγω οτι πολυ το κουρασαμε, ουτος η αλλως ο διαλογες δεν βλεπω να μας βγαζει πουθενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
7)Αμα καπιος περιμενει απο μα μπλουζα για να καταφερει να ριξει μια γκομενα παλι δεν αντρας.

Και αν περιμένει από μια μπλούζα να αποδείξει πως είναι άντρας τότε τι είναι? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και αν περιμένει από μια μπλούζα να αποδείξει πως είναι άντρας τότε τι είναι? :confused:

Δεν ειναι μονο η μπλουζα ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εσύ λες όμως εδώ ότι η μπλούζα κάνει τον άντρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
[οφφ τοπικ??] ... η δουλεια κάνει τον άντρα.... το γιαπί το πιλοφόρι.....[/οφφ τοπικ??]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παλι αλλα λεμε και αλλα καταλαβενουμε. Δεν ειναι η μπλουζα αυτη καθ αυτη αλλα ολο το σκεπτικο απο πισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
:offtopic: Αυτο το τελευταιο του Νικολα μου θυμησε το...:
........... [SIZE=-1]Μην βροντοχτυπάς τις χάντρες, η δουλειά κάνει τους άντρες:whistle:
[/SIZE]:offtopic:

Το ροζακι εμενα μου αρεσει, το υφος ειμαι -και -γ@μω-τους -γκομενους που συνοδευει πολλα τρεντυ τυπακια με χαλαει.

εντιτ: Η Κουε με προλαβε!!
[SIZE=-1]
[/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το ροζακι εμενα μου αρεσει, το υφος ειμαι -και -γ@μω-τους -γκομενους που συνοδευει πολλα τρεντυ τυπακια με χαλαει.

αυτό ακριβως!
η ΑΠΟΛΥΤΗ ξενέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top