Chloe (2009)

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Chloe (2009)

Ελληνικός τίτλος: Υποψία

Σκηνοθέτης: Atom Egoyan.

Ηθοποιοί: Julianne Moore, Liam Neeson, Amanda Seyfried.


Υπόθεση: Η Κάθριν και η Χλόη δουλεύουν σε γειτονικές επιχειρήσεις. Το ιατρείο της Κάθριν βρίσκεται απέναντι από το μπαρ "Four Seasons", όπου η Χλόη απασχολείται ως πόρνη πολυτελείας. Όταν ο σύζυγος της Κάθριν, Ντέιβιντ, χάνει μια πτήση και το πάρτι- έκπληξη για τα γενέθλιά του, η Κάθριν, υποψιαζόμενη ότι την απατά, αναθέτει στην Χλόη να τον σαγηνεύσει ερωτικά, ώστε να δοκιμάσει τις αντοχές του συζύγου της. Δεν μπορεί να φανταστεί όμως τα γεγονότα που ακολουθούν, αλλά και τον κίνδυνο που ελλοχεύει για την ίδια και την οικογένειά της.




Οι απόψεις στο ένα άκρο και στο άλλο. Προσωπικά μου άρεσε πολυ το σεναριο και καποια τεχνικα χαρακτηριστικα. Να την δείτε.

Ααα! Και οσοι εχετε δει καποια αλλη ταινια του σκηνοθετη αυτου ας μας κανει μια συγκριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
μέτρια η ταινία με πολλές ακατάλληλες σκηνές.Την είδα με κάτι φίλους την προηγούμενη βδομάδα.Κατάλαβα και το τέλος στα πρώτα 20 λεπτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
με πολλές ακατάλληλες σκηνές.

Χμμμ...Όπως;;;:worry:

(Βάλε spoiler για να μην αποκαλυφθουν κάποια σημεια της ταινίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε τι όπως;
Μέχρι και λεσβιακό έχει!
:P
Πολύ, ΠΟΛΥ μέτρια ταινία, καμία σχέση με θρίλερ, δεν θα την συνιστούσα παρά μόνο για ντιβιντί και μόνο αν δεν έχετε κάτι καλύτερο να δείτε. Καμία αγωνία, οκ δεν είχε πολύ προβλέψιμο σενάριο, αλλά δεν άξιζε τον κόπο (και τα 9 ευρώ!).

Βαθμολογία: 6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ε τι όπως;
Μέχρι και λεσβιακό έχει!
:P
Πολύ, ΠΟΛΥ μέτρια ταινία, καμία σχέση με θρίλερ, δεν θα την συνιστούσα παρά μόνο για ντιβιντί και μόνο αν δεν έχετε κάτι καλύτερο να δείτε. Καμία αγωνία, οκ δεν είχε πολύ προβλέψιμο σενάριο, αλλά δεν άξιζε τον κόπο (και τα 9 ευρώ!).

Βαθμολογία: 6/10

Φυσικά και δεν ήταν θρίλερ. Ψυχολογικό δράμα θα το έλεγα. Μου άρεσε πάντως. Και δεν πιστεύω πως είχε κάτι τό ακατάλληλο.


(ααα!εγω το είδα με 6,5 ευρω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ως θρίλερ το είχε στο Αθηνόραμα, γι' αυτό το λέω. Και το τέλος ήρθε πολύ ξαφνικά χωρίς καμία κλιμάκωση, άσε που δεν μας εξήγησε ποτέ γιατί τα έκανε όλα αυτά η γκόμενα (ναι, οκ, προφανώς είχε ερωτευτεί, αλλά και πάλι..).

Δεν ξέρω, δεν θα το συνιστούσα ειλικρινά.
Βέβαια, εγώ έχω δει εκατοντάδες ταινίες, πλέον για να με συγκινήσει κάτι, είναι πάρα πολύ δύσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ρε παιδιά η ταινία δεν είναι του 2010;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ρε παιδιά η ταινία δεν είναι του 2010;

Η ταινία ήταν έτοιμη το 2009 και είχε προβληθεί τους τελευταίους μήνες του ΄09 σε διάφορα φεστιβάλ ταινιών, αλλά στις αίθουσες για κάποιο λόγο καθυστέρησε να προβληθεί για το κοινό.. Και γενικά η προβολή του ήταν πολύ περιορισμένη για μια ταινία με τον Neeson και την Moore. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Χμμμ...Όπως;;;:worry:

(Βάλε spoiler για να μην αποκαλυφθουν κάποια σημεια της ταινίας)

εεε? χαχα δεν έχω δει περισσότερες ερωτικές σκηνές σε σοβαρή ταινία απότι θυμάμαι..τα είπε και ένα φίλος παραπάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top